Страница 1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 25 от 46

Тема: Куриерска фирма Рапидо са лъжци и некадърници!

Човек mihaiil's Avatar
    Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    28

Куриерска фирма Рапидо са лъжци и некадърници!

Направо ще копирам тук имейла който пуснах към онлайн отдела на Техномаркет.

Първо искам да благодаря на вашата верига и екип от Техномаркет за коректното отношение до момента, но съм крайно възмутен от партньорите ви за куриерски разноси - фирма "Рапидо". Желая да ви запозная със случая, защото от Рапидо в момента шикалкавят и лъжат клиентите ви. Направих поръчка с №1248447. В петък очаквах да дойде, но получих СМС "Rapido: Poradi transportni problemi pratka 76373100 nyama da mojem da dostavim dnes. Shte bude podgotvena za sledvasht raboten den. Molya da ni izvinite.". Веднага изпратих имейл със запитване кога да си очаквам пратката, и в електронно писмо от evelina.georgieva@rapido.bg на 30.03.2018 в 12:50ч.
    ми отговориха:

"Здравейте,

Пратката е за доставка утре.

Разноса се извършва до 14,30ч"

Чакам събота - никой не дойде. Пиша втори имейл, че отново не съм получил пратката си, и ми отговориха:

"Пратката не е пускана в събота за доставка.

Днес е в куриер очаквайте обаждане от куриера."

За всеки случай реших да се обадя на 0 7001 6006 (телефон за обслужване на клиенти на фирма Рапидо) и от там ми казаха: "не сте ли получили днес обаждане". Аз им отговорих с "не", след което ми казаха, че били ме търсили по телефона и аз съм бил отказал поръчката, с уговорката, че съм щял да я взема от офиса им. Такова нещо няма! Ако имах намерение да се разкарвам за да си взема поръчката, то когато попълвах данните при поръчка във вашата система, щях да отбележа да получа артикула от ваш магазин.
    Искам да сте запознати със случая, защото аз губя време и ги чакам по цял ден, а до техен офис няма да ходя! Ако има някакъв проблем с получаването на пратката, то не е от моя страна. Бих се радвал, ако получа пратката си днес, но да играя по свирката на тези лъжци няма да стане, защото те с мен не са се свързвали по никакъв начин, освен имейлите, които обменихме с evelina.georgieva@rapido.bg.
    Благодаря ви за вниманието!

_______________край на имейла_________________

Като уточнение искам да кажа, че 2 часа преди да се обадя на 0 7001 6006, автомата, който е за обслужване на клиенти, посочваше статус, че поръчката е в куриер и да очаквам доставка днес до 18:00ч.
    Каква е причината да ме лъжат - не знам.
    Извинявам се, ако има допуснати правописни/граматически грешки в текста, просто тия ми вдигнаха кръвното.
    Досега съм ползвал услугите на Еконт и всичко е пристигало навреме, дори от другия край на България, както и също по време на предпразнични дни.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Цитат Публикувано от mihaiil Покажи мнения
    .........

Каква е причината да ме лъжат - не знам.

Причината може би е, че куриера го мързи да дойде до вас и му е по-лесно да отбележи в системата, че е направил опит за доставка, но не е могъл да се свържи с вас, и утре е ден, той зор няма.

Човек mihaiil's Avatar
    Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    28
    Да но на мен операторката на телефон 0 7001 6006 ми каза (даже ми цитира някакъв час), че куриерът БИЛ говорил с мен и АЗ съм бил отказал и това било отбелязано в системата... Поне да беше казала, че не могли да се свържат с мен...
    Това е третата поръчка за последните 2 седмици, която правя онлайн от Техномаркет, и първите два пъти куриерът ми пристига в ~18:00 и ~18:30, като последния път ми каза: "аз се чудех дали да те оставя без музика днес(поръчах субуфер Jamo j-112), ама викам хайде ще ти я закарам".

Иначе 100% това е причината, ама защо поемат ангажименти, като нямат нужния качествен ресурс.
    Редактирано от mihaiil; 2 April 2018 в 17:00.

Е, значи си наясно.

Като дойде, мятай му въжето на врата и на стълба пред вас, за назидание на всички куриери, пък виж и някой политик може да се стресне, случайно.

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    За причината може да се гадае. В този бизнес печалби се вдигат с обхващане на повече клиенти и групиране на товари и всичко това с непроменени разходи за заплати и транспорт. Тези процеси не винаги са еднопосочни. Тогава започват компромиси със сроковете. Изчаква се групиране на по-голяма пратка в логистичните центрове, след това в следващия център се изчаква групиране за друго направление и ти оставаш последен и потърпевш. Ако пък се случи някакво объркване, примерно да ти пратят пратката другаде, времето ти за доставка се увеличава три пъти. Всичко това важи в най-голяма сила за евтините куриери. При по-скъпите сметката излиза и с по-малки групажи и на практика си спазват поетите срокове.

Техномаркет няма лесно да си сменят куриера, така че не очаквай чудеса от тяхна страна.

Човек mihaiil's Avatar
    Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    28
    Не е лоша идеята.
    Жената по телефона ми каза, че щяла да предаде на колегите и да се опитат да я доставят до 18:00ч. и аз сега не знам какво да правя, да ги чакам или не, защото освен всички неудобства до момента, имам и да пращам едно стъпало Sharp на наш добър съфорумник, а не знам тия кога и дали ще дойдат... Та ме поставят в крайно неудобно положение.

Човек mihaiil's Avatar
    Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    28
    Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    Техномаркет няма лесно да си сменят куриера, така че не очаквай чудеса от тяхна страна.
    Ooo, това ми е пределно ясно. По-скоро исках да ги запозная със случая.
    Все пак не всеки има пенсионер роднина в дома си, който да стои и да ги чака. То много яка онлайн промоция правят - вземи продукт със 100лв отстъпка, ама стой вкъщи да ни чакаш цяла седмица и загуби двойно повече...
    Редактирано от mihaiil; 2 April 2018 в 17:16.

iwoto's Avatar
    Членува от
    Feb 2011
    Възраст
    37
    Такава ситуация се случи при нас предната седмица в София със спиди. С разликата ,че пратката беше фирмена с точен час на доставка преди обед. Пратката дойде след края на работния ден , като при всяко обаждане от наша страна отлагаха с няколко часа доставкта .Фирмата загуби 500лв надници на ангажираните специалисти, които чакаха да пристигне пратката. От спидй май се извиниха по телефона.

Ситуацията беше следната-
    Излизам от нас и пред гаража ми тъкмо спира бус-куриер на рапидо.Казвам човешки да се дръпне да извадя колата че тръгвам и после да спре отново пред гаража ми с табела -не спирай ГАРАЖ.Отговори ми да чакам.Втори опит направих да обясня че съм извикан спешно и трябва да тръгвам а съм възпрепятстван от буса.Отговора беше-ще чакаш,не ми пречи да си върша работата.Нататък няма да обяснявам.Намаза адвоката ми.
    Пиша това от възмущение как масово всеки се взима на сериозно и се мисли че е центъра,а просто трябва да сме човеци.Е...каквото повикало такова се обадило...за съжаление.
    РАПИДО ДА ГО ДУХАТ!!!С ТЕБЕ СМЕ МИШЕ!!!

Мишо, Мишооо, това всичкото, щото не си чувал за европът!
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

Човек mihaiil's Avatar
    Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    28
    Ето и резултатът. В 18:17 звъни куриерът с един притеснен глас, и ми се извинява, като ми каза, че сутринта бил звънял, ама явно бил набрал някакъв друг номер, ама после как се е стигнало до извода, че искам да си взема пратката от офиса им, вместо да ми я докарат, не зная... ...или се правя, че не знам. Това е последният им имейл от 14:30 днес, хич не ми се вижда да е "сутринта", а точно 50 минути след като обмених последния имейл с госпожицата/госпожата, отговаряща на електронна поща evelina.georgieva@rapido.bg:

Пратката Ви от ТЕХНОМАРКЕТ - ДОГОВОР - 0xxx3 с номер на товарителница 76373100 е със статус неуспешен разнос, поради следната причина: 8| Пратката е уточнена да е до поискване от офис. За повече информация и уточнение, моля пишете на
    office@rapido.bg или се свържете с нас на телефон 070016006 в работно време от 9:00 до 18:00 часа.
    Та след като ми се извини, ми каза, че до час със сигурност ще ми достави колета. Това е почти час и половина след работното им време, трогнат съм.

Цитат Публикувано от vidolov Покажи мнения
    ...
    РАПИДО ДА ГО ДУХАТ!!!С ТЕБЕ СМЕ МИШЕ!!!
    Благодаря за подкрепата и ти съчувствам и за твоята неприятна случка... Дано всичко е минало в твоя полза.

Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    Мишо, Мишооо, това всичкото, щото не си чувал за европът!
    Ух, а сега де, това за куриерската фирма ли говориш, или пак е някакво загадъчно и иронично изказване. За куриерска фирма "Европът" наистина не бях чувал, ако това е случая.
    Редактирано от mihaiil; 2 April 2018 в 18:41.

Тя е! Обиец!

Една риза за 18 кинта я вземах около 10 дни

То пък само Рапидо да бяха... Пример - Спиди. Дават валежи от сняг и аз поръчвам шейна за децата, защото старата се оказа счупена. Ще я доставят следващия ден, който е петък. Кога? Щял съм бил да получа СМС. Стоя на работното си място и не мърдам, въпреки че имам куп работа навън. Но чакам СМС и СПИДИ. Около 11 решавам да се обадя на национален номер, щото СМС няма, куриер също. "Пратката ви е в куриер, очаквайте обаждане." "Ама не сте ли получили СМС?" "Не, получих СМС че ще имам доставка в петък, но не зная кога", "Съжалявам, ще проверим". Тук се намесва дългата ръка на контактите и намирам телефона на управителката на единствения офис в града. Звъня и питам дали може да ми кажат кога ще се достави пратката. "Съжалявам, пратката е в куриер". Ама нямате ли номера му?" Нямаме такава практика, имам много хора в офиса, не мога да разговарям.
    Става 14 часа, звъня на национален. Оттам казват, че в Стара Загора имало много сняг и нямало как куриера да стигне до адреса. Обяснявам, че покрай адреса минават три автобусни линии, минават три снегорина през 15 минути и куриера им може да хване градския транспорт, аз ще го чакам. "Ще проверят". Аз им пращам снимки от разчистените улици. Пет пръста сняг по тротоарите. Следват още няколко разговора, според които не могат да ми дадат информация кога ще дойде куриера и дали ще дойде днес. Правя и предложение да ми кажат къде ще е в следващите пет минути и аз да отида да си взема пратката. И това не знаят. Или не казват.
    Това до 17:25, когато най-накрая идва пичлемето от Спиди и най-нахално ми иска обяснение защо съм се оплаквал. Обяснявам му, че работя с куриери от сума и време (на други фирми) и никога не съм имал проблем, когато искам информация за часа на доставка. Той започва да ми държи тон, сякаш е кралица благоволяваща да разнесе пратките, а аз се каня да го удуша. Навреме осъзнавам, че има свидетели.
    В крайна сметка получавам шейната, децата успяват да се пързалят преди да се стопи снега на следващия ден. Аз връщам отговор към онлайн магазина, от който съм пазарувал, че следващата ми покупка ще е обвързана само и единствено с друг куриер. Пиша оплакване към Спиди. След седмица разбирам от Спиди, че са взели под внимание оплакването ми, от магазина казват, че имали договор само със Спиди. А аз слагам Спиди и куриерът Стайко в черния си списък.
    Рапидо са ми разнасяли поръчки от MyMall и винаги съм имал контакт с куриера, който ми е казвал кога да очаквам пратката си. +/- 10 минути.
    Cassette deck User
    Amplifer Denon PMA-720A, CD player Denon DCD-920, CD player Onkyo DX-6650, tape deck Onkyo TA-2570, tuner Onkyo TA-4670, speakers MB Quart 690MCS.
    www.scalemodels-bg.com

Скоро имах случай, в който Рапидо ми доставяха книга в продължение на 6 дни. На шестият ден най-после решиха да я доставят, но....оказа се, че са объркали града! Та още три дни.
    Никога повече.

Човек mihaiil's Avatar
    Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    28
    Тя е! Обиец!

Една риза за 18 кинта я вземах около 10 дни
    Ааа, ама и ти си за бой! Не им се давай така без бой, буки(явно е била много яка риза)Аз им казах по телефона, че ако днес не дойде, да не ми губят повече времето с празни обещания за дати, а да си се разбират с Техномаркет. В Америка си цар - купуваш си дреха от магазина, и като я изпереш и се свие, отиваш и им казваш да ти я сменят или да ти върнат парите, и те ти се кланят. Ама там има закони, морал и... глоби. Тук няма нищо.
    Както L.K. спомена, явно е, че фирмата няма нужния ресурс и цепи стотинката и се надява да предлага ниски цени (макар, че преди години те предлагаха по-скъпи услуги от Еконт, сега не знам как е) и оттам да печели клиенти, но нищо не пречи въпреки това да си с морал и да държиш на клиентите. Какво толкова да кажеш обработихме поръчките, утре не можем да изпълним доставката, моля да ни извините. А не чакай я утре, пък в други ден да кажеш, ама тя не е пускана и за следващия ден пък изобщо никаква комуникация, а да трябва да им звъниш и да се разправяш. Те не взимат поръчка днес и да я карат в същия ден, а това го правят на следващия, така че знаят предварително какво ще се случи.

Това е част от имейла, който получаваш, след като направиш успешно онлайн поръчка от Техномаркет (накрая има допълнения, които съм изтрил, относно условия, че си закупил стока на кредит и дъра-бъра):

Здравейте,

Вашата поръчка е обработена успешно и е изпратена за изпълнение.
    Очаквайте съобщение от куриерската компания на посочения от Вас телефонен номер с дата на доставка.

Доставка очаквайте на 30.03.2018.

Ако не бъдете открити на посочения от Вас адрес, поръчката ще бъде върната в магазина. Информация за организиране на следващо посещение можете да получите на online@technomarket.bg.

Работното време на куриерите е от 10:00ч. до 18:00ч в делнични дни и от 10.00 ч. до 14.00 ч. часа в събота.
    Да не говорим, че "очаквайте съобщение от куриерската компания на посочения от Вас телефонен номер с дата на доставка" няма нищо общо с реалността. Ако не им се обадиш да ги питаш, няма да получиш информация. Това е и в трите пъти в които поръчвах(освен, че пратиха един СМС на 30-ти да не чакам никой) .

ARTU, явно зависи и от разносвача. Аз досега СМС в деня на доставка не съм получавал и трите пъти, и все идва все след 18:00ч...

Човек mihaiil's Avatar
    Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    28
    Цитат Публикувано от hrit Покажи мнения
    Скоро имах случай, в който Рапидо ми доставяха книга в продължение на 6 дни. На шестият ден най-после решиха да я доставят, но....оказа се, че са объркали града! Та още три дни.
    Никога повече.
    Ще падна, страхотни са...

Да се похваля, получих си поръчката в 19:36ч. Оправданието беше, че точно под мен имало друг човек с точно същия наложен платеж от 249лв. който казал, че искал да си вземе колета от офиса им. Нищо, че и трите пъти като ми се обажда разносвача, че е пред вратата ми, започва с името ми и фамилията, но явно оня не е знаел как се казва. Както и да е... почти хепи енд...
    Редактирано от mihaiil; 2 April 2018 в 20:52.

Получавам пратка пусната през DPD(спиидибг) от Англия. Следя номера и точно за 5 дни прекоси цяла Европа до БГ, а после от склада им на горубляне до адреса ми в София още 5 дни. Някак си имат в името си някаква ирония както и рапидо .

https://www.amazon.co.uk/VINTAGE-JJV...+Jones+Vintage

Мисля, че е тази...

Но са неспасяеми!

Винаги указвам "От офис". Обаче рапидките и еврата няма офис на по-близо от 5 км

Човек mihaiil's Avatar
    Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    28
    Ами изводите са следните - явно има защо малките куриерски фирми да са малки и да не се развиват. На времето Спиди бяха по-големи от Еконт, а сега ги няма никакви и тях, но Еконт винаги държат на сроковете си и качеството. Аз имам над 200 поръчки през Еконт и всичко е идвало навреме.

Буки, хубава е ризката, одобрявам!

Пратка от Германия с DPD/Speedy, пусната в петък сутринта през проследяване на DPD - в неделя е в Бг. В сряда питам в Спиди с номера- не знаят къде е - трябва да е в склада, но... В петък след обед ми я носят в София.

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Цитат Публикувано от mihaiil Покажи мнения
    Ами изводите са следните - явно има защо малките куриерски фирми да са малки и да не се развиват.
    Не е това. Разрастването на фирмата е свързано с едни циклични кризи, които гълтат ресурси. За някои е изгодно да имат определен тип клиенти и да доставят услуга с определени параметри. Нито по-добра, нито по-скъпа. Така се чувстват най-добре.

Винаги указвам "От офис".
    Ако ти не висиш 8 часа в офис е по-удобно от техен офис. По-евтино е, често е и по-удобно.

luky78's Avatar
    Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    41
    БГ куриери са такива . Преди време поръчвам ТВ , който трябваше да ми се достави до вратата . Обаче ми звъни куриера , че нямало къде да паркира и да сляза долу да си го взема . Оказа се , че е спрял от другата страна на булеварда на 30 метра от входа ми . Куриера е обикновен човек , работещ франчайз с личен автомобил . Нямаше как да изкарам телевизора на улицата , като се качих в къщи се оказа , че има лека драскотина на панела , след разправии с магазина и куриера се оказа , че аз така съм го приел и не искаха да ми го сменят . Пуснах им едни майни и повече не ми се заниаваше с тях . Януари месец купувам в БГ един телефон и ми се обаждат да ми кажат кога ще е доставката . Казват ми , че ще бъде следобеда (след 13 часа мисля) и аз сутринта си излизам по задачи . Точно излизам към 10-10:30 и ми се обажда куриера , че след малко щял да мине . Викам му извинявай ама аз те очкавах следобеда и сега излизам и му казах да остави пратката в най-близкият офис , да си е взема от там следобеда . Той ми каза , че трябвало да върне пртката в склада им и от там на следващият ден да е препратят до избраният от мен офис . Та такива работи с БГ куриерските фирми . За куриерите в Лондон също се чака цял ден понякога , но там може да проследиш пратката си в реално време , точно къде се намира в момента и колко време остава до доставката и . Миналата есен когато си получавах вторият британски паспорт останах приятно изненадан . По принцип паспорта се получава по куриер там и отнема между 14 и 20 дни . На десетият ден след подаването на документите ми една сутрин в 7:50 се звъни на вратата и се оказа , че е куриера за паспорта ми . Не знам дали аз бях първият му адрес за деня , но дори и да бях , то значи че този човек е почнал работа към 6-6:30 сутринта . Не като в БГ , първите доставки мисля , че ги правят след 9 сутринта .
    Моят живот, моите решения, моите грешки, моите поуки ... не са твоя работа.

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    На Запад графикът им е по-напред. В Брюксел фирмата имаше корпоративен договор с DHL и получаваше пратките в 9 часа в склада или в 9 часа където сме посочили. По-интересното беше, че в склада в Холандия ги изпращаха в 17 часа на предния ден. На практика в края на работния ден поръчваш и на другия ден сутринта нещата те чакат. Ама хората имат куриерски услуги от един век.

В Еконт в 9 часа офисите получават пратките от близкия склад. Вероятно в склада са в 7:30.

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Хммм...интересно Рапидо са Спийди...
    Аз пък вчера, си поръчах една машинка и една кутия анкер пирони от един сайт. точно в 12.00
    45 мин. след това, ми звъннаха от фирмата, за да верифицират поръчката. А в 16.48, получих SMS от Спийди, че утре ще ми е на адреса на офиса, в Созопол. Явно, тогава точно е влязла в системата им и съм уведомен за това, което даже малко ме учуди (приятно), защото типично получавам SMS в деня на доставката, когато вече е обработено в офиса им по място.

В повечето случаи, предпочитам сам да си я взема от куриера, в офиса им, поради 2 причини.

Първо, не вися да ги чакам, преди обяд ли ще дойдат, след обяд ли ще дойдат. Вързан си и губиш време (освен ако така или иначе, не трябва да си постоянно на адреса на доставката). Сам преценявам, кога ми е най-удобно да я прибера, с моят режим и в моят график.

Второ, по-малко преноси от куриери и съответно, по-малка възможност да изсипят на някой завой или в дупка по пътя стоката, както и при товаро-разтоварни дейности, да я изтърват/повредят а и се избягва възможността от грешка, да объркат/забравят самата пратка. Не на последно място, с тоя голям бус, на разни неудобни места... Миналата година, при една такава доставка до врата, едно младо и неопитно момче, в първият му ден с такава голяма машина, помля калника и фара на колата на съседа ми, в опит да заходи при паркирането. Можеше да съм и аз, другите коли около нея, бяха мои. После чакахме полиция (не им трябваше, но така искаха), а и ме помолиха, като свидетел на случката да стоя, защото стана пред мен. Пак излишно губене на време...
    Та мисълта ми е, че не всички куриери са лъжци и некадърници. Явно е до строга конкретика.
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Мъдростта идва с опита. Опитът обаче, често е резултат от липса на мъдрост. Някои хора говорят от опит, други – от опит не говорят.
    За хората без чувство за хумор: "Не се страхувайте! Най-страшното ви се е случило вече!"

Страница 1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени