Страница 321 от 329 ПърваПърва ... 221 271 296 311 317 318 319 320 321 322 323 324 325 ... ПоследнаПоследна
Резултати 8,001 до 8,025 от 8219

Тема: Касетни Декове

Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    ...1. Непочистени повърхнини на елемента (краката) и платката.
    2. Недостатъчен или много некачествен флюс.
    3. Ниска температура на запояване и/или краткотрайно загряване.
    4. В последствие при експлоатацията нагряване и/или механично натоварване.
    5. Некачествена композиция на калая...
    Добър опит, но само толкова. От всички изброени, само т.3 може да е причина за студена спойка. Всички други изброени са в графата лоши спойки по една или друга причина.
    Казано иначе "студена спойка" и "лоша спойка" не са синоними. Едното е частен случай на другото.

Отделно, в промишленото производство никой не използва чаркове и платки с окислени изводи и падове. Каква е необходимостта от почистване и как си го представяш това? Може би стъргане с ножката?

За некачествения калай... Когато са произвеждани тия техники, безоловното запояване не е било на мода и може да се каже че такъв проблем няма.
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Членува от
    Oct 2009
    Луна, Море на сенките, гр.Пейзаж, кв"Луноходец", ул. "
    Възраст
    49
    Цитат Публикувано от ittso Покажи мнения
    Добър опит, но само толкова. От всички изброени, само т.3 може да е причина за студена спойка. Всички други изброени са в графата лоши спойки по една или друга причина.
    Казано иначе "студена спойка" и "лоша спойка" не са синоними. Едното е частен случай на другото.

Отделно, в промишленото производство никой не използва чаркове и платки с окислени изводи и падове. Каква е необходимостта от почистване и как си го представяш това? Може би стъргане с ножката?

За некачествения калай... Когато са произвеждани тия техники, безоловното запояване не е било на мода и може да се каже че такъв проблем няма.
    +1

-2
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Boris Ribov BoardMan's Avatar
    Членува от
    Sep 2009
    Възраст
    42
    Преди не много години, когато бях в производство ми се е случвало. Ето я причината: базирана голяма серия платки (за да се гони таргет цена), които не могат да бъдат наситени и реализирани за кратък период от време. Стоят в склада по 6 месеца и се насищат регулярно. Калая по падовете потъмнява и СМД компонентите се изпичат на магия. В момента имам платки, които ми седят по 2-3 години. И понеже съм си патил вече използвам злато за финално покритие - предпазва от окисляване на калаените падове. Само че златото (макар и да не е истинско а само електрохимично) значително оскъпява платката за големи количества. Затова и по някои регулярни производства на модули с по-ниска цена е възможно да го има споменатия ефект/дефект.
    R2R: Otari MX5050, Tandberg 10XD, Akai GX-77, reVox А700/A/B77/, Nakamichi HighCom-II
    Tape: Nakamichi Dragon/BX300E/482/480, Alpage AL300M(9.5cm/s), Hitachi D550M/D3300M, Sony TC-KE500/TC-K80II, Technics RS-B965/B905, Akai GXC-709D
    AMP: Revox B750MK2
    Headphones: Beyerdynamic T1, AKG K701, AKG K518DJ
    ---------------------------------------------------------------
    Магнитен звукозапис -> www.facebook.com/lab2104/

Дребносерийното производство или бутиковото такова е друг случай. Техниките които коментираме в темата спадат по-скоро към масовото производство. Там обичайно се стремят да не поддържат големи складови наличности. А варианта да се получи от доставчик платки с окислени падове или компоненти с окислени пинове е доста скромен.

Тая работа със студените спойки на серийно произвежданите изделия вероятно се влачи като лаф от времето когато всичко се е насищало и запоявало ръчно. Тогава действително от голямо значение е бил опитът на работниците, с какво оборудване и какви консумативи се е работило. Но тия техники пак не попадат в групата на обсъжданите тук.
    Вероятно едно от малкото места където има изобилие от подобни техники е колекцията от магнетофони на Божич.

Че аз говоря само за ръчно запояване!

Туй спойка-вълна вероятно само аз съм го виждал

А некаква статистика колко НАИМ-а на ден са се произвеждали?

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Вероятно едно от малкото места където има изобилие от подобни техники е колекцията от магнетофони на Божич.
    И там не съм виждал митковото количество "студени" спойки. (никой производител няма да държи калпави запойвачки) Случва се при текли електролити. Корозират изводите под спойката. Но пак единични случаи. Дали да не преразгледате вижданията си?

Членува от
    Sep 2009
    Възраст
    42
    Дребносерийното производство или бутиковото такова е друг случай.
    За 5000 на месец става на въпрос (сет-топ-боксове).
    R2R: Otari MX5050, Tandberg 10XD, Akai GX-77, reVox А700/A/B77/, Nakamichi HighCom-II
    Tape: Nakamichi Dragon/BX300E/482/480, Alpage AL300M(9.5cm/s), Hitachi D550M/D3300M, Sony TC-KE500/TC-K80II, Technics RS-B965/B905, Akai GXC-709D

Членува от
    Jun 2009
    Възраст
    63
    Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    Че аз говоря само за ръчно запояване!

Туй спойка-вълна вероятно само аз съм го виждал

А некаква статистика колко НАИМ-а на ден са се произвеждали?
    Ти се изкара по дърт от всички, включая и Пинко ! Кои са тези декове , дето са им поили платките ръчно ?
    Знаеш ли, между другото , като само ти си виждал спойка вълна( или поне така си мечтаеш) какви флюсове ползват там ? Трудно ще остане окислен извод , или площадка !
    Темата не е за бутиково производство усилватели, а за едросерийно производство на декове, капиш ?

Участник с ограничен достъп
    Членува от
    Mar 2014
    Възраст
    54
    На мен ми е много странно, количеството(хайде да не са студени) напукани и прекъсващи спойки!
    Това ми се вижда нереално!
    Колкото за толкова, имам допир с такава техника! Такова чудо не съм виждал! Още повече на бърз оглед.
    Редактирано от Стефан Петров; 16 May 2018 в 21:33.

Цитат Публикувано от BoardMan Покажи мнения
    За 5000 на месец става на въпрос (сет-топ-боксове).
    Е, все пак коментирам съвсем общо. Не знам кой какво е правил и в какви обеми.

А напуканите спойки са друг случай. Срещат се. Както споменах и по-нагоре, най-често около конектори, потенциометри и тежки компоненти или детайли който натоварват механично спойката.
    Една от възможните причини е, че на око, спойките по тия техники са доста "тънички". При ръчно запояване се получават по-дебелички, освен ако не се положи старание за да станат тънки.

Членува от
    Mar 2014
    Възраст
    54
    Ама ората искат да има. Виждал съм, трупано та надтрупвано и на края едно нищо!!!
    Но въпроса тук е друг.

Кой ги знае. При големи обеми на производството, вероятно спестяването на 2 винта или намаляване на обема на спойката с 15% добива съвсем смислени финансови измерения.

Членува от
    Mar 2014
    Възраст
    54
    Да! И казват, Същото качество, с 13 кг по- леко!

Не знам къде другаде у нас е имало спойка-вЪлна, но няма да споря.

Само правя логически извод - щом не са синоними, значи студената спойка е добра спойка...

Синоними, омоними, онанизми, в случая започналия това касетно отклонение е прав - качественото презапояване оправя нещата!

касеткаджия Schu's Avatar
    Членува от
    Jul 2015
    Възраст
    57
    Е задълбахме , ама никой не качи и една снимка ...
    Понятието "студена спойка" явно е нарицателно за всичко изписано като проблемна спойка .
    Мен най ме кефят т.н. "ореоли" ... по нататък като ми изпадне такава ще посна една ....
    Decks : AD-M700 ; XK-S7000 ; GX-95 ; GX-F95 ; DR-M34; CD-491 ; TD-392 ; KX-1100 ; KX-2060 ; SD-9020 ; TA-2060; CT-900S ;
    CT-F900 ;NAK: 582 ; 700 ; BX-300 ; RX-505E ;; Loewe 3780 ; TC-K75 ; V-2RX ; V-8000S ; R-9000 ; RS-BX727 ;RS-M63 ; RS-M95 .... .

Членува от
    Sep 2009
    Възраст
    42
    Цитат Публикувано от Schu Покажи мнения
    Е задълбахме , ама никой не качи и една снимка ...
    То е ясно защо - просто няма такива. Явно и това е спекулация подобна на тази с притискащите ролки. Никога не ми е хрумвало да снимам студените спойки по тези техники, но вече ще знам - всяка една ще влиза в статистиката Имал съм проблеми и може би проблеми имат тези, на които им носят регулярно техника за ремонти. При мен вече ги носят в работещо състояние, така че не страдам толкова често от такива. Това не означава, че след демонтаж и монтаж на въпросните компоненти не се е случвало да се проявят такива. Сещам се, че за един от проблемите на един касетофон преди още 10тина години виновна беше студена спойка, най-веероятно причинена още при самото производство от спойката вълна на първия електролит в захранването след изправителя (беше Елна а модела на дека не от нисък клас). Самия кондензатор беше залепен с лепило към платката а видимо изобщо нямаше проблем със спойката. Чак като случайно започнат да се губят напрежения (на моменти) и машината ресетира а секунди след това се самооправя (недостатъчни за да измериш, че захранването е пропаднало) започваш да се чудиш от къде и защо докато съвсем те изнерви и започнеш да го блъскаш в ярост за да си прояви дефекта по-настоятелно.
    Редактирано от BoardMan; 17 May 2018 в 11:31.

Членува от
    Sep 2009
    Възраст
    42

Hitachi ATRS

Малко такива спойки в ATRS системата на Хитачи. Коя от всичките е проблемна в момента не си спомням, но борбата беше няколко дни и не беше само една. От мързел не ми се припояваше цялата платка. Наложи се проследяване на сигналите по шината на процесора с цофров анализатор и някак дебъг на логиката на програмата им. Занимание, което изисква здрав и спокоен дух и интерес да разбереш как работи системата им. Ако е само за едната оправия, просто не си заслужава.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

търговец/аудиофил Димитър Димитров's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    31
    Цитат Публикувано от bojitchko Покажи мнения
    Чисто любопитство. Имаш ли възможност да покажеш някои от тези студени спойки? През целия си дълъг ремонтен стаж съм намерил само една студена спойка и то предварително заложена - стабилизиращ чип заедно с тежък радиатор държащ се на три запоени крачета. Няма начин да не се разклати.
    Привет! Ами сега намерих време да почета... Ицо вече е отговорил вместо мен, за което му и благодаря!

"Музиката е откровение, по-висше от цялата мъдрост и философия"!-Лудвиг ван Бетховен

Machine Head's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    48
    Покрай въпроса за студените спойки,аз пък се сещам за друг.
    Защо в някои модели особено Pioneer,въобще не запояват някои от кабелите,а само са завъртени около основата?
    Иначе кабела си е калайдисан,но спойка с pin-а нямат.
    Успех

Членува от
    Sep 2009
    Възраст
    42
    Цитат Публикувано от Machine Head Покажи мнения
    Защо в някои модели особено Pioneer,въобще не запояват някои от кабелите,а само са завъртени около основата?
    Това не е само там - Акай, Алпейдж и ред по-стари модели. Технологично е по-лесно (по-евтино при серийно производство). Завъртането на кабела става със специален инструмент за секунда. Кабела има достатъчна площ и поне до момента не съм срещал случаи на лош контакт от такова съединение.

търговец/аудиофил Димитър Димитров's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    31
    Цитат Публикувано от BoardMan Покажи мнения
    Това не е само там - Акай, Алпейдж и ред по-стари модели. Технологично е по-лесно (по-евтино при серийно производство). Завъртането на кабела става със специален инструмент за секунда. Кабела има достатъчна площ и поне до момента не съм срещал случаи на лош контакт от такова съединение.
    Потвърждавам го това и аз.

"Музиката е откровение, по-висше от цялата мъдрост и философия"!-Лудвиг ван Бетховен

Цитат Публикувано от Machine Head Покажи мнения
    Покрай въпроса за студените спойки,аз пък се сещам за друг.
    Иначе кабела си е калайдисан,но спойка с pin-а нямат.
    Успех
    Стандартен начин за монтаж. Прави се със специални инструменти. Има някакви изисквания към основата около която се навива проводника, и към проводника. Не става с всякакъв. Твърди се че ако се изпълни както трябва, връзката е надеждна колкото спойка.
    По нашите земи тая технология се нарича репинг, а в англоговорящите се води wire wrap.

В далечните години , когато в ЗИТ се произвеждаха ЕС сериите - всички междублокови връзки се правеха с увиване - репинг. При тестването на машините никой не поставяше под съмнение именно тези връзки!

Страница 321 от 329 ПърваПърва ... 221 271 296 311 317 318 319 320 321 322 323 324 325 ... ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени