Страница 2 от 2 ПърваПърва 1 2
Резултати 26 до 28 от 28

Тема: Слушалки до 100 лева.

Колега, BradoSore проблема е, че се дрънкат глупости и то големи глупости. Откъде накъде ще казва кое е истинска музика и кое не? И което е по-важно- какъв е господин tarambuki от Русье, че да казва на тоя и на оня каква музика да слуша, докога да я слуша, как да я слуша и къде да я слуша? Такива всезнайковци като него са ми любими.......

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

OK!

Обяснявам бавничко:

Колкото е по-прост човек, толкова по-проста музика слуша. Това се отнася разбира се и за книги, филми, изобразително изкуство и т.н.
    Развитието започва от детската градина и продължава цял живот.
    Вместо да се опитваш да ме обидиш, върви се тествай в МЕНСА и да сравняваме

Първо на първо, отчитайки че няма шанс да ви накарам да слушате истинска музика, основно наблягам на факта, че слушалки с бас по много часове на ден повреждат ушите и повреждат човека. Видиотяват го. А инвалидите у нас и без това са много! Доказано е научно, върви на ушен лекар и питай!

Колкото до истинската музика, ще ти го обясня от гледна точка на форума, чийто правила и задачи ти не си чел.
    За да е аудиофил човек, първо трябва да е меломан. Сега вече дали рокаджия или симфонична музика, няма значение.
    За да слуша все по-качествено любимата си музика, той започва да си подобрява системата. Открива всеки път нови звуци, нови елементи на ритъма, една цяла нова вселена.
    Така почва да открива и други жанрове, които преди не е слушал.
    Примерно джаз. Пуска това, онова, почва да се интересува, да чете и вижда, че това е един жанр, който е неподозирано добър, а той го е пропускал. Така, стъпка по стъпка, човек стига до все по-истинска музика!

Разбира се добре е това да става със съветите на по-напредналите, няколко подходящи теми има тук, във форума.

Аз няма как да накарам някой да слуша каквото и да било. Само карам всеки, след като уж е вече аудиофил, да разшири музикалните си хоризонти. Досега успехът е нулев. Единствено Румбата, не под мое давление, реши да навлезе в други води, но резултатът беше отчайващ.
    На всичко отгоре сега, с няколко клика на мишката, става достъпна всичката музика на света. Буквално!
    Нямаш капчица представа какво беше едно време!!!

За мен лично връх в музикалните жанрове е прогресив рока!
    Това е стил, представляващ класическа симфонична или камерна музика, изпълнена със съвременни рок инструменти и то в джазов и рок стил.
    Т.е. вземащ най-доброто от най-доброто

Прочети:
    https://bgaudioclub.org/showthread.p...B8%D0%BA%D0%B0

и помисли здраво!

Успех
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Този път 150 неща и пак използване от твоя страна на понятието "истинска музика" и пак липсва конкретна дефиниция на това понятие(При положение че те помолих любезно). Най-близкото което открих е това: "За мен лично връх в музикалните жанрове е прогресив рока!". Да, обаче това е ЗА ТЕБ. Това че ти слушаш определени стилове НЕ ги прави по-добри от другите. Всъщност няма такова нещо като "връх в музикалните жанрове". Просто защото всеки харесва различни жанрове, а те сами по себе си не могат да бъдат степенувани щото нямат общо едни с други. И понеже изръси още една глупост, а именно: "Колкото е по-прост човек толкова по-проста музика слуша". Да те питам сега и за това- Коя музика е "проста"? Виждаш ли как без да искаш ми подаде още "материал" за да продължа да си правя гаргара с теб? Именно за това казах, че обичам всезнайковци като теб, Tarambuki, щото вие толкова "знаете" че накрая се оказва че май нищо не знаете......

Страница 2 от 2 ПърваПърва 1 2

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени