Резултати 1 до 14 от 14

Тема: Проблем с sony vpl-hs20 sineza

Проблем с sony vpl-hs20 sineza

Привет! Имам нужда от помощ и се надявам някой да помогне. Та проблема е следният.. вземах на старо въпросният прожектор, работел е при теста ( купи го мой приятел, защото аз съм извън страната ) та тествал го е и всичко си му е било ОК. Праща ми го на мен. Опакован като изтрелване в космоса.. пристига пускам го и ето какво виждам. ( прилагам снимки) Та не мога да разбера, да не е изтърван или нещо да се е преебало по време на транспорта. Лампата е сменена не е с оригиналната и е на 30 часа. Отворих го.. и не съм много сигурен, ни едното от поляризиращите стъкалца на синият цвет където е ми се струва спукано. Смених го с отсрещното да видя ще има ли някаква разлика ( пак снимки ) като го стартирам, няма никаква разлика, докато зарежда логото и после синяят квадрат в дясно. .вече е червен в ляво. Дайте идея. какво може да е лампа-та или някое от тия всичките стъкалца.. или не дай си боже, нещо по сериозно. Набутах се да го купя, поне да го оправя да го позлвам. НО да змам, какво да търся .. съответно, ако някой може да помогне и от къде да набавя това което ми е нужно, ще съм адски благодарен.

Благодаря предварително.
    " На света няма нито един паралел, който да не е убеден, че може да стане екватор, стига да му дадат право на това. ! "

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Очевадно нещо се е разместило при транспорта, търси по западни сайтове или питай наоколо за ремонт.

Можеш да цитираш куриера, да имаме едно наум
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

"Турист сервис" е фирмата.. да отбележа, че имам познати там и УЖ с преоритет ми го пратиха (надписи ЧУПЛИВО и т.н.) Не искам да се правя на майстор и да го отварям аз, но да го пращам пак до България.. (пак транспорт) и пак няма гаранция, как и какво ще пристигне. Все ми се искаше да е въпросната лампа еххх... За нова и оригинална просто забравям, щото е над 600евра тука.. та ще е някоя за 50-60 евра и квото - такова. Дано, някой който има по-сериозни наблюдения, да каже дали може да е от лампата или найстина нещо вътре се е разместило - недей боже, счупило. Че си скъсах нервите една седмица да чета из нета от къде и какво може да е. . , но уви..
    Редактирано от exsodos; 8 November 2017 в 23:02.
    " На света няма нито един паралел, който да не е убеден, че може да стане екватор, стига да му дадат право на това. ! "

Меломан mihaiil's Avatar
    Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    26
    От лещите е - разместили са се(или пък лъча на лампата се е изместил). С нова лампа нищо няма да стане. При теб са се разместили бая... голямо падане ще да е било. Настройката става докато проектора работи, но е много трудоемко.
    Music can change the world because it can change people.
    Ако дадеш назаем 100лв на приятел, и повече никога не го видиш, значи си е заслужавало.

Меломан mihaiil's Avatar
    Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    26
    Да не стане объркване, имал съм предвид, че лъча от лампата се е изместил, тоест самата лампа вече не е на мястото си.
    Ако дадеш назаем 100лв на приятел, и повече никога не го видиш, значи си е заслужавало.

Ами, не знам дали е трудоемко, но след като го отвориш не виждам начин да правиш каквото и да било (докато работи) как да станат тия настройки, след като го отворя и разкача кабелите за да достигна до самите лещи( стъкалца ли е кво е ) въобще, не иска да запали/ напълно нормално/. Тоест, със нова лампа ефекта ще е същият, да не се набутвам тогава да купувам. Накрая ще го отворя целият и ще видя дали всичко си е на мястото. ., но според мен, как ще се разместят като всичко е захванато с някви пластини и съответно малки болченца. Ако е нещо по-самата призма или тия трицветните поляризиращи стъкалца преди нея, съм съгласен да имам достъп, но не и докато работи. Но тях ги извадих и после си влизат в гнездата и се фиксират с болтче. Могат да се местят наляво и надясно / после пак се фиксират / Но не мисля, че е от там понеже < проба-грешка> опитах и няма никакъв ефект. :/ Самата лампа си има гнездо и се захваща с два болта, няма как да не си е на мястото. Светлиният поток е съвсем друго нещо..., но не знам как да го разбера и оправя. Всичко там след лампата е фиксирано, как да се измести. А и не съм убеден, че е изтърван или каквото и да било. Просто така пристигна, а ми го пратиха работещ - перфектно.

Разбира се, че няма да купуваш лампа!!!

vplhs20.pdf

Някои настройки даже от сервизното меню стават.
    Чети и питай

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

В крайна сметка го отворих и установих проблема. ( бях решил да не се правя на майстор и да не си навиръм носа където не ми е работа, но.. ) Та едно счупено огледало е.. едвали ще намеря оригинално, като резервна част някъде.. макар да ми се иска. И по-вероятно е като ми остане време да отида някъде да ми го отрежат на точните размери. Иначе няма нищо разместено и никакви, кой знае какви сложни настройки или процедури.. подменя се счупеното със здраво и всичко би трябвало да е ОК. Та, благодаря! Ако след подмяната има пак някакви проблеми пак ще пиша .. Иначе писах на някви сервизи УЖ оторизирани, и се правят на ударени.. МИ де да знам, ми тря да го донесеш, ама не знам си кво си. . не знаели с една дума, кво му е. Приятел само видя снимката и ми каза от къде е проблема.

Цитат Публикувано от exsodos Покажи мнения
    ...Та едно счупено огледало е.. едвали ще намеря оригинално, като резервна част някъде.. макар да ми се иска. И по-вероятно е като ми остане време да отида някъде да ми го отрежат на точните размери...
    Имай предвид че тия огледала са по-особени. Отражателният слой е отпред, а не като на "битовите" огледала, отзад, зад стъклото.
    Това, че трябва да са без дефекти и кривини, мисля че се подразбира.
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Почвам да се чудя за чий ти дадох сервизното ръководство?

Отиваш на 1.3.12 и виждаш кое от десетте огледала (mirror) е твоето!
    След което отиваш накрая в списъка с частите (Parts), виждаш му номенклатурния номер и си го поръчваш по някой от известните 50 начина!

Изрязването го забрави, въпреки че за майтап става, но после да дадеш снимките, ей

Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    Почвам да се чудя за чий ти дадох сервизното ръководство?

Отиваш на 1.3.12 и виждаш кое от десетте огледала (mirror) е твоето!
    След което отиваш накрая в списъка с частите (Parts), виждаш му номенклатурния номер и си го поръчваш по някой от известните 50 начина!

Изрязването го забрави, въпреки че за майтап става, но после да дадеш снимките, ей
    В общи линий, е така както казваш За бой съм си

4-097-626-01 Sony Mirror, Main Е те това е, първото огледало след лампата .. само, че всичките 50 известни начина за мен са безизвестни. Ако можете да помогнете и с това сега.. ще трябва да черпя някви бири после

Здравей, от многото начини само от тук реално го имат в продажба. От Щатите, чрез някой познат там, за България не изращат.
    https://encompass.com/item/5719083/S...1/Mirror,_Main
    Намерих и друг сайт, но става чрез сервизен дистрибутор на Sony, и то точно за този модел.

Didov, благодаря! Това и аз го намерих.., ама Уви Та звънях на Сони в България, звънях и в Гърция.. и дигат ръце.. - да сЪ живи и здрави! В крайна сметка реших проблема и дори вече поляхме свършеното Точно за 99цента от джъмбо си купуваш едно огледалце от тия дето се отварят и се гримират жените. Отидох след работа да ми го отрежат на размер, ( не ми вземаха пари - съвсем нормално) понеже дебелината на самото огледало е много тънка и това беше проблем в магазина където отидох. Та се разходих до джъмбо и всичко вече е ОК Ще кача снимки утре, че съм станал в 5 за работа, обърнах и няколко бири и.. . както се досещате и утре, тоест след малко пак ще ставам Благодаря все пак !

Меломан mihaiil's Avatar
    Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    26
    Дълго да те радва!

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени