Резултати 1 до 4 от 4

Тема: Помощ при избор на тонколони за ъпгрейд

Помощ при избор на тонколони за ъпгрейд

Здравейте, искам да си купя нови тонколони . Харесват ми Canton, защото имам такива 920 DC. Искам по големи.
    Спрял съм се на :

1. Canton Karat 300 ( затворен обем) - http://www.hifi-wiki.de/index.php/Canton_Karat_300

300.jpg

2.Canton karat 60 ( затворен обем) - http://www.hifi-wiki.de/index.php/Canton_Karat_60

60.jpg

3. Като алтернатива на Кантон загледах и Linn Nexus LS 250 (Отворен обем) - http://www.hifi-wiki.de/index.php/Linn_Nexus
    linn.JPG

Ако някой е слушал тези колони, моля да сподели впечатления. Нямам възможност да ги чуя-ще ги поръчвам директно от интернет.
    Предполагам Кантоните ще са със сходен звук, но за Лин нямам идея. По ревютата се изказват доста положително за тях. Високочестотния им е произведен специално за тях от Hiquphon,a мидбаса е някакъв японски Tonegen. Имат и оригинални стойки за тях.

Цената на 3те модела и сходна - около 500 лева.

Приемам предложения и за други колони в този ценови диапазон. харесват ми B&W 601 s2, те са по евтини ,около 350 лева, но са с по малък мидбас и ми се струва ,че ще са добри приблизително колкото текущите ми Карат 920 и може да не се окажат ъпгрейд.
    Благодаря предварително!
    Редактирано от casper0141; 9 February 2018 в 13:50.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

gore's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    40
    Аз бих избрал Canton Кarat 60.
    Имам по-малките Karat 200, но съм правил сръвнвние м/у Karat 300 и Karat 40, като последните ми допаднаха повече.
    Linn са по-гъзарски, обаче.
    d(°L°)b

Карат и Фонум - НЕ!
    Кантон само ЕРГО.

Линът е убиец, но да не ти се стори прекалено мониторен, вземай!
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Членува от
    Feb 2013
    Възраст
    39
    Лина е супер скучна колона,струваща поне два/три пъти над това което предлага...С нищо не впечатлява.Даже има огромна липса на средния диапазон.Виж при амповете е друга работа...

Karat серията е страхотна!Аз лош модел до сега не съм чул,колкото и стари да са били.Даже се бях и зарибил по едно време и бях събрал около 7-8модела.
    Най-ми допадна Karat 200.Много ефирни и балансирани ОТ.Но тя като цяло серията си е такава.За мен лично е най-сполучливата серия на Kanton.
    Fonuma не е лош също,но там по рядко може да се уцели сполучлив модел.

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени