Страница 2 от 2 ПърваПърва 1 2
Резултати 26 до 41 от 41

Тема: Покупка на TV.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    40
    Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения

Аз все още (макар и съвсем случайно) съм с най-хубавия в света...
    И кой е той? Виктор Kuro?
    The difference between genius and stupidity is that genius have it's limits.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Цитат Публикувано от Rumb@ta Покажи мнения
    И кой е той? Виктор Kuro?
    Ех... Pioneer беше и си остава номер 1. Просто легенда!

Ми пукайте се на моя Kuro!

Спасов, умният телевизор поддържа DLNA! Там е истината, свързваш го с компа псредством един patch LAN кабел. И си в джаза. Не можеш да го ползваш за монитор, но цялото съдържание на компа излиза на екрана, кеф ти снимки, кеф ти филми, концерти, аудио...
    И всичко управляваш от дистанционното.
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

gore's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    40
    Грехота е да си купиш нов телевизор, и той да не е смарт.
    Преди години се бях зарекъл "такова в къщата да не вкарвам", ама се опомних в последствие.
    Друго си е да се хоризонтираш на спалнята и да си пущиш я фюмче, в музичка, я по тубата нещо образователно, без кабеляци и бръмчалки.
    Редактирано от gore; 8 March 2018 в 14:23.
    d(°L°)b

Членува от
    Mar 2007
    Възраст
    64
    Убедихте ме! Остава въпросът, кое е по-добре: вграден в телевизора smart или външно устройство.
    PinkPanther, ама ние сме били съседи, бре! Е, аз съм по-малък от теб с няколко години, но това не пречи да си пием бирата от време на време. Но след като си реша TV и Smart проблема...
    Редактирано от vspassov; 8 March 2018 в 19:34.
    “Сума работи не знаем и това не е беда. Бедата е, че някои работи ние си мислим, че ги знаем." - Марк Твен
    "
    По-добре щастлив, отколкото винаги прав във всичко!" - неизвестен автор

С външно устройство е по-добре, но е по-скъпо!
    А и вече ти обясних, че няма как да е без...
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

ditronix's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    64
    Буки, направо се изложи с тия LG! Че и си го сложил пред PANASONIC! Гавриш ли се? Вики, PIONEER ползваха матрици на PANASONIC докато се произвеждаха и правеха скъпи теВелизори. И добри. SONY сега вече започват да наваксват изоставането си от PANASONIC и имат добри неща. Останалото са масовки от категорията "шарен телевизор". Виктор май спомена че на OLED матриците логата остават като петна. Сега за пръв път го чувам. Това е валидно за плазмите, въпреки че в последните модели плазмени панели тоя недостатък беше силно подтиснат. Едва след деветата година у дома започнах да забелязвам сянка от логото на една телевизия, която се гледа през 70% от времето. И часовника.
    Главен инспектор в отдел "ГРАМАТИЧЕСКА ПОЛИЦИЯ"

НЕ Е ВАЖНО КОЙ СИ,А КОЛКО СТРУВАШ!

DIN-45500 ingkunev's Avatar
    Членува от
    Mar 2011
    Възраст
    49
    Имам Сони, Тошиба и Ел-Джи ... ами след втората ракия всички работят еднакво
    За Сонито мога да кажа че "свири" направо гадно.
    /имам предвид неговите говорители/
    Успех
    Най-сладките неща в живота, са и най-тихи ... е, поне в началото ...
    ... и ... то, моженето не е като имането ...

Най-хубавия телевизор е новият телевизор с гаранция и да е лек, щото да може лесно да се такова в гаранцията! Без шушуто-мушото или както още е известно на мнозина - галваничния разделител свързан към кабеларката, то посещението пък макар и гаранционно да е - е сигурно... Но..., нали не ги разбирам хватките. та я да си ходя у лево...

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    49
    То галваничният разделител, не е ли полезен само в случаите, когато по коаксиален кабел получаваш телевизия?!
    По LAN или по оптика, мисля не е необходим. Т.е., няма какво да се случи за функциите, които изпълнява и без него. Никъде нямам (а и никога не съм имал) такова нещо, макар и на едно от местата да имам и коаксиална мрежа, която се ползва слабо натоварено, само за предаването на сигнал на повече брой телевизори... Нямам нито един повреден за 20г. Мрежата не е изцяло подземна, ако е от значение...
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Ако в училище не учите физика и химия, то целият ви живот ще бъде изпълнен с чудеса и вълшебства...

В момента рекламират телевизори на изгодни цени в Метро

Не препоръчвам покупка на такава техника от Метро. Имам лош опит с техника от такива магазини които не са специализирани за техника по принцип.
    Относно LG и аз имам добри впечатления като съотношение цена-качество, но не говоря от първо лице. Т.е. не притежавам LCD телевизор LG.
    Относно галваничните разделители за кабелна - те имат смисъл в случая когато телевизора е свързан към компютър с HDMI
    или VGA кабел, и отделно към кабелен доставчик с коаксиал. В тези случаи масата на телевизора е занулена (заземена) през hdmi / VGA кабела, и през платката на телевизора заземяваш кабелната мрежа в твоя апартамент. И както знаем към нея са свързани плаващите маси на всички други телевизори и ако някъде по трасето стане нещо (вкл. в телевизора на някой съсед) тока се затваря през твоя телевизор и нанася сериозни щети. За това е добре да го има изолатора в такива ситуации. В случай че ТВ е свързан само към кабелната, изолатор практически е излишен.

Членува от
    Mar 2007
    Възраст
    64
    Цитат Публикувано от Supraphon Покажи мнения
    Не препоръчвам покупка на такава техника от Метро. Имам лош опит с техника от такива магазини които не са специализирани за техника по принцип.
    Относно LG и аз имам добри впечатления като съотношение цена-качество, но не говоря от първо лице. Т.е. не притежавам LCD телевизор LG.
    Относно галваничните разделители за кабелна - те имат смисъл в случая когато телевизора е свързан към компютър с HDMI
    или VGA кабел, и отделно към кабелен доставчик с коаксиал. В тези случаи масата на телевизора е занулена (заземена) през hdmi / VGA кабела, и през платката на телевизора заземяваш кабелната мрежа в твоя апартамент. И както знаем към нея са свързани плаващите маси на всички други телевизори и ако някъде по трасето стане нещо (вкл. в телевизора на някой съсед) тока се затваря през твоя телевизор и нанася сериозни щети. За това е добре да го има изолатора в такива ситуации. В случай че ТВ е свързан само към кабелната, изолатор практически е излишен.
    При това положение да смятам ли, че Техномаркет и Технополис са такива магазини? И кои марки LCD-та си заслужават цената? Магазини? Внос на фирми? Питам сериозно. Четейки, оказва се, че има и доста качествени марки, извън познатите ни у нас. Например Metz,Loewe, Pioneer... Но не виждам техни представителства у нас. При дъщеря ми във френска околия гледах Pioneer и очите ми залепнаха на TV-то. Иначе, мнението ми за сега клони към LG / Smart/ TV.
    “Сума работи не знаем и това не е беда. Бедата е, че някои работи ние си мислим, че ги знаем." - Марк Твен
    "
    По-добре щастлив, отколкото винаги прав във всичко!" - неизвестен автор

pocko's Avatar
    Членува от
    Mar 2011
    Възраст
    32
    Аз бих се замислил за гаранционното обсужване първо. ЕМ*Г биват. А ако имаш на близо ТМ е супер защото може да видиш и на живо. Дебнеш промо от сайтовете (ЕМ*Г или ТМ) и поръчваш. Внимателно настройваш (ако има калибрационни настройки из нет-а е предимство за картината) в къщи на спокойствие в ТВОИТЕ условия и тестваш. Ако не ти допадне как работи с твоите устроиства/как се вижда имаш 30 дни да го върнеш. Струва ми се най добрия вариант.

Аз лично най съм доволен от менюто на LG! Но Samsung винаги са ми работели по безпроблемно и като гледам по спецификации за определена сума/размер все са по добрия вариант. Също докато аудиото звучи от ТВ-то върви и по оптика едновременно... На скоро един приятел с LG ми спомена, че трябвало да избира между едно от двете?!? Аз се заглеждам по големи диагонали и на скоро хвърлих око на UE-**MU7000 сериите, които се забеляза, че първия с 100Hz/8bit панел е 55". Интересното е че стария ми Samsung H6400, който закупих на значително по ниска цена преди 4ри години е 8бит/100Хц. За 10bit трябва да се гледа дори по високата 9та серия. Инфо тук : https://forum.setcombg.com/samsung-%...B8-2018-a.html

Явно цените се качват, а като гледам читави малки диагонали няма много.

Разните там вериги с Техно в името ги смятам че са доста по-читави за техника от Метро. Просто Метро като че ли предлагат техника между другото и често имат дефектни серии.

pocko's Avatar
    Членува от
    Mar 2011
    Възраст
    32
    Забравих да напиша, че 30 дневния период с възможност за връщане на стоката е валиден при онлайн покупка ако не сте на ясно! Ако купиш от физически магазин на ТМ например...не може да се върне.
    Редактирано от pocko; 19 March 2018 в 16:09.

Страница 2 от 2 ПърваПърва 1 2

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени