Страница 1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 25 от 46

Тема: Покупка на TV.

Членува от
    Mar 2007
    Възраст
    65

Покупка на TV.

Старият ми 30 -годишен Sonyзапочна да дава признаци на умора и за това реших да закупя модерните в последно време
    LCD LED телевизори. Старият ми 30 - годишен Sonyзапочна да дава признаци на умора и за това реших да закупя модерните
    в последно време
    LCD LED телевизори. Обръщам се към вас за съвети. Търся телевизор, 40-43 инча, Full HD, без Smart
    функции /не виждам смисъл, а и струва пари/, на цена около 800 лв. Телевизорът ще се гледа от около 2.5 м. в легнало
    положение и ще се използва по предназначение, т.е.
    TV предавания, футбол, XXL, филми /от РС/ и т.н. Добре ще е да има VGA вход, за да го ползвам и като монитор. Предпочитам качествения образ пред качествения звук /по обясними причини/. Предварителната информация ме насочва към Samsung и LG, като добро съотношение цена-качество.Нямам нищо против “Sonyи “Panasonic”, но общото мнение от другите форуми е, че фирмения надпис носи допълнителни стотина лева към цената, без разлика в качеството от посочените от мен по-горе марки. От “Sharp” не са доволни /проблем с подсветка, с ОС и т.н./.С една дума, търся максимално качество на минимална цена. Нормално е, нали?
    Очаквам с интерес мненията ви, но съветите и отговорността за тях са ваши! А и да не станем на кълбета после...
    “Сума работи не знаем и това не е беда. Бедата е, че някои работи ние си мислим, че ги знаем." - Марк Твен
    "
    По-добре щастлив, отколкото винаги прав във всичко!" - неизвестен автор

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

sandy's Avatar
    Членува от
    Mar 2007
    Възраст
    38
    Видео картата ти, няма ли HDMI изход?
    Лозев: "Хай-Енд-а е система от предразсъдъци, право-пропорционална на егото и обратно-пропорционална на познанията на човек,
    който желае с притежание на техника,да запълни емоционален дефицит в битието си !"

Членува от
    Mar 2007
    Възраст
    65
    Компютърът е hp compaq 8100 elite sff и мисля, че е с Display Port. Имало някакви преходници между DP и HDMI, но дали TV-то ще ги разпознае? От друга страна, ако направя връзка VGA /от PC/-преходник /VGA-HDMI/-HDMI ще се получи ли? А и нали първо трябва да закупя TV със съответните входове и изходи, пък тогава да ги мислим тези неща.
    “Сума работи не знаем и това не е беда. Бедата е, че някои работи ние си мислим, че ги знаем." - Марк Твен
    "

Любомир Стоев badwolf's Avatar
    Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    42
    Display Port на практика си е HDMI, разликата е основно в буксите и тук поне ползването на преходници е безпроблемно. Твърдо бих препоръчал този начин за връзка на PC-TV.
    Относно марките TV - Сони и Панасоник поне ползват качествени електролити (Elna, Nichicon, Rubycon, като Панасоник ползват основно техните си), което е сериозна предпоставка за дълга и бепроблемна работа. Ако днес трябваше да избирам телевизор бих заложил на една от тези двете марки.
    Който не пие в кръчмата, пие в аптеката... Народна мъдрост

Членува от
    Mar 2007
    Възраст
    65
    Цитат Публикувано от badwolf Покажи мнения
    Display Port на практика си е HDMI, разликата е основно в буксите и тук поне ползването на преходници е безпроблемно. Твърдо бих препоръчал този начин за връзка на PC-TV.
    Относно марките TV - Сони и Панасоник поне ползват качествени електролити (Elna, Nichicon, Rubycon, като Панасоник ползват основно техните си), което е сериозна предпоставка за дълга и бепроблемна работа. Ако днес трябваше да избирам телевизор бих заложил на една от тези двете марки.
    Според Нета, Display Port-а бил активен и пасивен.Разпознавал се по двата плюса /пасивен/, маркирани над терминала. Моят е такъв. Колкото до ТV-то, ще го ползвам основно като монитор. Имам цифрова кабелна телевизия с доста екстри. Съгласен съм с мнението ти, относно марките, но вероятно така ще изляза извън финансовата рамка. Това не е сериозен проблем, стига да си заслужава. А дали си заслужава?
    "

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    65
    1. Щом не държиш на СМАРТ функции, за малко пари аз бих купил марков ТВ, висок клас втора ръка-има много добри неща, а и размера може да е по-голям.
    2. Ако държиш да е нов- LG e много по-добре от Самсунг-не само според мен.
    3. Ниския клас ТВ и от най-добрите брандове е боклук.

Успех

Администратор DAY's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    53
    Ако не държиш на смарт функциите, това е най-добрия избор в момента: https://zora.bg/product/43lj500v-1
    а за малко повече пари 4К https://zora.bg/product/43uj6307-1
    ДА СЕ ПУКАТ ДУШМАНИТЕ!

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    То има и друго...с това програмирано остаряване и темповете на нововъведения в тази техника, заслужава ли си залагането на дълъг експлоатационен срок и има ли смисъл, да изхвърляш след време работещ телевизор?!
    Е винаги има вариант, да се отървеш от него на безценица или да ти задръства мазето/гаража/склада, с други подобни изделия, към които изпитваме сантимент или пазим, заради някаква остатъчна стойност...
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Мъдростта идва с опита. Опитът обаче, често е резултат от липса на мъдрост. Някои хора говорят от опит, други – от опит не говорят.
    За хората без чувство за хумор: "Не се страхувайте! Най-страшното ви се е случило вече!"

Администратор DAY's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    53
    Според мен заложи на по-евтиния и с едно такова устройство http://tpetrov.com/search.php?s=Chrome%20cast става бая смарт... Пробвано в къщи!
    ДА СЕ ПУКАТ ДУШМАНИТЕ!

Този се вмества в бюджета и има основните актуални екстри към днешна дата, вкл. IPS 4K, активен HDR, HEVC Decoder:
    https://www.emag.bg/televizor-led-sm.../pd/DS6RBDBBM/
    Днес и утре може да се ползва допълнителен ваучър за отстъпка от 12% и цената става 703.12 лв.
    Този е и с "качествен звук" от HARMAN/KARDON, но е по-скъп:
    https://www.emag.bg/televizor-led-sm.../pd/D46RBDBBM/
    С намалението: 835.12 лв.
    Sonus Faber Liuto speakers; Wadia DSD DAC & Audiolab 8300MB mono power amps;

пенсионер от кариерата PinkPanther's Avatar
    Членува от
    Mar 2015
    Възраст
    72
    По въпросите на телевизията има друг, по-компетентен форум, разделен по брандове:
    https://forum.setcombg.com/.Погледни там. Корифеят там се казва hristoslav2 и можеш да питаш за всичко.
    По въпроса за смарт телевизорите явно не си се интересувал от тази опция за какво се използва - благодарение на нея може да се приема т.н. IPTV. Напиши тези 4 букви в Youtube и ще видиш каква бездна от възможности и качество се откриват пред тебе.

И накрая - човек почти светкавично свиква с високото качество, така че не се отказвай от никакви екстри. Не ти знам възможностите, но телевизори има на цени през 20 лв.

Ретрофил Виктор Симов's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    50
    Перфектна картина, мудно сменя каналите, LG матрица... https://www.emag.bg/televizor-smart-.../pd/DXTBMNBBM/

Само за информация, при филипсите под 6 серия е боза...

Аз като фен на марката, ти препоръчвам нея, стига да си търпелив при смяната на каналите...

Митака. fenkiller's Avatar
    Членува от
    Mar 2007
    Възраст
    44
    Цитат Публикувано от Виктор Симов Покажи мнения
    ..
    Само за информация, при филипсите под 6 серия е боза...
    ...
    Потвърждавам...И аз съм фен на марката та...
    Перфектна картина ,но отврат управление и никаква ергономия...След третия ъпдейт на фърмуеъра и преминаване на външен доставчик на ТВ нещата биват (гледам през HDMI) ,инак за картината казах - естествен цвят и максимално добро предаване на хора и лица (Както го определя брат ми: Твоя телевизор показва всичко, като на театър не като на кино! Самият той също има Филипс ама 5-тица и според мен всички филми са като , че са върнали видеотеките и сме наели филма на VHS )...Ако е Филипс непременно с амбилайт - много яка функция ,която си струва парите - преди да я имам не съм предполагал колко е голям ефекта, особено ако телевизора ще е пред бяла стена. Инак моя е с фул смарт тъпни ,които въобще не ползвам (свързан е по LAN с нета да не си помислиш че не е...). Единствената полезна функция извън амбилайта е USB медиа плеъра ,който ползвам постоянно независимо ,че имам NAS с DLNA и тинтири минтири , но отнема ценно време...И не забравяй най малко 6-та серия инак нещата надолу се променят рязко...
    Поздрави!
    Митака.
    Музиката е от значение , а не техниката!
    Най обективната оценка за една аудио система , е субективната(особено тази на собственика и!)!
    Kill With Power! DIY! DIY! DIY!

wizard's Avatar
    Членува от
    Jan 2015
    Възраст
    36
    Телевизорите PHILIPS отдавна не са PHILIPS
    DENON DCD-1300_Arcam Alpha II_KEF Coda 7

Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    50
    Цитат Публикувано от wizard Покажи мнения
    Телевизорите PHILIPS отдавна не са PHILIPS
    То отдавна кое, кое е... Вече почти всичко се прави в Китай или Турция, но зад всяко лого все още стои качество. Но не е това въпросът!

Членува от
    Mar 2007
    Възраст
    65
    PinkPanther: Сайта го чета от месец. Има интересни и компетентни мнения, но и доста крайности. Нормално за български форум. Набързо прегледах iptv възможностите по твоя съвет. Стори ми се, че ще трупам допълнителни програми, без да ги гледам. А и сега имам над 200 канала, от които гледам 10-15 най-много. Колкото до парите, не е проблем да дам 100 лв. отгоре, но дали си заслужава? И дали ще използвам всички функции на TV-то, при положение че имам цифрова кабелна телевизия?

Bis: И аз прочетох нещо подобно за програмираното остаряване, най-вече в подстветката.

reader63: В сеткома не препоръчват 4К, ако размера е под 50 инча. Образът се размазвал при по-бързи кадри.

Мони: Има доза истина в покупката на марков TV, втора ръка. Проблем е от къде и каква гаранция дава продавача. Има магазини за продажба на демонстрационни TV-та, със 24-месечна гаранция и цени, малко по-ниски от тези, като за нов TV. Дали си заслужава?
    А и сега се сещам за типа на матрицата: IPS, VA и т.н. Явно, всичко си има плюсове и минуси.
    Иначе, с интерес чета мненията ви.
    "

Прав е Пинки, макар и наполовина.
    Изясни си какво е туй SMART TV първо.
    Второ хубаво е ТВ да е нов модел, а новите всички са SMART TV.

Марки - LG, Panasonic!
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    50
    Цитат Публикувано от vspassov Покажи мнения
    Сайта го чета от месец. Има интересни и компетентни мнения, но и доста крайности. Нормално за български форум.
    А чете ли, че OLED маркира на екрана логото на дадена телевизия и чистене няма?

Членува от
    Mar 2007
    Възраст
    65
    Цитат Публикувано от Виктор Симов Покажи мнения
    А чете ли, че OLED маркира на екрана логото на дадена телевизия и чистене няма?
    Не съм, но нямам намерение да купувам подобен TV, а и като че ли подобна подсветка не успя да се наложи на пазара до сега по ред причини.
    "

OLED TV нямат нужда от подсветка или надсветка, те си светят сами

Четеш ли за умните талавизори?

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    OLED не е подсветка. Текът ми лигите за такъв.
    The difference between genius and stupidity is that genius have it's limits.

Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    50
    Цитат Публикувано от Rumb@ta Покажи мнения
    OLED не е подсветка. Текът ми лигите за такъв.
    Изчакай още малко...

Цял живот само чакаме...

Аз все още (макар и съвсем случайно) съм с най-хубавия в света...

Членува от
    Mar 2007
    Възраст
    65
    Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    OLED TV нямат нужда от подсветка или надсветка, те си светят сами

Четеш ли за умните талавизори?
    Да, прав си. Сега попрочетох това-онова. Вероятно това е близкото бъдеще. Иначе, чета за "умните" телевизори и до сега не мога да разбера, защо е необходимо да закупя такъв при положение, че ще го свържа с кабелната телевизия и компютъра. На практика ще го използвам основно като монитор, а тук е важна матрицата. И пиши по-бавно...
    "

Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    50
    Цитат Публикувано от vspassov Покажи мнения
    Иначе, чета за "умните" телевизори и до сега не мога да разбера, защо е необходимо да закупя такъв при положение, че ще го свържа с кабелната телевизия и компютъра.
    Без Ани Салич, ТВ-то не е същото...

Страница 1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени