Резултати 1 до 7 от 7

Тема: мнение за Magnat LZR 980

мнение за Magnat LZR 980

Някой има ли представа как звучат тези слушалки- https://www.magnat-lzr.com/en/lzr-980/

В смисьл бива ли ги или са типичен маркетингов проект с текстови претенции за нови технологии (лазерна обработка на драйверите) и договорки с Пининфарина, а звука е гола вода.
    Retail Price - 250 euro..

Мога да ги поръчам към момента от Европа за около 150 лева.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Ми ако можеш да ги вземеш за 150 лева при положение че цената иначе е 250 евро скачай в тигана. Аз мисля че са поредния опит да се репликират beats но все пак щом стандартната цена е 250 евро значи звука би трябвало да е приличен най-малкото

Цитат Публикувано от danko Покажи мнения
    Ми ако можеш да ги вземеш за 150 лева при положение че цената иначе е 250 евро скачай в тигана. Аз мисля че са поредния опит да се репликират beats но все пак щом стандартната цена е 250 евро значи звука би трябвало да е приличен най-малкото
    не, никъде не се набляга на бас в рекламите на тези слушалки,едва ли таргета е този. Ако беше така изобщо не бих ги загледал.Претенциите са за "аудиофилско" звучене и равномерно предаване на звуковия спектър! По скоро ме съмнява ,че може да са посредствени ,въпреки ,че са сравнително скъпи. Нормално е да е така, все пак Пининфарина са взели доста голяма сума ,за да се съгласят да сложат логото им на слушалките, а дизайна едва ли има отношение към звука. Т.е скъпи са не заради качеството ,а заради това ,че има и друг на клона,който иска да лапа-)))
    Редактирано от casper0141; 26 November 2017 в 20:11.

Аз написах, че се опитват да репликират beats в смисъл, че бизнес модела им е подобен(маркетинг, маркетинг, маркетинг). Това че наблягат на партньорството с "пинифарина", лазерни драйвъри и другите там работи показва, че разчитат най-вече на маркетинг за да продават, ама де да знаеш, може и да са читави..... ако ти се дават пари вземи ги.

Не се стърпях и поръчах слушалките. Излязоха ми малко повече от 230 лева. Този път съм очарован! Определено тук е помислено за всичко,освен за дизайна ,предоставен от Pininfarina.. Още с разопаковането на кутията лъха само и единствено на лукс! Слушалките са със солидна маркетингова презентация, натъртено е на множество използвани съвременни технологии - лазерни симулации на драйверите по технология на Klippel, с екипировка ,с която уж малко фирми разполагали ( https://www.klippel.de/our-products/...er-system.html ), система за вентилация и тн.. Имат 2 кабела на Oelhbach с което стават вече много имената на фирми ,участвали в проекта-))). За моя радост се оказа,че описанието на слушалките има съответния отговор, след като ги сложих на главата си. Тапицерията на падовете е някаква супер приятна на допир синтетика, имитираща велур,а под нея мемори пяна. След по-продължително слушане ,нямах и следа от изпотяване! На звук като цяло балансирани ,според мен с минимален превес на ниските честоти, но почти не се усеща от това да страдат средите. Високите са изключително фини и изобщо не ме подразниха-направо галеха ухото. Отлична сепарация на отделните инструменти в траковете и 3д изображение, което не съм усещал със затворени слушалки. Към момента ги сравнявах само с Grado SR 225- Магната доближава сцената на Градото, но звучи доста по-кадифено във високите и изобщо не ме уморява. Леко губи от бързината на Градо, но там поне аз не съм слушал модел, който да ги бие..., имам предвид в сходен ценови диапазон.
    Направи ми впечатление и друго. С тези слушалки по-лесно се хваща разликата с Flac и Mp3. С Grado също усещам разлика, но някак си те звучат добре и с компресирана музика. Тук обаче Магната е капризен, иска си хубав източник,за да разгърне потенциала си, което само по себе си говори,че е изключително подробен към детайлите.
    Като обобщение за мен това са много спокойни слушалки, подходящи за по-продължителни сесии. Без грам агресия във високите и ако го нямаше този момент с лекото наблягане на басите, нямаше да имам никакви забележки. Дано с разсвирването покажат още по-добър звук.

Това се казва добро описание, само укажи на каква музика?
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    Това се казва добро описание, само укажи на каква музика?
    Използвам няколко компилации под логото на Bowers&Wilkins и McIntosh.

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени