Страница 2 от 2 ПърваПърва 1 2
Резултати 26 до 48 от 48

Тема: Помощ за избор на първи

Цитат Публикувано от Виктор Симов Покажи мнения
    ...Първо е красиво да се гледа как се върти плочата и второ, процедурата по поставянето и пускането на системата е голям гъдел...
    Хубавото е, че за тоя вид кеф, няма никакво значение какъв е грамофонът, състоянието му, както и какво е записано на плочата.
    "Завърташ" грамофона, пускаш музиката от цифровия източник, и... нирвана.
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Ще се осъзнаят! Постепенно.
    Засега вървят заедно с биткойна...
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    48
    Проблем има, само ако човек си е внушил, че грамофонът е ултимативното средство за възможно най-качествен звук. Нещо, което сумати "разбирачи" повтарят, за да легитимират действията си и избора си или за да вдигнат значимостта си сред себеподобни... Ясно е, че обективно погледнато, не е така, ако и да се кълнат.

Ако просто ти харесва ритуалното свещенодействие около поставянето на плочата и спокойното, необезпокоявано слушане от начало до край - ОК, това ти носи удовлетворение и някакви емоции и си струва начинанието.
    Истината е една, и тя е, че ... няма една истина!

Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.

Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    31
    Определено не съм с нагласата, че грамофонът е източникът с най-качествен звук и тотално не е това причината да съм се насочил към него. Както написах, двигател са ми няколко фактора - любопитството ми за различен звук, допада ми идеята като хоби да колекционираш плочи, цялостно промяната в процедурата по пускане на музиката ще промени до някаква степен начина ми на слушане и на последно място - изглежда яко, дори и с декоративна цел

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    48
    Е, тогава смело купувай това, което ти чувстваш, като най-подходящо за теб! Щом имаш тази потребност, няма страшно...
    Посъбери малко инфо от различни места и се довери на собствената си преценка!

rutcho's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    52
    Моят съвет е да стартираш с непретенциозен по отношение на дози и обслужване модел.
    Ако ще е втора ръка, бих препоръчал някой добър японски direct-drive.
    За ежедневна употреба аз ползвам Technics SL-1600MKII - всеяден и здрав като танк.
    Можеш да минеш през ателието ми и да го чуеш.
    Такава покупка задължително се прави след оглед на място в присъствието на доверен експерт по грамофоните.
    Със сигурност в този форум има хора, които ще откликнат на молбата да дойдат с теб на такъв оглед.

Членува от
    Jan 2014
    Възраст
    43
    Цитат Публикувано от astoinov Покажи мнения
    Определено не съм с нагласата, че грамофонът е източникът с най-качествен звук и тотално не е това причината да съм се насочил към него. Както написах, двигател са ми няколко фактора - любопитството ми за различен звук, допада ми идеята като хоби да колекционираш плочи, цялостно промяната в процедурата по пускане на музиката ще промени до някаква степен начина ми на слушане и на последно място - изглежда яко, дори и с декоративна цел
    Това е абсолютно едно към едно и с моят подход към грамофона. Първоначално си взех един Pioneer PL 570 за "без пари"
    да му се порадвам и да видя дали ще ми "пасне" процедурата за слушане на музика.
    Усетих, че има чар в ритуала и смених грамофончето с друг - Denon DP-300F и за момента не мисля да го сменям. Имам стотина плочи и като(ако) хептен " се зарибя", може да мина на по-висок клас грамофон или да ъпгрейдна този.

п.п. Като бонус при мен е това, че и хлапето проявява интерес към този тип техника, което може само да ме радва.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    49
    Цитат Публикувано от rutcho Покажи мнения
    Моят съвет е да стартираш с непретенциозен по отношение на дози и обслужване модел.
    Ако ще е втора ръка, бих препоръчал някой добър японски direct-drive.
    ....
    Такава покупка задължително се прави след оглед на място в присъствието на доверен експерт по грамофоните.
    +1 за мненията на rutcho и Bis.
    Чети и между редовете
    Така, както пишеш, добре си обмислил нещата и имаш добра обосновка какво искаш и какво очакваш.
    Видях системата ти. Адмирации, че си отишъл там където трябва и си upgrade-нал филтрите на тонколоните ти.
    Аз лично бих започнал промяна именно от тях. Бил си на точното място!.. мое лично, съвсем субективно мнение.
    От вградената ти RIAA не очаквай много...
    За посочените от теб модели грамофони, ако трябва да е някои точно от тях....
    Mмм, rutcho е прав безсъмнено, може би Akai AP-206C.
    иии bager ме е изпреварил ха ха ха, да, Pioneer PL570 e добра алтернатива на Tehnics-ите (на някои от тях, разбира се)
    видях в bazar.bg Pioneer PL518, без кварцова стабилизация обаче, изглежда добре... Някой, който има опит да каже.
    Още малко ръст на биткоините...

Цитат Публикувано от lordoff Покажи мнения
    +1 за мненията на rutcho и Bis.
    Чети и между редовете
    Така, както пишеш, добре си обмислил нещата и имаш добра обосновка какво искаш и какво очакваш.
    Видях системата ти. Адмирации, че си отишъл там където трябва и си upgrade-нал филтрите на тонколоните ти.
    Аз лично бих започнал промяна именно от тях. Бил си на точното място!.. мое лично, съвсем субективно мнение.
    От вградената ти RIAA не очаквай много...
    За посочените от теб модели грамофони, ако трябва да е някои точно от тях....
    Mмм, rutcho е прав безсъмнено, може би Akai AP-206C.
    иии bager ме е изпреварил ха ха ха, да, Pioneer PL570 e добра алтернатива на Tehnics-ите (на някои от тях, разбира се)
    видях в bazar.bg Pioneer PL518, без кварцова стабилизация обаче, изглежда добре... Някой, който има опит да каже.
    Още малко ръст на биткоините...
    Това просто не е сериозно... Или никой от вас не слушал нещо от сорта на Торенс 124 СМЕ 3009 с добра доза и игла или просто имате някакви интереси който защитавете най-сериозните хай-фисти в цял свят споделят и признават предимствата на винила, само тук в бг форума ги отлъчваме хората дето искат сериозна аналогова система...
    Перед снятием корпуса следует вынуть вилку из розетки сети питания!

Analogue Source - Telefunken s 500 hi fi, Studio Tonarm Ortofon AS 212
    DAC-Musical fidelity- Integrated Amplifiers:Tube amp AMC, Perreaux- speakers: Tannoy, Spendor BC 1
    Interconnect Cables: VDH - Speaker Cables - AudioQuest

Цитат Публикувано от bager Покажи мнения
    Това е абсолютно едно към едно и с моят подход към грамофона. Първоначално си взех един Pioneer PL 570 за "без пари"
    да му се порадвам и да видя дали ще ми "пасне" процедурата за слушане на музика.
    Усетих, че има чар в ритуала и смених грамофончето с друг - Denon DP-300F и за момента не мисля да го сменям. Имам стотина плочи и като(ако) хептен " се зарибя", може да мина на по-висок клас грамофон или да ъпгрейдна този.

п.п. Като бонус при мен е това, че и хлапето проявява интерес към този тип техника, което може само да ме радва.
    Това не е подход а подигравка, все едно да решиш да си купиш Порше а да си вземеш WV костенурка ...

DAC-Musical fidelity- Integrated Amplifiers:Tube amp AMC, Perreaux- speakers: Tannoy, Spendor BC 1

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    48
    Цитат Публикувано от desso Покажи мнения
    Това просто не е сериозно... Или никой от вас не слушал нещо от сорта на Торенс 124 СМЕ 3009 с добра доза и игла или просто имате някакви интереси който защитавете най-сериозните хай-фисти в цял свят споделят и признават предимствата на винила, само тук в бг форума ги отлъчваме хората дето искат сериозна аналогова система...
    Десо, да не почваме с облъчването и интересите, щото е ясно кой и какви има такива...
    Но нито "най-сериозните хай-фисти в цял свят" са някакъв обективен критерий, когато са анонимно сложени в това определение, нито системата е аналогова...само се представя за такава, заради носителя и принципа на звукоизвличане,и се върти тая развалена плоча, за да се баламосват хората и някои, да изкарват едни пари покрай тези митове и легенди.

berov's Avatar
    Членува от
    Apr 2007
    Възраст
    58
    Цитат Публикувано от desso Покажи мнения
    Това не е подход а подигравка, все едно да решиш да си купиш Порше а да си вземеш WV костенурка ...
    Това, че някой е решил да си купи кола, по никакъв начин, не означава, че е споменавал нещо за porsche.

Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    31
    До момента от вашите коментари изпъкват три модела:

https://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%...rive-turntable

https://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%...BC%D0%B0%D1%82

https://www.olx.bg/ad/gramofon-pione...8-ID6YCm5.html

Този Pioneer на мен също много ми харесва (на външен вид), но тотално няма да се върже вкъщи. Иначе чак ми се прииска интериорът ми да е друг
    Между Akai-а и Technics-a, може би ме блазни първия, заради цената, иначе техникс-а май изглежда по-добре. От всички, които първоначално гледах ми
    допадна и ето този по простата причина, че е уж сервизиран и на добра цена https://bazar.bg/obiava-20071929/ . Какво мислите, има ли някаква надежда да става или
    да се съсредоточа върху първите 3?

Нямам много опит с винила,от около две години имам грамофон Lenco L90 нова доза ortofon OM5E,но мога смело да твърдя че аналоговия звук си е аналогов.И дузината изтъркани плочи които имам го доказват при пряко сравнение на звука в абсолютно еднакви условия с един и същ албум на оригинален диск прочетен и възпроизведен от много по висок клас сд,транспорт,дак и резултата за мен е в полза на винила.Разликата в звученето е фундаментална.Да няма я динамиката,съотношението сигнал шум на cd,но цялата информация си е там,при цифровия звук всичко е окастрено.
    За съжаление големия проблем са плочите,качествените аналогови са много скъпи,99% от предлаганите за по10 -15лв са пълен боклук,от тук идва и липсата на смисъл в закупуването на скъпи грамофони и дози.
    Все пак analog или digital въпрос на вкус.
    Редактирано от kaloian; 8 December 2017 в 15:06.

Цитат Публикувано от lordoff Покажи мнения
    ...
    Видях системата ти. ...
    Това пък как стана?

Понеже питащият повече от 3.14 пъти повтаря "външния вид, инериора, декоративна цел, плочките в банята, лампата в хола..." трябва да светне на всички за какво иде реч и да не се занимава с "модели"
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Членува от
    Feb 2008
    Възраст
    49
    До момента от вашите коментари изпъкват три модела:
    Пайнера е с хубава доза. Ако разбира се е в добро състояние иглата. Но какво е качеството на машината... В общи линии, много от евтините директ драйв грамофони (а ми се струва, че акая и пайнера са точно такива) имат не особено приятен брум. Това също го имай предвид. Предполагам, че при техникса няма да има подобен проблем, но пък е на по-висока цена... Аз съм имал 1500 модела и беше чудесен грамофон.

Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    31
    Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    Това пък как стана?

Понеже питащият повече от 3.14 пъти повтаря "външния вид, инериора, декоративна цел, плочките в банята, лампата в хола..." трябва да светне на всички за какво иде реч и да не се занимава с "модели"
    Никъде до момента не съм казвал, че външният вид ми е основен критерий, но не е и без значение. Радиошкаф или някоя антика няма да си сложа в хола (образно казано). Такава техника си има собствения чар, но не е нещото, което аз лично търся.

Членува от
    Feb 2008
    Възраст
    46
    някой скоро се чудеше между торенс и рега но си взе регата - ако торенса е в добро състояние покупката му може да е добра защото след време пак ще се продаде на добра цена, а ако му хареса на човека и си го остави ще има много висок клас грамофон който да му служи много дълго време

Цитат Публикувано от apm Покажи мнения
    някой скоро се чудеше между торенс и рега но си взе регата - ако торенса е в добро състояние покупката му може да е добра защото след време пак ще се продаде на добра цена, а ако му хареса на човека и си го остави ще има много висок клас грамофон който да му служи много дълго време
    Абсолютно, едно смислено мнение от цялата плеяда по-ногоре... Доказани марки като Торенс, Рега и т.н са ок, Акай и др ширпотреби не стават, питай патило а не старило. Друго на ръка е, че човек без опит като автора е добре дошъл за всеки търговец този избор по картинка е направо автогол... Да набиеш 600-700лв за въртележка без да си я чул е тъпа работа.

Ето ти смислен поне за мене съвет: Набалежи си две три мараки и модела, намери начин лично да ги огледаш и прослушаш, ако има вариянт нека с тебе дойде някой по-наясно с техниката, четри очи са повече от деве . Ориентирай се в цените как вървят, как работи добър грамофон и т.н.

Ретрофил Виктор Симов's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    48
    При Pioneer-те брум няма никакъв. Има само тогава, когато някой е барал и сменял нещо което не разбира.
    Аз също много бих се зачудил кой грамофон да си взема, но понеже съм Pioneer-джия, то разбира се бих посочил Pioneer-а! Но нали става на въпрос за първи грамофон, та нека да е Akai-я, щото цената му е що-годе приемлива и след малък пазарлък ще се стигне и до още по-добра цена. Ще останат пари и да се направи инвестиция в нова доза с игла и т.н.
    Technics-а на бачо Кольо е много добър разбира се, но дозата с иглата не струват или поне за първоначално запознаване с винила стават...
    Аз ако имах пари, бих ги взел всичките накуп, ама нейсе...
    Сега..., Akai-я при запускането се чува ясно мехзнизма за придвижване на иглата до плочата. При изключването също... Имам в предвид, че не му е тих механизма. Иначе е стабилен, непретенциозен и здрав... Не създава проблеми.
    Pioneer-а е с тих механизъм и почти не можеш да разбереш кога се е върнало рамото в изходно положение. Никакви проблеми в експлоатацията му и е здрав. Не ми харесва само дето човека дето го продава му е сменил кутията. Да - визия има, но какви са причините за тази визия - можем само да гадаем! Дали оригиналната кутия се е скашкала или е бил надран, очукан или просто му е писнало от нея и е решил да има по-джиджи-биджи вид - гадаем.
    Бачо Кольо с Tehnics-а е човек който купува и продава доста запазени неща и видно от снимките, то състоянието на грамофона му е чудесно. Бих го взел, ако дозата с иглата имат още значим ресурс за тези пари. Иначе следва значима инвестиция за нови...

Ако изборът (от тези трите) ще е еднократен, то Techics-а!
    Ако ще е за начало и в последствие ще се развиваш (щото може и да не ти хареса), то Akai-я..., за имаш пари за различни дози и игли.
    Pioneer-а иначе е страхотен, но смяната на корубата ме спъва да ти дам еднозначно мнение за него!

Решението е в твоите ръце и можем само да ти стискам палци, да уцелиш верният избор (грамофон който да не е само за продажба)!

Желателно е винаги да се чуе и проследи внимателно поведението на всеки един от тях, но не всеки път това уви е възможно!

Искам да се похвалиш какво си избрал и от сърце ти стискам палци: Вики

Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    31
    Благодаря, от тук нататък остава явно да си взема решението. Със сигурност ще се похваля след като взема нещо.

Членува от
    Jan 2014
    Възраст
    43
    Благодаря, от тук нататък остава явно да си взема решението. Със сигурност ще се похваля след като взема нещо.
    Все си мисля, че е хубаво да се започне от нещо непретенциозно и евтино.
    Този Dual CS 415-2 , е много изгодна оферта, стига да е наред. Не пречи да звъннеш и да попиташ в какво състояние е.
    Като понатрупаш опит с плочите, винаги можеш да си вземеш нещо по-скъпо и хубаво.
    И не се подигравам, наистина си го мисля . Но, така или иначе всеки сам решава как да си харчи прите...
    Успех!

ogromnii's Avatar
    Членува от
    Mar 2014
    Възраст
    41
    https://www.olx.bg/ad/gramofon-nov-I...tml#ce69b2a390

една интересна оферта

Дуала 415 свири чудесно за толкова елементарна играчка, но такава цена за грамофон, нямащ регулировка на натиска е безумна. Моя го продадох за 50-тина лева, без капак, но в безупречно състояние. Темата е из архива на форума.
    Редактирано от ogromnii; 8 December 2017 в 23:05.

Страница 2 от 2 ПърваПърва 1 2

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени