Резултати 1 до 16 от 16

Тема: Топ с Обертон 15XL400 и BMS4550

Топ с Обертон 15XL400 и BMS4550

Идеята за коаксиален отпадна ,взех 15 инча на обертон 15XL400.
    За драйвер гледам този на Faital pro HF 109
    https://www.faitalpro.com/en/product...p?id=502010190

Някой използвал ли е посочения драйвер,и какви са резултатите с него?
    Редактирано от L.K.; 25 September 2018 в 19:46.
    няма нищо по хубаво от собственоръчните изработки

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Пристигна ми BMS 4550 16ома,започва заигравката с филтъра.Очаквам препоръки за честота на срез и препоръки за филтъра.Усилватела ми е 300 вата 8 ома
    Обертона по принцип работи добре до около 3500 херца.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

Конструктор на профи ОТ knockout11's Avatar
    Членува от
    Aug 2008
    Възраст
    32
    Пасивен филтър се прави само с мерене с измервателна апаратура и микрофон !
    Това бледо подобие на рупор което си показал по-добре го засили към най-близката кофа. Нищо не става от него. Намери си един истински рупор, примерно някой на RCF или BMS.
    Все още не е измислена 15ка която да свири добре до 3500Хц и няма да се измисли, защото е невъзможно поради ред причини. Няма 15ка която да свири добре над 1500Хц, дори по-скоро над 1000Хц ! В твоя случай ти препоръчвам да смениш рупора с истински такъв, пасивният филтър да е и за двете ленти със стръмност 18dB/oct и честота на срез 1200-1300Хц.
    "SoundWavePro" Красимир Георгиев GSM: 0878267054 , проектиране, конструиране и измерване на профи ОТ

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    49
    Тоя рупор, предизвиква един страшен провал в АЧХ, между 10 и 16 кХц, в зависимост от вида на драйвера и бафъла. Пробвал съм го и мерил в десетки комбинации...
    Ето само един пример, с два различни драйвера. Над 20дб отклонения има...
    DH-0225 vs BMH2501- red.PNG

Може да се ползва с 15-ка, само в трилентов проект, със споменатите компромиси и в определено местоположение на панела..
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Ако в училище не учите физика и химия, то целият ви живот ще бъде изпълнен с чудеса и вълшебства...

Членува от
    Aug 2008
    Възраст
    32
    Цитат Публикувано от knockout11 Покажи мнения
    В твоя случай ти препоръчвам да смениш рупора с истински такъв, пасивният филтър да е и за двете ленти със стръмност 18dB/oct и честота на срез 1200-1300Хц.
    За евентуално новият рупор е важно да може да натоварва честотно от минимум 1000Хц и е желателно да е с по-широка дисперсия. За филтъра, то за ВЧ част ще трябва задължително минимум поне една режекторна верига за линеализиране на драйвера и атенюация, за изравняване с басовия говорител.
    "SoundWavePro" Красимир Георгиев GSM: 0878267054 , проектиране, конструиране и измерване на профи ОТ

Благодаря за мненията ,от къде може да се вземе на бмс-2119.Намиранм на РЦФ ,но няма място за Н100?Ще пробвам да сглобя един филтър трети ред филтър с честота на срез 1300 херца за проба.Драйвера е 16 ома.

Имам части да пробвам този филтър:

Членува от
    Aug 2008
    Възраст
    32
    Цитат Публикувано от vasgonzo Покажи мнения
    от къде може да се вземе на бмс-2119
    Цитат Публикувано от knockout11 Покажи мнения
    Здравей колега, всички модели на BMS може да вземеш чрез мен, не е проблем. На ЛС ще ти дам цена за който искаш модел.

Става много интересно ,колкото по надолу слиза драйвера става по-добре

Готов за тест и на открито

Членува от
    Feb 2007
    Възраст
    36
    Аййййй аййййй какво само си сътворил , може да ти харесва ама много си далеч от истината .Кондензаторите са не добре ,и страхотна сборка.Бобините на филтъра са една до друга и се получава страхотен траф ,вземи ги сложи перпендикулярно една спрямо друга.Имам такъв проект ,но са с 8 омови драйвери и BMS хорни които имаха F-на натоварване 900 херца при което самите драйвери свиреха добре от 1800Hz.Самият бас свири добре както е написал Краси до 1500Hz има лек провал в диапазона 1500-2500.И силно назъбена и омазана характеристика до 3,5kHz има проекти които са с драйвери или Туятари над 3,5 но те са в конфигурация джангър-чалга кутия ,на оркестранти им харесва за сериозни цели не става.Не разбирам аз повтарям какво да направиш ,но колегите вече са написали и не си ги послушал.Смени хорната за сериозна цел не става и коригирай филтъра.Краси е написал 18dB/oct за баса аз мисля че и за баса и за драйвера си е излишно такива срезове само в активно разделяне са удачни .12 децибела са си достатъчни ,но за драйвера е неопходимо правилно настроен филтър който да е оптимизиран спрямо конкретната Хорна и бас срязан на 1500-1800 Херца и добавянето на една или две еквализиращи вериги според хорната която ще изполваш.
    По добре силно и качествено отколкото слабо и некачествено.

Благодаря за критиките ,градивни са.Това ми е за тест, и реших да пробвам как се променят нещата с филтрите.Бобините ще ги поставя перпендикулярно една спрямо друга(вчера ми подсказаха).Хорна ще си поръчам от Краси другата седмица-дано не се бави много доставката.Иначе вчера пробвах на открито ,но нямах възможност да усилвам изобщо ,но като цяло съм с много добри впечатления при ниско ниво на усилване.За момента филтъра е на около 1600-1700 херца(сменил съм кондензатори спрямо снимката по-горе).Ще видя и с другия рупор как ще е .Другата седмица ще се се тества на доста по-високи нива и вече ще имам по-точни впечатления.
    Редактирано от vasgonzo; 2 September 2018 в 13:13.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    Отрежи една права плоскост, може и по-тънка. После ще я завинтиш през две летвички в кутията.
    С тези сините кондензаторчета няма да можеш да усилваш дълго.

Направих сефтето на открито на по -високи децибели.Изключително съм доволен от крайният резултат с филтъра(коригирах позицията на бобините,пипнах малко кондензаторите за драйвера ).Като ниво спрямо 15-ката на Обертон смятам ,че е добре .Интересно е ,че при този драйвер всичко е важно по филтъра-самите елементи трябва да се премерят(особенно резисторите и капацитетите където има страшни толеранси).Чакам с нетърпение новият рупор да видя как ще е се променят нещата.Проблема който имах в началото беше само с ниското напрежение в мрежата:180 волта
    След монтажа на новия рупор ще вкарам и филтъра в ОТ,както трябва.Най ме радва отзивите на хората които казваха,че при усилено ниво се чува много по-приятно сравнено с други системи които са чували в подобни условия

Новите ми кондензатори

Пристигна новият рупор,доста по-масивен е от моя
    Пристигна ми и процесорчето(удобно е за пробички)
    Дано ми остане и време по-скоро да сменя рупора.

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени