Страница 345 от 345 ПърваПърва ... 245 295 320 335 341 342 343 344 345
Резултати 8,601 до 8,611 от 8611

Тема: Касетни Декове

търговец/аудиофил Димитър Димитров's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    32
    По-евтино е да се направят нужните корекции (било то активни или пасвини), отколкото да се произведе и да се вгради серийно при производството качествена глава.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Boris Ribov BoardMan's Avatar
    Членува от
    Sep 2009
    Възраст
    43
    Ще позачистя излишните неща от темата с призив да укротим топката и да спрем с взаимните закачки. Никой не е щастлив от съвремието, но поне хобитата може да си ги запазим в състояние което да ни радват вместо да се ядосваме за глупости и щуротии. Няма безгрешни хора, уви също е факт и че въпросните машини изискват много работа а е масово това да не е оценявано от клиента, което води до общо изнервяне. По-добре дискусиите да вървят в креативна посока. По-добре да хейтим/спорим за конкретна технология или решение, в който спор да се роди някаква истина отколкото за грешките по време на работа.
    R2R: Otari MTR12/MX5050, Tandberg 10XD, Akai GX-77, reVox A/B77/, Nakamichi HighCom-II
    Tape: Nakamichi Dragon/BX300E/482/480, Alpage AL300M(9.5cm/s), Hitachi D550M/D3300M, Sony TC-KE500/TC-K80II, Technics RS-B965/B905, Akai GXC-709D
    AMP: Revox B750MK2
    Headphones: Beyerdynamic T1, AKG K701, AKG K518DJ
    ---------------------------------------------------------------
    Магнитен звукозапис -> www.facebook.com/lab2104/

mityooo's Avatar
    Членува от
    Mar 2007
    Възраст
    56
    Борка ,само не разбрах какво лошо има в това ,че искам,когато някой иска да предаде своите знание да създаде подобна тема . А не всеки път да гледам снимки на разпиляни пластинки по масата и един и същ човек да се бие в гърдите,затова че е успял да ги върне на мястото им !? Това тук обикновените потребители всеки път го правят и даже едничка дума в тема не "обелват"!

Да казах го :
    За мен лично форума във вид на рекламна брошура не ми харесва и най вероятно не съм единствения!
    И пак ще го кажа:
    За мен лично форума във вид на рекламна брошура не ми харесва и най вероятно не съм единствения!
    Редактирано от mityooo; 8 November 2019 в 20:04.
    Омръзнало ми е от тъпанари с "принципи" !!
    0898578595

Да наричаш рекапа реклама е малко...
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

mityooo's Avatar
    Членува от
    Mar 2007
    Възраст
    56
    Буки ,моля те остави "касетофоните" ни поне за малко на мира!

Всичко изтрито започна от това ,че човек ,който дори няма нужното оборудване взима не малко пари за услуга ,която без това оборудване не може да бъде извършена!

Да оставим това в миналото ! Нека говорим за декове сега!
    Явно аз не съм достатъчно умен за да мога да проверя или настроя задния опън с тази касетка на Sony!

Моля Борката и другите тук да споделите с тази касетка може ли да се настройва и проверява механика с двойно водене?

Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Редактирано от mityooo; 8 November 2019 в 21:57.
    0898578595

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    32
    Адаш, един поздрав за теб

Без претенции за голям опит в областта, тази касета на Сони не може да измерва никакъв въртящ момент поради това, че тя е предвидена за измерване на максималния опън на лентата която осигурява механиката заедно с тонвала и тонролката. Просто си личи, че едната ролка не се зацепва с хъба, т.е. края на лентата е "заступорен" и мери опъна който осигурява механиката. Т.е. може също да измериш опъна при механика с двойно водене, просто не съм сигурен този параметър показател за какво е.
    Също единиците в които е разграфена показват, че мери опън а не въртящ момент, и стойностите са такива, че няма как да ти дадат полезна информация за заден опън. Онези са други касети, които мерят въртящия момент на хъбовете.

mityooo's Avatar
    Членува от
    Mar 2007
    Възраст
    56
    Освен снимки и моделът им трябваше да напиша.Така всеки от вас би имал възможността да разгледа конструкцията им и как пътят на лентата не минава по стандартния път.Видимо е и ,че едната "макара" даже е фиксирана и не може да се върти, а всички знаем ще пътят и силите въздействащи в/у лентата се измерват при движеща се лента!

Това са SONY TW-2412 и TW-2422 ката всяка една е огледално копие на другата и служат единствено за: ....... ..... Тук вие ще трябва да "попълните" липсващата дума!

Взиждам ,че близо 430 от вас са прочели от вчера темата!? И се надявам по скоро вашите отговори да видя.

Ще помоля Митака да ни покаже днес или утре,ако има и други измервателни касетки или "габарити" като Gauge M300 подходящи за настройка и подравняване на механики!

Въз основа на вашите отговори и показаните ни от него още "инструменти и пособия" ще се види имал ли е той правото да иска от нас пари за услуга ,която той не е в състояние да изпълни!

Много моля модераторския екип да вникне по дълбока в дискутирания от мен проблем..
    Касае и касетните декове и доверието между нас в този форум !
    Редактирано от mityooo; 9 November 2019 в 23:00.
    0898578595

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    32
    Адаш, дали ми се намира Gauge M300 може да ти помогне Борката. Той ще ти потвърди, защото му го дадох на заем, като идваше към Козлудуй при Здравко. Беше забравил неговия и им ослужих. И двамата са големи пичове за разлика от теб. Ти защо задаваш въпроси на Борис Рибов, като ми казваше, че не разбирал от механики, понеже се оплаква от механизмите на Айва? Не е зле да се спреш с дивотиите. Не е зле модераторският екип да те спре с някакво банване, защото прекаляваш със злобата. Вдигаш нивото на форума определено.
    Редактирано от Димитър Димитров; 10 November 2019 в 00:17.

mityooo's Avatar
    Членува от
    Mar 2007
    Възраст
    56
    Понеже ти имам пълно доверие една снимка на габарита М300 и другите ти измервателни касетки в ръчичка да ми направиш сега моля!

Казах за Борката ,че е обидно един специалист да нарича японските инженери ... Не помня точно ,но може да се види в клипа му в "тубето". Не знам кое и е тъпото ,но аз докато хапвам я сглобявам !

Не ми слагай думи в устата ще те помоля!! Или цитирай или ...!
    Редактирано от mityooo; 10 November 2019 в 00:25.
    0898578595

Boris Ribov BoardMan's Avatar
    Членува от
    Sep 2009
    Възраст
    43
    Като гледам как яко върви дискусията в креативна посока направо ми иде отново да разредя писането и посещаването на тази тема и форума. Да, Митко има М300 и по спомени беше на Abex. Измервателните инструменти и касети за да се извършва всичко по учебник са безброй много. Дали трябва всеки един сервиз извършващ подобна услуга да ги има, може би да, но практиката показва друго. И най-вече каква трябва да е цената на услугата ако сервиз има такива и е направил не малката инвестиция за да ги попълни. Продължаваме с осцилоскоп, честотомер, W&F, измервател на АЧХ, прецизен волтметър с възможност за претеглен филтър А... нещата отиват към една огромна стойност, за която цената на услугата трябва да е от 1'000 нагоре за касетофонче без значение дали е топ модел или базов модел. Кой какво плаща и какво получава като съответна услуга в нашата страна е до голяма степен на договорка. В повечето случаи един М300 и една азимутна лента са напълно достатъчни.
    R2R: Otari MTR12/MX5050, Tandberg 10XD, Akai GX-77, reVox A/B77/, Nakamichi HighCom-II
    Tape: Nakamichi Dragon/BX300E/482/480, Alpage AL300M(9.5cm/s), Hitachi D550M/D3300M, Sony TC-KE500/TC-K80II, Technics RS-B965/B905, Akai GXC-709D
    AMP: Revox B750MK2
    Headphones: Beyerdynamic T1, AKG K701, AKG K518DJ
    ---------------------------------------------------------------
    Магнитен звукозапис -> www.facebook.com/lab2104/

Страница 345 от 345 ПърваПърва ... 245 295 320 335 341 342 343 344 345

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени