Страница 2 от 2 ПърваПърва 1 2
Резултати 26 до 45 от 45

Тема: B&W Nautilus 803

Преди няколко дена видях едно классе - интегриран усилвател. В някой от бг сайтовете за обяви, но не помня в кой точно. Цената към 4к по спомен
    "Здравите хора не страдат от Хай-енд".
    Минимал

"Извинете, звукът в главата ми пречи ли ви?"
    колегата Багер

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Ами в базара е.Обаче дали продавачът е коректен някой наема ли се да каже?Има и друго-4к за интегриран класе с 2х100 на 8ома ми се вижда скъпичко.За 4800 се взима чисто нов Винсънт сп994 с гаранция от официален вносител,който от личен опит мога да кажа че е размазващ.Просто размишлявам....
    Редактирано от vidolov; 10 June 2018 в 16:56.

Това също е брутално въпреки че не съм ги притежавал,а само слушал.
    https://bazar.bg/obiava-11638402/vincent-sp-991

Брутална му е само цената

Защо не изчакате човекът да реагира?
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Дааа....друго си е да имаш личен опит.Пък аз съм толко прозст че пиша наизуст.Мноо съм зле ама продължавам да пиша щуротиЙ.
    http://www.vincentshop.co.uk/SP-944
    Редактирано от vidolov; 10 June 2018 в 18:48.

Благодаря колеги за предложенията и мненията ви. Ще имам предвид когато събера кеш и за усилвател.

По принцип от Аркамчето А75 не мога да се оплача, освен че грее повечко. Видях че се предлага като допълнение към него
    Аркам P75 за би-амп режим. Така А75-цата ще се разтовари и всичко ще е ок. Може би не оптимално, но ок...

Какво мислите по въпроса?

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    80-90% от натоварването е в нискочестотната област. Смисълът на биампинга в домашното аудио не е да се разтовари усилвателя.

Да, бях чел, че се подобрява качеството по неясен за мен начин. Разтоварването би бил малък плюс към това решение според мен.

Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    80-90% от натоварването е в нискочестотната област. Смисълът на биампинга в домашното аудио не е да се разтовари усилвателя.
    И не само. С би-ампинг се избягват и недостатъци на пасивния филтър (кросовер), най-осезаем ефект има за подобряваане на фазовата равномерност. Също така се избягва и възможноста нискочестотния сигнал да модулира средните и високите честоти.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    Най-големият плюс е директното управление на говорителя от крайното стъпало.

rutcho's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    53
    Специално за този модел ОТ това ще бъде огромен плюс.
    Такова решение обаче предполага добавяне на подходящ активен кросовър в системата.

Добре, че е Ручо да ви напомня...

Крис, начинът е да опитваш. Стани за известно време софиянец, запиши трето вишУ?
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    39
    Измери постоянното съпротивление на двата входа на ОТ за биампинг. Ако на едното видиш 3 ома, а на другото - нищо, значи разтоварване няма да видиш. Голямата далавера от биампинга я няма в случая, само остава по-чистите високи, които ще получиш .....
    Щото имам под ръка един BW център и там и баса и мидбаса са към LF клемите и само ВЧ е към HF, като на LF меря към 3 ома, а уж са 8-омови .
    Директното захранване на ВГ и активните филтри са цял друг свят, който обаче малко хора го разбират и ще трябва намеса и по ОТ-тата .....
    А75 не е нищо особено нито като стъпало, нито като преамп. Ползвай го като интегриран и мисли за пълната му подмяна.....
    DIY и нестандартно: PC->Xmos USB->PCM1704 цап -> CMOS дискретен пред -> 3-лентов активен дискретен крос -> хубави стъпалца -> 26W8861T + ER15RLY + XT25TG30-04

Членува от
    Sep 2008
    Възраст
    49
    Честито за придобивката!
    Най-добре е да си избереш усилвател чрез прослушване, задължително "свързан" на твоите колони.
    Понякога дори много мощни усилватели не дават желания от теб резултат.
    Иначе може и чрез "проба-грешка", но е скъпо удоволствие.
    Успех!
    Digital: Transport-ASUS G551JK+M2Tech HiFace Two, DAC - Wadia 521, Analog: Thorens TD318/ TP 21, Phono cartridge-Lyra Delos,
    Amplifier - Primaluna ProLouge Four ( KT88 ) , Speakers - WILSON AUDIO Sophia , Cable - Transparent MusicWave Super & Transparent MusicLink Super MM

Благодаря за съветите ви. Колегата machinow е прав. На дoлните входове на колоните има 4.5ома, на горните 0ома (поне според мултицета) .

Членува от
    Feb 2008
    Възраст
    47
    Цитат Публикувано от machinow Покажи мнения
    Измери постоянното съпротивление на двата входа на ОТ за биампинг. Ако на едното видиш 3 ома, а на другото - нищо, значи разтоварване няма да видиш. Голямата далавера от биампинга я няма в случая, само остава по-чистите високи, които ще получиш ......
    как ще получи някакво съпротивление на входа за високочестотната секция при условие, че има пасивен филтър пред говорителите?

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    Това е целта на измерването - да се разбере филтър ли има след клемите или говорител.

Има си хас да няма филтър в пасивни колони?! Май целта на упражнението е да се разбере дали на долните клеми е вързана само басовата секция. И тогава би-ампинга (макар и пасивен) би имал по-вече смисъл. Е, най-добре активен филтър да се ползва за басовата секция разбира се, плюс още един амп за СЧ и ВЧ. Няма как Rdc да е 0 ома на горните клеми, както е писал колегата, а по-скоро е безкрайност (поради серийния кондензатор на ВЧ-говорителя). Вероятно НЧ и СЧ са на долните клеми, а на горните е само ВЧ, което е по-лошия вариант за би-ампинг, без да се отварят ОТ и да се направят съответните интервенции и подготовка за оптимален резултат.
    PC->Xmos USB to I2S->Dual Mono AK4495S DAC->DIY 3-way active crossover(discrete op amps)->DIY QUAD 909 x 3->ScanSpeak: 26W/8861T00 Woofer->18WU/8741T00 MidWoofer-Illuminator Range->12MU/8731T00 Mid Range->D3004/664000 BerylliumTweeter-Illuminator Range

Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    Това е целта на измерването - да се разбере филтър ли има след клемите или говорител.
    Със сигурност филтър ако не са модифицирани. Когато се ползва с един усилвател и се монтират мостовете между клемитв нещо ще трябва да филтрира

Цитат Публикувано от vmwfkl617 Покажи мнения
    Има си хас да няма филтър в пасивни колони?!
    Ами понякога няма

Страница 2 от 2 ПърваПърва 1 2

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени