Страница 3 от 3 ПърваПърва 1 2 3
Резултати 51 до 61 от 61

Тема: Усилвател с IC в кутия 20х20х8 см

Свързването което си показал трябва да работи! Обаче опроводяването на масата трябва да е с достатъчно дебели и максимално къси проводници (не по-малко от 2.5 квадрата) и да няма клеми по пътя му! Това е много важно!
    Редактирано от Supraphon; 12 January 2018 в 12:09.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Юруш на фотошаблоните за платките
    Единият вариант на платката за TDA2052 е без електролитни кондензатори в захранващата верига, другият е с кондензатори на платката. Така при тестването ще установя дали това има голямо значение.

Благодаря на Lyubcho_88, че сподели платката (тази от ляво). Вероятно по нея ще направя усилвателя, само трябва да изчакам доставката на TDA2050, т.к в магазина на Елимекс, от който купувам, има само една бройка.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Редактирано от Проект; 13 January 2018 в 16:08.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    51
    Попълни си местоживеенето в профила.
    По разните многоканални системи и буфери-луфери има доволно количество LM1875. Може да се огледаш на битака.

Не купувай полупроводникови елементи от Елимекс. Няма смисъл да си разбиваш мечтите и поривите заради ментета. В Елимекс НЯМА полупроводникови елементи които да не са менте. Поръчвай от Фарнел през Комет. Безплатна доставка в рамките на 3 работни дни.

ditronix's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    64
    Митко, не си прав. Има и свестни неща, напоследък вече държат на качеството. Аз от там не купувам мощни полупроводници. Но съм намирал при тях неща, за които другаде с ми искали в пъти повече! Имаха, а и още се намират редки схеми и транзистори, които са изкупили преди много години незнайно откъде. Да, и аз пазаря основно от КОМЕТ, но за единични бройки се налага понякога и от ЕЛИМЕКС, и от Братан във Варна, и от де ли не. Между другото собствеността там е сменена от няколко години и имат стремеж да загладят имиджа. Не съм им адвокат, нямам никакви интереси, да не остане някой с такива впечатления. Между другото, за акумулаторните си батерии- LAVA- дават 6 месеца гаранция, докато повечето магазини се ограничават до 3 месеца. А точно от тези батерии съм си патил яко!
    Главен инспектор в отдел "ГРАМАТИЧЕСКА ПОЛИЦИЯ"

НЕ Е ВАЖНО КОЙ СИ,А КОЛКО СТРУВАШ!

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    51
    Гаранцията, казвал съм неведнъж, е маркетингов трик. И 2 години гаранция да им дадат, както е по закон, качествата на акумулатора няма да се променят. Ще се промени само отношението на потребителя.

Що се отнася до силиций, Елимекс е само за познавачи, предимно за стари елементи от преди времето на ментаците, разни руско производство, дърти интеграли и тн рядкости.

МАсовката си я зареждат като китайски копия , които при някои ситуации решават проблема.

Относно батериите- нямат аналог в БГ по цена и асортимент. Елимекса ми е любимия магазин за li-ion.

Мисля че TDA2050-ките им бяха с доволно качество. Той чипа от толкоз време го копират, че вече са се усъвършенствали китайците.

Ако искаш да се снабдиш с по-добре свирещия чип за малката платка: LM1875, варианта изваден от разклулачен усилвател не е лош:

http://www.skrap.org/products/view/13055

Тука го има в оригинално производство от SanKen- наименуван SK18752. ХАрактеристиките съвпадат с оригиналния LM1875, пинаута е същия + e с изолиран корпус, което премахва необходимстта от подложка.

ditronix's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    64
    Люси, гаранцията според мен не е само маркетинг! Защото едно е 6 месеца, друго 2 години. В КОНРАД има батерии за UPS-и с 2 години гаранция. Качествата на батерията не се променят от гаранцията, но за се се дава тази гаранция значи има нещо по- различно в качеството. Всеки си знае какво внася и какво може да очаква от стоката си. За китайските полупроводници едно ме притеснява- какво се влага в тях. Защото има неща, в които не можеш да икономисваш от материала, но в силовите елементи може. Малък кристал, влошени параметри. Опарих се няколко пъти и повече не опитвам. От ЕЛИМЕКС бях вземал някакви триаци, 12 или 16А, за един терморегулатор. Оправих го уж и тръгнах да го изпробвам с една крушка 15W. По едно време ми замириса на горещо, взех да гледам от де- ами триакът не се пипаше! Бях купил два, пробвах и втория, същата работа. От Китай поръчах IRF4905. Първите две поръчки бяха безпроблемни, но третата се оказа куца! Кристал с площ около половината от площта на оригиналните транзистори и съответно доста по-висока температура при работа. Е, ползвам ги от време на време за неотговорни неща. Но не е така според мен. Копие-копие, но да се направи като хората. Колкото до ИС, там вече нещата са други. Едва ли са и копия, по-скоро нещо, което работи по подобен начин. Но това е действителността за съжаление.
    Главен инспектор в отдел "ГРАМАТИЧЕСКА ПОЛИЦИЯ"

НЕ Е ВАЖНО КОЙ СИ,А КОЛКО СТРУВАШ!

Да, така е за съжаление! По някога наистина копират добре китайците, но в други случаи не е така! Също има случаи в които копират добре, а после изведнъж внасят някакво „подобрение“ и вече не е това положението.
    Давам пример с панелни волтметри с LCD дисплей от Конрад. Преди 10 - 15 години бях купувал и бяха отлични. Преди година ми се наложи пак да купя - два броя, и двата зле - мери с грешка в края на обхвата, някаква нелинейност. Те се базират на добре известната от години ICL7106, но очевидно вече технологията е „подобрена“.

Е проблема не е в по лоши чиове 7106 а в това че ползват в интегратора евтини керамични кондензатори вмести фолиини.
    Редактирано от SandyTodorov; 15 January 2018 в 11:41.

Ами да ти кажа доста си поиграх с боклуците, сменях повечето от елементите (признавам си отново керамики от Комет) но задължително X7R и с по-високо работно напрежение. Но може и да си прав, сега се сещам че на стария панелен волтметър има някакви кондензатори с проходни отвори, нищо чудно да са именно фолийни в интегратора. Ще го тествам при първа възможност, дали замяна на кондензаторите с фолийни ще оправи бозата.

Страница 3 от 3 ПърваПърва 1 2 3

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени