Резултати 1 до 20 от 20

Тема: Мнение за Sony STR-DH550

Мнение за Sony STR-DH550

Здравейте в момента съм с DVD Sony DAV-DZ 360 което е на път да умира, и се чудя дали си заслужава покупката на това Sony SRT-DH 550. За момента нямам ОТ за него, и ще работи с два стари Магната. Заслужава ли си цената от 480 лв. Стаята е около 16 квадрата с малко мебелировка и ще се използва основно за филми и от време на време за музика.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Членува от
    Jan 2015
    Възраст
    52
    Ако трябва да е SONY и с повече функционал, по-добре си вземи STR-DN1030/40. Пак ще отиде на тези пари или малко отгоре.
    Малко сърч и за момента излиза това:
    https://www.ebay.co.uk/itm/SONY-STR-...oAAOSwBDlawiFi
    плюс 20-30 паунда до склад Гъбко , плюс 25-26 лева до БГ.

Ясно аз харесах това защото работя в магазин за техника, и него го имаме налично, ще мо направят отстъпка и ще слезе сигурно на 440 като цена, но нямаме никакви ОТ за да го чуя. А дори и да го взема в нас не мога да го вържа към колоните на двд-то и затова исках да разбера дали има положителни отзиви като звук.

Ясно е, че ще е трагедия, но защо вече не прескачаш тоя изгърбен формат? 21 век сме, една пета вече...
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

ИЗВИНЯВАЙ tarambuki, но не успявам да те разбера.

Тогава бавничко - питам те за чий искаш да закупиш морално остаряло устройство, с отритнат отдавна от живота формат?
    Купи си Блурей, купи си голям харддиск...

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

С две думи по добре да си закупя Sony BDVE4100 или E6100.

Благодаря. Но предпочитам Western digital Black Edition.

Вземай, просто дадох пример, по-добър от всички сонита накуп!

А сега сериозно това Sony наистина ли е толкова зле като звук. Защото имаме и няколко модела от така наречения Шейк на Сони който звучат ужасно, но и те са за друга цел.
    Редактирано от petiopetrow; 4 April 2018 в 20:22.

Членува от
    Jan 2015
    Възраст
    52
    Зависи от твоите критерии. Според мен само определени екземпляри от ES серията се опитват да докарат порядъчен звук. STR-DN1040 има сина ми и си го харесва, заради функционала, аз харесвам ES-ки(от старите) с по-голям траф, по-големи капацитети, охладители и т.н. Разгледай малко картинки как са отвътре и ще се ориентираш кои имат потенциал да свирят (но не е задължително).
    Примерно:
    http://www.radiohistoria.fi/yabbfile...-DB840_002.jpg
    http://usr.audioasylum.com/images/5/...R-DA2400ES.jpg
    http://www.agoraquest.com/forums/ima...d46d29a0d5.jpg
    http://120club.ge3.jp/uploads/kcfind...e-rear-600.jpg
    https://ave-electronics.com/media/ca...a/sam_5841.jpg

Благодаря ти, последния от снимката мисля че е DH 550 и изглежда малко по добре от двд-то ми и по зле от Kenwooda който имам, но той е стерео и е за Магнатите ми. Май ще е по добре да се насоча към някоя Yamaha за 5.1 за около 600-700 лв.
    Редактирано от petiopetrow; 4 April 2018 в 21:18.

Днес си занесох старите Магнати в работата за да чуя Сонито, и честно казано не ми допадна. Средата и високите ставаха но нямаше почти никакви ниски и му звучаха еднакво без значение от музиката.

Меломан mihaiil's Avatar
    Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    27
    Така звучат ресийвърите в този клас. За съжаление и 600-700лв за нов няма да ти помогнат.

Друго неприятно впечатление което ми направи е, че когато е включен без пуснат сигнал след като се увеличи над 20, а той се увеличаваше май до 70 се появява доста силен шум от говорителите.

Това, за да зависи само от конкретното устройство, когато се тества трябва да се заземи съответния вход!

ogromnii's Avatar
    Членува от
    Mar 2014
    Възраст
    42
    Ако ще го тестваш "в работата" занеси там и твоя усилвател за сравнение. Т.е. да чуеш колоните, които познаваш, с усилвател, който познаваш в новата среда. Щото недъзите, които чуваш, е много вероятно да са в резултат от другото помещение, а не от усилвателя.

Моя рисивър с много функции, недолюбван за музика, премерен в реална среда (т.е. натоварен с колони) е извънредно линеен в 20-20 лента, също толкова и в 5-50, т.е. дори и да има недъзи - не са явни.

Направих теста който ме посъветвхте да занеса моя усилвател и да ги чуя в едно и също помещение, но за съжаление се оказа, че Kenwooda AR-304 колкото и да няма ниски Sony-то е по зле. За сега май ще трябва да си седна на з..... да заделя пари и тогава да търся нещо втора ръка.

Казах ли ти?

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени