Резултати 1 до 6 от 6

Тема: Лампов усилвател EL11->KL73551

Milen_haskovo mbg's Avatar
    Членува от
    Apr 2007
    Възраст
    30

Лампов усилвател EL11->KL73551

Усилвателят е с топология TVC -> TFK EL11 -> междукаскадни трафове -> Klangfilm KL73551 (F2a11 със специално предназначение), фиксирано преднапрежение за всичките лампи; захранването - общи анодно и кенотрон AZ50 за крайните, общи анодно и кенотрон RGN1064 Mesh за драйверните, като за всяка лампа има отделен дросел 10 хенри; изправяне на преднапрежението със EAA91 Siemens; отделни трафове за анодно, отопления и управление; Управлението е с бутон ON-0-ON, като при вдигане нагоре пали стъпалото и натискане надолу го гаси, отложено включване на анодното + защита от превишаване на анодния ток - гаси се всичко ако това се случи. Това може да стане ако дефектира изправителката ЕАА91 или не е включен кабела, по който тече преднапрежението. Снимката горе е малко преди да подменя герданчето от резистори с един, да подредя кабелите и преди слагането на крачетата, след това го нямам снимано.

Всички трафове и дросели без зеления отоплителен и малкия за управлението са от сecoEL34 - TVC, междукаскадни, изходни, дросели, захранващия. Чинчове, изходни терминали и окабеляване на всичко освен отопленията - Neotech HUW-0,33 UP-OCC от ЕОС Електроникс (заминаха 25 метра жица в усилвателя и захранването!), ELMA галети за селектор на входа и атенюатора, цоклите в ампа са от шаси на Телефункен, кодензатори - в последния вариант останаха големите Филипс 470uF и за драйверните лампи по-дребни BC Components (Philips) 470uF. Резистори в първите и вторите решетки на лампите - Vishay DALE. След 10-ина дена разсвирване ампа показа, че е доста висока летва като звук - много добра атака, съпроводена с финес и перфектно отработване на всички звуци, с които се сблъска. Имам чувството, че колоните ми слезнаха с още една октава надолу - баса доста повече се усещаше и от пода спрямо транзисторния ми амп, които е DC куплиран от входа до изхода и свири на практика от 0 херца нагоре. Единственият недостатък (с моите колони) е ниската му мощност - малко над 4 вата, с малко повече хармоници до 5 вата (при 4-5% THD). Много съм доволен от крайният резултат и от себе си
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Редактирано от mbg; 28 March 2018 в 22:01.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Данаил Георгиев ДРГеоргиев's Avatar
    Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    42
    Ъъммммм... Поздравления!
    Представям си само, как ще се лее един мнооого Як, Мазен, Лампаджийски саунд.
    Редактирано от ДРГеоргиев; 28 March 2018 в 23:30.
    High-End Player SONY CDP-XA50ES & DENON DVD-A1XV /High-EndDENON PMA-2000IVR The ultra-high-current (UHC) MOS single push-pull amplifier technology -High end audio formats like DVD-Audio and SACD are supported by the 10Hz-100kHz frequency response of this amp /High-End modified speakers ACR RP-150

Членува от
    Sep 2008
    Възраст
    50
    Браво и от мен!!!
    Thorens-ът кой модел е?
    Digital: Transport-ASUS G551JK, DAC - TEAC NT-505, Analog: Thorens TD318/ TP 21, Phono cartridge-Lyra Delos,
    Amplifier - Primaluna ProLouge Four ( KT88 ) , Speakers - WILSON AUDIO Sophia , Cable - Transparent MusicWave Super & Transparent MusicLink Super MM

Milen_haskovo mbg's Avatar
    Членува от
    Apr 2007
    Възраст
    30
    Торенса е TD166 MKII, за парите си е чук Трябва само да му направя RIAA като хората, че е срамота вече

Браво! Това е лампата с най-добър звук за всички времена, според мен! Поздравления! Моите ЕЛ11 Телеф. слушам винаги и убиват всички прехвалени ламби!
    Знанието е сила....,незнанието още по-голяма сила! - А. Манаков.
    Projects: OTL 6AS7 Gen. Electric, SE-s GK71, GU13, 2A3 RCA, 300B JJ, 6S4S, 4P1L, EL11 Telefunken, 6AS7 RCA, 6S33S, 6S41S, 6S19P, PP 6005 Gen. Ell. , headph. amp. OTL L- White 6AS7 RCA....SE-UL E84L Siemens & E80CC Telefunken.

Machine Head's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    49
    Виждам и модел на B&O.
    Мисля,че им беше от касетните декове?
    Успех.

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си