Страница 2 от 2 ПърваПърва 1 2
Резултати 26 до 35 от 35

Тема: Помощ за грамофон Pioneer PL-12D

Релейчик, а?
    На колко К трансфер искарваш по бира?
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Членува от
    Jun 2009
    Възраст
    63
    Цитат Публикувано от ogromnii Покажи мнения
    Значи все пак Супрафон е бил прав за типа мотор.

Едно тема за същия проблем https://www.vinylengine.com/turntabl...p?f=55&t=65602
    Нищо му няма на мотора, добре си е пренавит, щом не гори вече. От описанието на грамофона става ясно, че се е продавал с два вида ремъчни шайби в комплекта, за 50 и 60 Hz, които се сменят според честотата в страната на собственика, с малка отвертка. Или варианта с изместване мотора на височина, за да дойде ремъка на по-голям диаметър, ако са се смачкали трите демпфащи гумички.
    Редактирано от rope; 13 March 2018 в 21:44.

пенсионер от кариерата PinkPanther's Avatar
    Членува от
    Mar 2015
    Възраст
    71
    Вижте какви мотори има в и-бей. Може да намерите подходящ...

Любомир Стоев badwolf's Avatar
    Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    41
    Наскоро се сдобих с една Айва, която е със същото шаси. Мога да мерна диаметъра на шайбата на мотора ако представлява интерес да знаете поне дали е оригиналната...

Цитат Публикувано от badwolf Покажи мнения
    Наскоро се сдобих с една Айва, която е със същото шаси. Мога да мерна диаметъра на шайбата на мотора ако представлява интерес да знаете поне дали е оригиналната...
    Може ли да напишеш модела ?

Любомир Стоев badwolf's Avatar
    Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    41
    Да, то всъщност се води music centre, модела е AF-5090. https://www.google.bg/search?source=....0.zMMMqvAmzDg
    Редактирано от badwolf; 19 March 2018 в 20:33.

Благодаря.
    Мисля, че този (твоят) модел е с двуфазен синхронен мотор, като шасито пак е правено от CEC, но за Aiwa ,
    та има голяма вероятност да е същото като на PL-12D, или поне това което касае темата. ( OEM съществува от много време )
    Впрочем, важни са и двата диаметъра - на шайбата на мотора и този на платера, но там където зацепва ремъка .
    ---
    Не че не могат да се направят прости сметки - пропорции на диаметри, ( отчитайки и дебелината на ремъка ),
    спрямо обороти на двигателя, при съответната честота на мрежата, за преценка и решение, но при наличие
    на , хм по-достоверна конструкция , ще е по-лесно за съпоставяне и действия.

Имам някакъв мотор, но не помня дали е свален от старо грамофонно шаси(Супрафон)

Цитат Публикувано от morandis Покажи мнения

Имам някакъв мотор, но не помня дали е свален от старо грамофонно шаси(Супрафон)
    Този изглежда различно. Оригиналният е с две намотки. В момента търсим нов или втора употреба работещ. Това по желание на собственика. Мисля да сваля сегашния и да пробвам всички останали съвети, които дадохте
    Редактирано от o33y; 22 March 2018 в 15:09.

Объркал съм се нещо, защото със сигурност помня външния вид на шасито - беше от този тип и се вижда, че моторчето е друго, а това от снимките ми не помня от какъв уред е свалено

Страница 2 от 2 ПърваПърва 1 2

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени