Резултати 1 до 6 от 6

Тема: AKG K340

AKG K340

Здравейте,

Искам да се похваля, купих си от ebay едни AKG K340 (bass heavy - сив драйвер) с повреден кабел. Смених им кабела с Cordial CMK 422, слушам ги през SMSL sAp II и звука направо ме отвява, невероятна сцена страхотен стегнат бас, изключително делене на инструментите. Сравнението ми е с koss porta pro и superlux HD-330 както и със Зенхайзер HD650 (на колега). За мен никой от изброените не се доближава до това което чувам с AKG-то. Та няма въпрос де, просто да се похваля.

Поздрави!

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Честито колега!
    С какъв цап ги возиш слушалките и най-важно каква музика слушаш на тях

Цитат Публикувано от kiromn Покажи мнения
    Честито колега!
    С какъв цап ги возиш слушалките и най-важно каква музика слушаш на тях
    Благодаря, колега!
    Цап-а е на дъното -Intel Corporation C610/X99 series chipset HD Audio Controller (rev 05)
    Довечера ще си ги прибера вкъщи да ги чуя на Варна-та, а на път за там мисля да мина през Киров да чуя Корд Моджо (макар че 1000 лева не се виждам да дам за него).

Музиката е блус, джаз, мелодичен рок, класика - арии, главно женски вокали. Масово 16bit флакове в директен през deadbeef

Да дам отчет - Корд Моджо е страхотен, много ми хареса как звучи на AKG-то, ще събирам от закуски явно. На Варната вкъщи изненадващо слушалките звучат по-зле отколкото от звуковата карта на компютъра, нямам обяснение защо. Може слушалковия амп да има проблем на RCA портовете, но не съм имал възможност да проверя. Една корекция на първия ми пост - чух Сенхайзер 650 (пак тези на колегата) през моя слушалков и нещата си дойдоха на мястото, слушалката звучи прекрасно! Явно подбора му на амп-дак (FiiO някакво) не е оптимален. Сенхайзера дава малко по-обширна сцена от K340 (не е неочаквано предвид това, че са отворени) и някак по-меко звучене. Ами това е от мен.

Моджото си е доста пари.Бих ти предложил друг вариант. имам един Shanling H3, с който бих се разделил за 300лв примерно
    Поддържа DSD, блутут с APT-X и т.н. Има доста изписано по сайтовете за него.
    Ако си от София може да го чуеш, пък и на мен ще ми е интересно да чуя АКГ-тата.

Поздрави,
    Кирил

Цитат Публикувано от kiromn Покажи мнения
    Моджото си е доста пари.Бих ти предложил друг вариант. имам един Shanling H3, с който бих се разделил за 300лв примерно
    Поддържа DSD, блутут с APT-X и т.н. Има доста изписано по сайтовете за него.
    Ако си от София може да го чуеш, пък и на мен ще ми е интересно да чуя АКГ-тата.

Поздрави,
    Кирил
    Благодаря за предложението, колега. Мисля малко да се кротна на този етап да послушам известно време така, за да си създам някакво по-стабилно мнение. Ще чуя след време пак Моджото, ще се видим и с теб да направя сравнение ако е удобно, пък после ще му мисля.

Поздрави!

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени