Страница 2 от 2 ПърваПърва 1 2
Резултати 26 до 46 от 46

Тема: Куриерска фирма Рапидо са лъжци и некадърници!

Спийди са доста добри, но вдигнаха преди време цените.

Тях съм ги борил 2-3 години, защото звънят от скрит номер, централата била такава, а като вдигне секретаря - мълчат като пукали

А бе - ЕКОНТ! Русенска фирма, както пише по дебелите книги!
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

luky78's Avatar
    Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    41
    Поздрав за Тарамбуки
    https://www.vbox7.com/play:b0df8c18&...483&order=date
    Моят живот, моите решения, моите грешки, моите поуки ... не са твоя работа.

Човек mihaiil's Avatar
    Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    28
    Цитат Публикувано от Bis Покажи мнения
    ...
    Та мисълта ми е, че не всички куриери са лъжци и некадърници. Явно е до строга конкретика.
    Напълно съм съгласен. Аз озаглавих темата малко остро, но си го заслужават, защото в моя случай става въпрос за некомпетентност на повече от един служител.
    (текста по-долу, ограден в звездичките, съдържа сумата на всички мои постове до момента, касаещи случая, така че ако сте чели цялата тема, може да пропуснете).
    *Първо се очаква да дойде в петък, пращат СМС сутринта (петък), че в тоя ден няма да могат да дойдат. Аз бях отложил всички мои ангажименти за деня, за да ги чакам, но хайде да кажем няма проблеми, уведомили са ме. Направих запитване кога да ги очаквам, каза ми се събота. СЪбота пак отлагам всички мои ангажименти до 15ч. Пак никой не идва... В неделя ми се разказа играта заради всичките ми отложени дейности и резултата беше една закуска сутрин в 8 и вечеря в 11ч, между това време бях постоянно зает с отложените задачи. В понеделник към 13:40 ги питам отново(защото естествено пак няма СМС ще идват ли, няма ли да идват), този път малко по-остро, но културно (чрез имейл, че нямаше кой да вдигне телефона) защо така нямаше никой в събота и кога да ги чакам, и ми казаха, че не била пускана в събота, ама да я чакам днес. Чакам и по едно време хоп - имейлче в 14:30, в което пише:
    Пратката Ви от ТЕХНОМАРКЕТ - ДОГОВОР - 00403 с номер на товарителница 76373100 е със статус неуспешен разнос, поради следната причина: 8| Пратката е уточнена да е до поискване от офис. За повече информация и уточнение, моля пишете на office@rapido.bg или се свържете с нас на телефон 070016006 в работно време от 9:00 до 18:00 часа.
    Звъня на телефона веднага, този път вдигнаха, и питам какво става с пратката, а оттам операторката ми заявява, че в системата е отбелязано, че съм говорил с разносвача им, и съм заявил да си взема пратката от офис. Казвам няма такова нещо и заявявам, че ако и днес не дойдат, да не ме търсят повече и да си я връщат към Техномаркет, защото аз 4-ти пореден ден не мога да губя. Извини се операторката и каза, че ще се свърже с колегите. И след това идва куриера в 19:40 със смешни оправдания. Под мен имало човек със същия наложен платеж от 249лв и бил набрал неговия номер, та той бил казал, че ще си я вземе от офиса им... И ми показва някакъв списък с два реда - моето име, и името на още някакъв(не можах да видя отбелязани суми, та да сравня наистина ли е бил същия наложен платеж). Интересното беше, че този под мен се беше разписал - значи си е получил пратката. А пък и тоя разносвач за последите две седмици му се налага да ми достави 3-та пратка до момента. И в трите пъти като е пред вратата се обажда и започва разговора с: "Здравейте, Михаил (фамилията ми) търся." Тоест поименно се обажда. Как не му направи впечатление, че връща повече пратки в офиса, отколкото са отказаните, и че е пропуснал един адрес. Как си е направил крайния отчет на парите, като има една пропусната пратка от 249лв?! Работил съм в дистрибуторска фирма и такива грешки са невъзможни.*

Ако не се бях обадил, кой знае дали и вторник щеше да дойде... Некадърници са, защото не могат да ми дадат 3 дена една точна дата кога ще дойдат (забележете, че стоката е в София) и лъжци, защото за мен това няма как да се е случило по описания начин, а заглавието е в множествено число, защото става въпрос за повече от един служител. Та до момента всичко са си го заслужили. Ако предлагаш качествена услуга в една част на България, но некачествена в друга, това не те прави коректна фирма. Качеството на служителите определя качеството на фирмата.
    Редактирано от mihaiil; 3 April 2018 в 13:22.

Ретрофил Виктор Симов's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    50
    Михаиле, и мен ме врътнаха да ходя до техния им офис, да си взема покупката! Поръчах си нещо от ЕМАГ и понеже те си осигуряват доставчик, то са избрали Рапидо! А днес, а утре и измина цяла седмица - доставка няма! Следя поръчката и гледам, че била в доставчика. След продължително слушане на тяхната музика по телефона, най-накрая (от инат) се обадиха и ми обясниха, че аз съм отказал поръчката!? Полудях е меко казано!!! Служителката каза, че все още не са я върнали и аз ако искам - мога да си я взема от техния офис! Отидох и си я взех! Не съм писал до ЕМАГ, щото не виждам смисъл... При следваща поръчка от там, ще уточня, че не искам Рапидо...

ditronix's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    65
    РАПИДО са част от СПИЙДИ. СПИЙДИ са пред смяна на собственика, а старият си прехвърля клиентите в България на РАПИДО. Обикновена далаверка, майна. ЕКОНТ май са най- коректни за момента, събират клиенти от другите и разрастват бизнеса си. Буки, ти в кое време живееш бе човек? Били вдигали цените СПИЙДИ. Намаляват ги, днес бях в офиса им да взема пратка. ЕМаг ги отрязаха преди повече от година, както имного други големи техни клиенти. В случая, който се коментира в тази тема за еб...не е куриерът. Той е дал информацията в системата им за отказ от получаване, те после са го прищипали, ама колегата е брал ядове. Днес получих от ХЕЛИКОН книга. А, да- тази, за която Бис даде линк в лаладжийската тема- "Борбата на българите....". Идва книгата със смачкана и скъсана корица. Обаждам се по телефона, вдига ена другарка и ми обясни набързо, че телефона не бил на онлайн книжарницата и да съм се обадел на ях. Питам я за телефон, а нахалницата ми отговаря "Ами ще се поровите из интернет и ще го намерите. Аз съм на каса и не мога да се разправям с Вас!" И ми затвори! Порових, намерих национален телефон, от десетия път успях да се свържа. И там започнаха да ми обясняват че било нормално да се правят грешки, че не съм бил само аз клиент, как можело да допусна, че някоя там можела да прави нарочни грешки, след като щели да се натоварят с втори транспорт... Ами боли ме фарът с какво ще се натоварят! Поръчвам книга, плащам и искам да получа това, за което съм платил. А не последва дори едно извинение....
    Главен инспектор в отдел "ГРАМАТИЧЕСКА ПОЛИЦИЯ"

НЕ Е ВАЖНО КОЙ СИ, А КОЛКО СТРУВАШ!

Човек mihaiil's Avatar
    Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    28
    Цитат Публикувано от Виктор Симов Покажи мнения
    ...
    Ужас... Явно им е практика това нещо.

Ditronix, тези пък съвсем са за бой...

Провадия, не съм казал вчера. Вдигнаха ги преди няколко години, когато бяха приблизително лев-лев и половина под ЕКОНТ!
    А двудневната доставка си беше вече голяма далавера.
    Колкото за смяната, не ме разсмивай

ditronix's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    65
    Бе ти се смей колкото си искаш. Но ще бъде факт и ще се изненадаш от същият тоя факт. Иначе те имат услуга, подобна на пощенските пратки на ЕКОНТ- т.н. 3-5-8. Носиш пакета в офиса, е това е само условието, за да се ползва услугата. Вчера видях в офиса им че са свалили цените и на големите карго пратки. Всичко това е в резултат на експанзията на ЕКОНТ и на собствените им издънки.

После ги бият по тиквите с поток електрони!

ogromnii's Avatar
    Членува от
    Mar 2014
    Възраст
    43
    Доколкото разбрах от утре (01.06) няма да има "рапидо". Само спийди...

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    пОскам сАлза.

Добави и един сУпол, и си стискаме ръцете!

Цитат Публикувано от ogromnii Покажи мнения
    Доколкото разбрах от утре (01.06) няма да има "рапидо". Само спийди...
    Знеш ли кое е най интересното, че имах скоро пратка от (deutsche post), а в БГ беше доставена от DHL(обикновено идва с бг пощите). Куриера на dhl ми казва " от другия месец-(01.06) такива като вид пратки ще ги доставя рапидо, а не ние"
    Редактирано от nico; 31 May 2018 в 22:29.

ditronix's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    65
    DHL са си Дойче пост. Както Булпост са куриерска фирма на Български пощи. Кой ще им трансферира доставките на територията на България си е тяхна работа. Колкото до РАПИДО, те от създаването си са дъщерна фирма на СПИЙДИ. СПИЙДИ смениха дизайна на колите си, въпреки че все още се движат и старите, жълтите бусове. Явно има смяна на собственоста. Колко му е в сделката да са включили и РАПИДО.....

ogromnii's Avatar
    Членува от
    Mar 2014
    Възраст
    43
    Рапидо бяха съвсем отделна фирма, основана от един приятел. Преди няколко години Спийди ги купиха. А какво става сега не съм питал, щото ми е през ... но дочух че бранда "рапидо" щял да изчезне. Дали е вярно - нямам идея.
    Същата компания е дилър на "рено", има и други бизнесчета. Имам предвид собствениците на "Спийди"
    Редактирано от ogromnii; 1 June 2018 в 07:32.

Banned
    Членува от
    Jul 2011
    Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    Ами това е Блиц, не е шега работа. Колосална сума, мега сделка. Със сигурност цифрите вътре не са верни
    Редактирано от Николай Милков; 1 June 2018 в 08:27.

ditronix's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    65
    Числата. Не цифрите. Иначе всичко е боза. Което е и целта на дезинформацията. В един от коментарите е казана истината, но спамерът 3S е направил всичко възможно поне 99% от тия, които са чели "статията" да не достигнат до нея. До истината.

Числа, цифри, смяташ ли, че прави разлика?
    Кат няма опорни точки...

Членува от
    Sep 2010
    Възраст
    35
    Пусната пратка вчера от София (от СМФ, защо работят с тях ми е загадка) би трябвало днес да е в Кюстендил. Няма нищо днес. Звъня и на въпроса защо вчера не е тръгнала пратката за тука - ами не знам, очаквайте я в понеделник....Без думи...

Страница 2 от 2 ПърваПърва 1 2

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени