Страница 1 от 340 1 2 3 4 5 11 26 51 101 ... ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 25 от 8476

Тема: Касетни Декове

Касетни Декове

Има ли фенови на касетните декове тука ? Баз държа че сте хора на средна възраст като мен самия

Какво казва вашия опит по отношение на следното:

Кои касетен дек има най-качествен звук на плейбек ?
    Кой касетен дек прави най-качествени записи ?
    Кои касетен дек е най-надежден и наи-малко се разваля ?

поздрави
    Димитър
    касетни: Nak Dragon, Revox B215, Nak ZX7, Tandberg TCD440A; DAT: Sony PCMR500; R2R: Technics RS1500US; CD/SACD/DVD-A: Denon DVD2900; грамофон: Empire 598, Jelco SA750D, Denon DL103R + Cinemag CMQEE3440A; усилвател: Kenwood KA127; тонколони: Klipsch KSF8.5

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Келеш, с голяма уста DJPOPA's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    42
    Разбира се , че има фенове ! А даже колекционирах декове по едно време ,но се наложи да ги продам. В момента съм с JVC TD-V562 триглав , тримоторен , с 210kHz подмагнитване при запис. Няма да обяснявам какви записи прави това чудо . Разправя се успешно и със стари касети , благодарение на високочестотното подмагнитване. Иначе класиката при дековете се нарича Накамичи. Не че няма други марки и модели , които да ги конкурират ...
    "НАЙ-ГОЛЕМИЯТ ПРОБЛЕМ НА БЪЛГАРИНА Е, ЧЕ СМЯТА ХОДЕНЕТО НА ПСИХИАТЪР ЗА СРАМНО НЕЩО" DJPOPA, 2012
    "СЕЛЯНИНЪТ МОЖЕ И ДА НАПУСНЕ СЕЛОТО, НО СЕЛОТО НИКОГА НЕ НАПУСКА СЕЛЯНИНА" народна мъдрост

Колебая се между Накамичи Драгон, седмицата (CR-7) и 1000 ZLX.
    Mного добри спомени примерно от Аlpine 95, Sony TCK 81...

Banned
    Членува от
    Feb 2007
    Възраст
    48
    Ти пък намери между кои да се колебаеш.
    Като малък имах възможността да си поиграя с двете машини на приятелски начала, даже май още си пазя записите които съм правил на такива накамичита. Страшен кеф е да ги гледаш дори.

Фен Angel's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    56
    Все още притежавам един AKAI GX85 HX Pro, който от почти три години не съм включвал даже. Стои завит, макар и в пълна изправност + дистанционно.

Записва и свири страхотно, но ... има страхотни FL индикатори!

п.п. Добре-дошъл!

Ей Момчиле, ти да не си помисли, че ги имам? За съжаление не. Само изказах мнението си по въпросите на Димитър.
    И аз като теб /като осъзнат юноша/ съм се докосвал преди доста години до класни декове - прекарвах доста време в едно студио за презапис (спомняш си вероятно, че навремето бяха доста популярни). Оттам минаха доста класни машини..., е и аз позакачих по нещо за временно слушане и записи.
    Сега си пазя в офиса само една AIWA AD-F800 (благодарности на ВА; той си знае кой е ...), за която успях своевременно да си купя резервна механика барабар с главите. Отвреме-навреме си пускам по някоя касета от дискарската ми колекция; абе - жалба за младост с две думи. 'dance:
    Иначе на марката съм върл фен, колекционирам им ЦД плейърите. И те са много добри, ако не вярваш, заповядай да провериш.
    Отдавна се каня да ти предложа една камерна среща на юристите-кабелисти,хайфисти и хайендисти (по стечение на обстоятелствата мъченици в този техничарски форум). Ама и ние си чуваме поне от 16 Hz до 16 kHz, нали, а и правим разлика от звука на бар. каса и бас китара, пък и сме си малко фанатици?

Време ми е май да си понеса балтията за няколкото оффа напоследък? Съжалявам, 'bow:, човещинка.

Banned
    Членува от
    Feb 2007
    Възраст
    48
    ВА незнам кой е но изказвам и аз благодарности за действията му
    Имам OMS3 и въпреки че ъм се отървал от доста техника в последно време него си го пазя
    Среща когато кажеш
    А аз пък да попитам автора на темата каква е неговата класация.
    Аз в момента ползвам един непретенциозен триглав луксман, просто като ми се дослуша касета да имам на какво да я пусна.

Цитат Публикувано от DJPOPA
    Разбира се , че има фенове ! А даже колекционирах декове по едно време ,но се наложи да ги продам. В момента съм с JVC TD-V562 триглав , тримоторен , с 210kHz подмагнитване при запис. Няма да обяснявам какви записи прави това чудо . Разправя се успешно и със стари касети , благодарение на високочестотното подмагнитване. Иначе класиката при дековете се нарича Накамичи. Не че няма други марки и модели , които да ги конкурират ...
    Попе, интересно нещо - на инженерите от JVC/Victor им хрумват странни решения по отношение на тока на подмагнитване. Аз за пръв път чувам за честота на тока на подмагнитване над 200 КХц. Обикновено е около 100 КХц. Добре де какво се цели с увеличената честота на тока на подмагнитване - по-малко шум заради по- ефективното канселиране на нелинеините съставляващи ?

http://www.analogaudio.narod.ru/mag/bias_01-05.djvu

Между впрочем изрових един патент на JVC/Victor от средата на 80-те в които големината на тока на подмагнитване се определя на базата не на един тон а на няколко тона с различни честоти. Знаете ли дали в някои други декове се използуват повече от един тон за определянето/изчисляването на тока на подмагнитване ?

поздрави
    Димитър
    касетни: Nak Dragon, Revox B215, Nak ZX7, Tandberg TCD440A; DAT: Sony PCMR500; R2R: Technics RS1500US; CD/SACD/DVD-A: Denon DVD2900; грамофон: Empire 598, Jelco SA750D, Denon DL103R + Cinemag CMQEE3440A; усилвател: Kenwood KA127; тонколони: Klipsch KSF8.5

Цитат Публикувано от момчил
    ВА незнам кой е но изказвам и аз благодарности за действията му
    Имам OMS3 и въпреки че ъм се отървал от доста техника в последно време него си го пазя
    Среща когато кажеш
    А аз пък да попитам автора на темата каква е неговата класация.
    Аз в момента ползвам един непретенциозен триглав луксман, просто като ми се дослуша касета да имам на какво да я пусна.
    Момчиле, какво да ти кажа - харесва ми звука на Накамичи , това са качествени декове, две мнения няма. В къщи в момента имам Накамичи 680ZX, RX505 и току що получих един Dragon на който нещо му е повредено и когато имам повече време с удоволствие ще се занимая в него. Имам и един Revox B215 който предпазих от изхвърляне на боклука като го купих за стотина долара. Главите му бяха тотално износени, за мой късмет се свързах с един швейцарец работил в Studer навремето които ми прати два комплекта чистак новички комбинирана глава и записващата глава. Веднага инсталирах единия комплект на Ревокса , смених му ролките (pinch roller) и трябва да ти кажа че сега вади разкошен звук и с нищо не отстъпва на Накамичитата дори високите честоти като че ли са по чисти , на мен лично ми най-харесва звука на Ревокс B215.

поздрав
    Димитър

Цитат Публикувано от Angel
    Все още притежавам един AKAI GX85 HX Pro, който от почти три години не съм включвал даже. Стои завит, макар и в пълна изправност + дистанционно.

Записва и свири страхотно, но ... има страхотни FL индикатори!

п.п. Добре-дошъл!
    Не зная за такъв модел на Акай. Да не би да е GX95 ? Коя година е правен ?

поздрав
    Димитър

Келеш, с голяма уста DJPOPA's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    42
    Цитат Публикувано от Dimitar13
    Попе, интересно нещо - на инженерите от JVC/Victor им хрумват странни решения по отношение на тока на подмагнитване. Аз за пръв път чувам за честота на тока на подмагнитване над 200 КХц. Обикновено е около 100 КХц.
    Митак , доколкото съм запознат , идеята за високочестотно подмагнитване не е на JVC , а е копирана от върховите модели декове на Sony , където е ползвана за пръв път.

http://www.vintagecassette.com/JVC/TD-V562

Eто и едно руско мнение по въпросите на дековете:

Цитат Публикувано от filja Карпов<serquei@mail.ru> Москва
    filja Карпов<serquei@mail.ru> Москва
    Ребята, почитал я тут отзывы о деке SONY и мне стало очень смешно - фирма SONY никогда хорошо не звучала, ее конек - видео. Вы видимо не пользовались деками других фирм. В 90Х годах я занимался мелкооптовой и розничной продажей на "ВДНХ" и на "Горбушке". Соответственно у меня была возможность перетаскать домой и поюзать аппараты многих фирм, а именно : AKAI GX-9/GX75/GX95. SONY TC-K561/661/TC-KA6ES. DENON DRM-740/DRM810(горизонтальная загрузка кассеты), ONKYO серии Integra, TEAC (номер модели уже и не помню - топовая 3 головки), AIWA AD-F910/AD-S950/AD-XK7000 EXCELIA, YAMAHA KX-693/RX-10(горизонтальная загрузка кассеты), KENWOOD 9050S, JVC TD-V562/662, TECHNICS 949/RS-AZ6/RS-AZ7, NAKAMICHI DR1, HARMANN KARDON 5500, GRUNDIG(номер модели не помню - т 3 головки), PHILIPS 930, MARANTZ (номер модели уже и не помню - топовая 3 головки), PIONEER 6,7,9 серий (3 головки). Так вот , лучше, чем деки фирмы AIWA ничего не звучит и не пишет - ЗВУК ДИНАМИЧНЫЙ, ПРОЗРАЧНЫЙ , ПОЛНОДИАПАЗОННЫЙ, С КРИСТАЛЬНО ЧИСТЫМИ ВЫСОКИМИ; ОЧЕНЬ ЧЕТКИМИ, С БОЛЬШИМ УРОВНЕМ ПРОПИСАННЫМИ СРЕДНИМИ; ВЕЛИКОЛЕПНЫМ ВОКАЛОМ И ГЛУБОКИМИ МОЩНЫМИ БАСАМИ - И ВСЕ ЭТО БЕЗ СВИСТА, ЦОКАНЬЯ ПЕРЕГРУЗКИ И БЕЗ БУБНЕНИЯ НА НИЗАХ. AIWA - единственная, которая позволяет писать на ленту нормал с перегрузкой до 10дб (TDK AD/AR/ARX - думаю, что не надо доказывать, что TDK - лучшая фирма среди аудиокассет), хром 12-14дб( TDK SA/SA-X/SA-RX), а металл вообще до зашкаливания идикатора записи(TDK MA/MA-R). И, что интересно, когда ставишь аудиоассеты, записанные на AIWA на деки других фирм - у дек этих фирм индикаторы показывают при воспроизведении такие уровни записи, на которых невозможно записать вышеуказанные модели кассет НА ЭТИХ ДЕКАХ - прет перегрузка: цыкают высокие, свистит вокал и бубнят низы. Объяснять, что больший уровень - больший динамический диапазон я, думаю, не надо (запись естественно, без всяких DOLBY, искажающих звучание. Так вот, AIWA AD-F910 пишет и звучит на порядок лучше SONY TC-KA6ES ( хотя стоила в 3 -4 раза дешевле), я не говорю уже о AD-X7000, а еще ведь была 9000 ! - но ее мне не довелось юзать.
    P.S. Как-нибудь опишу характеры звучания и недостатки всех вышеуказанных дек ( благо память хорошая, да и кассеты, записанные на них остались). Сейчас дома пользуюсь JVC KD-V662 ( 3 головки,10-21.000Гц, 0,035WRMS - мягкий, теплый полнодиапазонный "джазовый звук" с великолепным вокалом и естественными высокими, с более глубокими низами, даже чем у AIWA, ей бы уровень записи как у AIWA - цены бы не было), YAMAHA KX-10 TOP ART ( 3 головки, 15-20.000Гц, 0,045WRMS - жесткий ( с жесткими высокими, жестким но прозрачным вокалом и неглубокими "киношными" низами) звук - одним словом "ямаховский" - почему от него многие в "телячьем" восторге - не понимаю), AIWA AD-WX 929 ( 20- 19.000Гц, 0,055WRMS, 2 кассеты - звук "AIWA", слушаю болЬше на ней - так как 2 кас. с реверсом - удобно ( кстати заметьте с "быстрым реверсом"( с фотодатчиком ) - реверс срабатывает как только заканчивается магнитная лента и начинается ракорд - ни одна из других фирм такого не делает и не делала)), SONY TC-KX561 ( 20.000-19.000Гц, 0,05WRMS - "глухой" с посредственными высокими, "дикторским" вокалом и "смазанными" низами. правда довольно теплый - типичный звук SONY - не в восторге - просто взял новую за 50$ надо бы продать долларов за 100 - звучит хуже AIWA AD-WX929).
    Соответственно юзал и усилители и CD поигрыватели вышеуказанных фирм - как-нибудь поделюсь впечатлениями. А вообще самая оптимальная фирма это JVC - все компонеты по звуку между выше среднего и отлично - и кассетные деки и LP и CD проигрывателии усилители и тюнеры и аккустика - то же самое могу сказать и о видео - видеокамерах, TV, VCR, DVD этой фирмы ( я говорю о выпусках 90-Х годов, не говоря уже о легендарных 80-Х) с ценами ниже среднего. Кстати в Японии выпускались некоторые вещи этой фирмы под маркой VICTOR и JVC PROFESSIONAL ( HIGH END ) - они были еще круче, чем преднозначенные для Европейского и Американского рынка, мне прихо
    "НАЙ-ГОЛЕМИЯТ ПРОБЛЕМ НА БЪЛГАРИНА Е, ЧЕ СМЯТА ХОДЕНЕТО НА ПСИХИАТЪР ЗА СРАМНО НЕЩО" DJPOPA, 2012
    "СЕЛЯНИНЪТ МОЖЕ И ДА НАПУСНЕ СЕЛОТО, НО СЕЛОТО НИКОГА НЕ НАПУСКА СЕЛЯНИНА" народна мъдрост

Фен Angel's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    56
    Те и във фирмата не знаят за такъв модел...

- толкова отдавна не му бях свалял покривалото, че съм забравил кой модел беше! Всъщност е GX-75 MKII. Тато този:
    http://mb.abovenet.de/forum2/showtop...?threadid=5994

Ето още една снимка, която е на базовата модификация. MKII касае схемата, външният им вид е еднакъв:

http://image18.webshots.com/19/5/20/...3lhrzLP_fs.jpg

О

Цитат Публикувано от момчил
    Имам OMS3 ....
    Моля за оферта на лични. Той ми липсва във веригата. По моему не е "връхтъ на слаоледъ", но за пълнота на колекцията следва да си го придобия. Не бъди прекалено комерсиален, моля Все пак, доколкото знам, си имаш Ултрааналог + 2х PCM63! Завиждам!
    Съзнавам, че това беше за лични или друга тема и моля за извинение, ама не ми се отваря тепърва!

Banned
    Членува от
    Feb 2007
    Възраст
    48
    Dimitar13

Митко,
    И защо по дяволите с тази колекция си се заврял чак в Масачузец. Сега как да ти се изсипеме една тумба любители на касетните декове за да ти досаждаме
    Сега сериозно. Не съм слушал Ревокс от години, по мои спомени обаче ставаше въпрос за изключително прецизни машини. Съвсем ще заора в офтопика, но няма как да не спомена с умиление едно сравнение от 80 - те години, когато един пич се двоумеше между магнетофон на Ревокс и на Награ, за нещо като полу профи цели.

PR Тройката я купих като сладък спомен от един OMS7 който притежавах преди един период на безпаричие. Като се видим ще поговорим над офертата ти.

Като се спомена НАГРА, та да питам: Някой дали има останала при него такава машина, че ми е много нтересно поне да я чуя за малко, погледам... и ако може да я пипна? Интересно ми е защото тази марка ми е само в сферата на митовете, не съм виждал и слушал. Извън интереса ми са БНР, БНТ и други подобни труднодостъпни локации.
    А ако някой има и работещ дек Eumig също да не се притеснява да си признае - ще си дойдем с бирата, даже и с мезето.

с нищо не отстъпва на Накамичитата дори високите честоти като че ли са по чисти , на мен лично ми най-харесва звука на Ревокс B215.
    Подкрепям напълно!Ревокс имат по-неутрален и неукрасен звук от Накамичи,но това също е и въпрос на вкус.Притежавам Ревокс В710,който въпреки че няма удобствата на В215 има невероятен бархетен и мек звук.
    Относно темата-имам в колекцията си над 35 касетни дека,повечето квалитетни и всички в чудесно здраве.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    42
    ....и Revox, и Eumig, и Nakamichi, да не пропуснете да разгледате
    сайтчето, което намерих - http://wegavision.pytalhost.com/

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Цитат Публикувано от reelkk
    .....Относно темата-имам в колекцията си над 35 касетни дека,повечето квалитетни и всички в чудесно здраве.
    Това е впечатляваща колекция!

Дали ще прозвучи нахално да помоля за една снимка.......дори и панорамна..... Предполагам и на други съфорумници ще представлява интерес.
    През годините съм имал горе-долу толкова декове общо, които променях, но май повече от 4-5 едновременно не ми се е случвало.
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Мъдростта идва с опита. Опитът обаче, често е резултат от липса на мъдрост.
    За хората без чувство за хумор: "Не се страхувайте! Най-страшното ви се е случило вече!"

с нищо не отстъпва на Накамичитата дори високите честоти като че ли са по чисти , на мен лично ми най-харесва звука на Ревокс B215.
    Подкрепям напълно!Ревокс имат по-неутрален и неукрасен звук от Накамичи,но това също е и въпрос на вкус.Притежавам Ревокс В710,който въпреки че няма удобствата на В215 има невероятен бархетен и мек звук.
    Относно темата-имам в колекцията си над 35 касетни дека,повечето квалитетни и всички в чудесно здраве.
    Reelk, ако имаш свободно време, би ли разказал повече за моделите които имаш, мнение за положителните им страни, какво е добре направено и какво не е ти харесва ?

Аз в момента имам около десетина дека като 3-4 от тях смятам да продам наесен просто нямам място за 10 дека в къщи. Всичките декове съм купил в неработещо състояние от Ebay. Основното удовлоствие за мен е диагностицирането и ремонтирането им. Няма никаква тръпка в това да купя скъпо и прескъпо работещ дек на номинална цена. Накамичи 680ZX имаше 2 повреди в модула с контрола на флоуресцентния индикатор. Когато го купих флоуресцентния индикатор работеше 1-2 часа след което заковаваше на нула . Аз се досетих че става въпрос за orange cap desease което означава че някои от оранжевите полипропиленови кондензатори в модула за индикатора е дал фира. Смених всичките след което вече не видях заковаване на нула на индикаторите дори и след ден работа. След това ми направи впечатление че отметката на индикатора която показва пиковата стойност на единия от двата канала седи непрекъснато на едно място. Открих че една инегралка с 4 логически елемента И-НЕ беше дала фира. Смених я и индикатора заработи както трябва. От тогава не съм имал никакви проблеми с този дек , възпроизвежда и записва невероятно, наслада за ухото е. Най-много време ми отне човъркането по RX505 главно щото за няколко месеца го държах в разглобено състояние напълнен в торбички надявайки се да намеря нова айдлър гума за него. Ей, ма**ма му, свързах се с всички предлагащи в Щатите резервни гуми за Накамичи и никои не можа да ми намери айдлър гума с необходимия размер. Оказа се че модела ми RX505 е с малък сериен номер и е от една малка партида на която са слагали айдлъри с някакви нестандартни размери които вече никъде не могат да се намерят в щатите поне. В момента си работи с стария айдлър и е ОК за сега, много добър и надежден дек, направен е грубо но е здрав и след като калибрирах механиката не съм имал абсолчтно никакви проблеми с него. Единственото нещо което не ми харесва при него са всъщност индикаторите със светодиоди които според мен не са истински пикови индикатори. Друг много здрав дек и доста стар при това който много ме кефи е Pioneer CT-F1250. Взех го за стотина долара от Ebay като имаше някаква елементарна повреда в един от куплунгите на една от платките. Много време ми отне да го калибрирам както е обяснено в сървис манюъла му. Правен е 1979-та година и прави много качествени записи. Честотната му характеристика за CrO2 я дават че е до 17.5 КХц в рамките на 3 децибела което е достатъчно за мен тъй като аз чувам звуци точно до 17.5 КХц. Всъщност подробно описание на този забележителен дек има в TheVintageKnob, вероятно сте го чели вече:

http://www.thevintageknob.org/PIONEE...0/CTF1250.html

Друг невероятен дек с който се сдобих наскоро е Pioneer CT-S800. Някой има ли такава машина ? Това е дек които е много сходен с CT-939 и CT-91 изработен с типичните Elite компоненти. Има различно звучене от Накамичитата ми но в никой случай не мога да кажа че е по-лош от тях. Много кадифен загладен и пълен звук с отчетливи високи тонове но не толкова набиващи с в уши колкото при Накамичи. Ако трябва да препоръчам някому здрав и качествен дек за минимална сума този дек ще а не Nakamichi BX-300.

Прощавайте малко се поувлякох

поздрави,
    Димитър

Те и във фирмата не знаят за такъв модел...

- толкова отдавна не му бях свалял покривалото, че съм забравил кой модел беше! Всъщност е GX-75 MKII. Тато този:
    http://mb.abovenet.de/forum2/showtop...?threadid=5994

Ето още една снимка, която е на базовата модификация. MKII касае схемата, външният им вид е еднакъв:

http://image18.webshots.com/19/5/20/...3lhrzLP_fs.jpg
    Ангеле, мерси за снимките - това е много сериозна машина. Интересното е че е правена много късно - 1990, по това време вече има малко качествени декове на пазара.

Между другото , видях че човека си е ползувал PC-то да свали честотната характеристика на дека. Препоръчайте ми добра аудио карта с добър динамичен диапазон т.е. ниско ниво на шума . С мойта карта на лаптопа ми излизат някакви смешни числа за нелинейните изкривявания (ТHD) явно или кабелите ми са кофти или не съм напаснал импедансите или пък картата ми просто е кофти..

Д.

http://www.bgaudioclub.org/showthread.php?3970
    Благодаря за инфото Ангеле. M-AUDIO Firewire Solo е точно това което търся.

Димитър

general
    sample rates: 44.1, 48, 88.2, and 96kHz
    bit depth: 24-bit

line inputs
    max input: +2.2dBV (1.3Vrms)
    signal-to-noise ratio: -102dB @ 48kHz (A-weighted)
    dynamic range: 102dB @ 48kHz (A-weighted)
    THD + N: 0.0061% (-84dB), 1kHz, -1dBFS @ 48kHz
    frequency response: +/-0.2dB, 20Hz to 20kHz @ 48kHz
    +/-0.3dB, 20Hz to 40kHz @ 96kHz
    crosstalk: -116dB, 1kHz, channel-to-channel
    impedance: 14 k Ohms

line outputs
    max output (balanced): +10.2dBu (2.5Vrms)
    max output (unbalanced): +2.0dBV (1.26Vrms)
    signal to noise ratio: -107dB @ 48kHz (A-weighted)
    dynamic range: 107dB @ 48kHz (A-weighted)
    THD + N: 0.0024% (-92.5 dB), 1kHz, -1dBFS @ 48kHz
    frequency response: +/-0.2dB, 20Hz to 20kHz @ 48kHz
    +/-0.3dB, 20Hz to 40kHz @ 96kHz
    crosstalk: -118dB, 1kHz, channel-to-channel
    impedance (balanced): 300 Ohms
    impedance (unbalanced): 150 Ohms

повече за моделите които имаш, мнение за положителните им страни, какво е добре направено и какво не е ти харесва ?
    Поставяш на изпитание писаческите ми възможности.Колекцията ми е реверанс към времето,когато свалянето на музика не ставаше само с натискането на burn,а изискваше манипулиране с бутони и потенциометри за максимално добър резултат,т.е. творчески подход.Апаратите,които купувам са или свързани с носталгия,или са в резултат на импулсивни решения,но като краен резултат-да ми доставят емоция.Водещи за мен са лични критерии,като иновативност в схемотехниката и кинематиката,дизаин-например европейските Dual,Tandberg,Revox предпочитат ръчно поставяне на касетата за по-точно позициониране.
    Боя се,че поста ми може да досади на мнозина,ако изредя цялата си сбирка,та затова:
    -най-стари: Akai GX C325-top loader,Technics RS615
    -най-любими:Alpine AL85,AL65(чакам AL80),от двуглавите-Luxman K230 и Kenwood KX880D
    -най-ценни:Aurex PC X88AD(шумоподтискане ADRES),Hitachi D3300M(от 1979г.,но е с 4-битов микропроцесор за ATRS),Pioneer CT A7X,Siemens RS777(единствен триглав на фирмата)
    -и много Technics,Sony,Pioneer,Akai,Nakamichi
    В момента правя ремонт в жилището си,но обещавам снимки.Най-важното-на жена ми търпението е безкраино!

В момента правя ремонт в жилището си,но обещавам снимки.Най-важното-на жена ми търпението е безкраино!
    Мойта жена също е много търпелива, случих с нея
    Аз също ще направя снимки в скоро време.

Д.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    49

ъъъъъ декове значи

Уважаеми любители на хубавия звук, моето скромно мнение след много слушане и записване на безброй касети и направените тестове и записи върху повече от 30 дека, 20 от които съм притежавал е следното:
    Има три основни характеристики на декчетата за мен
    1 запис , възпроизвеждане
    2 механика , лентоводещ механизъм, глави
    3 красота, дизайн
    имал съм от следните класически марки
    AIWA, HITACHI, TEHNICS, SONY, MARANZ, AKAI, DUAL, SANYO,ALPINE
    притежавал съм триглави и двуглави такива, някои и с две гнезда. Значи прежде изказалите се споделят за някакъв тип саунд /прекрасен, кадифен/ на свирене на накамичета и ревокси, но не казват какви касети използват. Не съм притежавал NAKAMICHI и REVOX, но съм тествал на генератор и на реален запис Nakamichi 680ZX.....наистина впечетляваща механика, като часовник...но звука си е напълно в стандартния касетен, слушал съм и REVOX c115 които също е много корав но не ми прозвуча кой знае колко професионално. На база собствения си опит смея да споделя , че всъщност най - слабата страна в свирнята на дековете са главите и шумоподтискането. Много елитни машини просто отвратително свиреха с долби "Ц" например най- големите модели на SONY докато някои дори двуглави айвички правеха направо голям купон с долби "Ц", Имал съм и HITACHI D-E66 и D-E7 триглави с долби "Ц" които бяха с перфектна механика и електроника но със шибаните феритни глави правеха як запис с нормална честотна лента и динамика само на метални ленти TDK-MAR.
    И за касетите...приятели , едвали има марка която да не съм опитвал и с няколко модела TDK всички дековe които съм имал правеха добър запис и свирене.
    НОМЕР 1 TDK-SAX______НОМЕР 2 SONY-UCX_______НОМЕР 3 TDK-ADX това са касетите за мен.

И като мой фаворит като запис и възпроизвеждане мога да посоча без никакво колебание / с малка забележка към лентообирането /
    SONY TC-K 777 с включено долби , след калибрация и с касета TDK-SAX /искам да отбележа , че имам предвид седмиците които излязоха първи със сендъст ферит глави и долби "Б" щото после ги "подобриха" с лазераморфова глава и долби "Ц"
    Хората които са въртяли много техника и имат слух, сигурно ще споделят моето мнение, че Седмиците ще си останат най - качествено свирещ и записващ дек въобще! !
    NO LIMIT

Страница 1 от 340 1 2 3 4 5 11 26 51 101 ... ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени