Страница 2 от 3 ПърваПърва 1 2 3 ПоследнаПоследна
Резултати 26 до 50 от 51

Тема: Избор на bluetooth колона

ОК, сега видях в характеристиките че е 10кг. Явно няма да е това

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

wizard's Avatar
    Членува от
    Jan 2015
    Възраст
    35
    Къде прочете че е 10кг.? В посочения от теб линк няма такава информация
    DENON DCD-1300_Arcam Alpha II_KEF Coda 7

в друг линк. Но пък видях че има и по малки модели, например с 6.5" бас http://www.technopolis.bg/bg/Micro-a...-BS28/p/159306
    Редактирано от jbblaskovitz; 16 March 2018 в 11:18.

изглежда много добре. От къде може да се купи ?

Aleksam78's Avatar
    Членува от
    Sep 2016
    Възраст
    40
    Цитат Публикувано от jbblaskovitz Покажи мнения
    изглежда много добре. От къде може да се купи ?
    https://www.amazon.co.uk/Orbitsound-...rds=orbitsound
    "Sometimes less is more"

Членува от
    Jan 2014
    Възраст
    44
    Използвам темата за да дам едно предложение за бюджетна преносима колонка, може на някого да е полезно.
    Tronsmart Element T6

Аз също бях пред подобно търсене и попаднах на тая колонка при едни сравнителни клипчета в "Тубата". Изгледайте няколко, има я в директни сравнения с други такива.
    Взех я и съм изненадан от звука който вади, особено баса. Издържа цял ден(цяла нощ) с едно зареждане, стига да не е на макс.
    За парите си няма конкурент, определено.
    Намира се за около 80-90 лева и си заслужава всяка стотинка.

https://www.aliexpress.com/item/Tron...822658286.html
    Редактирано от bager; 17 May 2018 в 16:11.

milen petrov's Avatar
    Членува от
    Oct 2013
    Възраст
    40
    Да драсна и аз два реда,че от няколко дни съм се заиграл и аз с блутут глупости.
    Относно колонката която си харесал, да за размерите и цената си е отлична.
    Плюсове-силна батерия,малък размер,добра цена.
    Минуси-твърд бас,малки говорителчета които като се скапят са трудни за намиране.
    Малки са и работят в доста пресилен режим за да помпят двете пасивни мембрани.
    Честно да си кажа по ми допада хопестар х20,там вече говорителите са три и то по големи.
    Звука е по спокоен и мек но пак така плътен с много бас.
    Липсва и подскачането на колоната.
    Батерията е по слаба,размера е по голям,цената е същата 50$.
    Аз лично реших да експериментирам варианти с платки които се продават в алито по 8$ и съм доволен .
    Използват чип тпа3118 или тда клас д,захранването е гъвкаво от 8 до 24в и свирят прилично 2х50вата.
    Имат си и блутут и аукс вход.
    Вграждам ги в най разни колонки и става доста добре.
    Скоро ще вградя и в колата един модул,пускам си с телефона музика.
    Купих за сравнение и други модели платки,но марковия жбл ги бие всички.
    Платката е от модел жбл флип3 ,2х15вата на 8ома е но има доста подобрения като функция лоуднес.
    Захранва се с един елемент литиево йонен 3,7в но си има на платката степ уп контролер и си вдига на 12в захранването за усилвателната част.
    Тези варианти които съм взел като платки са с китайски ватове.
    Дават ги 2х30 или 2х50вата но на звук не са по силни от жбл-а който е 2х15вата.
    Интересен е факта че и при 12 и при 24волта захранване мощността не се променя.
    тпа и пам чиповете свирят по меко и плътно на бас,тда звучът пращящо баса и нереален ...
    Има колонки по 15лв които също свирят прилично,но им взимам само платката с батерия и ги вграждам в по големи колони .
    В случая се гони звучене а не мобилност.
    Да не препълвам темата ти ,просто пиша неща с които сега се занимавам и са ми пресни още.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    Ватовете ги гледам от дейташита на чипа да не стават грешки.
    В Алито имаше усилвателна платка с блутут , със степ-ъп конвертор и управление на зареждането на батерията. Дава добри резултати, но си иска яки говорители.

аз съм с audioCube - Allocacoc и съм доволен. Баса не е дълбок, но звука е много по силен от разни JBL/Sony за двойно повече пари.

Сега се изкушавам дали да не си взема Hopestar H20 и/или Energy music BOX 9.

Изповядвам единний светъл комунизъм, поправител недъзите на обществото.
    Чакам събужданието на народите и бъдащий комунистически строй на целия свят. - Галац, 20 април 1871 г., Хр. Ботйов

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    При мен се появи едно такова https://www.dx.com/p/tg505-portable-...1#.W5Z9rtIzbUI, черно. Името му е TG505. По нашите пазари се среща на цени 22-25 лева. Пее от блутут, флашка, карта и FM.

Звукът се оказа доста интересен. Дават му 2W изходна мощност. Говорителят е около 2 инча. На гърба има пасивен излъчвател (радиатор, както му казват аудиоламерите). Кутията е с широко заоблени ръбове и е здраво сглобена. Това дава физическата възможност по-убедително да се възпроизвеждат ниските честоти. Не е разтърсваш бас, разбира се, няма такава енергия, но доста неща в басовата партия се чуват ясно. Не се чуват привнесени звуци. На стайни нива на слушане няма неприятни изкривявания.

Направих сравнение с най-добрата (засега) блутут колонка, която съм правил. Оказа се, че в басовата област са равностойни, а онази тежи над 2кг и е с доста масивни говорители. Разликите се появиха по-нагоре. TG505 има някакво повдигане от 2kHz нагоре (субективно), което прави звукът ярък и открояващ се. Това всичко с източник флашка. На FM басът изчезна някъде. Свири си като качествено преносимо радио с малък говорител.

Свири по-ясно и ярко от оригиналното X-mini блутут версията.

Тези дни мисля да го отворя да видя какво има в него и да му добавя по-голяма батерия, защото китайците едва ли са се постарали да сложат най-доброто при тази цена.

Ако ви трябва нещо преносимо, което да озвучи стаята или в не много шумна външна среда TG505 е достатъчно добро. Реалните му размери са 96х96х46mm без опашката и не заема място в багажа за разходка или пътуване.

Като недостатък в конструкцията мога да отбележа, че пасивният излъчвател отзад не е защитен с мрежа и може да пострада от нещо остро.
    Тук има още данни https://www.dhgate.com/product/2018-...420784568.html. Не мога да преценя доколко са верни.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    В допълнение - има гласова индикация в какъв режим се намира. С бутоните може да се работи и на тъмно, а за слепите няма да е проблем да оперират с него.

Цитат Публикувано от bager Покажи мнения
    Използвам темата за да дам едно предложение за бюджетна преносима колонка, може на някого да е полезно.
    Tronsmart Element T6

Аз също бях пред подобно търсене и попаднах на тая колонка при едни сравнителни клипчета в "Тубата". Изгледайте няколко, има я в директни сравнения с други такива.
    Взех я и съм изненадан от звука който вади, особено баса. Издържа цял ден(цяла нощ) с едно зареждане, стига да не е на макс.
    За парите си няма конкурент, определено.
    Намира се за около 80-90 лева и си заслужава всяка стотинка.

https://www.aliexpress.com/item/Tron...822658286.html
    И аз имам такава от доста време. Няма колонка със същите показатели, която да я бие.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    Ето какво има вътре https://www.youtube.com/watch?v=qvnUg3bbcCU
    Добро впечатление правят двата елемента 18650. Според мен това е минимумът за да не млъкне колонката към края на деня.

душичка златна Lyubcho_88's Avatar
    Членува от
    Apr 2008
    Възраст
    30
    Хареса ми! Може да си взема една.
    Редактирано от Lyubcho_88; 12 September 2018 в 10:27.

Взех си Energy music BOX 9 и мога да кажа че е има доста по убедително звучене от разни там JBL/Sony/UE за тези пари (215лв. от маг-а). Тежичка е (2кг) но пък се виждат говорителите през металната решетка което ми харесва много. 2 фул рейндж говорителя, 2 пищялки и голям пасивен излъчвател на гърба. 40W мощност. За сега още не съм пробвал колко ще изкара батерията при по сериозни нива. Дават я 4000mAh, и да изкара 4 часа на 100% volume и 14 часа на 70% което силно ме съмнява. Входове за USB, SD, AUX и ФМ радио което не хваща май мн добре. Определно звучи доста по добре като качество от Allaloc Audio Cube, с който разполагах до сега. Но пък е новата колонка е 100лв по скъпа, по голяма и тежка.

душичка златна Lyubcho_88's Avatar
    Членува от
    Apr 2008
    Възраст
    30
    Tronsmart Element T6 от BG (цената е добра и не чакаш 2-3седмици от Китай)

#1 https://edigital.bg/prenosimi-tonkol...cherna-p539782

#2 https://www.olx.bg/ad/tronsmart-t6-2...2-ID7bzBL.html

milen petrov's Avatar
    Членува от
    Oct 2013
    Възраст
    40
    Тронсмарт т6 е глух на открито не звучи добре.
    Ако ще взимате тронсмарт вземете мега,много по звучен е и баса си го има.
    Интересен не скъп вариант е хопестар а6,едър на вид но с много добро и меко плътно звучене.
    В момента тествам на живо 9 модела блутут колонки и се изненадвам какви дребосъци какъв звук вадят.
    По късно ще снимам някой от моделите ,които се продават само в Норвегия .
    Има една марка неизвестна за сега,но с добри модели.
    Казва се сомхо и свирещите модели са с327 и с333 с форма на чанта.
    Така се тресът че е невъзможно да се държат в ръка повече от няколко секунди.
    Редактирано от milen petrov; 12 September 2018 в 18:48.

milen petrov's Avatar
    Членува от
    Oct 2013
    Възраст
    40
    Дойдоха днес няколко поръчки от али-то та ще има работа по събиране на блутут колонки тип час по трудово обучение.

Тези червенките дребосъци са големи двете общо са колкото кутия цигари 80мм.
    Свирят доста добре,отпред са с едно говорителче и една пасивна мембрана.
    Работят с блутут и микро сд карта,радио нямат но може да се провежда разговор през тях хендсфри.

Черната която прилича на кофичка за смет ,завиден звук за размера си .
    Една шепа размер но натъпкали вътре два говорителя от двете страни затворени във втора херметична кутия.
    Отдолу двойно дъно като на първото дъно има пасивен излъчвател елипсовиден.
    Свири силно но спокойно и качествено с естествен звук без кривежи.

биитс бай дре,няма смисъл да се обсъжда.
    Работи добре с чист и звънтящ звук,но за бас не може да става дума.
    Има си юсб,миксро сд карта,блутут,радио което хваща доста добре.
    Добра но като цяло слабичка колонка.

Сомхо с327 ,доста добра със силен и ясен звук.
    Бас има достатъчно от двете 5см говорителчета по 6 вата.
    На гърба има доста голям пасивен излъчвател който се мята доста сериозно.
    Има си всичко като входове,но радиото не лови добре (на 50км съм от най близката радио станция) вероятно в голям град ще хваща добре.

Черен биитс бай дре,доста добра за размера и цената си .
    Радиото и е добро,звука отмерен и балансиран и чист.
    Пиасли са 3 вата и са си толкоз не са повече.

Кеимбридж аудио,тука вече говорим за звук сила и качество на едно място.
    Е да не е евтина .
    Два говорителя по 10вата на 8 ома.
    12в батерия
    огромен корав излъчвател който на ръка едва успявам да го мръдна а като засвири се мята около 1см

Междудругото малко извън тематано не е лошо да направим и една тема "мнения за неща закупени от алиекспрес" за да се знае някой ако ще поръчва нещо дали е добро и си струва чакането.
    Доста от нас пазаруват от там и могат да опишат плюсове и минуси на нещата които са тествали в реално време .
    Все пак по китайските думи всичко е супер а на живо доста неща са за боклука.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

luky78's Avatar
    Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    40
    Ако имаш път към Пловдив може да ги тестваме с моята ADIN BT300 36W . Много и се кефя , като е сложа на пейка и усилена до край ми прави масаж на задните части заради вибрацията Наскоро ходих да слушам едно BOSE за 400 лв. в Технополис , което не ми хареса чак толкова спрямо моята колонка .
    Моят живот, моите решения, моите грешки, моите поуки ... не са твоя работа.

Да попитам, макар и да е малко извън конкретиката на темата, какъв блутут модул да си взема ако искам да го вградя в предусилвател които събирам в момента, така че да стане и с опция за bluetooth input. Мислех си да жертвам някаква готова евтина колонка за карантията ама ако има друг вариант ще ми е интересно разгледам. Тоя транспорт по какъв протокол се провежда?

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    Протоколът: https://www.bluetooth.com/specificat...specifications
    Търси bluetooth reciever. Гледай да е стерео, че има и моно. Платките от колонките съдържат и други схеми и са малко шумни.

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    40
    май трябва да е 4.0 или нещо такова. Най-скъпото, което аз съм купувал, е това
    https://www.aliexpress.com/item/For-...ceBeautifyAB=0
    не се хаби да изтърбушваш колони, там трябва да са доста по-смотани приемниците .....
    А гледам има и 4.2 нямам идея кое колко е добро ..... гледам поне да им подавам по-хубаво захранване .....
    DIY и нестандартно: PC->Xmos USB->PCM1704 цап -> CMOS дискретен пред -> 3-лентов активен дискретен крос -> хубави стъпалца -> 26W8861T + ER15RLY + XT25TG30-04

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    Toва е LN-BT02 ver.1. Има и ver.3 - https://www.banggood.com/LN-BT02-Ste...-p-978374.html с микрофон.
    Има и Hi-Fi приемници https://www.banggood.com/12V-CSR8645...l?rmmds=search

Страница 2 от 3 ПърваПърва 1 2 3 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени