Резултати 1 до 17 от 17

Тема: ВК1222

MMF's Avatar
    Членува от
    Jan 2015

ВК1222

Здравейте,
    Наскоро се сдобих с чифт БГ широколентови ВК1222, 12". Въпроса ми е какво е подходящо за тях- хорна, екран или затворен обем? Някой експериментирал ли е с този вид говорители?
    Малко стари говорители , малък лампов амп и малко акъл.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    От възможно към невъзможо:
    - апериодично оформление;
    - затворен обем;
    - огромен опън бафъл;
    - хорна.

Членува от
    Feb 2009
    Възраст
    57

=========

Само измервания могат да покажат, къде е най добре да се постави тоз говорител.
    Костадин Крумов Рахнев-Loudspeaker fixer http://biliar.snimka.bg/arts/12-quot...07087.31040447
    skipe: kocito81
    Measurements: "T/S"parameters,''MLS''. Inductor soft.,inductors.Filters.
    0885 067 687 0896 317 930

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    49
    Така е. В зависимост от малосигналните и голямосигналните параметри, се вижда един говорител за какво оформление е по-подходящ.
    Не, че не може да бъде и в друго, но нали се търси най-оптималното решение.
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Мъдростта идва с опита. Опитът обаче, често е резултат от липса на мъдрост.

MMF's Avatar
    Членува от
    Jan 2015
    Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    От възможно към невъзможо:
    - апериодично оформление;
    - затворен обем;
    - огромен опън бафъл;
    - хорна.
    Интересно, че първо си мислех за хорна. Окачването на говорителите е твърдо, с малък ход, интересно би било да пробвам ПАС. Въпросите са какъв обем и колко отвора и колко и какъв плат, доста неща за напасване.
    Малко стари говорители , малък лампов амп и малко акъл.

Членува от
    Feb 2009
    Възраст
    57

Говорители

Тоя модел говорител, като широколентов,посмъртно няма да слезне под 80Hz.Нагоре може и да стигне 10 000Hz, но звукът му откъм бас е ужасен.Предвид, че има меден пръстен, на "ЦПН", може да му се промени, и подобри подвижната система, като след намесата, ще слезне до 60-55Hz, като останалите му параметри, ще се запазят, а може и да се подобрят.
    Костадин Крумов Рахнев-Loudspeaker fixer http://biliar.snimka.bg/arts/12-quot...07087.31040447
    skipe: kocito81
    Measurements: "T/S"parameters,''MLS''. Inductor soft.,inductors.Filters.
    0885 067 687 0896 317 930

20 до 40 литра затворен обем. В толкова са били слагани винаги.
    Всичко останало, което е споменато е неподходящо.
    Апериодичното оформление е кратък период в акустиката през 50-те на 20-ти век, когато дядо Джордан, бог да го прости пуска един уайт пейпър за Гудманс Аксиом.
    Другото известно апериодичното оформление е Динако А-25 с басове Сийс.
    Е тези Гудманс и Сийс нямат ама абсолютно нищо общо с родното изделие. Супер меко окачване, нисък качествен фактор и голям ход.
    Българските говорители са завършено, качествено и добре звучащо изделие. Абсолютно не етично е да се предлага разваляне на здраво и добре работещо фабрично изделие.
    Самостоятелно могат да се ползват с бас рефлекс настроен под резонанса им, на 60 херца например. При големи мощности е добре да се пусне НЧ филтър или голям кондензатор.
    Нагоре стигат до колкото им дават 14-16-18 килохерца.
    За най-добри резултати трябва да се използват със суббас и супер ВЧ.

Кой каквото не знае какво да го прави го праща я у пас, я у тл, нищо, че не знае как се прави нито едното, важно е да каже нещо, абе "най-добре" да се модне и на пас. А още по-добре в радио точка.

На оупън бафъл просто ще се скъсат неусетно.
    За хорна нямат нужния мотор, а и са достатъчно чувствителни и така.
    Редактирано от Velex; 18 January 2018 в 09:55.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    Цитат Публикувано от Velex Покажи мнения
    Самостоятелно могат да се ползват с бас рефлекс настроен под резонанса им, на 60 херца например. При големи мощности е добре да се пусне НЧ филтър или голям кондензатор.
    Няма нищо по-гадно звучащо от това.

Много неща са по-гадни.
    Не мисля, че линейна система с добро импулсно поведение и малки групови закъснения може да звучи гадно ако слиза до около 60 херца.

.....Българските говорители са завършено, качествено и добре звучащо изделие. Абсолютно не етично е да се предлага разваляне на здраво и добре работещо фабрично изделие....
    Не съм съгласен с това изхождайки от опита ми с тях и по-конкретно със старото производство. Изискват задължително нова бобина и разлепване и презалепване на всички възли. Не знам какво лепило са използвали тогава, но то просто се разпада с времето. Наскоро се сдобих с два 15 инчови ВКН 1331 чисто нови, в заводските си кашоните, но със същият проблем - разлепени от шасито мембрани и трептилки, явно лепени със същото това лепило. Не знам дали си виждал бобини от такива говорители (има снимки във форума), но аз лично попадне ли ми такъв говорител първата ми работа е да му сменя бобината.
    Редактирано от grunge1277; 20 January 2018 в 21:23.
    Of all the things I`ve lost
    I miss my mind the most
    OZZY OZBOURNE

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    Не мисля, че линейна система с добро импулсно поведение и малки групови закъснения може да звучи гадно ако слиза до около 60 херца.
    Ако слушаш радио на средни вълни, грамофон с кристална доза, българска народна музика, класическа камерна музика или предкласика, акустични записи без ударни - тогава няма да звучи гадно.

Ако слушаш радио на средни вълни, грамофон с кристална доза, българска народна музика, класическа камерна музика или предкласика, акустични записи без ударни - тогава няма да звучи гадно.
    Точно така, това е хай-енд говорител , най- добре ще звучи на такива записи

” Единственият начин да поддържаш разговор с глупака е да го игнорираш.”
    Стивън Кинг

В интерес на истината говоря за малко по-нови, които вече са с нормални смоли и не се разпадат.
    Коментирам нови или като нови и здрави говорители, какво да модвам на Qms над 4 и Le 0.1?
    Мембраните също са ОК. Не съм съгласен, че стават само за тоталитарна пропаганда.
    Не може да се очаква много бас от говорител на който производителя нарочно е сложил твърдо окачване. Но подчертавам, това е от малкото благоевградски говорители със стойност на Qms като на съвременен говорител.

Не съм съгласен, че стават само за тоталитарна пропаганда.
    Разбира се, но не четеш май, а само пишеш

Стивън Кинг

Цитат Публикувано от kygar Покажи мнения
    Точно така, това е хай-енд говорител , най- добре ще звучи на такива записи
    Това междудругото е чудесен запис за тестване разбираемостта на средночестотни говорители Колкото по-ясно се чува какво говори - толкова по-добър е говорителя, а бг 12-ката на този тест се дъни жестоко. Да им е честито на тези, които не го филтрират където трябва и го ползват да свири среди.
    За да разбереш какво е достатъчно, първо трябва да разбереш какво е повече от достатъчно

Цитат Публикувано от Хараланов Покажи мнения
    Това междудругото е чудесен запис за тестване разбираемостта на средночестотни говорители Колкото по-ясно се чува какво говори - толкова по-добър е говорителя, а бг 12-ката на този тест се дъни жестоко. Да им е честито на тези, които не го филтрират където трябва и го ползват да свири среди.
    Брей, и за това не ставал, не го знаех, ужас......
    И за това ли не става??
    https://www.vbox7.com/play:3996df43

Стивън Кинг

За да разбереш какво е достатъчно, първо трябва да разбереш какво е повече от достатъчно

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени