Страница 2 от 342 ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 12 27 52 102 ... ПоследнаПоследна
Резултати 26 до 50 от 8534

Тема: Касетни Декове

antonix, благодаря за информацията. дека на Сони които споменаваш TC-K777 е много сериозна машина а сендъст главата която първоначално слагат както и на ТС-К555 и ТС-К71/81 е легендарна. Мисля със същата глава е екипиран небеизвестния модел на Ревокс B710.

Това по долу е картинка от Revox B710 от която си личи сендъст главата на Сони:

поздрави
    Д.
    касетни: Nak Dragon, Revox B215, Nak ZX7, Tandberg TCD440A; DAT: Sony PCMR500; R2R: Technics RS1500US; CD/SACD/DVD-A: Denon DVD2900; грамофон: Empire 598, Jelco SA750D, Denon DL103R + Cinemag CMQEE3440A; усилвател: Kenwood KA127; тонколони: Klipsch KSF8.5

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    58
    Моите идоли са 2. Единия е Hitachi D-5500M. " Ламповия му звук" не мога да оценя, има други които могат, тъй като съм фен на транзисторните изделия. Свири и записва 1:1 отлично. Имам и Pioneer CT-F 700. Сравнение не мога да правя тъй като съм пристрастен и към двата, но мога да кажа че и двата ми доставят удоволствие като ги ползвам. Хитачито е "Soft" , а Pioneer a e "Hard" ако мога така да се изразя.

http://k-nisi.hp.infoseek.co.jp/d-5500m.htm

Цитат Публикувано от pdkfoto
    Моите идоли са 2. Единия е Hitachi D-5500M. " Ламповия му звук" не мога да оценя, има други които могат, тъй като съм фен на транзисторните изделия. Свири и записва 1:1 отлично. Имам и Pioneer CT-F 700. Сравнение не мога да правя тъй като съм пристрастен и към двата, но мога да кажа че и двата ми доставят удоволствие като ги ползвам. Хитачито е "Soft" , а Pioneer a e "Hard" ако мога така да се изразя.

http://k-nisi.hp.infoseek.co.jp/d-5500m.htm

Ммм, Hitachi D5500 е уникална машина, a коефициент на детонации 0.028 през 1979-та година е нещо феноменално. Би ли дал повече инфо как го постигат този коефициент на детонации - Quartz locked Phase Locked Loop (PLL) ? А 30 Hz - 20 KHz +/- 3dB честотна лента за Хром през 1979-та само други две компании са постигнали - Накамичи и Тандберг.

Като стана дума за Тандберг, в къщи имам един Тандберг TCD440A който трябва да поправям - правен е през същата година и смятам е достоен конкурент на Накамичи 1000 Tri-Tracer и Hitachi D5500. Но коефициент на детонации 0.028 едва ли има Уникалното за Тандберг през 1979-та година е новата система DYNEQ която Тандберг въвежда точно при този модел дек. DYNEQ е подобна на HX Pro което се появява няколко години по-късно при първия триглав дек на Bang & Olufsen BeoCord 9000. Разликата между DYNEQ и HX Pro е че първата контролира equalization докато втората контролира тока на подмагнитване (bias) при запис с цел подобряване на честотната харакеристика в областа на високите. В крайна сметка се налага HX Pro, а DYNEQ си остава единствено при Тандберг. Между впрочем, ако някои проявява интерес мога да постна оригиналния патент на Bang & Olufsen с които патентова HX Pro.

поздрави,
    Димитър

още снимки на D5500 тук.

Тандберг TCD440A

[/url]
    касетни: Nak Dragon, Revox B215, Nak ZX7, Tandberg TCD440A; DAT: Sony PCMR500; R2R: Technics RS1500US; CD/SACD/DVD-A: Denon DVD2900; грамофон: Empire 598, Jelco SA750D, Denon DL103R + Cinemag CMQEE3440A; усилвател: Kenwood KA127; тонколони: Klipsch KSF8.5

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    42
    За какво служи 3V батерия на Hitachi D5500?

Цитат Публикувано от warlord
    За какво служи 3V батерия на Hitachi D5500?
    Най-вероятно за захранване на динамичната памет с коригираните стойности на тока на подмагнитване, equalization и record level от ATRS ; по онова време няма все още EEPROM и Флаш.

Д.

Цитат Публикувано от Dimitar13
    DYNEQ е подобна на HX Pro
    но не е толкова ефективна(пък и dolby прецака всички-даже и DBX)
    Някой знае ли защо Накамичи не използва HX-pro в нито един от своите декове?Някъде четох,че тя вкарва специфична окраска на звука.
    Като стана въпрос за SONY TC K777 мисля,че освен по звучене,той е един от най-красивите и ергономични декове правени някога(при прехваления ТС К81 в режим на възпроизвеждане основния двигател има функция посредством магнитен съединител да върти приемащата ролка-т.е. на практика е едномоторен).

Цитат Публикувано от reelkk
    DYNEQ е подобна на HX Pro
    Някой знае ли защо Накамичи не използва HX-pro в нито един от своите декове?
    Ще ти кажа какво съм чул - главите на Накамичи били толкова добри че headroom extension (най-близкия превод които за които се сещам е "увеличение на макс допустимото ниво на записа") който се постига с HX Pro не е необходимо при Накамичи. И наистина , правил съм експерименти с моя Nak RX505 - дори и при +7 децибела ниво на записа (хром касета Максел или ТДК Авилин) не долавям дисторшън или клип-оф. При това положение за какво ти е HX Pro ?

Д.

Цитат Публикувано от warlord
    ....и Revox, и Eumig, и Nakamichi, да не пропуснете да разгледате
    сайтчето, което намерих - http://wegavision.pytalhost.com/
    Благодаря, сайта е интересен. Най-после намерих нещо за Eumig. Значи капстана му е с оптодвойка. И какво става ако тази оптодвойка се прецака ?

Д.

joro's Avatar
    Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    61
    но не е толкова ефективна(пък и dolby прецака всички-даже и DBX)
    Някой знае ли защо Накамичи не използва HX-pro в нито един от своите декове?Някъде четох,че тя вкарва специфична окраска на звука.
    Като стана въпрос за SONY TC K777 мисля,че освен по звучене,той е един от най-красивите и ергономични декове правени някога(при прехваления ТС К81 в режим на възпроизвеждане основния двигател има функция посредством магнитен съединител да върти приемащата ролка-т.е. на практика е едномоторен).
    Това че DBX не намери приложение в битовите машини, не означава че е прецакана(dolby вече бе масова . . . . ), при нея, за разлика от dolby липсва характерното "дишане". Вярно е че HX-pro, както и всяка система за динамично подмагнитване, вкарва специфична окраска. В началото на 80-те години правих такава система(по схема от руското радио че "багажа" ми още беше малък ), на дек Technics RS-M260(продадох го 89 на приятел които имаше студио за записи след много молби от негова страна), триглава машина с сендъст/ферит глава, използвах я при по-некачественните касети, а при по-качественни използвах ръчно регулиране на подмагнитването.
    Между другото от Sony любимеца ми е именно ТС К81

Цитат Публикувано от joro

Това че DBX не намери приложение в битовите машини, не означава че е прецакана(dolby вече бе масова . . . . ), при нея, за разлика от dolby липсва характерното "дишане". Вярно е че HX-pro, както и всяка система за динамично подмагнитване, вкарва специфична окраска. В началото на 80-те години правих такава система(по схема от руското радио че "багажа" ми още беше малък )
    И Dolby и DBX си имат своите плюсове и минуси,но различна маркетингова политика .Именно заради това,че бяха по-агресивни,Dolby Labs наложиха по-слабо ефективната DolbyC за сметка на широколентовата DBX.
    По думите на нейният автор Н.Сухов,руската с-ма за динамично подмагнитване е до 8 db по-ефикасна от DolbyHX.

По думите на нейният автор Н.Сухов,руската с-ма за динамично подмагнитване е до 8 db по-ефикасна от DolbyHX.
    Би ли дал линк с информация за руската система за динамично подмагнитване. Аз чувам за първи път за нея сега. С какво се различава от HX Pro ?

Д.

http://www.irls.narod.ru/tape/sdp01.htm
    В края на статията виж използваната литература(за съжаление нямам скенер да ги кача от моите ж. Радио.

Milen_haskovo mbg's Avatar
    Членува от
    Apr 2007
    Възраст
    30
    Оплакнах си очите с гледане на такива космически технологии Благодаря за линковете

Цитат Публикувано от Milen_Haskovo
    Оплакнах си очите с гледане на такива космически технологии Благодаря за линковете
    Че не са космически технологии - не са, все пак говорим за машини от миналия век. Просто качествено направени машини. И аз като инженер до мозъка на костите им се радвам по навик

Д.

с нищо не отстъпва на Накамичитата дори високите честоти като че ли са по чисти , на мен лично ми най-харесва звука на Ревокс B215.
    Подкрепям напълно!Ревокс имат по-неутрален и неукрасен звук от Накамичи,но това също е и въпрос на вкус.Притежавам Ревокс В710,който въпреки че няма удобствата на В215 има невероятен бархетен и мек звук.
    Относно темата-имам в колекцията си над 35 касетни дека,повечето квалитетни и всички в чудесно здраве.
    Reelk, ако имаш свободно време, би ли разказал повече за моделите които имаш, мнение за положителните им страни, какво е добре направено и какво не е ти харесва ?

Аз в момента имам около десетина дека като 3-4 от тях смятам да продам наесен просто нямам място за 10 дека в къщи. Всичките декове съм купил в неработещо състояние от Ebay. Основното удовлоствие за мен е диагностицирането и ремонтирането им. Няма никаква тръпка в това да купя скъпо и прескъпо работещ дек на номинална цена. Накамичи 680ZX имаше 2 повреди в модула с контрола на флоуресцентния индикатор. Когато го купих флоуресцентния индикатор работеше 1-2 часа след което заковаваше на нула . Аз се досетих че става въпрос за orange cap desease което означава че някои от оранжевите полипропиленови кондензатори в модула за индикатора е дал фира. Смених всичките след което вече не видях заковаване на нула на индикаторите дори и след ден работа. След това ми направи впечатление че отметката на индикатора която показва пиковата стойност на единия от двата канала седи непрекъснато на едно място. Открих че една инегралка с 4 логически елемента И-НЕ беше дала фира. Смених я и индикатора заработи както трябва. От тогава не съм имал никакви проблеми с този дек , възпроизвежда и записва невероятно, наслада за ухото е. Най-много време ми отне човъркането по RX505 главно щото за няколко месеца го държах в разглобено състояние напълнен в торбички надявайки се да намеря нова айдлър гума за него. Ей, ма**ма му, свързах се с всички предлагащи в Щатите резервни гуми за Накамичи и никои не можа да ми намери айдлър гума с необходимия размер. Оказа се че модела ми RX505 е с малък сериен номер и е от една малка партида на която са слагали айдлъри с някакви нестандартни размери които вече никъде не могат да се намерят в щатите поне. В момента си работи с стария айдлър и е ОК за сега, много добър и надежден дек, направен е грубо но е здрав и след като калибрирах механиката не съм имал абсолчтно никакви проблеми с него. Единственото нещо което не ми харесва при него са всъщност индикаторите със светодиоди които според мен не са истински пикови индикатори. Друг много здрав дек и доста стар при това който много ме кефи е Pioneer CT-F1250. Взех го за стотина долара от Ebay като имаше някаква елементарна повреда в един от куплунгите на една от платките. Много време ми отне да го калибрирам както е обяснено в сървис манюъла му. Правен е 1979-та година и прави много качествени записи. Честотната му характеристика за CrO2 я дават че е до 17.5 КХц в рамките на 3 децибела което е достатъчно за мен тъй като аз чувам звуци точно до 17.5 КХц. Всъщност подробно описание на този забележителен дек има в TheVintageKnob, вероятно сте го чели вече:

http://www.thevintageknob.org/PIONEE...0/CTF1250.html

Друг невероятен дек с който се сдобих наскоро е Pioneer CT-S800. Някой има ли такава машина ? Това е дек които е много сходен с CT-939 и CT-91 изработен с типичните Elite компоненти. Има различно звучене от Накамичитата ми но в никой случай не мога да кажа че е по-лош от тях. Много кадифен загладен и пълен звук с отчетливи високи тонове но не толкова набиващи с в уши колкото при Накамичи. Ако трябва да препоръчам някому здрав и качествен дек за минимална сума този дек ще а не Nakamichi BX-300.

Прощавайте малко се поувлякох

поздрави,
    Димитър
    Можеш ли да поправиш това Sony,проблема е че не "пали"според мен е трафа?

Re: Касетни Декове

Има ли фенови на касетните декове тука ? Баз държа че сте хора на средна възраст като мен самия

Какво казва вашия опит по отношение на следното:

Кои касетен дек има най-качествен звук на плейбек ?
    Кой касетен дек прави най-качествени записи ?
    Кои касетен дек е най-надежден и наи-малко се разваля ?

поздрави
    Димитър
    Баща ми има един NationalTechnics,страхотен звук! (Снимката е малко зле понеже е доста отдавна)
    Аз навремето го слушах с амп. Радиотехника и колони Тонсил,може би това беше най-добрият звук който съм имал у дома

търговец/аудиофил Димитър Димитров's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    32
    Да се включа и аз малко по темата с дек-овете.Прехвърлих няколко машини след като ме удари нещо старата мания по касетите тази зима.Оставих си един Philips F6225 от 1983г.Красива ретро машина с FSX глава (ферит и сендъст).Доволен съм много от възпроизвеждане/запис-а му.Ето го и самия дек (този отдолу): http://philips.pytalhost.com/philips83/philips83-42.jpg .Гледам, че никой не изказа никакво мнение за дек-ове на марката Philips.Има ли някой собственик на въпросния дек ?

Честотната му лента е от 30 до 18 000 Hz. Според DIN 45500 даже не е Hi-Fi

Artu,не си прав-занижените изисквания на цитирания DIN за HI-FI нормите се покриват напълно от този Philips.
    Още нещо-слава Богу,вече минаха времената,когато ТТ-данните от мануала бяха водещи за определяне на качествата на аудиото.
    Един от малкото добри декове на Philips:
    http://www.vintagecassette.com/Philips/N5846

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    32
    Цитат Публикувано от ARTU
    Честотната му лента е от 30 до 18 000 Hz. Според DIN 45500 даже не е Hi-Fi
    Малко извън темата... специално за честотната лента по стандарта за Hi-Fi DIN 45500 не беше ли 40-16 000 Hz ?Води си се за Hi-Fi, само че аз не питам дали е Hi-Fi или Hi-End (не рубувам на тези понятия), а дали сред вас има/или е имал собственик на такъв дек, за да изкаже лични впечатления.

Можеш ли да поправиш това Sony,проблема е че не "пали"според мен е трафа?
    [/quote]
    имам тц-фх4 без капачето за касетката иначе напълно работещ ако някой има интерес да ми пише а ако колегата има желание мога да му ремонтирам фх2 ката

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    32
    Сетих се нещо покрай темата за касетните декове. На какъв принцип работят механизмите с AMTS-антимодулационните маханики? Кое при тях елиминира или свежда до минимум тези модулации ?

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    32
    И още един въпрос от мен (дано на този поне някой да отговори ).На някои дек-ове има едно копче с функция "timer": rec/play.За какво служи този "timer".Странно ми е малко понеже не виждам никакъв брояч на този часовник като нямам и дисплей на дек-а.

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Цитат Публикувано от Димитър Димитров
    И още един въпрос от мен (дано на този поне някой да отговори ).На някои дек-ове има едно копче с функция "timer": rec/play.За какво служи този "timer".Странно ми е малко понеже не виждам никакъв брояч на този часовник като нямам и дисплей на дек-а.
    Да, затова си има външни такива таймери, които прекъсват обикновенно захранването. Ако е в режим PLAY например, сутринта в 8.00 може да те събуди с любимата ти песен. На същия принцип, може да тръгне за записва в уречен час ако е на режим REC. На OFF правилата не важат.
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Мъдростта идва с опита. Опитът обаче, често е резултат от липса на мъдрост. Някои хора говорят от опит, други – от опит не говорят.
    За хората без чувство за хумор: "Не се страхувайте! Най-страшното ви се е случило вече!"

Страница 2 от 342 ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 12 27 52 102 ... ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени