Страница 11 от 345 ПърваПърва ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 21 36 61 111 ... ПоследнаПоследна
Резултати 251 до 275 от 8611

Тема: Касетни Декове

Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    74
    Още малко поздрави:
    За съжаление не мога да се оправя с качването на снимки тук,но с триста зора намерих начин.

Райчев

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Boris Ribov BoardMan's Avatar
    Членува от
    Sep 2009
    Възраст
    43
    Цитат Публикувано от Райчев
    Още малко поздрави:
    Охх, завиждам добронамерено разбира се! Спомням си на времето ('89-'93) колко много исках да имам качествен дек, че направо сънувах поробни модели. За сметка на това тогава си наваксах със знанията за магнитен звукозапис, като тогава започнах да се 'уча' върху една дву-глава Унитра - финезия, да я модвам. Като цяло добре се получи но... нищо не може да се получи без две задължителни неща: 1) качетвенна и добре направена прецизна механика и водене на лентата; 2) качественно изпълнение на глави. Без тези две неща, колкото и велика електроника да има един дек, не може да изтиска максималното. Но пък сега не съжалявам - наученото с опит не се губи, а може би ако разполагах тогава със свясна машинка, нямаше да си дам зор да изгубя сумати време по експерименти.
    R2R: Otari MTR12/MX5050, Tandberg 10XD, Akai GX-77, reVox A/B77/, Nakamichi HighCom-II
    Tape: Nakamichi Dragon/BX300E/482/480, Alpage AL300M(9.5cm/s), Hitachi D550M/D3300M, Sony TC-KE500/TC-K80II, Technics RS-B965/B905, Akai GXC-709D
    AMP: Revox B750MK2
    Headphones: Beyerdynamic T1, AKG K701, AKG K518DJ
    ---------------------------------------------------------------
    Магнитен звукозапис -> www.facebook.com/lab2104/

Членува от
    Sep 2009
    Възраст
    43
    Като стана въпрос за механиката, сетих се че Накамичи имат модел в, който двойното водене е реализирано нетрадиционно. Типично се прави като от първия водещ маховик с ремък се предаде задвижването към вторият, който всъщност изпълнява ролята на придърпващ и подаващ лентата по посока към входа на изтриващата глава. Повечето класни модели използват директ драйв (DD) именно на първият маховик, в някои това водене е кварцово стабилизирано. Но този рядък модел на накамичи използва два такива директ драйв двигателя и липсва ремък между двата маховика. Някой знае ли дали има и други фирми, които имат модели с такова задвижване - двойно директно водене? Пример при драгона:
    http://www.angelfire.com/wi/blueswap...akdragon5.html
    R2R: Otari MTR12/MX5050, Tandberg 10XD, Akai GX-77, reVox A/B77/, Nakamichi HighCom-II
    Tape: Nakamichi Dragon/BX300E/482/480, Alpage AL300M(9.5cm/s), Hitachi D550M/D3300M, Sony TC-KE500/TC-K80II, Technics RS-B965/B905, Akai GXC-709D

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    53
    Между другото, злите езици говорят, че наред с фантастичната му механика..точно това е единственото слабо място на Драконите... Май е кварцово..недостабилизиран ... Където е имало проблеми с Дракон,то той винаги е свързан с този възел..

Revox B710 и B215 използват 4-моторен DD.

"Повечето хора по-скоро биха умрели, отколкото да помислят; всъщност, те го правят." — Бъртранд Ръсел

Членува от
    Sep 2009
    Възраст
    43
    Цитат Публикувано от Stone
    Revox B710 и B215 използват 4-моторен DD.
    Уау... за Б215 не го знаех, в смисъл че за мен DD на куплунзите на лентата не са от кой знае какво значение (имаха го и едни руски декове - "радиотехника", чест проблем беше да се скапва заради стареенето на магнитите) но си мисля че двоен DD на тон-осите ще даде осезаем ефект. Благодаря за отзива на @oceanman, аз лично не разполагам с Драгон и никога не съм чувал звука от него. Няма как да преценя дали ефекта от DD на двойното водене ще даде негативни резултати но от чисто инженерна и теоретична обосновка за мен това е едно нещо което е оправдано. Иначе мнението ми за схемотехниката на Б215 е доста високо. И все пак да изтъкна някои неша (които не лишават машината от перфектните и възможности): липса на dbx система (да кажем и Dolby-S заради времето в което е родена); липса на фазова компенсация във възпрозивеждащият усилвател. Последното на слух едва ли може да се долови но все пак е важен фактор когато искаме да постигнем запис, който е 1:1 (или в близко подобие) с оригинала. Въпреки това Б215 има невероятен такт в ЗУ - една на пръв поглед "тъпа и нелогична" схема, която се оказа че на симулации дава перфектни резултати. За последната мога да кажа че шапка им свалям на инженерите, които са я конструирали и да си призная че сам никога не бих могъл да създам подобна идея (ако има интерес, може да я дискутираме).

Нещо интересно от към иженеринг в касетните декове: Dolby HX-PRO е патент на "Bang & Olufsen". Те никога не успяха да направят нещо перфектно с което да немонстрират възможностите на иначе невероятният замисъл и идея която са имали. За сметка на това NEC в последствие разработи специализиран чип за тази система, който се ползва в почети всички касетни декове от висок клас (вкл. AKAI, TECHHNICS, SONY, PIONEER и т.н.). Това не е критика но е все пак .. някак чудно. Същото нещо е и с записващият усилвател и по-скоро такъв който да има голяма гъвкавост по отношение на контрол на честотната характеристика (индивисуалната, която е важна за всеки конкретен екземпляр лента, понеже в стандартната няма кой знае какви мистики и know-how). Sony има специализиран чип, който позволява много прецизна корекция на честотната характеристика (само когато се използва автоматична калибрация). Чипа се ползва от много различни производители на декове, вкл. Technics, Pioneer и др. но е чудно защо все пак Sony не успяха да достигнат потенциалните възможности на лентата (и все пак да отбележа че съм привържаник на "ръчнатата" калибрация). По нагоре имаше въпрос от Митко, дали може на слух да се долови за да се направи прецизна корекция. @Stone е дал отговора, който бих дал и аз - въпреки че моя дек няма вградени тон генератори, аз съм си записал едно CD с образцови сигнали 333Hz, 400Hz, 6.3khz, 10khz и 15khz с чиято помощ се справям доста по-добре от една автоматична система. Идеята (която е засегнал и @Stone) е в това че за някои ленти, въпреки че са добри (случвало ми се е и при касети SA-X и SA-XS) изходните амплитуди да варират с времето. Буквално лентата "диша" и има негативна модулация по амплитуда, която на ухо трудно може да се долови. Обаче ако калибрацията е ръчна, това ти позволява да изчакаш краткия пасаж в който амплитудата варира извън средното ниво за да си сигурен че си направил настройката за средно-статистическото полужение на конкретният екземпляр. С това една автоматична система не може да се съобрази - тя прави конкретните измервания на момента и ако в този момент си случил на пасаж от лентата, който е с някакво отклонение - уви, системата се съобразява с него и цялата настройка става "грешна" за типичните прараметри на конкретната лента.

Иначе ако се върнем на темата за воденето на лентата - харесва си ми (и го подкрепям) метода с предаване на задвижването чрез ремък. Technics (а и всички други производители, или повечето) са решили двата маховика да са с различна маса и сразличен диаметър. Различен е и диаметъра на тон-оста. Това гарантира различна скотост с която се въртят а последното е важно те взаимно да не изпаднат в механичен резонанс, резултата от който ще се усети на ухо.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    53
    Б215 е друга бира...Един от любимите ми декове. Бай Уили Щудер(лека му пръст) добре го е измислил. Фантастична машина... Иначе идеята и на мен ми е любимата-директни мотори навсякъде... Просто накамичи не са го доизмислили..решавайки да се носят на крилете на Славата си... Разбира се не всички Дракони имаха този проблем...
    Това с идеята за калибровка в повече опорни точки е много добра идея. Стискам палци на смелчагата който го реализира

Членува от
    Feb 2008
    Възраст
    51
    Дали на някой добър човек в тоя форум му се намира упътване за Pioneer CT-959? Не можах да намеря в нета (безплатно).

avalon's Avatar
    Членува от
    Jul 2009
    Възраст
    47
    Цитат Публикувано от 90125
    Дали на някой добър човек в тоя форум му се намира упътване за Pioneer CT-959? Не можах да намеря в нета (безплатно).
    То пък и за какво ти е чак толкова, какво те интересува?
    Decks:Aiwa AD-F850,AD-F220; Sony TC-KE 400S,TC-WE 435,TC-K470;Technics RS-BX727;Onkyo TA-2230;Marantz SD-45 II;Yamaha KX-393; JVC TD-X331; Denon DRM-740;Turn.:Technics SL-BD20;CD:Sony CDP-XB720 QS,CDP-XE220; Rec.:Sony STR-DE197; Sp.:TANNOY Mercury mX3

Членува от
    Feb 2008
    Възраст
    51
    Цитат Публикувано от avalon
    Цитат Публикувано от 90125
    То пък и за какво ти е чак толкова, какво те интересува?
    Искам да си му имам сервизната документация...лошо ли е? Имам си на другите компоненти, искам и на този да имам
    Всъщност мога да питам за нещо - копчето "Line streight" - за директно свързване на източник към входа му ли е, или елиминира някакви корекции, долбита и т.н. както при усилвателите?

avalon's Avatar
    Членува от
    Jul 2009
    Възраст
    47
    А-а-а... ти търсиш сервизно обслужване (service manual) - има разлика - като кажеш "упътване" се разбира само инструкция за експлоатация (user manual), без повече подробности. Понякога се намират безплатно, но за малко модели за съжаление. Може да се появи отнякъде... Line Straight скъсява пътя на сигнала къв линейните изходи за по-малки изкривявания уж, макар че не го разбирам много това... не съм имал дек с такава екстра. Касетните декове нормално винаги работят с долби система, за да постигат добро отношение сигнал/шум. Какъв е ефекта при слушане с тази функция при твоя дек?
    Decks:Aiwa AD-F850,AD-F220; Sony TC-KE 400S,TC-WE 435,TC-K470;Technics RS-BX727;Onkyo TA-2230;Marantz SD-45 II;Yamaha KX-393; JVC TD-X331; Denon DRM-740;Turn.:Technics SL-BD20;CD:Sony CDP-XB720 QS,CDP-XE220; Rec.:Sony STR-DE197; Sp.:TANNOY Mercury mX3

Членува от
    Feb 2008
    Възраст
    51
    Не мога да направя никаква разлика със и без тази опция...

търговец/аудиофил Димитър Димитров's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    32
    Ако намериш сервизното му ще разбереш. Може да скъсява пътя на сигнала, но не вярвам да заобикаля долби системата, а по-скоро някой ОУ и да се елиминират разделителни кондери.За последното много не ми се вярва, но съмнения. Има при мен един усилвател Pioneer A-66X с такава функция и при това положение заобикаля тонкоректорите с техните ОУ и разделителни кондензатори и сигнала отива директно към предусилвателя в стъпалата.Разлика се усеща при включване на Line Straight-a най-вече във високите.Стават по-динамични и по-бистри.

Членува от
    Feb 2008
    Възраст
    51
    Със сигурност не заобикаля долбито - пробвано. А за усилвателите - там е ясно

Pioneer CT-959

90125 имаш ЛС!

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    32
    90125, ако намериш схемата на дек-а, моля ми я прати да и хвърля едно око.Ще ти дам е-mail.

Членува от
    Sep 2009
    Възраст
    43
    При Техникс 965 има подобен вход - там просто става превключване още на входа из между два независими и еднотипни пътя (CD direct и Line in). Предполагам че и при Пайнера е така. CT95 има Line Straigh бутон, който всъщност само изключва потенциометъра за регулиране на баланса още непосредственно на самия вход. Имам схеми на CT-95, CT-S830, CT-91, CT-A9X, CT-F950/1250... за конкретния споменат горе модел не можах да намеря. Ако някой му потрябва сервизно от моделите горе, да пише на лично

Pioneer CT-959

И при CT-959 Straigh бутона действа по същия начин...

niki81vd's Avatar
    Членува от
    Sep 2009
    Възраст
    38
    Ето едно сайтче със доста сервизна информация.
    Съжалявам че за модела на 90125 го няма нужна е само регистрация.
    Не ми казвай, какво да правя,
    за да не ти кажа, къде да ходиш!!!

Къде е сайтчето? Търся ръководство за Onkyo TA-2570. Пустата калибровка още я боря и нямам идея какво точно трябва да се направи.
    Cassette deck User
    Amplifer Denon PMA-720A, CD player Denon DCD-920, CD player Onkyo DX-6650, tape deck Onkyo TA-2570, tuner Onkyo TA-4670, speakers MB Quart 690MCS.
    www.scalemodels-bg.com

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    32
    Цитат Публикувано от niki81vd
    Ето едно сайтче със доста сервизна информация.
    Съжалявам че за модела на 90125 го няма нужна е само регистрация.
    Наистина си пропуснал да споделиш сайтчето. Сигурен съм, че не е злонамерено само да ни дразниш и да ни текът лигите.
    П.п. Ако се намери схема на Onkyo A-2570 бих я мернал, понеже декчето ми е слабост. Бих искал да имам този модел някой ден!

как да се зарегистрираме там ?

avalon's Avatar
    Членува от
    Jul 2009
    Възраст
    47
    Цитат Публикувано от koceto_sh
    как да се зарегистрираме там ?
    Не се иска регистрация - просто отваряш необходимия *.pdf-файл и можеш да си го запишеш. [color=darkred]reelkk[/color], много благодаря за този линк! Ти си голяма работа! Има сервизно обслужване и за Pioneer CT-959 - дека на [color=green]90125[/color].

Дека е на [color=red]90125[/color]... А линк щеше да дава [color=cyan]niki81vd[/color]... Пък моя градски [color=white]reelkk[/color] "уби рибата" с КАТЮШАТА !

Страница 11 от 345 ПърваПърва ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 21 36 61 111 ... ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени