Резултати 1 до 20 от 20

Тема: Kenwood ka-2200 \ Pioneer A-757 Mark 2 \ Yamaha AX-900

Kenwood ka-2200 \ Pioneer A-757 Mark 2 \ Yamaha AX-900

Здравейте искам да попитам какво ви е мнението за усилвателите от заглавието.
    ОТ с които ще се ползва като за начало са MB Quart 390 но по натам ще е със други.
    Това са първите ми по-качествени ОТ и това ще е първият ми усилвател за това моля за малко насока.
    ОТ до сега съм ги чувал как свирят само с уредба.Целта е тиха и качествена музика.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Здравей,
    Аз имам Kenwood KA 2200 от скоро и мога да ти кажа само че усилвателя лично на мен много ми харесва. И аз като теб се двоумях м/у него и Yamaha AX-900 и накрая се спрях на него и не съжалявам.

Много сериозен амп е този Kenwood!
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Членува от
    Sep 2010
    Възраст
    33
    Аз слушам с КА 1100 D, който мисля че е по-малкия модел, но като звук е супер. Няма да сбъркаш ако го вземеш.

Ретрофил Виктор Симов's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    48
    Ако ще се слуша като източник грамофон, то по-добрия е Pioneer-а. Ако обаче са обичайните заподозрени CD-тата, то Kenwood-а.
    Иначе като качество и на изработка и на звук, Kenwood-а е по-добър.

Членува от
    Feb 2013
    Възраст
    38
    И трите усилвателя са добри и и си имат своя характерност на звучене.
    На мен лично ми допада най-много Pioneer 757.Справя се със почти всики колони.Най малко капризен е.
    Kenwood 2200 е построен сериозно но е малко надценен.Добър е ,но не чак повече от останалите.
    Yamaha 900 също не е лоша машина,но на мен малко ми идва в повече подчертаването на ниски честоти.Даже леко рабумтява ОТ.
    На кантар са усилвателите,така че моя съвет е да вземеш максимално най-запазената(най-малко работила)машина.

Какво мислите за тези 3 варианта на Kenwood-a и кой според вас е най-запазен?
    На мен лично този в Румъния ми изглежда най-читав и с най-малко забележки.И цената му е добра.

http://audiozavar.com/archives/31988

http://hi-fi-zone.com/produkt/kenwoo.../#!prettyPhoto

https://www.olx.ro/oferta/amp-kenwoo...tml#f5182bf255

Усмихнат hifiresearch74's Avatar
    Членува от
    Dec 2013
    Възраст
    43
    Цитат Публикувано от Kockoz Покажи мнения
    Какво мислите за тези 3 варианта на Kenwood-a и кой според вас е най-запазен?
    На мен лично този в Румъния ми изглежда най-читав и с най-малко забележки.И цената му е добра.

http://audiozavar.com/archives/31988

http://hi-fi-zone.com/produkt/kenwoo.../#!prettyPhoto

https://www.olx.ro/oferta/amp-kenwoo...tml#f5182bf255
    Първо - първият линк Ви е от "архиви" на сайта , тогава защо изобщо изисквате съвет относно "свирен мач".
    Второ - Румъния ! кое е по-евтиното с куриера ?
    Купил съм си .. не знам , може би повече от 10 вещи от там и .... внимавайте !
    И нещо мноооого важно сред разбирачите и отвъд тях в БГ - ключовото и рядко признание "И цената му е добра..." , което води до третото-
    Трето - избирате "на аба" по снимки /подбрани преди листване/.
    1/3 от дългите разговори с мен приключват накрая с вездесъщото "Ама там един го дава същото с 20 лева надолу..." . Ами да - "същото" е .
    Нека Вие и останалите знаете нещо от моя опит -
    търговците, самоопределени като такива, снимат стоките около и в деня на получаване и евентуално почистване /дори често преди ремонт / .

Това на всеки мислещ носи следната информация -
    • До продажбата визията се променя от местене , трупане , подмятане , закачане , даване за ден-два на този/онзи евентуално и връщане.
    • Изключително често алуминиевите лицеви панели и цамови копчета и "врътки" са с точкови или локални корозии : следва лъскане до блясък , снимки и след месец два , като отворите кашона в Еконт виждате,в добрия случай, матово отражение на снимките . В лошия - оле/мале дефинирано като "запазен" , "добър" и "с дребни забележки" външен вид.
    • "коригиращите" черни маркери не винаги са били употребени баш в деня на снимките .

Все още , дори търговците чиито редовен клиент съм, не ми отговарят смислено защо няма поне една снимка в светещо състояние - ей така , от кумова срама .
    Макар , че често устройството само това и прави като го вземете.
    Простичко е - искайте пресни снимки свестни , вкл. отзад /имат 2-3-4 еднакви устройства , а снимат това "което става"/.
    Ако е скъпо и не можете да отидете на място / което е глупаво/ - и снимки отвътре .
    Ако е забравен "преглед и тест"-а и не вдига телефона да го промени - устискайте тарикатската си алчност , че сте го набарали 50 лева по-евтино "същото нещо" и просто не докосвайте пратката .- забавно - в 4 от 7-8 такива случая изобщо не ми се обадиха на другия ден да мърморят , че пса го допълнили и да ходя пак в Еконт , просто тихомълком си го прибират обратно за следващия искател. И нито ми се карат , нито мрънкат ....
    А , да - веднъж не докоснах пратка от Видин с "преглед" просто защото тя тежеше 10,5 кг , а стъпалото на всички сайтове е обявено като 18 кг нето - обадих се , питах какво става и смирено ми отговориха "май много взе да знаеш , маа ти бургаска - връщай го , 5-тима други чакат " , не се обидих много защото всъщност съм привнесен в Бургас , но усилвателят наистина си се продаде след два-три дена , после изплува /предполагам все още light версия/ в Плевен , после в Пловдив , следва два пъти в София .... накрая някой просто прие щетата ... а не беше "на далавера" изобщо .
    Изпращането на стоки с "преглед и тест" , но без кабели или с отрязани магически след снимките направо ме възторгва .
    Имам повече от 50 такива казуса /наистина е масово / за 4 години - 10-тина пъти все пак съм прибрал нещата на доверие или защото преди вярвах на всеки и все бързах и не гледах в Еконт и всички , всички са ми "треда".
    Признавам - два пъти аз самият забравих да мушна кабел при опаковането , но веднага го пратих за моя сметка и те така ....
    Какво съм чувал като оправдание , дори от натиквани тук като мастер търговци и доайени в бизнеса просто ми е неприятно да цитирам .
    Друг съвет - изисквайте дистанционните с извадени батерии , ако не са - тествайте още на място . Не , не са Ви пратили изгоряло такова - просто е пътувало пристегнато , стречосано с натиснати постоянно няколко бутона.... съдба.
    Отказ от свежи снимки - ами в 1/2 от случаите - "къв си ти бе" ,
    "аз тука на половин България продавам , с твойте снимки ще се занимавам , нямам време , перфектен е и толкуз /това за усилвател Аркам за 1500 лв!!!/ " ,
    "продаден е вече , ду*ай" и обявата се мести в другия му профил,
    "нямам фотоапарат" ,
    "нямам време 10 чакат" ,
    "нямам мейл" ,
    "счупи ми се телефона / а как говорим - през телефона на жена ми , много разпитваш нещо я .../" ,
    "за тез пари кви снимки още искаш , до утре го няма " - цената е нормална и сега година по-късно още го има , но свежи снимки йок.
    най-често - просто без отговор.
    и още и още ....
    Затова се кефя на търговците с магазин , а най-много на тези , които имат смелостта да ми кажат "Радо , не става за теб..."
    За 4 години покупки от базарите ни само 2 / двама / са ми пратили и клип като искам за съвсем не евтини плейъри - да знам да губя ли ден да пътувам до там.
    От чужбина - при 20-тина поискани клипа само 1 / един / път ми отказаха .
    Пращали са ми 2 клипа и 30/тридесет/ снимки за плейър от 35 евро !
    Манталитет....
    Та , на кратко -
    колко сериозен СЪВЕТ за избор и покупка очаквате тук от никнейми на база снимки и картинки на един модел.
    Много ясно , че който познава / дължи услуга на някой от линковете ще каже "скачай тук" , другото е еди какво си ...
    В началото колко съм се набълбуквал от такива авторитетни съвети кое става и кое не ... по картинки и ... връзките зад тях.
    "...така като гледам ... май ..."

Нашите пари ли харчите или Вашите ?
    Тогава !?!
    Редактирано от hifiresearch74; 14 December 2017 в 15:06.
    При техниките е като с децата - "Моите са най-хубави !"
    https://www.youtube.com/channel/UCok...gKUBQ/featured
    Технологиите се доминират от два вида хора: едните разбират онова, което не могат да управляват, а другите, управляват онова, което не разбират.

Баси есето

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Абсольотно е прав.Преди 3 седмици гледах колони с много добър външен вид.Е ми какво да ви кажа все едно бяха играли футбол с тях.

ogromnii's Avatar
    Членува от
    Mar 2014
    Възраст
    41
    Бес забелешка!

Евала на Радо за "есето", целящо да помогне на наивните интернет читатели, но съм скептичен относно реалния му ефект.
    По темата - мое напълно субективно мнение базирано по-скоро на по няколко модела от изброените марки и откриването на общи черти между тях, които сам съм определил като неща, характерни за дадената марка: Аз бих се пробвал единствено и само с нещо от бранда с трите камертона. А обективната истина е, че абсолютно всяка марка си има силни и слаби модели и трябва да се гледа класа на изделието по-скоро.

Ретрофил Виктор Симов's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    48
    Ма те и за новите са същите правила... Никой не знае кой нов продукт е бил на показ и достояние за бърничкане... Не, че нещо, ама върнах един телевизор нов..., щото имаше пръсти по екрана... Дали пък фабрично не ги оставят тези пръсти?
    Всичко е до късмет!!! Ново или старо...

10 години професионално се занимавам с внос и търговия на аудио компоненти... Тръгнах с алюзията, че тук бизнеса е като в Германия, Англия или Швейцария... Бях бързо отрезвен! Тук има само един модел на търговия, стока в безобразно състояние на ниски цени, тоест цаната определя търсенето, може да закачиш последния боклук докаран от скраб центровете и да го шитнеш от мазето си или таванското помещение а клиента си го намира с фенерчето на телефона, после следва ама усилвателя работи 10сек и се запали, отговора е от сорта на -еми ти като си инвалид и неможеш да си го свържеш правилно... Или за бонус на продаден боклук предложението е да си купиш още нещо този път с отстъпка... Та да се върна отначало, имах си на идея (блаженни са вериющите...), че мога да бъда на пазара с добре подбрани скъпи и прегледани компоненнти, уви не става, тук търговията е на ниво бит-пазар имаш ли цена имаш клиент...
    Любимото ми изречение в телефонната слушалка е -Братле един в Чъпръчане го продава същия за 50лв по-малко!
    Същия, дали, ясно е, че емблемата е същата вътре какво има господ знае...
    След известно време разбрах, че е по-добре от търговска гледна точка да се захвана с подръжката на аудио , закупени машинки от световните аудио центрове Стара Загора, Пазарджик, Хасково, Сливен, Плевен се оказаха за ремонт и ревизия в сервиза с който работя! Печалбата от това беше значително по-голяма от отдел продажби а хората видимо щастливи .
    В магазина се опитвам да предлагам интересни и работещи машинки на що годе прилични цени, разбира се конкуренция на горепосочените няма как да стана!
    Отдавна работя само на лично взимане, тест на място, гаранция не давам но винаги съдействам при настипил проблем, смятам го за редно! Търговията си е един вид узаконена кражба, взимаш евтино , препродаваш по-скъпо. Сто процента имам издънки, дълго време работих и като оказион, на принципа някой остава нещо аз го продавам и си взимам процента.. Разбрах, че който няма очи сам да си продаде скрабта ми я носи на мен да му я продам и да бера плодовете на срама... Приключих отдавана с това!!!
    Нагледех са на всичко, знам всичко за цялата гилдия свързана с аудиото в БГ, било търговец било колекционер било аудиофил... Мърсотията е голяма...
    Перед снятием корпуса следует вынуть вилку из розетки сети питания!

Analogue Source - Telefunken s 500 hi fi, Studio Tonarm Ortofon AS 212
    DAC-Musical fidelity- Integrated Amplifiers:Tube amp AMC, Perreaux- speakers: Tannoy, Spendor BC 1
    Interconnect Cables: VDH - Speaker Cables - AudioQuest

Цитат Публикувано от desso Покажи мнения
    ... Тук има само един модел на търговия, стока в безобразно състояние на ниски цени, тоест цаната определя търсенето, може да закачиш последния боклук докаран от скраб центровете и да го шитнеш от мазето си или таванското помещение а клиента си го намира с фенерчето на телефона, после следва ама усилвателя работи 10сек и се запали, отговора е от сорта на -еми ти като си инвалид и неможеш да си го свържеш правилно... Или за бонус на продаден боклук предложението е да си купиш още нещо този път с отстъпка... ...
    Не те ли е срам някак?

Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    Не те ли е срам някак?
    От кое да ме е срам, аз с половината занимаващи с аудио чиляци се гледам в очите, ти кой си? Веднъж те питах, сега пак, кой си, къде си, кой те познава... Анонимник имащ мнение, няма начин.

DAC-Musical fidelity- Integrated Amplifiers:Tube amp AMC, Perreaux- speakers: Tannoy, Spendor BC 1

.. кой те познава... Анонимник имащ мнение, няма начин.
    Аз, например, го познавам. И заставам зад всяка дума написана от него.
    "And whosoever was not found written in the book of life was cast into the lake of fire."
    Hail SATAN

Цитат Публикувано от bobocamaro Покажи мнения
    Аз, например, го познавам. И заставам зад всяка дума написана от него.
    На следваща сбирка ще дойда , специално да се запознаем, да ми кажеш за какво го подкрепяш точно.

На следваща сбирка ще дойда , специално да се запознаем, да ми кажеш за какво го подкрепяш точно.
    Защото е пич - просто е. Заповядай на сбирка - не ме интересува кои чиляци познаваш в аудиото и кой си.
    Аз не съм от от "аудиото" и общо взето тея дето сте от "аудиото" сте ми през... Ела да пием бира.
    "And whosoever was not found written in the book of life was cast into the lake of fire."
    Hail SATAN

И Десо като се нашмули не гледа какво пише, карай...

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени