Страница 16 от 16 ПърваПърва ... 6 12 13 14 15 16
Резултати 376 до 388 от 388

Тема: FC-100 (folded cascode front-end) плюс-минус

Administrator lozef's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    53
    Цитат Публикувано от whitesnake Покажи мнения
    Интересно ми е какво подобрение би предложил Лозев! Дано някога види бял свят.
    .
    То в къщи го гледам....
    Манипулацията на хармониците под определени нива може да стане само в отработена схема на платка и конкретна елементна база.
    Не е като с два клавиша да бутнеш симулатора и хоп ура...
    Хубавия усилвател е добре конструирания ,добре опроводен,с много добро захранване и подходящо като импеданс предусилване.....и още малко...
    Иначе няма как едно дърто мощно стъпало на Нейм със елементарна схема от 70-те,да е предпочитано пред усилватели с бомбастични параметри и извънземни схеми.........

Преди няколко месеца правих експерименти с клас АА ,в някакво безименно стъпалце с чипчета ТДА..Правя-меря,правя меря и колкото пъти кихна ,толкова пъти се изменят параметрите...Някакви безумни спектри ,а понякога само преобладаващи четни хармоници ,после обратното ,силни зависимости от товара......
    Направих същета постановка на макетна платка с пайжина и правилно опроводяване с дебели жици и всичко заспа .Давам този пример за да подчертая отново необходимостта от доброто опроводяване.....
    Другия възлов момент -захранването
    Има четири подхода в реализацията му от различните фирми
    1-маломощен трансформатор -високо напрежение -малък капацитет -най грозната картинка -примери-под път и над път.Дори с качествени кондензатори резултатите са плачевни....и поносими при мизерни мощности
    2-мощен трансформатор -ниско или високо напрежение -малък капацитет -при високо качество на трансформатора и кондензаторите е възможно добро качество
    3.маломощен трансформатор -високо или ниско напрежение-голям капацитет .Ако кондензаторите са свързани всичките без гасящи резистори -лош резултат ,ако се ползва малък капацитет след греца и после през резистори големия капацитет резултата може и да е добър.Като говоря за голям капацитет имам предвид не по малък от 60-70 хиляди микрофарада на рамо
    4-там се сещайте сами
    5-със стабилизирано захранване но в съответствие с горните четири...
    Звукът на Вакуума,или тишината на Големия взрив

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Радвам се, че все повече хора обръщат внимание на много доброто захранване в усилвателите!
    Все пак да не забравяме, че усилвателят реално модулира този същия ток като звук. Колко прецизно е дело на схемата. Но ако е калпав източника на ток, просто ще модулира прецизно този калпав ток.
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Мъдростта идва с опита. Опитът обаче, често е резултат от липса на мъдрост. Някои хора говорят от опит, други – от опит не говорят.
    За хората без чувство за хумор: "Не се страхувайте! Най-страшното ви се е случило вече!"

Цитат Публикувано от lozef Покажи мнения
    Хубавия усилвател е добре конструирания ,добре опроводен,с много добро захранване и подходящо като импеданс предусилване.....и още малко...
    Уф... цял ден го мисля това "още малко". И не мога да отгатна какво има пред вид lozef...
    ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα
    / S
    cio Me Nescire /

Ееех Кире, ако не беше спал на онези лекци Кино...какво беше...

Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

Аз, че не съм спал точно на тези лекции, не съм
    Но това което посочваш, се учи в История на кинозикуството. И още куп, безкрайно интересни и важни неща.
    Благодарение на прекрасния преподавател Проф. Сашо Грозев! Имах честта!

... обаче, пак не разбрах да разбера онова "и още нещо",
    макар да ми беше безкрайно приятно да видя точно тази препратка от "Оркестър без име"!!!
    С част от актьорския състав имам привилегията, да сме колеги и добри приятели
    Редактирано от lordoff; 8 November 2019 в 13:05.
    ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα
    / S
    cio Me Nescire /

Просто успокой топката, Пещо Лозев не е от тези, дето си крият нещата! Да е жив и здрав!

Кога ще слушаш?
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

Кога, кога... Утре, ако не мине котка път.

От една страна нямам търпение, от друга пък има малко боязън... Сигурен съм, че ме разбираш.
    Страха от развенчаване на мита и очакванията. Надявам се, да е напразен!
    А пък и очакванията умишлено съм ги кротнал, да се не вихрят много.

... И следва нов етап - кутия/кутии.
    Как ще го борим, все още не виждам ясна Възможна посока, която да ми харесва.
    ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα
    / S
    cio Me Nescire /

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Митове се развенчават или създават много лесно. Някой набеждава някаква схема за супер-дупер, друг я реализира с кофти разводка или захранване и митът отлита.
    Друг като чичо Наско прави тривиална схема с германиеви транзистори, правилна разводка и достатъчно добро захранване и публиката остава с отпуснато чене.

Членува от
    Jun 2008
    Възраст
    52
    Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    Митове се развенчават или създават много лесно. Някой набеждава някаква схема за супер-дупер, друг я реализира с кофти разводка или захранване и митът отлита.
    Друг като чичо Наско прави тривиална схема с германиеви транзистори, правилна разводка и достатъчно добро захранване и публиката остава с отпуснато чене.
    +1

Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    За съжаление, все още предстои да разберем това, що се касае до FC-100.
    Aз, разбира се съм преекспонирал нещата в предното си мнение. Чак боязън не.
    Още повече, мнението на Ицо (renegadel) беше повече от отлично, за това което се е получило.
    Колкото и да е субективно, в голяма степен има обективност, защото той има възможност за сравнение с няколко други...

Но да, с митовете е така Историята го е доказвала хиляди, хиляди пъти
    ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα
    / S
    cio Me Nescire /

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    42
    Не си ли го чул все още?
    The difference between genius and stupidity is that genius have it's limits.

DIY Audio Member renegadel's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    32
    При мен акустиката не е добра. и може да ни излъже в резултата. Освен това, до голяма степен в системата свирят, дака и ламповия ми преамп. При кайните стъпала, от едно ниво нагоре не е много лесно да се хване кой е по-добрия заради субективните критерий на всеки слушател. Мойте познати слухари са харесвали един от амповете ми при сравнение. Колеги пък са харесваха друг. Не е много удобно да въртя кабеляците и сам да правя прослушване. Но от по предната събота слушам ампа и няма нещо с което да ме дразни. Не мисля че отстъпва по-каквото и да било спрямо останлите ми. Явно си е доста качествено стъпало. Приятелите който викам да слухтим също бяха ангажирани този уикенд, но се надявам идния да се съберем за слушане.
    Няколко неща които много ми харесват. Понеже няма отделна защита за ОТ, при преходните процеси (включване, изключване) няма абсолютно никакво пукане. Масата е мислена доста добре и при завряно ушенце до мембраната на fostex мидбаса ми не чувам нищо. Направен е звезден център на самата платка където се обединяват всички маси. Абе много радва
    Редактирано от renegadel; 12 November 2019 в 21:06.
    Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
    (Arthur C. Clarke)

Членува от
    Apr 2017
    Възраст
    47
    Цитат Публикувано от whitesnake Покажи мнения
    Аз слушам не един, а два усилвателя по санди схема. Усилвателите свирят без забележки, доста си поиграх всичко да е като хората.
    И кои точно схеми на Санди си правил?
    Редактирано от A. Petrov; 15 November 2019 в 22:19.

Страница 16 от 16 ПърваПърва ... 6 12 13 14 15 16

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени