Страница 2 от 3 ПърваПърва 1 2 3 ПоследнаПоследна
Резултати 26 до 50 от 75

Тема: какво има в монитор за 1000 лева

Banned
    Членува от
    Aug 2014
    Възраст
    47
    Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    В тях нито има високи технологии, нито качествени материали. Само външно приличат на нещо истинско.
    Висока технология означава нещо да е създадено в среда с нещо високо: налягане, вакуум, плътност, чистота, напрегнатост или интензитет на поле и т.н.
    Никое от тези не се ползва при конструиране на тъпашка тонколона с жица. И изобщо в предмета на дискусиите на Форума: мъглярското аудио.
    Ти не искаш да даваш пример за такава, високо технологично създадена колона - така ли е?

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Висока технология е това, в което има много наука - например математически модел за цифрова обработка на звука.

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Цитат Публикувано от badwolf Покажи мнения
    ОК, за лепилото съм съгласен донякъде, затова и се чудех по-нагоре тия от КRK знаят ли кви ги вършат братята китайци.
    Относно електролитите обаче съм сигурен, че много добре си знаят за какво са платили...
    Чудя се и друго - ако се ползват качествени електролити с колко би се оскъпил съответния краен продукт като единична бройка? Нали пак ще минават същите тестове за които пишеш, ще си имат гаранционен и извънгаранционен сервиз и останалите там неща да не ги изреждам. Не би ли трябвало ако да речем с китайджос електролитите производствената цена за брой е 80лв., а с хубави такива 120 то и разликата в крайната цена в случая да е 40лв? Накрая ще имаме само една идейка по-скъп, но в пъти по-качествен продукт и доволни крайни потребители. Е, шефа на маркетинга тази година вероятно няма да може да си купи последния модел С-класа или яхта, ама това е една друга тема...
    Не може да се отрече, че в общи линии, разсъжденията ти са правилни. Уви, има и нюанси. Трябва да си много голям оптимист (на езика ми беше да кажа "много застрелян" ) за да не предвидиш няколко алтернативи на заменимите компоненти. Което води след себе си куп ограничения.

Като втори контрапункт. Едва ли има производител, в случая на компоненти, който да афишира че произвежда боклуци. Четеш едни дейташитове, поръчваш мостри, тестваш, и ако резултатът те удовлетворява, се меташ към серийното производство.
    И преди съм споменавал за кондензаторите на Хитано. Уж не са от най-злите ментета, ама преди време извадих от кутийката с електролити подути кондензатори. Нови, неупотребявани, съхранявани при стайна температура. Наскоро пак така - две стойности, част от кондензаторите подути, други не. Тия които са се избомбили и тия които не са, са съхранявани на едно място. За капак, някои от подутите бяха започнали и да текат.
    А кажи ми сега, как се предвижда това нещо, и какво би обяснил на клиентите? Тях не ги интересува че Хитано са я оплескали. Ти си им продал изделието и ти си на пангара.
    За справка - прословутите ресивъри на Онкио. Никой не казва "на TI им се скапрат процесорите", а че ресивърите на Онкио са отпадъци.

Та тъй. Нещата не са черно-бели, и са малко по-сложнички отколкото изглежда на пръв поглед...
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Венцислав Симонов Simonov's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    37
    Платката на този Alesis изглежда като правена от първокурсник в ТМТ.

Имам активен субуфер JAMO който е омазан по-същия начин явно това е тенденция и цената на продукта няма отношение, високоговорителя пак е безименен и без показания в интерес на истината освен трафа не видях кой знае колко повече в това изпълнение за три пъти по скъп продукт от моето JAMO!

Всичко стана ширпотреба, комерсиални еднодневки!

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Всъщност какво очаквате да видите - компоненти подредени по конец?
    Подбрани по цвят компоненти според фън шуй? Голяма масивна месингова табела с надпис "ногу хайфиску аудио".
    Апропо, за пръв път ли виждате разглобена електронна джаджа че толкова се впечатлявате?

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Високоговорителите са безименни, защото не са предназначени за свободния пазар. Може да са произведени oт Original Equipment Manufacturer (OEM) за KRK, Jamo и т.н. Това не пречи по параметри да са идентични със сериен продукт, предлаган под друго име. Може и да са уникални. Във всички случаи липсата на надписи не е причина за безпокойство.

Banned
    Членува от
    Aug 2014
    Възраст
    47
    Цитат Публикувано от ittso Покажи мнения
    Апропо, за пръв път ли виждате разглобена електронна джаджа че толкова се впечатлявате?
    Ами не но...както прекрасно знаеш, има електропроводими и не такива термопасти за процесор, например.
    Остава самият производител на компаунда, в монитора, да не е подозирал за ефекта проводимост след време.
    В друго изделие това би се оказало безценно, вероятно. Фенг шуея ли...
    Дано се сетя да ти снимам един мой усилвател, все още работи прекрасно, който творих като курсис'че в ТЕ "Ленин".
    Капитан трети ранг с три чипа ЛА-3 на ревера

Всъщност какво очаквате да видите - компоненти подредени по конец?
    Подбрани по цвят компоненти според фън шуй? Голяма масивна месингова табела с надпис "ногу хайфиску аудио".
    Аз лично не съм учуден от това какво има вътре, но става въпрос, че човек като плати повече пари очаква да види нещо по-качествено като изработка ако трябва и табелка с надпис "Здрасти". Ще ти дам пример с автомобилите, купувам си Ауди А8 а комшията Дачия и решаваме да направим сравнения и Дачията се окаже същата като изпълнение с Аудито, дали няма да се почувствам прецакан, че аз съм дал 5 пъти повече пари!
    Редактирано от doaiena; 12 April 2018 в 11:42.

Един въпрос по принцип.Преди повече от 15 години в друг форум обсъждахме DIY активни ОТ и единодушното мнение беше електрониката да не е в общ обем с басовия говорител.Примерно като при тези ОТ http://www.bigsound.co.kr/proc/hafler9.asp Ако производителя не гони някакви съвсем компактни габарити на ОТ не би трябвало да е проблем обособяването на отделен обем за цялата активна част на мониторите.
    Моята галерия diy-проекти
    http://vuicho.snimka.bg/other/diy-oz...veri.30205.all
    профи ОТ (и други) http://stoevdiy.snimka.bg/hobby/ot-i...eri.418371.all

Не се впечатлявайте много - това не са "монитори" за студио, а детски играчки за домашни записи, или за някой музикант, който си свири пред компютъра.

Разглобете някое Динаудио като това : https://www.musicworld.bg/bg/c_1068/...I_Compact.html, което е от по- евтините монитори, ставащи за работа и там вижте какво има. Едва ли ще е нещо впечатляващо откъм части, но поне не очаквам големи глупости. Само дето там цената е 1000 лв за бройка.

Цитат Публикувано от doaiena Покажи мнения
    Аз лично не съм учуден от това какво има вътре, но става въпрос, че човек като плати повече пари очаква да види нещо по-качествено като изработка ако трябва и табелка с надпис "Здрасти". Ще ти дам пример с автомобилите, купувам си Ауди А8 а комшията Дачия и решаваме да направим сравнения и Дачията се окаже същата като изпълнение с Аудито, дали няма да се почувствам прецакан, че аз съм дал 5 пъти повече пари!
    Не очаква да види, а очаква да чуе, но булгарина като як хейтър, така и така нищо не чува, поне да си похейти на воля
    Обаче даваш добър пример, само дето не му разбираш! С колите в ден днешен е още по-зле. Видяла жабата, че подковават коня и тя...

Цитат Публикувано от JKay Покажи мнения
    Не се впечатлявайте много - това не са "монитори" за студио, а детски играчки за домашни записи, или за някой музикант, който си свири пред компютъра.

Разглобете някое Динаудио като това : https://www.musicworld.bg/bg/c_1068/...I_Compact.html, което е от по- евтините монитори, ставащи за работа и там вижте какво има. Едва ли ще е нещо впечатляващо откъм части, но поне не очаквам големи глупости. Само дето там цената е 1000 лв за бройка.
    +1

Но пък как никой не се изака за звук?
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Цитат Публикувано от doaiena Покажи мнения
    ...Ще ти дам пример с автомобилите, купувам си Ауди А8 а комшията Дачия и решаваме да направим сравнения и Дачията се окаже същата като изпълнение с Аудито, дали няма да се почувствам прецакан, че аз съм дал 5 пъти повече пари!
    Според мен, примерът ти е неудачен. Подобно нещо няма как да се види. Сравняваш премиум модел, на премиум производител, с неизвестен модел на нискобюджетен производител. Последния дори не произвежда автомобили попадащи в премиум клас.
    Абстрахирайки се от конкретни модели, може да се обобщи, че двамата производителя не само не са учили в един и същи клас, а дори не са го правили в едно и също училище.

Както и да е...

Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    Не очаква да види, а очаква да чуе, но булгарина като як хейтър, така и така нищо не чува, поне да си похейти на воля
    Обаче даваш добър пример, само дето не му разбираш! С колите в ден днешен е още по-зле. Видяла жабата, че подковават коня и тя...

+1

Но пък как никой не се изака за звук?
    Тарамбуки,.. я жабата, я коня, я аудиофила и този на всяка манджа меродия...

За звук кой какво да ти каже, всеки си има негови си възприятия и харесвания, на един може много да му харесат на друг не, всичко е въпрос на вкус нали така казало едно куче!

Според мен, примерът ти е неудачен. Подобно нещо няма как да се види. Сравняваш премиум модел, на премиум производител, с неизвестен модел на нискобюджетен производител. Последния дори не произвежда автомобили попадащи в премиум клас.
    Абстрахирайки се от конкретни модели, може да се обобщи, че двамата производителя не само не са учили в един и същи клас, а дори не са го правили в едно и също училище.

Както и да е...
    Много си е на място примерът ми според мен, не приемай буквално Дачия и Ауди, става въпрос, че всичко е ширпотреба и вече се плаща само за марка и престиж, така наречените "без именни" нека да говорим на Български, се произвеждат на едно и също място с "именните расовите" и много често се плаща за един и същ продукт с различна опаковка или марка много по скъпо от реалната цена!
    Редактирано от doaiena; 12 April 2018 в 14:51.

Любомир Стоев badwolf's Avatar
    Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    42
    Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    ...И, честно казано, какво очаквате от едни активни колонки, маскирани като професионални монитори? В тях нито има високи технологии, нито качествени материали. Само външно приличат на нещо истинско.
    Когато давам 800лв. за да купя нещо по-качествено от Тъндър за 150 очаквам вътре да видя не съдържанието на Тъндъра, а поне Nippon Chemicon както в примера на видеото по-долу и нещото отвътре също да изглежда горе-долу така:

Как тия от Ямаха могат да влагат качествени елементи и то в продукт на що-годе половин цена спрямо гореспоменатите KRK? Според мен или първите са прекалено тъпи, или вторите прекалено алчни. Аз залагам на второто.

пп. Видеото нещо не излиза, слагам линк: https://youtu.be/V-jFU7pYXIE?t=136
    Редактирано от badwolf; 12 April 2018 в 16:21.
    Който не пие в кръчмата, пие в аптеката... Народна мъдрост

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    До преди да се появят в Динакорд за мен KRK бяха абсолютно неизвестни. Нямам свръхочаквания към тях. Не бих се учудил, ако са бранд на някой търговец. С Ямаха не е така.

И аз, и ти няма да дадем 800 лева за монитори KRK. Не виждам причина за лично отношение.

Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    42
    Цитат Публикувано от JKay Покажи мнения

Разглобихме го: https://www.gearslutz.com/board/geek...6a-repair.html
    Е не точно тоя модел а малко по-скъпия BM 6A - за има-няма 1500лв. бройката. https://www.musicworld.bg/bg/c_1068/...M_6A_MkII.html
    Вътре доколкото видях се мъдрят Samxon, Aishi и некви техни братовчеди. Същите като в Нео, Санг, Тъндър и едни други "Елит"-ни марки. Реленцата в защитата също са неква китайска пръдня и се оказва, че масово си патят от тях...
    Поне платката изглежда грамотно направена.
    Редактирано от badwolf; 12 April 2018 в 19:32.

Венцислав Симонов Simonov's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    37
    Това с транзистори в крайното стъпало ли е или ИС?

Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    42
    Транзистори са, и то какви!
    https://get.google.com/albumarchive/...Kx3KJfITRJHofd

Banned
    Членува от
    Jul 2011
    ....Сравняваш премиум модел, на премиум производител, с неизвестен модел на нискобюджетен производител. ...
    Какви са техническите параметри на "премиум клас"? Как определяме "премиум клас"? На мен ми звучи като "хай енд". Рекламен трик с маркетингови цели, предназначен да накара балъците да си купят Ауди 8 вместо Дачия. Не се научихте, ей.

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    В условията на бясна конкуренция и търсене на всякакви механизми за продажба, няма нищо странно в това, да се злоупотребява и с наименованието "студиен монитор".
    Всеки, може да лепи каквито си иска етикети на своята продукция. Типичен пример за това е понятието Hi-End, което отдавна е девалвирало...
    Така че, това е нагледен пример, как се водят за носа четящите само табелки и маркетингови рецензии, без да имат необходимият капацитет, да анализират реалностите.
    За съжаление, в почти всяка сфера вече е така... Едно яко надлъгване.
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Мъдростта идва с опита. Опитът обаче, често е резултат от липса на мъдрост. Някои хора говорят от опит, други – от опит не говорят.
    За хората без чувство за хумор: "Не се страхувайте! Най-страшното ви се е случило вече!"

Платката на този Alesis изглежда като правена от първокурсник в ТМТ.

Да не се окаже баш такава истината

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Цитат Публикувано от Николай Милков Покажи мнения
    Какви са техническите параметри на "премиум клас"? Как определяме "премиум клас"? На мен ми звучи като "хай енд". Рекламен трик с маркетингови цели, предназначен да накара балъците да си купят Ауди 8 вместо Дачия. Не се научихте, ей.
    Отдели от времето си и погугли за да се ограмотиш де. Не е срамно.

и все пак нещо за звука, щото на мен KRK-та повече ми допадат от иделно погледнатата инженерно Ямаха ... В момента слушам колони с електролити на 50г в схемата на високочестотните и свирят в пъти по-добре от колони за 20бона, какво правим в този случай?!?
    Перед снятием корпуса следует вынуть вилку из розетки сети питания!

Analogue Source - Telefunken s 500 hi fi, Studio Tonarm Ortofon AS 212
    DAC-Musical fidelity- Integrated Amplifiers:Tube amp AMC, Perreaux- speakers: Tannoy, Spendor BC 1
    Interconnect Cables: VDH - Speaker Cables - AudioQuest

Страница 2 от 3 ПърваПърва 1 2 3 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени