Резултати 1 до 18 от 18

Тема: B&W Nautilus 803

B&W Nautilus 803

Здравейте,

Имах възможност да чуя гореспоменатите тонколони, но в доста по-голямо помещение и с по-качествена техника от това с което разполагам аз. Харесаха ми разбира се, но не съм сигурен дали вкъщи ще е така заради по-кофти усилвателя и по-малката стая.

Усилвател: Arcam Diva A75
    Taванска стая: 6х4.5м , обем 54м3.

Тъй като търся втора употреба, не мога да ги взема вкъщи, затова бих искал съвет дали да рискувам с floorstanders или да се насоча към bookshelf като например 805?

Благодаря!

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

iwoto's Avatar
    Членува от
    Feb 2011
    Възраст
    35
    Цитат Публикувано от kpuc Покажи мнения
    Здравейте,

Имах възможност да чуя гореспоменатите тонколони, но в доста по-голямо помещение и с по-качествена техника от това с което разполагам аз. Харесаха ми разбира се, но не съм сигурен дали вкъщи ще е така заради по-кофти усилвателя и по-малката стая.

Усилвател: Arcam Diva A75
    Taванска стая: 6х4.5м , обем 54м3.

Тъй като търся втора употреба, не мога да ги взема вкъщи, затова бих искал съвет дали да рискувам с floorstanders или да се насоча към bookshelf като например 805?

Благодаря!
    Стаята ти е добре за флорстендър. Ама усилвателя е малък и ”евтин” за тез колони

И аз така го усещам. Като цяло Аркама има много добър предусилвател и мислех при нужда да купя два моноблока и да ги свържа към него.
    Редактирано от kpuc; 2 December 2017 в 17:25.

iwoto's Avatar
    Членува от
    Feb 2011
    Възраст
    35
    Ами не е проблем да ги послушаш в началото с него, хем ще ги поопознаеш , ще може да направиш по добра оценка и ще знаеш какво да търсиш от бъдещия усилвател.Но него задължително трябва да го слушаш с твойте колони, преди да го купиш.
    Дано да ги вземеш изгодно и да не им пускаш само кейт донт го и други аудиопилски глупости че за тях може да минеш и доста по евтино. Само хардрок на тез тупалки
    Редактирано от iwoto; 2 December 2017 в 18:09.

805 са си убиец, но почва трагедията със стойките, гранитните плочи, шпайкове...
    Моите май ще ги продавам
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Аз слушам предимно симфоничен метъл, рок и поп.
    Сега имам Q-Acousticс 3020 и събуфер и като цяло липсва сцена и детайл.

Притеснявах се да не изпъкват много ниските, ако закупя 803, тъй като из форума четох че за малки стаи са за предпочитане букшелфи. Но щом стаята като обеме добре ще видя дали ще изпадне нещо за Коледа

iwoto's Avatar
    Членува от
    Feb 2011
    Възраст
    35
    27 м2 не е малко

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    40
    27кв. ако е едно цяло помещение с правилна форма е супер. Е, някои ползват 300...
    The difference between genius and stupidity is that genius has its limits.

Цяло е без прегради, но в единия ъгъл има кухня и общо 4 прозореца.
    Подът отчасти е паркет неизцяло покрит с два килима и терекот в кухнеската част. Абе обикновена всекидневна с кухня в нея. Не знам как всичко влияе на акустиката и как може да се подобри, но те първа ще почна да чета и за това...било важно разправят хората тук с опит
    Редактирано от kpuc; 3 December 2017 в 02:50.

Ретрофил Виктор Симов's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    48
    Каква музика ще слушаш? Ако е класическа или джаз, то има за какво да се кахъриш относно помещението. Но ако е думба-лумба, то и пердета от коркови тапи да окачиш, е все тая...

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    39
    Това са супер глупости. Дискриминация на тема музика и какво става и какво не, за слушане. В днешно време повечето музика е записана доста добре, е малко записи са супер наистина и изпъкват. Акустическа обработка и колони се чуват прекрасно обаче и на чалга, и на хаус, и на RnB и то все от You Tube.... Аз понеже не слушам нито джаз нито класика /поне не в 99% от случаите/ сигурно съм много глух и трябва всичко да изхвърля и да се застрелям също......
    Хах, 26-27 кв. м наистина си е стандартна дневна, горе долу като моята..... 6x4.5m е супер супер добър вариант за помещение при таван 2,50 но ако не е 2,50 или е скосен почвам да нямам идея какво как ..... Килими и мека мебел оправят нещата доста и поне някакъв санитарен минимум е нужен, но като гледам го имаш.
    DIY и нестандартно: PC->Xmos USB->PCM1704 цап -> CMOS дискретен пред -> 3-лентов активен дискретен крос -> хубави стъпалца -> 26W8861T + ER15RLY + XT25TG30-04

Да, скосена е стаята, защото е таванска. Но като цяло сте прави че май 803 е прекалено високо ниво за останалите ми компоненти. Почнах да се захлеждам по B&W CM9...

Примерно на Arcama-a (колкото и кофти да звучи според колеги от форума) съм слушал слушалки за 1200Евро и се чуваше прекрасно. От там дойде и логиката че B&W 803 също могат да прозвучат добре на него. Верно че слушалките взимат сигнал от предусилвателя, но като нов ампа е струвал 1000$...колко да е зле...

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    48
    Скосен таван е по-добре акустически от равен. Имал съм такова помещение... Разположи колоните в ниската част и слушай във високата.
    Без име.jpg
    Истината е една, и тя е, че ... няма една истина!

Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.

iwoto's Avatar
    Членува от
    Feb 2011
    Възраст
    35
    Цитат Публикувано от kpuc Покажи мнения
    Да, скосена е стаята, защото е таванска. Но като цяло сте прави че май 803 е прекалено високо ниво за останалите ми компоненти. Почнах да се захлеждам по B&W CM9...
    Всичко зависи от цената. Ако си намерил изгодно 803-ките ги взимай. Все ще ги подкараш с нещо в бъдеще. Не е нужно да продаваш бъбрек. Ще изкочи нещо подходящо.Пък и ако продадеш аркама , половината бюджет за новия усилвател е осигурен.
    Редактирано от iwoto; 7 December 2017 в 00:17.

Членува от
    Feb 2008
    Възраст
    46
    Но като цяло сте прави че май 803 е прекалено високо ниво за останалите ми компоненти.
    няма такова нещо като прекалено хубави колони при условие, че те са посредника между теб и записаната музика
    Редактирано от apm; 12 December 2017 в 17:08.

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    39
    Хем да, хем не. Ако не може да им ползва потенциала и/или ако са прекалено претенциозни, често се оказва, че просто няма смисъл .....
    Но ако са изгодни винаги може да ги ковне човек
    DIY и нестандартно: PC->Xmos USB->PCM1704 цап -> CMOS дискретен пред -> 3-лентов активен дискретен крос -> хубави стъпалца -> 26W8861T + ER15RLY + XT25TG30-04

Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    48
    Хубави колони и много добри за рок и класика. Ако цената те устройва - вземи ги и виж как пасват в помещението ти. Ако звукът е добре - събирай за качествен и мощен усилвател.
    Unison Research Unico Primo CD-La Cacanya-Prima Luna Dialogue 2-Audience Conductor-Opera Prima

Човека от който купих крайното стъпало на времето го ползваше с b&w 803 и найм плеър и свиреха много добре, но аз по принцип харесвам звука на b&w. Ако им дадеш пространство не виждам проблем относно помещението, аз слушам в подобно тавнаско и до момента е с най-добрата акустика в която съм ползвам колоните.
    Classe CDP-10, BAT VK3i/VK200, Dynaudio 1.3SE, 2xREL B3

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени