Страница 1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 25 от 30

Тема: Идеи за схема SE за трафове 300v и 1,6k

MMF's Avatar
    Членува от
    Jan 2015

Идеи за схема SE за трафове 300v и 1,6k

Здравейте,
    Разполагам с един трансформтор с 300в и два изходни трафа със съпротивление 1,6к/4Ома , въпроса ми е коя схема с какви лампи би подходила на трансформаторите?
    Малко стари говорители , малък лампов амп и малко акъл.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Участник с ограничен достъп
    Членува от
    Dec 2009
    Гледай захранващия да ти захрани лампите, за другото сам ще се зарибиш като чуеш как работи. Връзваш каквито изходни имаш, после сам ще питаш за истински изходник. Има разлика от траф за пуш пул схема, спрямо тия дето са с една лампа SE дето им викат. Последните имат картонена междина, че иначе трафчето се насища.
    180 ватови мрежови трафове вързани на мястото на изходните сгънаха всичко, което съм имал на песък. Вкл. едно Сони клас А с MOS транзистори.
    Сега правя втори усилвач. Тръпката и кефът е огромен.
    Не ги много слушай философите, почти само такива останаха да пишат, отказаха ме за година и нещо.
    Лампите са магия!
    Редактирано от Rabin; 4 December 2017 в 00:31.

Цитат Публикувано от MMF Покажи мнения
    Здравейте,
    Разполагам с един трансформтор с 300в и два изходни трафа със съпротивление 1,6к/4Ома , въпроса ми е коя схема с какви лампи би подходила на трансформаторите?

Тези данни, не са достатъчни.
    За какъв ток е намотката с 300 В ? Една ли е ? Какви отоплителни намотки има ? За какъв ток ?
    Така стигаме и до мощността на захранващия ... (поне сечение и вид на ламелите)
    Изходните, за ПП ли са навивани, или за СЕ свързване ? Съответно какъв ток могат да понесат
    по първична ако са за ПП , или пък ако са за СЕ , за какъв ток са навивани по междина ?
    Пак стигаме до мощността ...

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    51
    Ако трансформаторите са от популярна техника евентуална снимка може да ни ориентира.

Цитат Публикувано от MMF Покажи мнения
    Здравейте,
    За такива изходни трафове са подходящи аудиофилските триоди 6С19П с вътрешно съпротивление около 400 ома, т.е. 4-5 пъти по-малко от съпр. на трафа, с ток 40 ма и автоматично пренапрежение с резистор около 1 ком 10-20 Вт, което ще глътне част от захр. напрежение. Ще трябва да се използва и кенотрон EZ 81, за да глътне още 20на волта. А 6С19П работи добре с напрежения около 200 в, а ти ще имаш след изправяне и филтриране повече от 300 в. За предусилвателна лампа можеш да използваш 6Ж9П, 6Ж11П, 6П9, ЕF80, EF85....с голям коефициент на усилване, защото преднапрежението на 6С19П ще бъде около минус 60-80 В. Схема имам, но аз съм в странско, а тя е в България. Крайното стъпало изглежда така....анодът в трафа, другият му край на +U филтрирано. В катода 1 ком 10-20 Вт на маса, шунтиран с електролитен кондензатор около 200-300 мкф на 100-150 в. В решетката резистор 1 ком маломощен против осцилации, а отпреде му резистор 100-200 ком към маса. Тревиален кенотронен изправител с дросел 5-10 Хн.
    Знанието е сила....,незнанието още по-голяма сила! - А. Манаков.
    Projects: OTL 6AS7 Gen. Electric, SE-s GK71, GU13, 2A3 RCA, 300B JJ, 6S4S, 4P1L, EL11 Telefunken, 6AS7 RCA, 6S33S, 6S41S, 6S19P, PP 6005 Gen. Ell. , headph. amp. OTL L- White 6AS7 RCA....SE-UL E84L Siemens & E80CC Telefunken.

Извинявам се, едно доуточнение, катодният резистор ще бъде около 1,5 - 1,6 ком и преднапрежението ще е около 60 В, но всичко това е приблизително. Трафът с 1,5 ком мисля, че е за SE, щото PP траф трябва да бъде доста голям....
    Projects: OTL 6AS7 Gen. Electric, SE-s GK71, GU13, 2A3 RCA, 300B JJ, 6S4S, 4P1L, EL11 Telefunken, 6AS7 RCA, 6S33S, 6S41S, 6S19P, PP 6005 Gen. Ell. , headph. amp. OTL L- White 6AS7 RCA....SE-UL E84L Siemens & E80CC Telefunken.

Можеш да сложиш по две EL34 в паралел на канал SE. Лампата е популярна, а и би станал доста мощен еднотактник. В този случай обаче захранващия ще ти е доста тежичък

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    51
    Докато не знаем тока и мощността на трафовете всякакви съвети са неточни.

Цитат Публикувано от powerpz Покажи мнения
    Можеш да сложиш по две EL34 в паралел на канал SE. Лампата е популярна, а и би станал доста мощен еднотактник. В този случай обаче захранващия ще ти е доста тежичък
    Но изх.траф е за около 40 ма, а ЕЛ 34 с по 20 ма е за никъде.

Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    Докато не знаем тока и мощността на трафовете всякакви съвети са неточни.
    40 ма в изх. траф 1.6 ком говори доста и достатъчно за първи проекти.

Аз мисля, че човека е написал 4 Ома, а не 40 мА Дори и така азазело си прав че докато не се знаят макс токове на изходните, няма как да се направи актуално предложение. Поне да ни ориентира с големина на трафа и/или сечение на проводника
    Редактирано от powerpz; 10 December 2017 в 11:52.

Цитат Публикувано от powerpz Покажи мнения
    Аз мисля, че човека е написал 4 Ома, а не 40 мА Дори и така азазело си прав че докато не се знаят макс токове на изходните, няма как да се направи актуално предложение. Поне да ни ориентира с големина на трафа и/или сечение на проводника
    Уви, разсъжденията ми са за 40 ма....не съм се вгледал в 4Ома..../ а предложенирто ми евентуално може да свърши на някого работа/.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    51
    Авторът на темата май се покри.

berov's Avatar
    Членува от
    Apr 2007
    Възраст
    58
    Авторът на темата май се покри.
    Може някой да е купил вече трафовете.

DIN-45500 ingkunev's Avatar
    Членува от
    Mar 2011
    Възраст
    48
    Тя по принцип ситуацията си е от типа:
    "Имам копче - търси се балтон за него"
    С две думи - доста несериозно.
    Най-хубавите неща в живота, са и най-тихи ...

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    51
    Не е така. Да започнеш от трафовете е по-правилното започване.

Цитат Публикувано от ingkunev Покажи мнения
    ...
    С две думи - доста несериозно.

Смсм, авторът на темата има достатъчно възможности сам да се "сети" ( напр. да потърси схеми в нета ),
    но чака някой друг да вземе решение вместо него .

Членува от
    Mar 2011
    Възраст
    48
    Точно така "simon"
    Людмиле, първо се гледа каква работа трябва да свърши този амп, и при какви експлоатационни условия. На базата на резултата, се взима схемното решение. Чак след това се мисли за компонентите които ще изграждат изделието. Този процес има и известни диференцирания, които обаче не го отклоняват от "основното направление"
    Всеки друг алгоритъм е "вариации на тема"

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    51
    В любителски форум този подход успешно се измества от другия - балтон към копче. Погледни си в кашоните с чаркове (копчета) и се сети какво си си помислил като си ги събирал.

Членува от
    Mar 2011
    Възраст
    48
    В любителски форум този подход успешно се измества от другия - балтон към копче. Погледни си в кашоните с чаркове (копчета) и се сети какво си си помислил като си ги събирал.
    Всичко което е "в кашоните с чаркове (копчета)" е в групата "да има за резерва"
    Не съди за другите по себе си!

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    51
    Ок, при теб е различно. Маркетингово проучване, R&D, прототипи, изпитания, ефективно производство и лидерство на пазара.

Членува от
    Mar 2011
    Възраст
    48
    Човека иска да си направи усилвател, а не да организира производство, с последваща реализация на продукцията ...

П.С.
    L.K. Ти в същност колко лампови /и не само/ усилвателя си направил сам както се казва от - до ???
    Някъде около нито един, или малко по-малко?
    Редактирано от ingkunev; 12 December 2017 в 12:28.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    51
    След втория не съм ги броил. Ако ще си мерим продукцията е имало период, в който съм участвал в производство и може да получа неочаквано числово превъзходство. Затова нека оставим пишкомеренето.

Членува от
    Mar 2011
    Възраст
    48
    A ??? ти не беше ли ОБИКНОВЕН електричар ... от "енергото" както се казва - дето се катерят по стълбовете и с се мотат из електростанциите.
    Я кажи къде и как ги "прави" тези усилватели че и серийно едва ли не, понеже сме пропуснали този "факт"
    Щото моите са малко, ама се знаят, а твоите са много, ама не се знаят ...
    "Пишкомеренето" е доста полезно понякога.

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    48
    Цитат Публикувано от ingkunev Покажи мнения
    ..."Пишкомеренето" е доста полезно понякога.
    За да се сетиш за някой виц...

Един казва на жена си:
    - Скъпа, Пешо си е татуирал на оная работа Велико Търново. Мисля и аз да го направя...
    - Хммм...скъпи, ти и за Лом нямаш място.
    Истината е една, и тя е, че ... няма една истина!

Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.

Страница 1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени