Резултати 1 до 8 от 8

Тема: Избор на тонколони.

Избор на тонколони.

Здравейте,разгледах много теми свързани с кар аудиото,но не мога да избера оптималното за моята кола.Колата е ауди а3 8л фейс.Предни колони 13 и задни 16.5 мисля.По темите повечето пишеха,че е по-добре за бюджета само предна линия със усилвател и субуфер.Аз искам само предна линия за сега,но не знам дали трябва задължително усилвател.Плеъра ми e Pioneer deh 1500ub.Повечета предложения без да се правят доработки на корите бяха за DLS K5 и Audison Prima APK 130.Та тези двата варианта ми се въртят из главата,но ценовата им разлика е голяма.Какви са вашите предложения,може ли да се включи и оригиналната задна линия към тях,защото някъде прочетох,че щяло да има големи изкривявания от задните.Както знаете на аудитата много им скърцат пластмасите,та ако някой знае някакво решение и за това ще стане чудесно.Гледам,че форума е замрял нещо,та ако има фейсбук група на форума,ако можете да я кажете защото не я намирам.Поздрави.
    Редактирано от Unrealizable; 9 March 2018 в 19:42.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Обикновен жичкаджия radi_nrj's Avatar
    Членува от
    Aug 2009
    Възраст
    36
    Аз останах много доволен от Hertz ЕСК130 в моето А6. Трябва много доббре да се извърши монтажа, ползват се адаптерни пръстени. Ако има фуги между пръстените и кората трябва да се уплътнят. При мен и горите на говорителите опираха в адаптера и трябваше да ги пилна отвътре. След като оправих всички кусури на адаптерите нещата се получиха. При А3 нещата са аналогични, монтажа ще е много важен за резултата.
    Home: Amp. Yamaha A-1060; Tuner Yamaha T-1060; CD player Yamaha CD-2000; Tape deck Yamaha K-2000 dbx; Speakers DIY Visaton SC-10 and TVM ARN-226
    Office: Probook 6460b, Fenkiller DAC, JVC HA-RX500

Цитат Публикувано от radi_nrj Покажи мнения
    Аз останах много доволен от Hertz ЕСК130 в моето А6. Трябва много доббре да се извърши монтажа, ползват се адаптерни пръстени. Ако има фуги между пръстените и кората трябва да се уплътнят. При мен и горите на говорителите опираха в адаптера и трябваше да ги пилна отвътре. След като оправих всички кусури на адаптерите нещата се получиха. При А3 нещата са аналогични, монтажа ще е много важен за резултата.
    Точно твои мнения гледах за тези два модела тонколони.Херца по-добре ли свири от тях ?

Членува от
    Aug 2009
    Възраст
    36
    В тоя ценови диапазон няма фрапантни разлики, въпрос на вкус.
    Home: Amp. Yamaha A-1060; Tuner Yamaha T-1060; CD player Yamaha CD-2000; Tape deck Yamaha K-2000 dbx; Speakers DIY Visaton SC-10 and TVM ARN-226

A audison като по скъпи с какво преразхождат другите ?

Членува от
    Aug 2009
    Възраст
    36
    Аудисон е още една от марките на Електормедия, които също са собственици и на Херц. Самата серия Prima e малко по-скъпа версия на ESK и технически разликите са минимални. Уж звучали малко по-балансирано от Херца (каквото и да значи това), но както казах личната преценка е субективна. На теб може и да не ти допаднат.

А ДЛС к5 как се представят,защото разликата им е 80 лева с херца.

Членува от
    Sep 2008
    Възраст
    29
    А защо различни говорители отпред и отзад. Вземи същата серия като тези отпред, само че за отзад с друг форм фактор и това. Защо манджа с грозде ?!
    Ако ще се ползват на плеъра, няма смисъл от скъпи говорители....
    Измервам безплатно реални T/S параметри с Dayton AudioDATS V2 !

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени