Резултати 1 до 7 от 7

Тема: P3A Rod Elliott

P3A Rod Elliott

Здравейте колеги, нов съм във форума, на 17 съм и съм любител на аудио техниката, имам вече няколко произведения на интегрални усилватели, но само от готови набори.
    Та да пристъпим към същественото ми питане за помощ.
    Интересувам се, понеже искам за първи транзисторен проект да направя P3A, за който съм чувал дооста впечатления и огромни похвали, от принципа на работа на транзисторните усилватели и от направата на P3A-то, всичко от проектирането на платката през подбора на всеки елемент, стойност и материал, до най-дребните чалъми в направата му.
    Благодаря на всеки който помогне със каквото знае.
    Поздрави!

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    Както често се случва информацията е около теб и трябва да протегнеш ръка, за да я събереш. Започни от търсачката на форума. В някой момент ще трябва да изчетеш разделите Първи стъпки и Solid State, така че може и оттам да почнеш.

Четох бая работи за P3A, особено схеми из форума бая, но принципът на работа ме интересува, а конкретно немога да намеря във форума.
    Редактирано от Йотко Гатов; 9 January 2018 в 20:55.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    Няма и да намериш. Това го пише в учебниците.

Членува от
    Nov 2008
    Възраст
    33
    Най- добре се захвани с направата на усилвателчето. Наблягай на заключените теми "ВАЖНИ" Пример: ( Форум/Други /интересни темиТокозахранващи устройства/ Оразмеряване на захранване на усилвател ).
    Най-лесно е да налепиш елементите на дадена схема ( платка ). После можеш да си играеш с подмяната на елементи и измервания.
    Успех.
    Няма как да се събудя след като не лягам !!!

ditronix's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    64
    Дали Р3А или EXCELA май е все тая, но за EXCELA има страхотна тема с много напътствия, много информация, много отзиви. Може да послужи като старт, а след това да се опита и Р3А. За да се сравнят двата усилвателя. Намират се и платки все още, така че според мен това е по-добрият път.
    Главен инспектор в отдел "ГРАМАТИЧЕСКА ПОЛИЦИЯ"

НЕ Е ВАЖНО КОЙ СИ,А КОЛКО СТРУВАШ!

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени