Страница 1 от 3 1 2 3 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 25 от 71

Тема: Кой плаща обратния курс?

Кой плаща обратния курс?

Цитат Публикувано от fenbg Покажи мнения
    Благодаря ти, ценя високо твоето мнение. Днес ще го взема от еконта усилвателят.
    Дано. Дано да отидеш и да си вземеш това което си си поръчал г-н Димитров. Да не прецакаш и този човек.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Кой плаща обратния курс?

Цитат Публикувано от djeimi_one Покажи мнения
    Дано. Дано да отидеш и да си вземеш това което си си поръчал г-н Димитров. Да не прецакаш и този човек.
    Взех усилвателят и съм доволен, а във вашият случай вие бяхте не коректен. Как може да ми изпратите усилвател и да ми сложите връщане за моя сметка ? Така процедират само измамниците, защото ако купувачът разбере че не е това което е очаквал и го върне, то тогава измамникът не губи нищо.

Не ви се разбира какво ломотите?
    Къв Димитров? От мавзолея ли
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Аз им разбирам, ама не е за хвалба.

Взех усилвателят и съм доволен, а във вашият случай вие бяхте не коректен. Как може да ми изпратите усилвател и да ми сложите връщане за моя сметка ? Така процедират само измамниците, защото ако купувачът разбере че не е това което е очаквал и го върне, то тогава измамникът не губи нищо.
    Обикновенно транспортните разходи по доставката ги поема купувача г-н Димитров. В обявата беше и отбелязано. Така че тази такса не ме прави некоректен. Това първо. Второ- Вие изобщо не сте си прегледали пратката. Трето - не сте извадили и една стотинка от джоба си , във връзка с тази пратка. Разходите си ги поех аз. И четвърто - Защо три дни след като пратката престоя в офиса на куриерската фирма ми предлагате да заплатите по ниска сума за да си вземете стъпалото ? Май ми се струва че некоректният сте Вие.

Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    Не ви се разбира какво ломотите?
    Къв Димитров? От мавзолея ли
    Човека който стои зад профила "fenbg" се казва Иво Костадинов Димитров. Та за това се обръщам към него по фамилно име.

Обикновенно транспортните разходи по доставката ги поема купувача г-н Димитров. В обявата беше и отбелязано. Така че тази такса не ме прави некоректен. Това първо. Второ- Вие изобщо не сте си прегледали пратката. Трето - не сте извадили и една стотинка от джоба си , във връзка с тази пратка. Разходите си ги поех аз. И четвърто - Защо три дни след като пратката престоя в офиса на куриерската фирма ми предлагате да заплатите по ниска сума за да си вземете стъпалото ? Май ми се струва че некоректният сте Вие.
    Тази тема не е за тук, много наспамихме темата - моля отвори си твоя тема. А по въпроса не съм ви предлагал по малка сума, мен напълно ме устройваше сумата от 410 лева. По горе съм дал кратко пояснение, защо не съм прегледал пратката. Ясно е че купувачът плаща доставката, но трябва ли да плаща и връщането на пратката ?
    Редактирано от fenbg; 24 February 2018 в 18:52.

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Нормално е който поръчва музиката той да плаща. Желаете да върнете пратката - плащате. Във всяка сделка има споделена отговорност. Обратното би било извънреден жест на любезност от страна на продавача.

Хем взема пратката, хем се оплаква от връщането???

Димитров, я вземи да изринеш снега, че да се поосвежиш...
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

Явно ще трябва да напиша, моята логика по темата.
    Аз, търгувам с например в olx от самото начало. Случвало ми се е да поръчвам компютър, който струва над 500 лева, а обявата е за 200 лева , а самата кутия на компютъра струва 100 лева. обаждам се, аз на продавача и той ми казва че не разбира от компютри, но този компютър е излезнал около 660 лева и има документи и гаранция и му трябват пари на момента. Обявата беше на 1 ден и си викам, че одарих кьоравото. Поръчвам го аз и като дойде в еконта с опция връщане за сметка на купувача не ми направи впечатление, обаче аз го включих в контакта и той взе та светна и се задействаха вентилаторите за охлаждане. Помислих си че всичко е наред и го закупих. Оказа се че е изгорял пентиум 2-ка и съм си купил кутия втора ръка, която нова струва 100 лева, а аз я платих 200 лева. Втори интересен случай : мой приятел си отваря сервиз за автомобили, той си поръчва дискови накладки и накладки за сумата от над 2 000 лева. Идват му в еконт с кашони и с опция връщане за сметка на купувача. Пратката беше във вид на едно голямо пале, което само доставката в едната посока беше на стойност 80 лева. Той отваря палета и само отгоре вижда, че са авточасти.
    оказа се че първите 3 реда са с авто части, а останалите многобройни редове са пълни с камъни. През годините съм се сблъскал със стотици измамници и всичките слагат опция връщане за сметка на купувача, защото по тази схема няма да загуби дори един лев дори да изпрати измамната
    пратка 10 пъти. Има стотици теми по въпроса и ако си извадите главите на бял свят и всички започнете да разсъждавате по този начин то тогава няма да има измамници в интернет търговията.
    Редактирано от fenbg; 25 February 2018 в 02:28.

Човек mihaiil's Avatar
    Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    28
    Ето и моите 2 стотинки по въпроса:
    Преди няколко месеца тук бях обявил едни слушалки Sennheiser с отрязан кабел 10-тина сантиметра след капсулите. Вместо да ги отварям и да сменя целия кабел, реших да го удължа. Така ги ползвах без проблем близо месец, но понеже имам и други по-добри чифтове, реших да ги продам. В обявата бях написал, че кабелите са били резнати и съм ги удължил и бях направил снимки. Съфорумник ги поръча и му ги изпратих. Следя си пратката през Еконт "tracking" и виждам, че слушалките в деня на пристигането на адреса са отказани от получателя. Веднага звънкам да видя какво става и човекът каза, че ги пробвал, но единият канал прекъсвал. Извиних му се, и му казах, че ще му направя паричен превод, който да покрие разходите по изпращането и връщането на слушалките, плюс горница за създадените неприятности. На следващия ден проверих слушалките в офиса на място, и се оказа, че единият канал наистина прекъсва. Направих паричният превод на човека както се разбрахме и всичко беше точно.
    Аз винаги изпращам с опция "връщане за сметка на купувача", защото съм сигурен в това, което изпращам, но стават и грешки.
    Така че това кой какво отбелязал изобщо не означава колко коректен е изпращача. И според мен е хубаво когато човек намери по-добра оферта и се откаже от поръчаното, да се извини на изпращача и да си заплати куриерските сметки + бонус за създадените неприятности. И на мен ми се е случвало да поръчам нещо, после да видя по-добра оферта и да съжалявам, но винаги съм си взимал нещата.
    Не те съдя и не съм ти в главата, да знам точните ти мисли и защо си постъпил така, но според мен това е правилният метод за постъпка, защото в момента един човек е увиснал с 15-20лв, което по нашите средни стандарти са си почти половин работен ден. Това, че те е спряло, че пратката е била обявена с опция да заплатиш ти разходите при отказ, се оправя точно с един телефонен разговор за 10 секунди, ако беше заявил такова искане в офиса на Еконт, макар че тия неща се изясняват преди да се изпрати колета.

Членува от
    Aug 2015
    Възраст
    45
    Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    Хем взема пратката, хем се оплаква от връщането???

Димитров, я вземи да изринеш снега, че да се поосвежиш...
    Взима пратката, ама от друг, а тук първия го подканя да не прецака и втория.
    Явно след първата поръчка е решил да смени Ирнито.
    И да, транспорта при читава стока е винаги за сметка на купувача.

Тази тема не е за тук, много наспамихме темата - моля отвори си твоя тема. А по въпроса не съм ви предлагал по малка сума, мен напълно ме устройваше сумата от 410 лева. По горе съм дал кратко пояснение, защо не съм прегледал пратката. Ясно е че купувачът плаща доставката, но трябва ли да плаща и връщането на пратката ?
    А имате ли желание да Ви опресня паметта и да прикача снимка от кореспонденцията помежду ни , с Вашето предложение да вземете стъпалото веднага за сумата от 350 лв. ? А пратката трябваше поне да си я прегледате. Така щяхте да сте сигурен дали в пакета е имало стъпало , речни камъни или Пернишки винкели.

А имате ли желание да Ви опресня паметта и да прикача снимка от кореспонденцията помежду ни , с Вашето предложение да вземете стъпалото веднага за сумата от 350 лв. ? А пратката трябваше поне да си я прегледате. Така щяхте да сте сигурен дали в пакета е имало стъпало , речни камъни или Пернишки винкели.
    Абе ти наистина си страшен лъжец. Започвам да се чудя да ли наистина е работило това стъпало. Ако някой има съмнения в снимките, който прилагам, моля да ми пише ЛС за да му дам паролата и информацията за акаунта ми в олх за да се убеди в снимките.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

Цитат Публикувано от mihaiil Покажи мнения
    Ето и моите 2 стотинки по въпроса:
    Преди няколко месеца тук бях обявил едни слушалки Sennheiser с отрязан кабел 10-тина сантиметра след капсулите. Вместо да ги отварям и да сменя целия кабел, реших да го удължа. Така ги ползвах без проблем близо месец, но понеже имам и други по-добри чифтове, реших да ги продам. В обявата бях написал, че кабелите са били резнати и съм ги удължил и бях направил снимки. Съфорумник ги поръча и му ги изпратих. Следя си пратката през Еконт "tracking" и виждам, че слушалките в деня на пристигането на адреса са отказани от получателя. Веднага звънкам да видя какво става и човекът каза, че ги пробвал, но единият канал прекъсвал. Извиних му се, и му казах, че ще му направя паричен превод, който да покрие разходите по изпращането и връщането на слушалките, плюс горница за създадените неприятности. На следващия ден проверих слушалките в офиса на място, и се оказа, че единият канал наистина прекъсва. Направих паричният превод на човека както се разбрахме и всичко беше точно.
    Аз винаги изпращам с опция "връщане за сметка на купувача", защото съм сигурен в това, което изпращам, но стават и грешки.
    Така че това кой какво отбелязал изобщо не означава колко коректен е изпращача. И според мен е хубаво когато човек намери по-добра оферта и се откаже от поръчаното, да се извини на изпращача и да си заплати куриерските сметки + бонус за създадените неприятности. И на мен ми се е случвало да поръчам нещо, после да видя по-добра оферта и да съжалявам, но винаги съм си взимал нещата.
    Не те съдя и не съм ти в главата, да знам точните ти мисли и защо си постъпил така, но според мен това е правилният метод за постъпка, защото в момента един човек е увиснал с 15-20лв, което по нашите средни стандарти са си почти половин работен ден. Това, че те е спряло, че пратката е била обявена с опция да заплатиш ти разходите при отказ, се оправя точно с един телефонен разговор за 10 секунди, ако беше заявил такова искане в офиса на Еконт, макар че тия неща се изясняват преди да се изпрати колета.
    Чухме се по телефона, когато стъпалото беше в моят офис на еконт и той ми каза че така работи с опция връщане за сметка на купувача и за това се усъмних и не отворих пратката.

Цитат Публикувано от sa-ex510 Покажи мнения
    Взима пратката, ама от друг, а тук първия го подканя да не прецака и втория.
    Явно след първата поръчка е решил да смени Ирнито.
    И да, транспорта при читава стока е винаги за сметка на купувача.
    Моля, погледнете снимките. Това стъпало е поръчано на 4-ти , а тази тема съм я отворил на 16-ти, така че не съм поръчал две стъпала в един момент. Съгласен съм, че при читава стока е за сметка на купувача, а ако не е читава защо трябва купувачът да плати и връщането?

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    При онлайн търговията е така. Не правиш разходи да ходиш до магазина в Никопол, например, но плащаш доставката. Риск от нехаресване има и за двете страни и затова той е поделен.

Абе ти наистина си страшен лъжец. Започвам да се чудя да ли наистина е работило това стъпало. Ако някой има съмнения в снимките, който прилагам, моля да ми пише ЛС за да му дам паролата и информацията за акаунта ми в олх за да се убеди в снимките.
    Я опитайте отново г-н Диминров. Този път със това което пропуснахте. А сега обърнете внимание и на датата. Колко дни след като Ви изпратих стъпалото?
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

Моля, погледнете снимките. Това стъпало е поръчано на 4-ти , а тази тема съм я отворил на 16-ти, така че не съм поръчал две стъпала в един момент. Съгласен съм, че при читава стока е за сметка на купувача, а ако не е читава защо трябва купувачът да плати и връщането?
    А аз отново да Ви попитам: Вие видяхте ли че стоката не е читава ? Или само предположихте ? Защото аз все си мисля че Ви изпратих това което си поръчахте, и това което съм декларирал.
    Редактирано от djeimi_one; 26 February 2018 в 15:03.

Аз като си купуван аудио техника, (в частност има и редки случаи в който говоря с продавача по мобифона и съм сигурен в него) си ги поръчвам на адреса и се изпробват веднага.От еконта стоят и им надувам едни 200 300вата и се удрят по главата и бегат. Пък и що се излагате за 10-15 лв., да не тежи 40кг!Пък и това са една голяма с една салатка и сокче, халал да му е.Другият път ще му идеш на гости за по едно уиски с фъстъчки.

Който поръчва 'музиката', той и си плаща.

Не е редно да се плаща обратната доставка от купувача. Продавача е най наясно какво изпраща и често се прикриват разни "подробности", с идеята че ще мине номера. Ако връщането е за негова сметка, ще бъде по коректен в описанията, особено ако продава повечко неща. Сега се разчита на това, че купувача ще клекне и ще направи компромис на място, защото и без това трябва да плати. След като ти плащаш като клиент, трябва и като такъв да имаш правото да се откажеш от покупка без това да ти бърка в джоба, както е в един реален магазин. В най лошия случай, обратният път е коректно да се покрие от двамата.

Който поръчва музиката плаща, ама не плаща за музика която не е поръчвал!
    Редактирано от Goldbyrk; 27 February 2018 в 08:03.

Цитат Публикувано от Goldbyrk Покажи мнения
    един реален магазин.
    Тук се крие разликата, че това не е реален магазин. Защо едни от големите като EBAY или ALI, купувача плаща, ако има забележки към артикула пак той. Купуването на стока от разстояние(онлайн) крие риск и купувача го знае, а когато го знае да си пресметне разходите за поща и риска от това да плати обратната такава.
    Редактирано от nico; 27 February 2018 в 08:49.

чувствам се на 9 годинки bebo123's Avatar
    Членува от
    Oct 2014
    Възраст
    11
    Това с връщането на колета за сметка на куповача е , една от последните промени на Еконт, за да се избегнат евентуални допълнителни разходи. Като на пример, прехвърляне за унищожение при отказ от двете страни.
    Така само куриера е неощетен, и винаги е в печалба.
    Редно е при отказ да се плати само едната посока от куповача.
    Но поради много не коректни продавачи, и некоректни куповачи, това е положението
    Ние сами си го правим

ditronix's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    65
    Ами изобщо не е така, Ники. Защо мислиш че всички са коректни? Имах на два пъти подобни случаи, от които се набутах с около 50 лева за транспорт. Единият маймун е от Лом, Свищов или май от Оряхово. Колекционер. Имах едно радио Восток 57, грамофони и още нещо. Пращай радиото! Пратих го- около 20 кила пратка, опаковка, кашони, разправии. На другия ден се обади и вика пращай и другите неща! Пратих ги. Радиото беше 30 лева, другите неща и те толкова, ама понеже защото взема няколко работи му направих лека отстъпка. Днес-утре, нашия не отива да ги прибере нещата. Звъних няколко пъти- имал работа, нямало го, не знам кой бил болен и мина месец. Един ден ми звъни телефона, обаждат се от ЕКОНТ Оряхово и ме питат какво да правят с вехториите. Е какво да ги правят? Транспорта в двете посоки беше около 35-40 лева. Попитах момичето познават ли го тоя и тя ми вика "Нямате представа колко хора е изгорил!" Каква е идеята му? Поръчва и не отива да си прибере нещата. Започва да размотава хората докато им писне. Обикновено всеки започва да се чуди да си прибира ли обратно стоката, след като стойността и е адекватна на транспорта в двете посоки. Токава Красенцето (така се казва тоя джендър) се обажда с предложение да прибере нещото, което сте изпратили, но да се откажете от наложения платеж. Или примерно както бе с мен да платял 10 лева. С мен обаче не позна. Теглих му една майна и се обадих да връщат нещата. Набутах се с едни 35 лева по спомен, но не стана на неговата. По-късно и радиото, и грамофоните си намериха собственици. Та заради ей такива маймуни и сега изпращам на непознати с опция за плащане в двете посоки, ако не се вземе пратката. Разбира се, и това не е решение на проблема, защото в описания случай ако получателят не отиде да види стоката няма как да му вземат парите. Бях говорил с момчетата в ЕКОНТ, казаха че имало опция да се поръча покупка чрез техен куриер. Получателят заявява услугата, плаща предварително стойността на стоката и транспорта. След преглед ако не хареса стоката му се връщат парите за нея, а транспортът остава за негова сметка.
    Главен инспектор в отдел "ГРАМАТИЧЕСКА ПОЛИЦИЯ"

НЕ Е ВАЖНО КОЙ СИ, А КОЛКО СТРУВАШ!

Страница 1 от 3 1 2 3 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени