Страница 315 от 329 ПърваПърва ... 215 265 290 305 311 312 313 314 315 316 317 318 319 325 ... ПоследнаПоследна
Резултати 7,851 до 7,875 от 8224

Тема: Касетни Декове

Цитат Публикувано от berov Покажи мнения
    ...джендъражи?....
    В тая област съм пълен профан, и не е редно да давам мнение...
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

В тая област спец е ледения

Положението е безнадеждно, защото е дошло до тук от неграмотност и простотия!

Наскоро имаше интервю с неккъв шеф на транспорт - създавала се нова тикет система

А аз с всичкия си акъл доскоро се борех с рутер, оксид...
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Ремонтът на "Графа", бил като музиката на Графа!

Цитат Публикувано от ittso Покажи мнения

А си позволих да направя забележка на Виктор, защото явлението става масово. Очаквам скоро време да започнат да разграфяват скалите на уредите в "омажи" и "микрофарадажи".
    Добре де, извинявам се! Няма да се повтори! Исках да посъкратя малко изречението и се извинявам.
    Иначе мерната единица за напрежение е волт и оттам добавих едно "аж" и стана волтаж. Всички в енергото се изразяват така...
    Вече ще внимавам какво пиша..., за да не обидя някого и да не го засегна..., щото попитах съвсем скромно, пък то излезе, че съм много тъп (Саше). На мен ми е през дека де, ама от учтивост се извинявам!

Цитат Публикувано от Виктор Симов Покажи мнения
    На мен ми е през дека де, ама от учтивост се извинявам!
    Пък аз ще кажа язък за извиненията, след като наака сичко с това, последното.

Цитат Публикувано от bojitchko Покажи мнения
    Пък аз ще кажа язък за извиненията, след като наака сичко с това, последното.
    Може и да си прав, ама в енергийните среди се ползува жаргон и този който не ги е чувал, явно не знае! Та в тия среди, ампераж, волтаж и т.н са си ежедневие... Ако ще се хващаме за буквите, то О'К! Няма проблеми - извинявам се! Има по-страшни и опасни неща с които човек трябва да се съобразява, но там гък няма!
    Както и да е... Приемам, че е моя грешка и повече няма да питам!
    Все пак за дека иде реч...

П.С. Между другото научих и още една нова дума, която не очаквах да бъде изречена от поп. Хванах попа да мърсува с чистачката и го питах какво прави, а той ми каза, че прави клитургия!
    Редактирано от Виктор Симов; 4 April 2018 в 23:18.

Ето и черното братче на сребристия красавец:

DSC05903.jpg DSC05904.jpg

Обърках темите! Много моля модератор да ми премести мнението в моята скромна домашна система! Благодаря!

Членува от
    Oct 2009
    Луна, Море на сенките, гр.Пейзаж, кв"Луноходец", ул. "
    Възраст
    50

wfgui

Привет на всички! Преди време в този раздел някой беше публикувал линкове за сваляне на компютърни програми за измерване на WOW and FLUTTER на декове. Моля за насока към тях, понеже ровенето е голямо, а не разполагам с нужното свободно време! Предварително ви благодаря!
    Редактирано от sabevchip; 16 April 2018 в 08:30.

Цитат Публикувано от sabevchip Покажи мнения
    Привет на всички! Преди време в този раздел някой беше публикувал линкове за сваляне на компютърни програми за измерване на WOW and FLUTTER на декове. Моля за насока към тях, понеже ровенето е голямо, а не разполагам с нужното свободно време! Предварително ви благодаря!
    Ами като не разполагаш "с нужното свободно време", за какво са ти тези програми ?

Членува от
    Oct 2009
    Възраст
    50
    Цитат Публикувано от v.georgiev Покажи мнения
    Ами като не разполагаш "с нужното свободно време", за какво са ти тези програми ?
    Ами за какво - да се "заяждам". Така бива ли? Ти за какво питаш, какво ти влиза в работата!? Ако можеш, помогни! Ако ли не, не си чеши излишно езика!

Точно така, същата програма ползвам и съм доволен . Вероятно не е за прецизни измервания например на някой Драгон, обаче за моите нужди да ми каже дали е 0.1 или 0.3 неравномерността ми върши перфектна работа

Machine Head's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    48
    Ето и едно клипче как се работи с нея-
    https://www.youtube.com/watch?v=18irXHqRJ_g
    Но предварително си направи една тестова касета на 3000 Hz на друг дек.
    Аз използувах синусоидален сигнал от компютъра и подаваш на сверен дек.
    Успех.

Членува от
    Oct 2009
    Възраст
    50
    Благодаря ви колеги най-сърдечно! Успехи пожелавам на всички ви! Хубав ден от мен!

Цитат Публикувано от sabevchip Покажи мнения
    Ами за какво - да се "заяждам". Така бива ли? Ти за какво питаш, какво ти влиза в работата!? Ако можеш, помогни! Ако ли не, не си чеши излишно езика!

Явно на луната сте с по-различен манталитет от земните хора.

Boris Ribov BoardMan's Avatar
    Членува от
    Sep 2009
    Възраст
    42
    И наистина е редно да се положат усилия в търсенето - щях да споделя линка веднага, но поради множество задачки рядко влизам тук. Различните версии на програмите дават и различни резултати, особено при ниски измерени стойности на детонации. Има осезаема разлика между софтуерния и хардуерния измервател на детонации и то не само за Драгон. Представа за степента на детонации дава и сотуерния измервател, но ако трябва да се сравнява измерената от него стойност с тази от спецификациите на машината ще се забележи разлика. Както и да е, ето го и повторно линка с няколкото версии на програмата:

https://cloud.mail.ru/public/CSxP/VmBpmxfWM
    R2R: Otari MX5050, Tandberg 10XD, Akai GX-77, reVox А700/A/B77/, Nakamichi HighCom-II
    Tape: Nakamichi Dragon/BX300E/482/480, Alpage AL300M(9.5cm/s), Hitachi D550M/D3300M, Sony TC-KE500/TC-K80II, Technics RS-B965/B905, Akai GXC-709D
    AMP: Revox B750MK2
    Headphones: Beyerdynamic T1, AKG K701, AKG K518DJ
    ---------------------------------------------------------------
    Магнитен звукозапис -> www.facebook.com/lab2104/

Имаш ли впечатления дали някоя от версиите дава по-близки до хардуерния измерител резултати?

Krassy's Avatar
    Членува от
    Jul 2011
    Възраст
    48
    Мархаба на компанията...

Сдобих се с изключително добре запазен касетен дек Yamaha TB-700. Всичко му работи, но от дългото стоене явно му е нужна някаква профилактика. Усещам, че има затормозяване при въртене на касетка, превъртането нещо също не е адекватно.

Чудя се между различните опции... Да му направя профилактика или да го дам на някой, който да му направи такава и да го пусна в ибей или у нас. Гледам един му иска луди пари:

https://bazar.bg/обява-8709021/дек-yamaha-tb-700

или ако някой има интерес към него за някаква разумна сума
    (XMOS USB to I2S - DIY 1541A tube stage) Dual Turntable - DIY RIAA - DIY Mono blocks Valvo E810F-interstage- Philips EL509 - DIY Scanspeak Revelator TL /oceanman/
    DIY silver 7N cryo OCC cables & Duelund speakers cables - Soundcare, Bass Dream DIY Acoustic Resonators, mpingo Shun Mook

Цитат Публикувано от Krassy Покажи мнения
    Мархаба на компанията...

Сдобих се с изключително добре запазен касетен дек Yamaha TB-700. Всичко му работи, но от дългото стоене явно му е нужна някаква профилактика. Усещам, че има затормозяване при въртене на касетка, превъртането нещо също не е адекватно.

Чудя се между различните опции... Да му направя профилактика или да го дам на някой, който да му направи такава и да го пусна в ибей или у нас. Гледам един му иска луди пари:

Можеше и по-просто - Мархаба на компанията, ма низнам какво искам?
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Ремонтът на "Графа", бил като музиката на Графа!

Ако ти е интересно и ти се занимава, направи му профилактика. Ако не, дай го на някой профи в материята.
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Мархаба на компанията...

Хаха руснака си прави ташак с малоумния бг потребител, тоя дек дори от япония ди си го поръчаш няма да стъпи на повече от 100лв. Ако си го взел на повече само заради оценката на тоя пич си се леко казано издокарал но евала за фенството!
    Перед снятием корпуса следует вынуть вилку из розетки сети питания!

Analogue Source - Telefunken s 500 hi fi, Studio Tonarm Ortofon AS 212
    DAC-Musical fidelity- Integrated Amplifiers:Tube amp AMC, Perreaux- speakers: Tannoy, Spendor BC 1
    Interconnect Cables: VDH - Speaker Cables - AudioQuest

Krassy's Avatar
    Членува от
    Jul 2011
    Възраст
    48
    Не, дойде ми бонус и след като го получих реших да проверя в интернет що за стока е.
    И така попаднах на тази обява.
    Аз нямам никакъв интерес към тази машина.
    Затова и пиша тук, в случай, че някой би го искал.
    Ако не е нищо особено нищо не губя
    (XMOS USB to I2S - DIY 1541A tube stage) Dual Turntable - DIY RIAA - DIY Mono blocks Valvo E810F-interstage- Philips EL509 - DIY Scanspeak Revelator TL /oceanman/
    DIY silver 7N cryo OCC cables & Duelund speakers cables - Soundcare, Bass Dream DIY Acoustic Resonators, mpingo Shun Mook

Banned
    Членува от
    Aug 2014
    Възраст
    46
    ... и да го пусна в ибей или у нас. Гледам един му иска луди пари:

Winning bid : £19.99
    Можеш да го подариш на лицето руснак - да му станат два. Гледам понасъбрал е паметници на културата, вечно негови.

Krassy's Avatar
    Членува от
    Jul 2011
    Възраст
    48
    Не, ще го обява за продажба

Тоя SAJMEN сме го коментирали в друга тема. Всичките му цени за надути до безкрайност и моето мнение е, че не продава, а просто се фука.
    Иначе за дека - най-малко ремъчета ще иска. Не са кой знае какво капиталовложение. Самата машина обаче не е нещо особено.
    Cassette deck User
    Amplifer Denon PMA-720A, CD player Denon DCD-920, tape deck Onkyo TA-2570, tuner Denon TU-580RD, speakers MB Quart 690MCS.
    www.scalemodels-bg.com

Страница 315 от 329 ПърваПърва ... 215 265 290 305 311 312 313 314 315 316 317 318 319 325 ... ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени