Страница 1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 25 от 28

Тема: Слушалки до 100 лева.

Членува от
    Jan 2012
    Възраст
    29

Слушалки до 100 лева.

Здравейте,

търся си слушалки за слушане на музика от телефон.
    Трябва да са удобни за продължително слушане, тъй че всичко което влиза в ухото се изключва.
    Да имат повечко бас! И по възможност сменяем кабел.

Благодаря на всички отзовали се!

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Sony XB550- 80 лева са, предполагам че ще имат доста бас, компактни са. Не знам доколко ще са комфортни, обаче за около 100 лева не можеш да имаш всичко. Погледни също и Sennheiser HD 2.10 те влизат в бюджета и според мен може да се окажат добро попадение. Pioneer SE MJ751 са 100 лева и имат разкачащ се кабел. Тях най-вероятно ще трябва да си ги поръчаш On-line през Pioneer.bg

Членува от
    Jan 2012
    Възраст
    29
    Няма как да има всичко...така е...
    За сега ми допадат superlux hd668b и koss porta pro. Сега ще проуча другите.
    Благодаря!

Ретрофил Виктор Симов's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    48
    Superlux HD330 са по-добри от 668 в баса. Чудесна слушалка, но единствения проблем при нея е стегнатостта на диадемата към главата. От една страна е хубаво, защото не падат от главата, но от друга, така уморяват с този натиск.

Членува от
    Jan 2012
    Възраст
    29
    Добрееее. На HD330 не е ли възголям импеданса за телефон? Мислих че до около 60 ома е ок.
    Започвам да се обърквам все повече...
    Audio technica m20x?
    Редактирано от methaa; 12 November 2017 в 15:53.

Трябват ти слушалки най-много до 40 ома. Най-добре ще е ако са 24 или 32. Чувствителността гледай да е 100 децибела или нагоре. Иначе ако решиш да взимаш Porta Pro внимавай щото може да попаднеш на фалшификат. Иначе техния импеданс от 60 ома винаги ме е учудвал като се има предвид това, че ги препоръчват за ползване с телефон. Може да са някакво диво изключение от правилото. Според мен тия Superlux-ове ги извади от уравнението и размишлявай най-вече върху Sony-то, Sennheiser-а и Pioneer-а. За последните има доста изписано в Head-Fi и като цяло мненията за тях са позитивни, единствения по-сериозен проблем който се изтъква е това че не са много комфортни

Ретрофил Виктор Симов's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    48
    Цитат Публикувано от methaa Покажи мнения
    Добрееее. На HD330 не е ли възголям импеданса за телефон? Мислих че до около 60 ома е ок.
    Започвам да се обърквам все повече...
    Дааа, не обърнах внимание как ще ги слушаш. Моя грешка.
    С лаптоп нямам проблеми, но не съм ги слушал на телефон.

Членува от
    Jan 2012
    Възраст
    29
    Слушалките са избрани - Sony MDR-XB550AP.

Благодаря на всички за помощта!
    Редактирано от methaa; 14 November 2017 в 15:50.

Със здраве да ги ползваш. Кажи как ги намираш.

Как? Отвратителни

И понеже ми омръзна да давам съвети за:

Цитат Публикувано от methaa Покажи мнения
    ...
    Трябва да са удобни за продължително слушане...
    Да имат повечко бас!
    давам статия:
    https://www.blitz.bg/lyubopitno/nauk...ews557889.html
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Членува от
    Sep 2008
    Възраст
    28
    Цитат Публикувано от Виктор Симов Покажи мнения
    Дааа, не обърнах внимание как ще ги слушаш. Моя грешка.
    С лаптоп нямам проблеми, но не съм ги слушал на телефон.
    Superlux-a не стават за телефон. Пробвал съм ги на няколко мобилни телефона и е слаба работа...Инак през усилвател, слушалков амп и през компютър биват.
    Като изключа, че вече след няколко години употреба, наушниците и кожата по тях почна да се цепи и разпада, не мисля че съм слушал друго в този бюджет, което лично на мен да ми хареса повече.
    Измервам безплатно реални T/S параметри с Dayton AudioDATS V2 !

Понеже ги ползвам с едно fiio, сега пробвах директно към HTC One M8, че съм забравил как е като сила.На мен ми е много силно на последната позиция.Една степен надолу ми е добре и го търпя горе-долу,като сила.Възможно е на други хора да им е слабо.По-горе имаше мнение, че са стегнати.Това го реших още в началото, като ги разпънах малко, за да ми паснат и са ми достатъчно удобни.Иначе, на моите също се олющи кожата.На едната слушалка прекъсна кабела.Оправих го.След време пък трябваше да я отворя, за да запоя един от проводниците.Имам ги от няколко години.Все се каня да ги сменя и все се спирам пак на този модел, понеже сега не ми се дават много пари за слушалки.

Членува от
    Jan 2012
    Възраст
    29
    Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    Как? Отвратителни

давам статия:
    От теб отдавна нищо не искам. Не ми отговаряй. СПРИ.

Слушалките пристигнаха днес. Тези дни ще пиша как са, но на първо четене са това което исках.

Членува от
    Jan 2012
    Възраст
    29
    Как? Отвратителни

давам статия:
    От теб отдавна нищо не искам. Не ми отговаряй. СПРИ.

Цитат Публикувано от danko Покажи мнения
    Със здраве да ги ползваш. Кажи как ги намираш.

Благодаря ти.
    Слушалките пристигнаха днес. Тези дни ще пиша как са, но на първо четене са това което исках.
    Редактирано от methaa; 15 November 2017 в 19:51.

Как? Отвратителни

давам статия:
    Теб ли питам? Някой иска ли ти съвет за каквото и да било? По какво разбра че са отвратителни? Мога да ти кажа, че слушалките на Sony независимо в кой ценови диапазон са, си оправдават парите само по линия на качеството на изработката дори и без да броим качеството на звука. Тоест, вашите Superlux-ове дето струват по 300 лева за килограм като тръгнат да се разпадат отвън-навътре Sony-то за 80 лева ще продължи да му служи на човека поне още 2 години и то без да го пази много, много. И въпреки че Sony-то е On-ear съм убеден че ще е в пъти по-комфортно от вашите диви китайчета.

Сони са номер едно - питомни япончета.

Абсолютно съм съгласен. Яки пръчки са!

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Много парадоксална тая част на форума.
    Като питаш за Sony с повечко "басец" не те бръснат за слива щото търсиш "пръчки".
    Като пигаш за Nad или Focal, 100 дена "гробница" и накрая, някой се престрашава да каже, че са много екзотични и видиш ли никой си няма хабер от тях.
    Едните бият чело в пода за Superlux. Другите пък тичат с тубите с бензин...

Работата е там, че повечето индивиди тук просто не могат да приемат, че има много хора(като мен) които слушат Hip-Hop, EDM и други подобни. Те не могат или не искат да разберат, че при тези типове музика всяко едно Sony от XB серията ще ти достави 10 пъти по-голямо удоволствие при слушане в сравнение със скъпите "аудиофилски" слушалки. Ама к'во да прайш. Сега сигурно ще дойде tarambuki да ми каже как Hip-Hop-а се слуша в по-ранна възраст, а по-нататък вече трябвало да се минава на "истинска музика"......Между другото аз още го чакам да ми даде дефиниция за истинска музика, ама като гледам няма изгледи.

Не това искам да кажа. Самият факт, че не разбираш какво искам да кажа, говори вече за едни увреждания.

Аз искам да кажа, че различните видове и стилове музика не са правени всичките за аудиофилско слушане.
    Твоите простотии например са направени за жива изява, в центъра на Манхатън (където и аз бих се кефил яко) или в покрайнините на Смядово, а не да се захлупиш със слушалки!
    Абсолютно същото се отнася и примерно, колкото и да ти е чудно, за операта.
    Е, има хора, които биха послушали няколко арии или увертюри, предполагам не подозираш, че Бетовен има няколко увертюри за опери, които всъщност не съществуват, но мястото на операта е в Операта! В редки случаи на площада но с три тира декори и никак не са за слушалки. Мястото на оперетата е в Музикалния театър...
    Мога, разбира се, да ти обясни също кои точно слушат рап, но ще се обидиш

Въпросът на който наблягам обаче, касае хигиената на ушите ни. Щом желаеш да се инвалидираш, точно аз ли ще те спра?
    Но може всичките рапанаджии да прочетете примерно за кохлеарен имплант, или за да разберете какво всъщност ви чака, да направите прост и евтин експеримаент - да си запушите едното само ухо с памучец и цял ден така да изкарате. Ако не е достатъчно - след 2-3 дни пробвайте с две запушени уши цял ден...

Аз научих, че слушалките на Сони са едни от най-добрите, ако не и най-добрите, особено за индивидите, като danko, които слушат Hip-Hop, EDM и други подобни.Те са много здрави и няма да мръднат поне 2г.При тях, освен че качеството на звука е супер, баса се усеща толкова, че направо ти клати главата.Който търси това, значи е правилния избор.Всеки си преценява кое му е важно и кое не.Аз не бих рускувал, но това е въпрос на приоритети.

BardoSore, според мен ще е много полезно, ако споделиш мнението си за някои от посочените от теб модели, ако решиш да се сдобиеш с такъв.Още повече, че явно няма много информация във форума.На мен ще ми е интересно.

Не това искам да кажа. Самият факт, че не разбираш какво искам да кажа, говори вече за едни увреждания.

Аз искам да кажа, че различните видове и стилове музика не са правени всичките за аудиофилско слушане.
    Твоите простотии например са направени за жива изява, в центъра на Манхатън (където и аз бих се кефил яко) или в покрайнините на Смядово, а не да се захлупиш със слушалки!
    Абсолютно същото се отнася и примерно, колкото и да ти е чудно, за операта.
    Е, има хора, които биха послушали няколко арии или увертюри, предполагам не подозираш, че Бетовен има няколко увертюри за опери, които всъщност не съществуват, но мястото на операта е в Операта! В редки случаи на площада но с три тира декори и никак не са за слушалки. Мястото на оперетата е в Музикалния театър...
    Мога, разбира се, да ти обясни също кои точно слушат рап, но ще се обидиш

Въпросът на който наблягам обаче, касае хигиената на ушите ни. Щом желаеш да се инвалидираш, точно аз ли ще те спра?
    Но може всичките рапанаджии да прочетете примерно за кохлеарен имплант, или за да разберете какво всъщност ви чака, да направите прост и евтин експеримаент - да си запушите едното само ухо с памучец и цял ден така да изкарате. Ако не е достатъчно - след 2-3 дни пробвайте с две запушени уши цял ден...
    Добре де, сто неща си написал но дефиниция за понятието "истинска музика" не видях. Нали беше казал че Hip-Hop се слуша до определена възраст и след това трябвало да се мине на "истинска музика", аз те моля да ми дадеш дефиниция за понятието "истинска музика" за да знам какво да слушам като порасна. Приеми, че мнението ти е важно за мен. И как иначе, все пак си tarambuki- голям капацитет и всезнаещ, знам, че ти не би ме подвел. МОЛЯ ТЕ, просветли мен и останалите които все още не са познали що е то "истинска музика". Чакам.

Виж сега, мога да напиша подробно.
    Но не е за форум.
    Ще се обидиш, ще се обидят и родителите ти. Сори

Айде де, нали все много знаеш? Какво стана сега?

Всъщност проблема не е във форума. Проблема е в народопсихологията и манталитета на българина. Или си гуру в съответния сегмент или ламер, който според първите им губи времето, но все пак предпочитат да го "поставят на място".

Бих изразил мнение за предпочитания от мен модел, но ми се наложи смяна на местоживеенето и изсипах куп пари за какво ли не по обзавеждането за да има сравнително нормални условия.
    Надявам се да се сдобия със слушалките другия месец най-късно. По-приоритетно ми е сега усилвател, стойки и др. глупости.

Страница 1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени