Страница 340 от 342 ПърваПърва ... 240 290 315 330 336 337 338 339 340 341 342 ПоследнаПоследна
Резултати 8,476 до 8,500 от 8536

Тема: Касетни Декове

Aми записвай си, че си писал!
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

HITACHI D-33s

Бихте ли ми помогнали в намиране на сервизно ръководство за касетен дек HITACHI D-33s. Или на друг сходен модел, който ще ми върши работа.

Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    Ех тарамбучко, намествай очилата по добре. Къде са приликите?
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

Machine Head's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    49

HITACHI D 22s

Цитат Публикувано от Георги Х Покажи мнения
    Бихте ли ми помогнали в намиране на сервизно ръководство за касетен дек HITACHI D-33s. Или на друг сходен модел, който ще ми върши работа.
    Прикрепени файлове Прикрепени файлове
    “Музика лоша няма,има лош изпълнител!“

Machine Head's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    49

Благодаря на колегата "Machine Head" и всички които се включиха по темата.

търговец/аудиофил Димитър Димитров's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    32
    Цитат Публикувано от Didov Покажи мнения
    Ех тарамбучко, намествай очилата по добре. Къде са приликите?
    Аз вчера му казах да си обръща внимание на здравето о време ама не иска да ме слуша.

Членува от
    Aug 2015
    Възраст
    45
    Каква може да е логиката, дека ми Technics RS-BX501 реверсен, да не харесва и да провлачва касети "No Name" с готов запис независимо от фирмата: Унисон, Рива Саунд, Кристал и тн. ..... Рекърдс. Сложа ли обаче TDK, Sony, Hitachi, Maxell, Basf, Congress, SKC, Raks и други от марковите касети плейва без грешка. Сякаш ги сканира и разпознава по обложката им. Смених ремъка /даже два пъти и с различни дължини/, двете тонролки, за проба смених и мотора, е няма, не ги ще тези касети и това е. Не забелязвам намаляване на оборотите на тоността, явно приплъзват тонролките при по-тънка лента, ама колко да е по-тънка тази лента....... Може ли да е от намален натиск на пружинките, които натискат тонролките към тоносите, ама пък и двете едновременно. При ревесната посока провлачва с една идея повече.
    Редактирано от sa-ex510; 30 August 2019 в 13:23.
    R2R Akai 4000DS mk2 + Deck Pioneer CT-506 + Amp Pioneer SA420 + Респром УС-221 + ОТМ 1-02

"Аз отдавна не се дразня от хора около мен, от които не зависи личното ми щастие и не ни свързват чувства.
    Пускайте катализатори на ферментационния им процес и после просто приемайте винаги с усмивка резултатите от кипежа." - hifiresearch74

Machine Head's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    49
    Ето тук има качено добро видео за смяна на ремъци и притискащи ролки-
    https://www.youtube.com/watch?v=Yj4VuINK-4A
    Да не би самите ленти да са скапани от времето?
    Аз пък имам касети,които отлагат в/у главите.Те са "NO NAME".
    Успех.
    Редактирано от Machine Head; 30 August 2019 в 17:03.

Всички касети:
    Цитат Публикувано от Machine Head Покажи мнения
    ,,,отлагат в/у главите...
    Кои по-малко, кои много, кои на килограм...

Членува от
    Aug 2015
    Възраст
    45
    Тоя от видеото, явно за първи път разглобява механиката. Аз съм сменил и ремъците и тонролките. Сложил съм допълнително от прозрачните протекторчета, дето се нанизват на тоносите, да предпазват от разтичане на смазка по тях. Подскажете откъде тук в БГ може да се поръчат читави тонролки.

Добре, а ленти ТДК и Сони от 70s как не влачат, а разни "Nо Name" от 90s са вече зле и то всичките, без изключение. Иначе и Raks и SKC дето са ширпотреба, се държат идеално. Явно са закачили малко от старата школа с качествено ленто-производство.
    R2R Akai 4000DS mk2 + Deck Pioneer CT-506 + Amp Pioneer SA420 + Респром УС-221 + ОТМ 1-02

"Аз отдавна не се дразня от хора около мен, от които не зависи личното ми щастие и не ни свързват чувства.
    Пускайте катализатори на ферментационния им процес и после просто приемайте винаги с усмивка резултатите от кипежа." - hifiresearch74

Machine Head's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    49
    Касети със стари записи навремето съм купувал от София докато работех там.
    Има едно магазинче на „Княз Борис I“.
    И то бяха супер запазени.

Поразгледай как е обратния опън при възпроизвеждане и в двете посоки. Възможно е там да има промяна от където да идва и проблем. Разгледай добре и въпросните касети с готови записи. Пусни ги на други машини ако имаш и виж как е положението. Загледай се докато се въртят дали се навива хубаво лентата или се навива на криво и започва да търка в стените на касетата. Много често след годините гледам, че на много от касетите ми са се изкривили сериозно ролките от където идват сериозни проблеми, особено към края на страната. Та виж, нещата може да са комплексни. Ако не са съхранявани добре е възможно и да има сериозна деградация на лентата и да лепне направо. Имам такива крайно тежки случаи в които от деградация дори не може да поддържа скоростта както трябва. Успех!

Членува от
    Oct 2009
    Луна, Море на сенките, гр.Пейзаж, кв"Луноходец", ул. "Крат
    Възраст
    50
    Да пред(по)ложа и аз нещо, за което е ставало дума тук по-рано. Предполагам, че споменатите "no name" касети вероятно са с разпадащ се повърхностен слой на лентата и поради тази причина тя прилепва към главата при възпроизвеждане. Останалите, марковите, би следвало да са със запазена все още лента, която си приплъзва по главите нормално и не създава допълнително усилие на задвижващия механизъм, изразяващо се в чуваеми детонации. И аз имам такива "no name"-ски, на които дори лентата проскърцва от заплесването при възпроизвеждане. Признак за подобен ефект е отлагането на фини бели прашинки от лаковото покритие върху главите, но не е задължително при всички. Какво да се прави - ментаци. Предлагам пробно да се премахне медната пластинка с кечето и да се пусне без нея. Ако (д)ефектът с детонациите изчезне, нещата са ясни. Успех!

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    32

Toshiba PC-4360

Здравейте! Наскоро преборих този ретро красавец Toshiba PC-4360: 11cace95442db85e0255eb88053e.jpg
    Снимката е примерна от нета. Лично не съм снимал в този случай.
    Като цяло машината мина стандартното обслужване на механизма - нови ремъци, тонролка. Всички селектори разглобени и почистени. Мина ми през ум, че последното е и причина за острото апериодично пукане в единият канал, но не. Оказаха се дефектни чиповете на възпроизвеждащите усилватели. Меренето с осцилоскоп ме ориентира най-добре.
    За еднаквост поръчах и за двата канала. Става дума за TA7122AP: IMG_20190906_085330.jpg
    Успях да ги намеря в КСП, но с поръчка от чужбина (допълнително оскъпяване на цената) и чакане около 2 седмици. Радвам се, че всичко се оправи и декчето е в отлично здраве. Споделям да си имате на ум, ако попаднете на сходен проблем в този модел.

Членува от
    Jun 2009
    Възраст
    64
    Цитат Публикувано от Димитър Димитров Покажи мнения
    Здравейте! Наскоро преборих този ретро красавец Toshiba PC-4360: 11cace95442db85e0255eb88053e.jpg
    Снимката е примерна от нета. Лично не съм снимал в този случай.
    Като цяло машината мина стандартното обслужване на механизма - нови ремъци, тонролка. Всички селектори разглобени и почистени. Мина ми през ум, че последното е и причина за острото апериодично пукане в единият канал, но не. Оказаха се дефектни чиповете на възпроизвеждащите усилватели. Меренето с осцилоскоп ме ориентира най-добре.
    За еднаквост поръчах и за двата канала. Става дума за TA7122AP: IMG_20190906_085330.jpg
    Успях да ги намеря в КСП, но с поръчка от чужбина (допълнително оскъпяване на цената) и чакане около 2 седмици. Радвам се, че всичко се оправи и декчето е в отлично здраве. Споделям да си имате на ум, ако попаднете на сходен проблем в този модел.
    Я по подробно ? Искаш да кажеш, че пукането в единия канал, е било причинено от предусилвателите на двата канала ?

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    32
    Цитат Публикувано от rope Покажи мнения
    Я по подробно ? Искаш да кажеш, че пукането в единия канал, е било причинено от предусилвателите на двата канала ?
    По чип на канал е. Да, пукането в десният му канал бе причинено от единия от тези чипове. Аз смених и двата, за да бъдат напълно еднакви.

Членува от
    Aug 2015
    Възраст
    45
    Цитат Публикувано от Supraphon Покажи мнения
    Поразгледай как е обратния опън при възпроизвеждане и в двете посоки. Възможно е там да има промяна от където да идва и проблем. Разгледай добре и въпросните касети с готови записи. Пусни ги на други машини ако имаш и виж как е положението. Загледай се докато се въртят дали се навива хубаво лентата или се навива на криво и започва да търка в стените на касетата. Много често след годините гледам, че на много от касетите ми са се изкривили сериозно ролките от където идват сериозни проблеми, особено към края на страната. Та виж, нещата може да са комплексни. Ако не са съхранявани добре е възможно и да има сериозна деградация на лентата и да лепне направо. Имам такива крайно тежки случаи в които от деградация дори не може да поддържа скоростта както трябва. Успех!
    След като ми свърши почивката се върнах към ежедневните си глупости и естествено продължих и с опитните постановки. Лентите не лепнат и не се разпадат, но съвсем леко цапат тонролката, която след почистване спира провлачването за известно време и после започва отново. Явно идват и много тънки, понеже сръвнени със стандартна "маркова" касета с просто око се забелязва значително по-малкия диаметър на навитата ролка в касетата. Тези касети ги пробвахме на триглаво Сони на един колега и на някои от тях и Сонито се запъна, но не чак толкова като Техникса. Друго, което ми направи впечатление при тези касети е невъзможността на автоматичната калибровка да разпознае с какви настройки да ги записва дека, което говори за деградация им. Иначе с Pioneer СТ-506 от 1978г. няма грешка - вървят си всички до една без дори да се усещат леки детонации. Предполагам и други по-стари машини ще ги въртят без да се замислят.

Цитат Публикувано от sabevchip Покажи мнения
    Да пред(по)ложа и аз нещо, за което е ставало дума тук по-рано. Предполагам, че споменатите "no name" касети вероятно са с разпадащ се повърхностен слой на лентата и поради тази причина тя прилепва към главата при възпроизвеждане. Останалите, марковите, би следвало да са със запазена все още лента, която си приплъзва по главите нормално и не създава допълнително усилие на задвижващия механизъм, изразяващо се в чуваеми детонации. И аз имам такива "no name"-ски, на които дори лентата проскърцва от заплесването при възпроизвеждане. Признак за подобен ефект е отлагането на фини бели прашинки от лаковото покритие върху главите, но не е задължително при всички. Какво да се прави - ментаци. Предлагам пробно да се премахне медната пластинка с кечето и да се пусне без нея. Ако (д)ефектът с детонациите изчезне, нещата са ясни. Успех!
    Да, може би го има и това. Сега установявам, че няма проблеми при някои от унисонките, когато са използвали касетка Ракс, от ония прозрачно-белите без никакви надписи по тях. При тях е видимо, че и лентата вътре е с нормална дебелина. Пробвах и 90 минутни касети, като там няма проблем (въпреки че лентата е по-тънка в сравнение с 60 мин., но явно не е чак толкова тънка и некачествена като "no name"), стига да са си оригинални.
    Всичко това е само за информация.... на къде рано или късно се е запътило хобито ни. След още 10-на години ще се радваме и ще разчитаме на малокото останали най-здрави ленти .
    Обаче покрай това установихме и нещо друго .... Записи на двуглавия Техникс с автоматичната калибровка се чуват по-слабо и глухо на триглавото Сони, докато записи на Сонито се възпроизвеждат отлично от Техникса. Като цяло записите от Техникса са с по-ясни среди и високи, а баса е по-стегнат, докато на Сонито високите леко грачат, а баса е размазан.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    32
    ....Обаче покрай това установихме и нещо друго .... Записи на двуглавия Техникс с автоматичната калибровка се чуват по-слабо и глухо на триглавото Сони, докато записи на Сонито се възпроизвеждат отлично от Техникса.....
    Двата дека най-вероятно са по различните стандарти за ниво.

След като ми свърши почивката се върнах към ежедневните си глупости и естествено продължих и с опитните постановки. Лентите не лепнат и не се разпадат, но съвсем леко цапат тонролката, която след почистване спира провлачването за известно време и после започва отново. Явно идват и много тънки, понеже сръвнени със стандартна "маркова" касета с просто око се забелязва значително по-малкия диаметър на навитата ролка в касетата. Тези касети ги пробвахме на триглаво Сони на един колега и на някои от тях и Сонито се запъна, но не чак толкова като Техникса. Друго, което ми направи впечатление при тези касети е невъзможността на автоматичната калибровка да разпознае с какви настройки да ги записва дека, което говори за деградация им. Иначе с Pioneer СТ-506 от 1978г. няма грешка - вървят си всички до една без дори да се усещат леки детонации. Предполагам и други по-стари машини ще ги въртят без да се замислят.
    За кои касети става дума?

Членува от
    Aug 2015
    Възраст
    45
    Цитат Публикувано от Димитър Димитров Покажи мнения
    Двата дека най-вероятно са по различните стандарти за ниво.
    Мите, извинявай, сега виждам че си писал. Дековете дори са от една и съща година, не знам защо обаче не си пасват записите помежду им. И двата са с заводските си настройки на главите, не е от азимут....

За касетите ще пусна поста си в темата за магнитните ленти.

И смяташ, че "заводските настройки" се пазят 100 години?

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    32
    Цитат Публикувано от sa-ex510 Покажи мнения
    Мите, извинявай, сега виждам че си писал. Дековете дори са от една и съща година, не знам защо обаче не си пасват записите помежду им. И двата са с заводските си настройки на главите, не е от азимут....

За касетите ще пусна поста си в темата за магнитните ленти.
    Заводски са проектирани по различни стандарти за нива. Затова. Хич да не те притеснява. Нормално е.

Усмихнат hifiresearch74's Avatar
    Членува от
    Dec 2013
    Възраст
    45

Проблем с Протон

Привет,
    оказа се при издирвателно ровене, че от Протон етапът ми е останал Proton 720
    20191011_130035.jpg
    20191011_125650.jpg
    20191011_125643.jpg
    На какво може да се дължи това :

Недолюбвайки тези източници дали ще трябва да свалям и разглабям механиката
    При техниките е като с децата - "Моите са най-хубави !"
    Хората музиките си менят , но нрава - не !

https://www.youtube.com/channel/UCok...gKUBQ/featured
    Технологиите се доминират от два вида хора: едните разбират онова, което не могат да управляват, а другите, управляват онова, което не разбират.

Стига да не е реторичен въпроса, определено има проблем в механиката. Не знам в конкретния модел как е организирано предаването на въртящия момент към приемащата ролка, но най-често се използват фрикционни ролки, и вероятно някоя от тях се е втвърдила и не може да предаде нужния въртящ момент. Другия вариант е съединителя да е дал фира по някаква причина, и там да се губи въртящия момент. Следва да се провери и с ръка дали пък не е спечена приемащата ролка и за това да не иска да се върти. Та, явно ще е необходимо разглабяне на механиката, но то пък си е и удоволствие, докато не опре до части които се търсят с месеци.

Страница 340 от 342 ПърваПърва ... 240 290 315 330 336 337 338 339 340 341 342 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени