Страница 4 от 4 ПърваПърва 1 2 3 4
Резултати 76 до 91 от 91

Тема: Усилвател с IC в кутия 20х20х8 см

Цитат Публикувано от Supraphon Покажи мнения
    Тъй де, обаче усилвателя клипва при различни нива в зависимост от мрежовото напрежение, така че няма как да замести истинския клип детектор с разтягане на импулса.
    Глупости! Пък и човекът не е на село
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Любомир Стоев badwolf's Avatar
    Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    41
    Цитат Публикувано от ditronix Покажи мнения
    Tук някой беше постнал едни клипчета с една руска сладурана, тя е решила въпроса с поставянето на фоторезиста много елегантно. Не помня обаче де беше пуснат клипа...
    Тук:
    https://bgaudioclub.org/showthread.p...l=1#post528991
    Разгледайте и другите и клипове от канала, могат да се научат интересни неща...

Единият канал с ТДА2050 работи, другият чип само грее, а и двата бяха нови. Не знам дали са ментета, но изключвам грешка при монтажа като причина.
    Захранването е 2 х 23.5 V на празен ход, което може да е малко високо за тези чипове, макар че по каталог го дават +- 25 волта.

Един въпрос за ецване на платките с азотна киселина. На етикета на шишето пише М = 63.01 - това концентрация ли е и до колко % трябва да се разреди с вода?
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

М = 63.01 грама на мол (g/mol), приеми чe e 60%.
    Разреждането установи опитно и внимателно.

За чипа - сори. Поне измери постоянните напрежения по краката?

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

ditronix's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    64
    Направи разтвор 1:1 киселина във вода. Потопи в този разтвор парче остатък от фолиран материал и наблюдавай процеса. Трябва да е видим, но не бурен. Имай пред вид че след като започне да си променя цвета към син, разтворът започва да действа по-бързо. И вече ако е необходимо, добавяш малко вода. Или пък киселина. Температурата също е от огромно значение, ако сега разтворът ти работи нормално, през лятото реакцията ще бъде много по- бурна. Аз когато тествм нещо за пръв път го правя с по-ниско захранване. Да видя, че всичко е нормално и после вече "вдигам оборотите". Има вероятност напрежението да му е дошло високо на чипа.
    Главен инспектор в отдел "ГРАМАТИЧЕСКА ПОЛИЦИЯ"

НЕ Е ВАЖНО КОЙ СИ,А КОЛКО СТРУВАШ!

А защо азотна киселина а не двужелезен трихлорид. Азотната киселина е доста агресивна към кожата и съответно доста опасна. Другото е грозно ръждиво, но далеч по-безопасно. Но щом вече имаш киселината ще действаш с нея естествено.

душичка златна Lyubcho_88's Avatar
    Членува от
    Apr 2008
    Възраст
    29
    И аз мисля, че със дву-железен-три-хлорид е по-добрия вариант. А и няма как да пресолите манджата, т.к. разтвора си се продава готов.

ditronix's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    64
    Aми някой харесва бахур, друг- чоризо. Аз за толкова години издънка с киселината нямам. Започнал съм да ецвам с нея през 1970-та, бях първи курс вТехникума. Защо с киселина? Ами в Печатните платки ецваха с азотна киселина. Де да търсим ферихлорид? Айде ся...Азотната киселина е страшна, ако реши човек да я пие. За пръстите е лесно- оплакват се с вода, най-много да пожълтеят. Виж, на дънките не прощава. След 2-3 дни стават на решето. А пък с ферихлорида е много тегаво, бързо се изтощава, а бе любителска история.

чувствам се на 9 годинки bebo123's Avatar
    Членува от
    Oct 2014
    Възраст
    10
    Aми някой харесва бахур, друг- чоризо. Аз за толкова години издънка с киселината нямам. Започнал съм да ецвам с нея през 1970-та, бях първи курс вТехникума. Защо с киселина? Ами в Печатните платки ецваха с азотна киселина. Де да търсим ферихлорид? Айде ся...Азотната киселина е страшна, ако реши човек да я пие. За пръстите е лесно- оплакват се с вода, най-много да пожълтеят. Виж, на дънките не прощава. След 2-3 дни стават на решето. А пък с ферихлорида е много тегаво, бързо се изтощава, а бе любителска история.
    +1
    Обаче азотна и други... киселини са опасна за начинаещи, в сравнение с ферохлорида, който не е опасен чак толкова оПасен.
    А жълто -черните отенаци са ясни...

1. Пише се отенЪк!
    2. Не мога да видя логична причина да не се използва ферихлорид, още повече 10 пъти ви казвах откъде да го вземете безплатно!

В миналото всеки е бил свикнал на това, което може да открадне. Днес е маааалко по-друго.

ditronix's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    64
    1. ОтТенък, Буки.
    2. Второто го оставям без коментар. Не сме крали, а сме намирали киселината без пари. Като твоя ферихлорид. (търкалящи се от смях monkey shoulder) Причината да не го ползвам е тегавият, мъчителен за моите стандарти процес.
    Редактирано от ditronix; 10 February 2018 в 09:12.

Положението е сериозно
    Понеже започна да ми омръзва да правя усилватели, реших да купя два готови модула с ТДА7294 от Елимекс и да ги сложа в кутията, с което да приключа.
    Както и с ТДА2050, които също купих от Елимекс, сега пак работи само единият канал. Другият канал е абсолютно "тих" - няма брум.
    Имам чувството, че продават "един работещ - един неработещ". Платките вече са запоявани и няма как да направя рекламация.
    Напреженията на изводите и на двата чипа са еднакви и стабилни. Няма загряване на чиповете, всички връзки са проверени.
    И двете ИС са поставени директно върху радиатора, без изолационни подложки, но радиаторът е на изолационна подложка и няма връзка с масата.
    Някакви идеи?
    • File Type: jpg TDA7294.jpg (129.3 KB, 24 преглеждания)
    • File Type: jpg AP_1.jpg (388.6 KB, 63 преглеждания)
    • File Type: jpg AP_3.jpg (410.8 KB, 33 преглеждания)
    Редактирано от Проект; 19 February 2018 в 17:45.

ditronix's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    64
    Доколкото имам спомени, радиаторите на двете схеми трябваше да са изолирани един от друг. Или греша??? Няма как да продават работещ/неработещ. Сам го разбираш. Аз, при такива съмнения, бих стартирал двата кита един по един, бих ги прослушал и след това бих ги монтирал на мястото им. Няколко пъти съм писал, имам усилвател с тези схеми, да, китовете са на НЕОМОНТАНА, но те са пък с отвратително направени платки. Работят си вече десетина години.Е, не го слушам по цял ден, но когато беше в сина ми не се изключваше изобщо! Все си мисля, че само схеми, откровени ментета може да продава всеки. Купил си, сложил си, не тръгва. Да, ама как си сложил схемата? Какъв ти е поялника? Трепери ли ти носа като запояваш? Да не си бил хремав? И те отсвирват. Докато готови китове с неработещи схеми са си трън в задника. Даже не трън, а кол! Те си знаят търговците всички форуми, следят ги и са наясно че им умира търговията като едното нищо при такива гафове. Та вземи прегледай PDF-а на схемите, там мисля беше написано че охлаждащата пластина не е свързана към масата. За това съм абсолютно убеден пък, че производителят на китовете би трябвало да го е написал с големи червени букви най-отгоре на описанието!

Доколкото имам спомени, радиаторите на двете схеми трябваше да са изолирани един от друг.
    Ще пробвам да ги разделя и да ги пусна самостоятелно, но внимателно съм чел PDF файла за този чип. Пластината е свързана към минуса на захранването, а не към масата. Целият радиатор е изолиран с подложка и няма контакт с масата. Двата чипа и пластините им и без това имат галванична връзка с минуса при електролитните кондензатори в захранването. Връзката между двете пластини върху радиатора не би следвало да е проблем. Поне аз така си мисля, но може и да греша.
    Споделих с мой познат и той каза, че е виждал чипове без кристал вътре, само корпус и изводи - ето на това му казвам аз истинско менте
    Ще купя нов чип и пак ще пробвам.
    Относно "работещ-неработещ", вероятно няма време и никой не тества сглобените китове, просто така се е случило, не че от Елимекс искат да ме прецакат

P.S. Проверил съм MUTE и STBY изводите, както и всички писти и спойки.

Купих нов чип TDA7294 и го сложих на фабричната платка - всичко е ОК.
    Ако виждате тези снимки, значи усилвателят е сглобен, работи, опакован е в найлонова торба и е сложен в мазето при двата ми лампови усилвателя (един с 6Ф5П и един недовършен с ГУ50) и трите захранващи блока.
    За радост на всички, повече няма да правя усилватели
    Редактирано от Проект; 25 February 2018 в 15:42.

Вземай индикаторите и подкарай платките с лм1875, то до сега направи платки за още 2 ампа, и то много хубави платки даже...

А тая черната кутия е супер, поздравления.

Страница 4 от 4 ПърваПърва 1 2 3 4

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени