Резултати 1 до 18 от 18

Тема: Шумоизолация на кола

Шумоизолация на кола

Здравейте Не знам дали е точното място да пусна темата, но искам да ви попитам следното.
    Карам Honda Accord 2006 седан и искам да елиминирам поне малко шума от гумите (карам доста магистрално). Четох на доста места, погледах доста клипчета, но имам няколко конкретни въпроса:
    1) Ще ми свърши ли работа изолацията на Isoline - Auto Duct net 10mm (http://isoline.bg/wp-content/downloa...ON_06.2017.pdf) ?
    2) Битумна лента от строителен магазин - като цяло не ме притеснява "опасни отделяни газове от материала", които съществуват може би според някои мнения, понеже ще изолирам багажника предимно.
    3) Препоръчаха ми изолация за промишлени асансьори Danosa Impaction (http://www.siper-bg.com/bg/?cid=66&pid=59) - но няма залепващ слой и нямам идея с какво да го залепя ?

Съжалявам за линковете (ако не е позволено)

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

ogromnii's Avatar
    Членува от
    Mar 2014
    Възраст
    42
    Смени гумите със староевропейски "мишлен". Френски или немски. И сложи "меки" подкалници, като на Ауди например. За да не влиза шума в купето.
    Редактирано от ogromnii; 30 January 2018 в 07:44.

Мерси, колега. Темата е за триене.

ogromnii's Avatar
    Членува от
    Mar 2014
    Възраст
    42
    Не се майтапя. По ефективно е да спреш шума... като концепция
    Редактирано от ogromnii; 30 January 2018 в 23:37.

Aleksam78's Avatar
    Членува от
    Sep 2016
    Възраст
    40
    Нали по задължение на ЕС всички гуми имат вече индекс за шум.
    Разликата е голяма. Особено ако си ги вземеш отвън.
    "Sometimes less is more"

душичка златна Lyubcho_88's Avatar
    Членува от
    Apr 2008
    Възраст
    30
    Цитат Публикувано от LagunaRacer Покажи мнения
    Мерси, колега. Темата е за триене.
    Теми не се трият туко-така.

Членува от
    Aug 2015
    Възраст
    44
    Цитат Публикувано от Lyubcho_88 Покажи мнения
    Теми не се трият туко-така.
    Едва ли ще влезе отново тук. Евентуално, ако някой му даде решение с по-силно радио, т.е. с бас каса в багажника

Членува от
    Sep 2008
    Възраст
    29
    Цитат Публикувано от ogromnii Покажи мнения
    Смени гумите със староевропейски "мишлен". Френски или немски. И сложи "меки" подкалници, като на Ауди например. За да не влиза шума в купето.
    Да ти кажа 2 аудита имаме в семейството, а4-ки и на двете всичките пластмаси са си по местата и пак се чува вятъра и гумите...още повече ако има и вода по пътя, пълен ужас...Чудя се ако измажа с на боди антикор, ще има положителна промяна в шума ?!

ПС: Да не кажете че караме с та_ак гуми, едната е на Мишелин Алпин, другата на Континентал ТС850, като и двата чифта са на 2-ри сезон...
    Редактирано от Vlado89; 1 February 2018 в 16:58.
    Измервам безплатно реални T/S параметри с Dayton AudioDATS V2 !

Това е болест, казва се мисфония. Лекувайте се!

А че има по-безшумни гуми - факт
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

ogromnii's Avatar
    Членува от
    Mar 2014
    Възраст
    42
    Цитат Публикувано от Vlado89 Покажи мнения
    Да ти кажа 2 аудита имаме в семейството, а4-ки и на двете всичките пластмаси са си по местата и пак се чува вятъра и гумите...още повече ако има и вода по пътя, пълен ужас...Чудя се ако измажа с на боди антикор, ще има положителна промяна в шума ?!

ПС: Да не кажете че караме с та_ак гуми, едната е на Мишелин Алпин, другата на Континентал ТС850, като и двата чифта са на 2-ри сезон...
    На по-новите модели вместо пластмаси слагат подкалници от материал подобен на велтер. Точно заради шума. А4 има от лето 95-то, има-няма отпреди 22 години. Оттогава има напредък в автомобилостроенето. Японците, по традиция и съвместно с руснаците вървят 20-тина години след другите и пак са с доста гърди пред нас. Съдба... Колегата може да взе забележката ми за язвителна, но язвително щеше да е да го посъветвам да смени японската(английска) кола с европейска... Прочем ко стана с брекзит???

Членува от
    Feb 2013
    Възраст
    39
    Цитат Публикувано от LagunaRacer Покажи мнения
    Здравейте Не знам дали е точното място да пусна темата, но искам да ви попитам следното.
    Карам Honda Accord 2006 седан и искам да елиминирам поне малко шума от гумите (карам доста магистрално). Четох на доста места, погледах доста клипчета, но имам няколко конкретни въпроса:
    1) Ще ми свърши ли работа изолацията на Isoline - Auto Duct net 10mm (http://isoline.bg/wp-content/downloa...ON_06.2017.pdf) ?
    2) Битумна лента от строителен магазин - като цяло не ме притеснява "опасни отделяни газове от материала", които съществуват може би според някои мнения, понеже ще изолирам багажника предимно.
    3) Препоръчаха ми изолация за промишлени асансьори Danosa Impaction (http://www.siper-bg.com/bg/?cid=66&pid=59) - но няма залепващ слой и нямам идея с какво да го залепя ?

Съжалявам за линковете (ако не е позволено)
    За съжаление Японските автомобили имат евтина шумо-изолация.
    Нищо не можеш да направиш по въпроса..
    Най-добри в тази област са Мерцедес и БМВ.
    В салона не се чува почти нищо от външната среда.Даже и с шумни гуми да караш,пак вътре си ок.
    Освен високо качествените уплътнения,имат много добри под калници от качествени материали..
    А и на повечето стигат чак под шофьора.
    При японките всичко е пестено,а и не е наблегнато като цяло в тази област.

Едва ли ще смени колата с европейска. Японските може да са като каруци, но пък са по-здрави от европейските - доказан факт.
    А иначе за изолация може да се използва това: http://aval-bg.com/3830/Silent+Coat+M2+XL. Може да се използва и бутилова лепенка - ползват ги дограмаджиите.

Членува от
    Feb 2013
    Възраст
    39
    Не знам какво общо имат предлаганата изолация с обезшумяването на купето?!
    Аз такава изолация ползвам в колите си,като ми кънтят колоните във вратите.Имат много добър демпващ ефект.
    По скоро,ефекта ще е най-голям,ако си смени уплътнителите на всички врати с чисто нови.
    Ако няма кора под капака и под мотора да се монтират такива.
    Вариант е и да се монтира демпващ материал на под калниците.

Акорд е сериозна кола, но е с най-грозните подкалници в света, плоски

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Членува от
    Sep 2008
    Възраст
    29
    Ако ти се чете, ето малко инфо, писал съм по темата в дург форум. Не гарантирам за 100% достоверност, но е на база 8 годишния ми опит в Car-Audio-то.

http://audibg.com/forum/index.php?/t...F%D1%82%D0%B0/
    Измервам безплатно реални T/S параметри с Dayton AudioDATS V2 !

sound's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    36
    Хонда по начало са зле от към шумоизолация.
    Съчетанието на тънка ламарина и почти никаква изолация/още от завода/ довежда до неприятни и влошаващи конфорта шумове.
    При автомобила за жалост се наблюдава едно такова нещо....примерно обезшумиш багажното отделение,с битумни ленти,стп и какво и да е шумът намалее до някъде,но пък в резултат на това, започва да се чуват неизолирани части и места които преди не са ти правили впечатление.Хубаво е да се направи цялостна шумо и вибро изолзация,но всеки знае това не е евтино.
    Колегата най-добре да отскочи до някой център за кар аудио и да потърси съвет на място,кое как и защо.Аз съм минал през годините в кар аудиото през всевъзможни битуми,Кфлесксове,STP,Ground zero изолации и разбрах,че с битумна лента за покриви/къщи/ е само пари и време на вятъра.
    Сигурен съм,че пластмасовите подкалници дори да ги облепиш само с Silent Coat M2 ефект ще има,може да е малък,но ще го има.Въпроса е,че трябва и отвътре да облепиш багажника заедно с ''бомбетата'' от вътрешната страна на калниците.Отпред може само пластмасовите подкалници да демпваш.Най-добре е да се третира преградата между двигателя и таблото и пода...там е най-големия проблем,но за жалост е трудоемко и никой не му се занимава.Това са за мен двете важни места които най дразнят и влошават приятното шофиране
    Редактирано от sound; 8 February 2018 в 15:51.

По-големия проблем, е че не се разграничава правилно типа изолация. Само с битум няма как да спреш шума от гумите например, начина е да се направят 2 или 3 слоя от различните типове изолация. А проблема, е че фоам-а който върши работа е по-скъп от битума за еднаква площ.

ДДС, нарича се "пяна"!

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени