Страница 2 от 2 ПърваПърва 1 2
Резултати 26 до 46 от 46

Тема: SM5813 + AD1862

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    40
    Ако греша ме поправете, но само един малък резистор според мен не е добра идея. Нали масата трябва да е максимално дебела и нискоимпедансна. Или няколко джъмпер/резистора един до друг, или дебела жица.
    The difference between genius and stupidity is that genius has its limits.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Венцислав Симонов Simonov's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    35
    Викаш, да слагам 10W резистор?

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    40
    Да

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    40
    Виждал съм едни нискоомни SMD резистори дето ги слагат за емитерни на крайните стъпала и не са от графит, а от някъв пресован метал. В доста по-голям корпус са от 1206 и се спояват по дългата им страна. Нещо такова би било подходящо.

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    39
    tru-hole резисторче на чието място се слага жичка е моят избор. И никога не оставям:
    - масата да се опроводява от полигона
    - полигонът да е свързан с такива тънки косъмчета /под 20 мил./ към площадките
    - полигонът да е с толкова малък clearance от всичко останало
    - площадките да са толкова малки и по-малко от примерно 2 пъти диаметъра на отвора
    - отворите да са прекалено тясни и да не позволяват свободен монтаж и дори демонтаж при метализирани отвори.
    DIY и нестандартно: PC->Xmos USB->PCM1704 цап -> CMOS дискретен пред -> 3-лентов активен дискретен крос -> хубави стъпалца -> 26W8861T + ER15RLY + XT25TG30-04

Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    35
    10mil малко отстояние ли е? Между двете маси даже е 25.

Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    35
    Кажи речи, платката е това:

Мисля да пусна някоя и друга платка за проба, пък да видим дали ще свирне

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    39
    Цитат Публикувано от Simonov Покажи мнения
    10mil малко отстояние ли е? Между двете маси даже е 25.
    10 мил е малко за полигон да. За писти е ОК.
    DIY и нестандартно: PC->Xmos USB->PCM1704 цап -> CMOS дискретен пред -> 3-лентов активен дискретен крос -> хубави стъпалца -> 26W8861T + ER15RLY + XT25TG30-04

Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    35
    Не виждам къде е проблемът. Все пак това са много ниски напрежения. Колко трябва да е отстоянието между полигона и всички други обекти, според тебе?

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    39
    Проблем няма в добри платкаджийници, но за мен не е добра практика. Също и за другите неща, дето изброих. Това си е мой опит и препоръки и нямам намерение да споря или да ги налагам

Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    35
    Разбрахме се Всъщност от всики които изброи по-горе имам нужда от разяснение по отношение на "масата да се опроводява от полигона". Имаш предвид, че може да се пробва със звезда ли?

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    39
    Имам предвид, че си опроводявам масата с писти, общо взето най-дебелите, и след като платката е напълно опроводена правя частични полигончета около пистите. Последното не толкова, че да не сложа общ / цял, а поради спецификата на дадената платка, гледам да следвам някаква топология на масата, която вече съм опроводил.
    Иначе от платкаджия знам, че вероятността за недоецване полигон-писта е много по-голяма от писта-писта, и ако във втория случай е достатъчен clearance 10mil, то в първия отиваме на 15-20mil. А и аз не обичам всичко да е толкова близко до възможността да окъси към нискоимпедансна точка, но понеже платките ми за аудио обикновено не са разточителни от към място /меко казано, въпреки че съм доста далеч от хай-тека на Санди, който IMHO използва негодни за мен за ръчен монтаж SMD footprints/ , ако искам въобще полигонът да е някакъв вид полигон или по-дебела маса, не мога да оставя clearance 30...40 mil.... щото просто няма да му остане къде да мине

Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    35
    Ясно, разбрах те. Относно отстоянието - винаги си поръчвам електрически тест при по-сложни платки. Така поне съм сигурен, че няма да има такива проблеми.

Членува от
    Dec 2012

До автора на темата

Здравейте,
    дано да не е нахално...
    Искам да помоля Симонов да направи вариант на платката и за AD1860, като по-евтин и разпространен чип...
    XMOS ->TDA1541 ->AKAI AM-A90->CV DC-12
    AD1860 dac, Randy Slone amp,Denon PMA-860

Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    35
    Може да се направи, стига да има достатъчно желаещи. Лошото е, че нямам 1860 под ръка за тестове.

Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    35
    Бърз въпрос. Тези два формата ми се чинят еднакви:

sm5813.jpg

inputpcm.jpg

Или пропускам нещо?

Митака. fenkiller's Avatar
    Членува от
    Mar 2007
    Възраст
    42
    Да едно и също е!
    Нарича се още Right Justified audio format.
    Поздрави!
    Митака.
    ПС.Картинките обаче казват , че горния е с фиксиран 48 битов фрейм за двата канала (по 24 битклока на канал), а долния е плаващ и може да бъде от 32 до 64 битклока за фрейм.Ако горното е изхода на подаващия чип , а долното е входа на приемащия няма никакъв проблем...ако е нещо друго...!?!?
    Редактирано от fenkiller; 17 November 2017 в 20:58.
    Kill With Power! DIY! DIY! DIY!

Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    35
    И двете са входове. Горната каринка е на SM5813 а долната PCM1710. CD-то, в което мисля да имплантирам платката е с PCM1710. За съжаление немога да видя какво идва преди това, защото шината излиза директно от един голям чип, в който е интегрирано всичко. Т.е. малко налучквам, според това как е вързан PCM-a в момента и се чудя дали ще стане или да търся друга "жертва" за експерименти

Митака. fenkiller's Avatar
    Членува от
    Mar 2007
    Възраст
    42
    Мдааа филтъра малко задължава ... също като CXD1244 ...Имам чувството , че такива чипове са правени изцяло за SONY чипсети - понеже измишльотината с 48 битов фрейм на думата е тяхна (Philips работят или с 32 или с 64 бита!Обикновено второто!). Провери в плеъра си , ако е с MCLK=384xFs=16,9344MHz най вероятно ще работи (ако чипсета е SONY още по сигурно!). Ако е с 11,2896MHz може да очакваш проблеми, а и няма да може да направиш обратния реклок! Лошото е , че ЦАП-а с който сравняваш (PCM1710) , му е все тая с кво го подпираш отпред , така че това не е критерий...!??!?
    Поздрави!
    Митака.
    Kill With Power! DIY! DIY! DIY!

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    39
    Измишльотината всъщност е много умно решение да се намери начин да се ползва потенциала на тогавашните нормални мултибитни ЦАП-ове. Щото не всички са кльопали по 1,5GHz семпъл рейти и са стрували $$$ и ако искаш да извлечеш максимума, т.е. 8x48kHz или 16x48kHz не може да си позволиш да загубиш почти половината бит-клокове просто за да направиш рамката кратна на 16 ....

Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    35
    Клокът на машинката си е 16.9344MHz 384fs

Страница 2 от 2 ПърваПърва 1 2

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си