Резултати 1 до 24 от 24

Тема: Съвет за покупка на 65" телевизор

Членува от
    May 2011
    Възраст
    29

Съвет за покупка на 65" телевизор

Здравейте малко непредвидено но плазмата ми сдаде багажа и е време за си купя нов телевизор,естествено искам да е възможно най голям за бюджета,досега гледах на 50" затова сега искам да взема 65" Бюджета е скромен около 2500лв,но със малко напън мога да вдигна до 2900лв таван! Вече няколко дни обикалям големите магазини със моя флашка с тестови клипове 720P,1080p и 4к.До момента съм видял тези:

http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-S...HD-LED/p/16076 -този ми е лидер за момента,добър ъпскейл на 720п клиповете и гладко възпроизвеждане на 4к без артефакти.

http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-P...HD-LED/p/15818 -този е зле 4к върви гладко но бледо,някои клипове накъсват,720п трагедия само на FHD беше поносим за гледане.

http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-P...HD-LED/p/15834 -същото като горния само дето има амбилайт подсветка.

http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-P...HD-LED/p/16638 -много добре,бърз процесор добър ъпскейл на 720п клиповете,ярък и с добра картина,4к върви гладко и със отлични контрасти,забелязах съвсем леки артефакти на картината обаче.

http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-S...HD-LED/p/13187 -този е модел от миналата година,леко накъсваха 4к клиповете,на картина е добре,720п клиповете също вървяха прилично.

http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-S...HD-LED/p/11611 -гледах този и модела от миналата година,и двата не ми харесаха,на 720п голяма издънка,множество цветни артефакти и точки,на FHD малко по добре,4к вървеше гладко но леко замазано спрями другите.

Ще се радвам на всякакви съвети и предложения,за момента чакам да минат коледно новогодишните промоции,и след НГ като посвалят цените действам.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

За съжаление бюджета е малък за добра 65' матрица. Ако решиш да останеш на 55' бих дал и предложение в този бюджет - за истински 100Hz матрици.
    Трябва да определиш и кои критерии са най-важни за теб. Например след плазмата доста от матриците ще ти изглеждат все едно че нямат черно, а пък тези с приемливо черно имат много малък ъгъл от който може да гледаш.

модели със 100Hz матрици:
    https://www.dein-fernseher.de/wissen...t-100-hz-panel
    Редактирано от gos; 26 December 2017 в 03:23.

Каква е идеята на флашката. Да им видиш матриците и процесора или как се справят вградените плеъри в тях.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    49
    Весела Коледа и привет,
    SONY добре се справят с 4К, имам преки впечатления и съм доволен от избора си, но модела им трябва да завършва на XЕ85xx или XЕ9хxx.
    Netflix UHD & 4K HDR на тях е прекрасен като за среден клас ТВ. С custom настройки разбира се, че във фабрично състояние са далече от истината.
    Така че, за този бюджет май отиваш към 55" ако искаш що годе приятна и вярна картина.
    Успех!
    Редактирано от lordoff; 26 December 2017 в 12:30.

Членува от
    May 2011
    Възраст
    29
    55" ми е малко,хола ми е дълъг почти 6 метра.Принципно несъм много придирчив,достатъчно ми е картината да ми върви гладко и да е със прилично качество.4к не ми е приоритет,почти всичко което свалям като медия и филми ми е Блу рей,или рипове 1080p и 720p.Кабелната е виваком,но аз не я гледам а само жената,на нея и е все тая.Размера ми е приоритет,в много краен случай бих слязъл до 60".

Глупости като андроид,нетфликс и т.н. също за мен са без значение,всичко плейвам от pc което е превърнато в nas сървър.

Членува от
    May 2011
    Възраст
    29
    Цитат Публикувано от sa-ex510 Покажи мнения
    Каква е идеята на флашката. Да им видиш матриците и процесора или как се справят вградените плеъри в тях.
    Основно да видя матрицата в и процесора как се справят при филми с по кофти качество.Вградените плеъри също не са ми приоритет.Но все пак в магазините ако не си занеса флашка с мои клипове немога грам да придобия представа какво купувам.

Членува от
    May 2011
    Възраст
    29
    Всъщност след по задълбочено ръчкане в настройките и подаване на сигнал през HDMI най ми допадна на картина Samsung 65Mu62.Издебнах момента и си поръчах от Емаг на добра цена Samsung Curved UE65MU6202,вече два дни го ръчкам и съм доволен.Успях да го накарам да се гледат добре по кофти филми като 720p,а FHD и 4к за супер,само на 480p е много зле,ама то кой гледа вече такива,хехе.Благодаря на всички и успех през новата година.

Любопитен Vankata_84's Avatar
    Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    33
    Със здраве да си го ползваш. Аз не се обадих защото нямаше много какво да кажа. За сега чисто статистично нещата за мен са ЛГ, Самсунг, и после другото. Разбира се това в началния клас на парите, нагоре може и да има изключения.
    Вкъщи: Denon poa2200, hk 980, DIY: visaton ke25sc, SB17NRXC35-8, SB34NRX75-6
    Колата: pioneer x580bt 3-way NW, sony xm-d1000p5, jbl p1020, OEM Infinity
    Други: str-de425, klipsch tangent t10, kenwood r-se7(x2), RFT B7186, DIY Visaton SUB W-20.39

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    49
    Със здраве и от мен! Както се казва в други форуми - безаварийна!
    Дано да ти носи само приятни емоции...

btw, не знам какво са се "лепнали" потребителите за тези curved дисплей. Никъде по света не се мастерира и прави color grading на "огънати" монитори.
    Сиреч, това си е чисто маркетингова посока за раздвижване на пазара и сигурна гаранция, че не гледате това, което е в оригинал.
    А и настройките "както на мен ми харесва" са далече от истинската "вярна картина". А "вярната картина" е много, много по-добра... проверено и доказано
    Но за целта... абе сложно е, намесват се колориметри, измервания, среда, осветление и т.н. и т.н.
    Нещо като при HiFi-то Може да те кефи "чайката" на еквилайзерите, но това по-никакъв начин не означава, че звука има нещо общо с оригинала...
    anyway, тук може да откриеш повече инфо как да получиш относително вярно изображение на твоя TV https://www.flatpanelshd.com/flatfor...wforum.php?f=2

Приятно забавление!

Цитат Публикувано от lordoff Покажи мнения
    ... curved дисплей...
    Талавизор за един човек
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Членува от
    May 2011
    Възраст
    29
    Изобщо не държах да е Curved попринцип това изпадна.Но противно на приказките които съм чел ,че ако се гледа отстрани картината потъмнява и замазва са пълни глупости.Може да се гледа от която и да е точка на стаята и картината си е абсолютно същата.Принципно прави впечатление извитото когато го гледам от по близо ~2,5м,от другия край на стаята около ~5,5m не се забелязва.А твърдението Вярна картина неискам изобщо да го коментирам,звук и картина са субективни усещания и няма точен стандарт,в моя случай от 50hz панел толкова.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    49
    Цитат Публикувано от sas_88 Покажи мнения
    Изобщо не държах да е Curved попринцип това изпадна.Но противно на приказките които съм чел ,че ако се гледа отстрани картината потъмнява и замазва са пълни глупости.Може да се гледа от която и да е точка на стаята и картината си е абсолютно същата.Принципно прави впечатление извитото когато го гледам от по близо ~2,5м,от другия край на стаята около ~5,5m не се забелязва.А твърдението Вярна картина неискам изобщо да го коментирам,звук и картина са субективни усещания и няма точен стандарт,в моя случай от 50hz панел толкова.
    Не че моето мнение ти помага с нещо, но... диплея затова е curved (не знам какво си чел), точно за да компенсира по евтин начин недостатъците на матрицата, гледана под ъгъл.
    По отношение на диагонала на дисплея - новите стандарти казват, че дисплея трябва да се гледа от такова разстояние, че да запълва полезрението (+- някакви градуси не помня точно колко)
    Така че за 65" не се съди от 5-6м, а именно от 2.5.

И стандарти за картина си има, и то доста точни и строги, че и много отдавна, отдавна. Просто обикновения потребител не му се налага да се сблъсква с тях.
    При видеото са много дефинирани нещата и не е като тук във форума бля бля... Просто QC-то не те допуска до разпространение и точка.
    На BBC например изискванията за delivery формати е около 80стр. На Discovery също.... Както към звук, така и към картина. Направо са драконовски!
    Идеята е потребителя да получи коректен продукт, пък от тук нататъка.... негова воля.

Цитат Публикувано от sas_88 Покажи мнения
    ... 50hz панел толкова.
    Само 50?

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Членува от
    May 2011
    Възраст
    29
    Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    Само 50?
    Евтин голям лед толкова,не е болка за умиране гледа се нормално.

Не му разбирам, но моят е 2500!

Какво 2500, hz ли?
    Редактирано от Joro Irl; 6 January 2018 в 21:29.

Жоре, не се излагай! Даже може да е 2600. И да, Херца е

Еееееи, голяма работа си, знам аз. Пък моя е към 3800-4000, херца, разбира се.

Жорка, в чюжбина те пратихме, не се научи да четеш, ей...

На ти го смляно:

Viera ST60 specs.jpg

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    49
    Още по-смляно, това е честотата на процесора, който се грижи за матрицата...
    Освен работоспособност, понякога е и критерии за motionflow симулацията, т.е. "измисляне" на несъществуващи фреймове,
    така че изображението да е с гладко движение (симулира така модерното 48p или 50p формати), което аз така и не успях да приема

Няма общо с честота на сканиране, която най-често в наше време е 100Hz.

Aleksam78's Avatar
    Членува от
    Sep 2016
    Възраст
    39
    Доколкото знам, под 100Hz накъсванвето се улавя от окото/мозъка.
    Поправете ме, ако не е вярно.
    "Sometimes less is more"

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    49
    Цитат Публикувано от Aleksam78 Покажи мнения
    Хм... навлизаме в теория на телевизионното изображение, която е доста "дълбока" и не съм сигурен, че това е темата.
    По принцип 50 или 100Hz се смята за честота на опресняване на изображението, която почива на принципи от старите тръбни кинескопи,
    които са с кратна на мрежовата честота. Ако сигнала е 25фрейма в секунда, дори и при честота на сканиране над 100Hz, пак ще изглежда "накъсан",
    което всъщност не е лошо, защото отговаря на човешкото възприятие. Това е залегнало още в зората на киното, където се смята че 24кадъра/сек. са достатъчни.
    По-високия frame rate (48p or 50p) така и не може да се наложи като популярен. Спомнете си последния "Lord of The Rings" по кината
    48p framerate и беше приет доста негативно заради това. Някак нелепо стои гладкото движение на изображението, сякаш "поевтинява" и няма "кино" в него.
    Но всичко това няма общо с честота на опресняване на информацията на панела 100Hz. Просто тя дава възможност за по-точно "рисуване" във времето на изображението.
    Тук пък опираме до колко бита е самата матрица (панел), т.е. как се предава информацията за RGB. За новите формати UHD и 4К, тя се налага да e не по-малко от 10bit-a.
    И... има и още много, но да не отегчаваме аудиторията. На който му е интересно, има доста инфо в нета.

Цитат Публикувано от Aleksam78 Покажи мнения
    Твърде субективно е, Алекс
    Аз играя със заключени 60 кадри, тежки шутъри, и активен VSYNC. По-надолу от 60 ми "премигва".
    От друга страна, познавам младежи на които 144 херца им малеят в контрата на онлайн избиване.
    Твърдят, че рефреш рейта ги бави и биват убивани.
    Телевизия/телевизори и смарт телефони не ме интересуват, извинете ме.
    "And whosoever was not found written in the book of life was cast into the lake of fire."
    Hail SATAN

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    49
    Цитат Публикувано от bobocamaro Покажи мнения
    Телевизия/телевизори и смарт телефони не ме интересуват, извинете ме.
    Няма за какво да се извиняваш, но защото пишеш в тема за LCD телевизор -
    в поста си говориш за опресняване от видеокартата, с прости думи това което подава на PC монитора и как "чертае" полигоните.
    Но pc мониторите нямат много общо с телевизорите.
    Различна материя, sorry

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени