Страница 326 от 326 ПърваПърва ... 226 276 301 316 322 323 324 325 326
Резултати 8,126 до 8,133 от 8133

Тема: Касетни Декове

Членува от
    Jun 2009
    Възраст
    63
    Сменени са ОУ на ВУ с MC34082. Не съм гледал какво е това, но ако е аналог на TL082, ще посети близката кофа.
    Не са баш, в някои отношения (slew rate ) са по-добри, ама шумово са по-зле, сменяй !

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Ще ги мисля. По-точно ще мисля какви да сложа - като оригиналните или нещо по-лачено. Но засега не са на дневен ред.

Много аудиофилия падна в неравната схватка, но аз съм безпощаден.
    По-досадното е че има още поне толкова за демонтаж, но и на останалата аудиофилия няма да и се размине.

Като разкарах част от тунинга, потегли и автоматичната настройка на азимута в двете посоки. Е, вече не е аудиофилски, но ще се наложи да живея с тоя срам и резил.

Dragon_1.jpg
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    48
    Абе , да не си докопал някой "КРАЛ" без да искаш и сега да съсипваш осмото чудо на света?
    Kris Dimitrov написа:
    Може да е голямо НО Е ПОКРИТО !!!

Знам ли. Ако е имал кралска жилка, не се е представил както е по етикет, а вече е маааалко късно...

По повод тунинг изпълненията - както споменах, има и смислени такива. Освен замянята на някои електролитни кондензатори с фолийни, се наблюдава и замяна на други с неполярни електролити. Уви, пак от "любимите" ми бакелитови дъртаняни на Рое.

Boris Ribov BoardMan's Avatar
    Членува от
    Sep 2009
    Възраст
    42
    Какъв крал без сменен захранващ кабел А инак за звученето на въпросните машини си е доста важно какви ОУта (и по възможност с по-голяма стръмност) ще се сложат. За първия ОУ след главата избора е малко труден заради изискването за много малък шумов ток. Към момента на производство NJM072DE е бил чудесен избор, но определено е бавен и някак омазва картината. Усетих разлика след като го замених в BX300 с OPA2140. За изходния ОУ, както и за този в записващия усилвател също избора е малко сложен - хем висока стръмност и същевремено много малък офсет (заради липсата на разделителни кондери в изхода). Те и затова са се чудели какви кондензатори да поставят и въпреки, че не са биполярни са така поставени, че са засрещнати с еднакъв капацитет и образуват биполярни.
    R2R: Otari MX5050, Tandberg 10XD, Akai GX-77, reVox А700/A/B77/, Nakamichi HighCom-II
    Tape: Nakamichi Dragon/BX300E/482/480, Alpage AL300M(9.5cm/s), Hitachi D550M/D3300M, Sony TC-KE500/TC-K80II, Technics RS-B965/B905, Akai GXC-709D
    AMP: Revox B750MK2
    Headphones: Beyerdynamic T1, AKG K701, AKG K518DJ
    ---------------------------------------------------------------
    Магнитен звукозапис -> www.facebook.com/lab2104/

Цитат Публикувано от BoardMan Покажи мнения
    Какъв крал без сменен захранващ кабел...
    Е, много ясно че и кабелът е (беше) супер-дупер. Външно беше монтиран IEC конектор с вграден филтър. Навътре беше опроводен с тефлонови кабеляци. Много ми хареса като идея и изпълнение, но без да искам ми трепна ръката и го отрязах.
    Аудиофилски чинчове, монтирани на дебела тефлонова подложка.
    Хубав аудиофилски чарк беше, но не попадна на ценител...

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    40
    Как ще му махнеш хубавите чинчове? Кво ти пречеха?
    The difference between genius and stupidity is that genius have it's limits.

Е как какво - бяха се допирали до аудиофилския тефлонов кабел. Кой знае какво са прихванали и с какво са заразени!

Майтап. Бяха монтирани много мърляво, че и на криво. А това което ме дразнеше най-много, бяха спойките на гайките на чинчовете към корпуса им. Затова, с флекса и нови.

Страница 326 от 326 ПърваПърва ... 226 276 301 316 322 323 324 325 326

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени