Страница 2 от 3 ПърваПърва 1 2 3 ПоследнаПоследна
Резултати 26 до 50 от 71

Тема: Кой плаща обратния курс?

Членува от
    Aug 2015
    Възраст
    45
    Ако двамата са от един и същ град, продавача дава ли пари на купувача за изгорения бензин, ако не му харесат стоката. ЕКОНТ прави така, все едно стоката е в твоя град.
    Некоректни или мошеници има и от двете страни. Преди време във фото форума имаше един, дето беше поръчал едновременно няколко апарата, вкл. и от ЕМАГ и не взе нито един. Решава, поръчва, пита, пак решава, пак поръчва, пак пита, пак решава ....... офиса на ЕКОНТ беше заприличал на Фотопавилион.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

чувствам се на 9 годинки bebo123's Avatar
    Членува от
    Oct 2014
    Възраст
    11
    Аз, като ще купувам нещо, винаги се обаждам, и задавам поредица от въпроси свързани със стоката.
    Поне на 50% се разбира какъв е продавача. А другите 50% са мъгла и си решавам сам, дали да поема риска.

Членува от
    Jan 2014
    Възраст
    45
    Стана ясно, че нито един от двамата в конкретният казус не е мошеник. Просто е трябвало да уговорят транспорта при евентуално връщане за чия сметка ще е.
    При неразбирателство във вижданията за транспорт, просто няма да има сделка и няма да има набутани.
    Та, всичко опира до конкретна преценка при комуникацията с отсрещния човек.

п.п.
    Проблемът е, че нито платформите за онлайн търговия, нито куриерите се опитват да предпазят купувачите от евентуални измамници. Дори обратното - те много добре знаят кои са такива, но не казват за да си продават услугите.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Цитат Публикувано от bager Покажи мнения
    Стана ясно, че нито един от двамата в конкретният казус не е мошеник.
    В тази тема няма твърдение, че някой е мошеник. Има твърдение, че купувачът е постъпил некоректно като е отказал да получи стоката. Нещо повече - изнудвал е продавача да му продаде същата стока на по-ниска цена. Това е истинската мотивация за постъпката му. Мотивацията на мошеника. Затова горното ти изявление е невярно.

Просто е трябвало да уговорят транспорта при евентуално връщане за чия сметка ще е.
    За евентуално връщане се говори, когато има някаква нередност в стоката. Това винаги може да се договори по телефона. В дискутирания казус няма нередност по стоката. В последващата кореспонденция не се говори за нередност, а за корекция на цената без връзка с качествата на стоката.

п.п.
    Проблемът е, че нито платформите за онлайн търговия, нито куриерите се опитват да предпазят купувачите от евентуални измамници. Дори обратното - те много добре знаят кои са такива, но не казват за да си продават услугите.
    Платформата за търговия не е страна по сделката. Най-често тя предоставя услугата си безплатно и няма нито икономически, нито законово оправдан смисъл да се намесва по какъвто и да е начин в сделката.

Куриерът предоставя единствено куриерската услуга и също не е страна в сделката. Той няма нито възможност, нито интерес да участва в нея. Лично мога само да съм благодарен, че ми предоставят някакви условия да си изпробвам стоката в офиса им.

Членува от
    Feb 2013
    Възраст
    40
    Стана ясно, че нито един от двамата в конкретният казус не е мошеник. Просто е трябвало да уговорят транспорта при евентуално връщане за чия сметка ще е.
    При неразбирателство във вижданията за транспорт, просто няма да има сделка и няма да има набутани.
    Та, всичко опира до конкретна преценка при комуникацията с отсрещния човек.

п.п.
    Не основателно оневиняваш едното лице в случая!Няма как и двамата да са коректни,а единия да е пр..ебан като си плати транспорта в двете посоки.
    Повече от една година е практика да се заплаща в двете посоки при отказ на пратката.
    От всякъде си личи,че някой се е направил на интересен..от ясно по-ясно е!

Ако имаш претенции кой какво/къде/кога плаща,човек се договаря с продавача как да процедират.
    Разходите по доставката и нейното връщане,са единствено по договорка на двете страни!
    Купувача ако беше коректен,и имащ претенция,трябваше да уведоми продавача какво очаква да получи като условия по разходите на пратката.
    Най-малкото в случая,можеше да уведоми продавача,до като е в Еконт дали ще промени условията по пратката.

Ако купувача бе отказал пратката по причини не съответстващи описанието на стоката(демек измама),то тогава е редно и има някакво морално право да прави сцени и т.н.
    В конкретния случай,че купувача е ощетил продавача,няма ни най малко съмнение.
    Ако е поне 50% мъж,ще изпати на продавача половината от куриерската сума и тогава може да заключим,че и двете страни са коректни.
    Но към момента има само едно ощетено лице и то е -Продавача!

Капитализъм, майна - пазарна економика, кво да се праи

Според сегашното законодателство купувачът поема разходите по връщането. Справки в КЗП.

Gesendet von meinem Motorola mit Tapatalk

DIN-45500 ingkunev's Avatar
    Членува от
    Mar 2011
    Възраст
    50
    Цитат Публикувано от trace Покажи мнения
    ...
    Повече от една година е практика да се заплаща в двете посоки при отказ на пратката.
    От всякъде си личи,че някой се е направил на интересен..от ясно по-ясно е!
    ...
    +1
    Кратко, точно и ясно!

Цитат Публикувано от морков Покажи мнения
    Според сегашното законодателство купувачът поема разходите по връщането. Справки в КЗП.
    А това легализира всичко!

П.С.
    Така като чета, поне и според мен, ощетеният в случая е продавача, защото купувача се е направил на интересен.
    Най-сладките неща в живота, са и най-тихи ... е, поне в началото ...
    ... и ... то, моженето не е като имането ...

Ретрофил Виктор Симов's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    50
    Добре де мили хора, ако купувача просто не отиде да си вземе там, каквото и да е било, то какво се случва? При мен поне един плеър вися три седмици във Варна и купувача хич и не се яви да си го вземе, нито пък вдига телефона на мен и куриерите! След като изминаха три седмици, от куриерската служба ме уведомиха, че пратката отива на магазинаж (съхранение, но срещу заплащане)! Аз нямах избор и си платих и отиването и обратния курс до мен (аз съм продавач)! Запомних обаче кой е тоя тарикат и следващия път ще му пратя тухли без право на преглед! Мизерници...

Цитат Публикувано от Виктор Симов Покажи мнения
    .........................Запомних обаче кой е тоя тарикат и следващия път ще му пратя тухли без право на преглед! Мизерници...
    С този начин на мислене най вероятно следващия път
    ще заплатиш транспорта на тухлите само в една посока!

Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    50
    Цитат Публикувано от bodan Покажи мнения
    Добре де Цецо, редно ли е така? Аз разбирам при прегледа в съответното звено на куриерската фирма, купувача да не му хареса нещо и да се откаже, но въобще да не се весне и да не си вдига телефона, това не го разбирам! Ей за тези които се правят на купувачи и размотават честни и коректни хора, само тухлите ще ги оправят! Та следващия път да си знаят...
    Аз често не преглеждам какво получавам и може би имам късмет или просто знам от кога да поръчам..., но дотук от толкова много поръчки, само една ми пристигна изпотрошена...
    Хубаво е каквото си се разбрал с човека насреща, това да е и повече да няма хър-мър... Но не толерирам изчезването и криенето на господин "X"...!
    Редактирано от Виктор Симов; 27 February 2018 в 17:16.

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Цитат Публикувано от Виктор Симов Покажи мнения
    Добре де мили хора, ако купувача просто не отиде да си вземе там, каквото и да е било, то какво се случва?...
    Полицай спира Къци Вапцаров:
    - Документите на колата, отворете багажника.
    Къци дава документите и казва:
    - Ето ви 20 лева да се почерпите и да не отваряме багажника, а?
    - Веднага отворете багажника, ако обичате!
    - Добре, ето 50 лв. и да забравим за багажника.
    - Излезте от колата и отворете багажника!
    - Добре, последно - 300 лв. и забравяме багажника.
    - Веднага отворете багажника! - изкрещял полицаят.
    Къци излиза, отваря багажника, а вътре пожарогасител, аптечка, сигнален триъгълник и резервна гума.
    Полицаят поглежда изумен:
    - Какво беше това, какви бяха тия 300 лв., тук няма нищо?
    - Еее, риск печели, риск губи!
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Мъдростта идва с опита. Опитът обаче, често е резултат от липса на мъдрост.
    За хората без чувство за хумор: "Не се страхувайте! Най-страшното ви се е случило вече!"

Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    50
    Ето и съвсем пресен пример как трябва да се постъпва коректно и почтено!
    Имам чисто нова батерия от лаптоп HP, която я бях закупил преди 4 години и така и не стигна да я сложа на лаптопа, щото същия даде фира. Обявих за продажба (на цена под половината и реална) и съм уведомил купувача, че тази батерия е седяла вече 4 години и би трябвало да си е нова, но ако има някакъв проблем с нея, то да ми я върне за моя сметка и ще му възстановя разходите по изпращането! Вече измина седмица и никой не ми се обажда! Явно батерията си е нова и той щастлив и аз... Колко е просто! Без честност и коректност, няма смисъл...

Цитат Публикувано от djeimi_one Покажи мнения
    Я опитайте отново г-н Диминров. Този път със това което пропуснахте. А сега обърнете внимание и на датата. Колко дни след като Ви изпратих стъпалото?
    Не знам каква игра играеш, но това не е моят профил. С тази твоя не знайна и фалшива снимка вече прекрачи границата и започвам да го приемам лично. Никога, никой не съм излъгал. Търгувал съм с хора от форума, ползвал съм и услуги срещу заплащане и никога не съм се изложил. Това, че мойте разбирания за онлайн търговия не харесват на някой хора не е мой проблем. Никога не съм и не бих изнудвал някой по подобен начин, така че спирам да пиша по темата.

ditronix's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    65
    Цитат Публикувано от морков Покажи мнения

Не знам доколко е вярно това твърдение, но в последно време в ЕКОНТ винаги ме питат за чия сметка ще бъде евентуалното връщане.
    Главен инспектор в отдел "ГРАМАТИЧЕСКА ПОЛИЦИЯ"

НЕ Е ВАЖНО КОЙ СИ, А КОЛКО СТРУВАШ!

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Доколко е вярно можеш да провериш тук https://lex.bg/laws/ldoc/2135513678. Случката няма връзка със ЗЗП, а с възможностите, които дават Еконт (и другите куриери) на клиентите си.

Един личен пример:

На битака един играч продава памети за моя лаптоп. Гаранция, няма проблеми, найш ли колко хора пазаруват от мен - всичкият репертоар. Аз обаче си взимам лаптопа и отвертката и намясто ги пробвам. Ни една не сработи. Според "играча" уиндоусът ми е бил стар. Както и да е. Малко загуба на време, но интуицията не ме е излъгала.

В друг форум, в който ме познават много отдавна, колега продава подобни памети. Цената е х1.6 от горния пример. Има малка вероятност да не сработят на моя лаптоп. Пиша му, обяснявам ситуацията, че има вероятност да му върна паметите за моя сметка, той се съгласява и утре ще ми ги прати. И да стане сделката, и да не стане, недоволни няма да има.

Цитат Публикувано от bodan Покажи мнения
    Той е компетентен, скага туули Итонг

Пише се купУвач.
    Не основателно е цяла дума - неоснователно.
    В дългия си компютърен живот (ако някой е забравил - аз съм измислил компютъра), не съм виждал повредена памет. Не че не може да има де...

По основния въпрос, много фирми вече работят с безплатна доставка. Или с безплатна доставка при поръчка над 120 лева, или над 50 лева, даже над 40 лева...
    Връщането е за купувача.
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Цитат Публикувано от fenbg Покажи мнения
    Не знам каква игра играеш, но това не е моят профил. С тази твоя не знайна и фалшива снимка вече прекрачи границата и започвам да го приемам лично. Никога, никой не съм излъгал. Търгувал съм с хора от форума, ползвал съм и услуги срещу заплащане и никога не съм се изложил. Това, че мойте разбирания за онлайн търговия не харесват на някой хора не е мой проблем. Никога не съм и не бих изнудвал някой по подобен начин, така че спирам да пиша по темата.
    Миии, освен да взема и да Ви се извиня г-н Димитров. Да Ви се извиня за това че си поръчахте стъпало и след това изобщо не отидохте да го погледнете и в следствие на това Ви лиших от правото да поемете транспортните разходи , а ги поех АЗ, плюс създадените неудобства произтекли от случката. А е възможно винаги до сега да сте бил коректен, но в този случай не сте. И това че продължавате да се държите по цигански ме кара да се съмнявам че винаги сте бил лоялен и коректен. И по-добре че се отказвате да пишете по темата , че доста сте се оакали и без това.

Аааа и още нещо. Не сте толкова хитър за колкото се мислите. Да, това не е Вашият профил , а е профилът на съпругата Ви Магдалена Цветкова. Я да видиме сега дали ще продължите да твърдите че сте коректен. По-добре е обаче или да си признаете вината, или най-малкото, да си замълчите. Че да не ме принудите да прилагам още факти и доказателства.

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Толкова прочувствена тема не бях чел отдавна...
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Миии, освен да взема и да Ви се извиня г-н Димитров. Да Ви се извиня за това че си поръчахте стъпало и след това изобщо не отидохте да го погледнете и в следствие на това Ви лиших от правото да поемете транспортните разходи , а ги поех АЗ, плюс създадените неудобства произтекли от случката. А е възможно винаги до сега да сте бил коректен, но в този случай не сте. И това че продължавате да се държите по цигански ме кара да се съмнявам че винаги сте бил лоялен и коректен. И по-добре че се отказвате да пишете по темата , че доста сте се оакали и без това.
    Приемам вашите извинения, благодаря че най-накрая се извинихте, че ми създадохте този дискомфорт. Извинението се приема.

Аааа и още нещо. Не сте толкова хитър за колкото се мислите. Да, това не е Вашият профил , а е профилът на съпругата Ви Магдалена Цветкова. Я да видиме сега дали ще продължите да твърдите че сте коректен. По-добре е обаче или да си признаете вината, или най-малкото, да си замълчите. Че да не ме принудите да прилагам още факти и доказателства.
    Може ли снимка на жена ми ? Ако я видя някъде да знам, че ми се е врекла в любов?

Цитат Публикувано от ditronix Покажи мнения
    Не знам доколко е вярно това твърдение, но в последно време в ЕКОНТ винаги ме питат за чия сметка ще бъде евентуалното връщане.
    Така е в целия ЕС. Може би от Еконт питат, защото често нашите продавалници са между частни лица с една камара уговорки между участниците. Ако си купиш нещо от официален е-магазин, ти ще си поемаш връщането, на което винаги и без обяснения имаш право в 14 дневен срок. Но нищо не ти пречи да питаш и сам в КЗП.

Може ли снимка на жена ми ? Ако я видя някъде да знам, че ми се е врекла в любов?
    Ето , заповядайте.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

Още ли се съмнявате г-н Димитров , че знам повече , отколкото подозирате. Само не знам точно в каква схема играете с г-жа Цветкова, но едно е сигурно. Това че действате умишлено. И не съм Ви се извинил въобще. Ако държите да Ви се извиня , ще трябва да си направите една разходка до Перник. Ще Ви се извиня по Пернишки, както подобава.

Страница 2 от 3 ПърваПърва 1 2 3 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени