Резултати 1 до 6 от 6

Тема: свързване на говорител 2x1ом

свързване на говорител 2x1ом

здравейте,искам да попитам как стои въпросът със свързването на говорител с две намотки на 1ом. Моят моноблок е стабилен на 1ом и се свързват и двете намотки на него, дефакто при свързване на такъв говорител ще работят на 0,5 или на 2ома, но това мога да го видя чак като купя говорителя и го закача. В един сайт четох че говорител с такива намотки на една конкретна марка при закачане на усилвател произведен от същата фирма, работят на 1ом, но аз например нямам усилвател на конкретната фирма и просто ме интересува как е положението в този случай.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Членува от
    Nov 2008
    Възраст
    32
    Аз не разбрах много много .. Имаш усилвател на 1 ом. Вземи си говорител подходящ за усилвателя и готово. било 2х2 ома или ......Дали говорителя ти е една марка , а усилвателя друга ..
    Няма как да се събудя след като не лягам !!!

Subsonic's Avatar
    Членува от
    Oct 2007
    Възраст
    36
    Колегата пита за Bose, вероятно.

Виж сега, маркетингът настрана - не е връх на връхта.

Свържи двете намотки последователно. По-леко ще бъде на усилвателя да бута товар от 2 ома.
    Subsonic

Членува от
    Sep 2008
    Възраст
    28
    И на 2 ома да си го закачиш, няма проблеми, дори ще му е по-леко на усилвателя и ще работи с по-високо КПД.
    Измервам безплатно реални T/S параметри с Dayton AudioDATS V2 !

съжалявам че не писах по-рано, просто бях забравил че съм пускал темата. Отказах се от говорителя с 2х1ом и си взех 2х2ома, но пак си остава една голяма питанка за мен защо произвеждат говорители с намотки 2х1ом, при условие че са по-неудобни за работа поне според мен или аз нещо греша.

dzwer's Avatar
    Членува от
    Apr 2009
    Възраст
    36
    Ето ти един прост пример.
    Захранването в автомобила е 14 волта. С обикновен мостов усилвател без повишаване на напрежението имаш чисти около 18 вата при 4 ома. Ако същия усилвател е стабилен на 0,5 ома(двете намотки по 1 ом в паралел), тогава от същото захранващо напрежение 14 волта, ще имаш около 145 вата!
    При мощните моноблокове за събуфъри е същото - правят ги стабилни на 0,5 или 1 ом и от там нататък човек си решава как да ги товари - може с няколко 4 омови говорителя в паралел, може само с един говорител с една/две нискоомни намотки. Ако на 0,5 ома е 2000 вата, то на 4 ома си е 250 вата същия моноблок.
    Nothing moves you like a hydropneumatic Citroen...

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени