Страница 316 от 316 ПърваПърва ... 216 266 291 306 312 313 314 315 316
Резултати 7,876 до 7,900 от 7900

Тема: Касетни Декове

То никой дек не е нещо особено, ама като сте се хванали, вече 400 страници...
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    То никой дек не е нещо особено, ама като сте се хванали, вече 400 страници...
    Това ти беше в много повече!!! Да ти дам моя номер на лични и да те заведа при Сашо Александров, па да чуеш... !!!
    Обаче те моля за една каса бира като идваш, щото като печервенееш, да те "загасим"!

Защо му обръщаш внимание? Или вече се възприема като необходимо зло в тоя форум?
    Digital front: Esoteric DV-50s Analog source: ProJect RPM 1 Carbon upgraded; Koetsu Black LOMC Pre-Amplification: Conrad Johnson Premier 17 LS; Acous Tech PH-1 Premium Phono stage; Amplifiers: Audio Note P - Zero tube monoblocks; McIntosh MC 502 Speakers: Von Schweikert VR - 6; Phones: Stax SRD - 4.; Cables: Nordost Red Dawn; MIT Terminator 6; Transparent MusicLink1; Analysis Plus Oval 9; AudioQuest Splitters; Aural Thrills Audio Silver Braid Tweaks: Stillpoints Stands;

Цитат Публикувано от Николай Милков Покажи мнения
    Защо му обръщаш внимание? Или вече се възприема като необходимо зло в тоя форум?
    Букито не е лош човек, но прекалява и то много! Не бива така и то необосновано да се изказва! Нека да даде ясни примери защо и да видим!!! Иначе съм му свикнал на простотиите...

Специално за Букито:

DSC04785.jpg
    Редактирано от Виктор Симов; 20 April 2018 в 21:59.

Цитат Публикувано от Виктор Симов Покажи мнения
    Букито не е лош човек, но прекалява и то много! Не бива така и то необосновано да се изказва! Нека да даде ясни примери защо и да видим!!! Иначе съм му свикнал на простотиите...
    Ами понеже го лигавите и толерирате простотиите му. Никакъв компромис, никакво внимание!
    Digital front: Esoteric DV-50s Analog source: ProJect RPM 1 Carbon upgraded; Koetsu Black LOMC Pre-Amplification: Conrad Johnson Premier 17 LS; Acous Tech PH-1 Premium Phono stage; Amplifiers: Audio Note P - Zero tube monoblocks; McIntosh MC 502 Speakers: Von Schweikert VR - 6; Phones: Stax SRD - 4.; Cables: Nordost Red Dawn; MIT Terminator 6; Transparent MusicLink1; Analysis Plus Oval 9; AudioQuest Splitters; Aural Thrills Audio Silver Braid Tweaks: Stillpoints Stands;

Ледени касетни тъпни

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Май никой не долавя скрития смисъл в постовете на Буки. Буки та Буки! Почти във всяко негово мнение има интересна идея. Ами помислете и може нещо да ви хрумне.

berov's Avatar
    Членува от
    Apr 2007
    Възраст
    59
    Цитат Публикувано от bojitchko Покажи мнения
    Май никой не долавя скрития смисъл в постовете на Буки. Буки та Буки! Почти във всяко негово мнение има интересна идея. Ами помислете и може нещо да ви хрумне.
    Винаги може да се намери някое изключение.....

То оня го каза - на 80% от бугарите нищо не мое им хрумна!

касеткаджия Schu's Avatar
    Членува от
    Jul 2015
    Възраст
    57
    Тъй като съм само един касеткаджия -- моля да ми разтълкувате "скрития смисъл" и "интересните идей" в трите поста на Букито от тази страница . МОЛЯ !

П.П. - не се заяждам ...нищо лично ... просто ми е интересно какво разбират другите , а Аз не мога нищо -- ама нищичко
    Decks : AD-M700 ; XK-S7000 ; GX-95 ; GX-F95 ; DR-M34; CD-491 ; TD-392 ; KX-1100 ; KX-2060 ; SD-9020 ; TA-2060; CT-900S ;
    CT-F900 ;NAK: 582 ; 700 ; BX-300 ; RX-505E ;; Loewe 3780 ; TC-K75 ; V-2RX ; V-8000S ; R-9000 ; RS-BX727 ;RS-M63 ; RS-M95 .... .

Цитат Публикувано от Schu Покажи мнения

просто ми е интересно какво разбират другите , а Аз не мога нищо
    За съжаление това не може да се обясни. Който-както го разбира. Например аз намирам, че повечето негови постове са достатъчно съдържателни. Убеден съм, други мислят същото, но българщината...

Членува от
    Jun 2009
    Възраст
    63
    За съжаление това не може да се обясни. Който-както го разбира. Например аз намирам, че повечето негови постове са достатъчно съдържателни. Убеден съм, други мислят същото, но българщината...
    Тук се обсъждат касетни декове, всичко друго е спам, пък бил той и "съдържателен" ! Нищо лично против Букарьов, ама прекалява малко, най меко казано !

От мен да мине - един четвърти

Касетофонът е уред, неподходящ както за аудиофила, така и за меломана. Един излишен уред, който обаче все пак е имал своето историческо място. В миналото!

Днес, ретромераците ги разбирам, прекрасно разбирам и носталгията, но - до там.
    Може човек да го удари на пауза и докато му свири там DAC-a, CD-то, радиото, да му маат чистачките. На мен лично ще ми е кеф. И известен харч на ток. Даже мисля да пробвам, с ролковия естествено...

Обаче върховната простотия в днешно време да си губиш времето с касетки не я разбирам.
    Е, за майсторите в ремонта - нищо лошо, требе да се яде.
    Само че да седнеш и да записваш CD-та и плочи на касетки
    После защо нямало време за слушане на музика - виж темата!!!

Но въпреки очевадната ненужност на такъв уред както навремето, така и днес, преди около година осъзнах, че от касетафоняците все пак е имало една огромна полза. Конкретно за нас, българите, в България. Нея по-ще я разберете, но ще ви оставя да се досетите сами!

И понеже въжаров се прави на интересен, въпреки че никога не съм имал никакъв касетофон, всички излезли книги по темата у нас, на български и на руски ги имам! И съм ги чел, примерно по 20-30 пъти всяка

Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    ... въпреки че никога не съм имал никакъв касетофон, всички излезли книги по темата у нас, на български и на руски ги имам! И съм ги чел, примерно по 20-30 пъти всяка
    Ти с това ли се приспиваш или просто Дарвин е с пълна сила при теб!?

gore's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    40
    Цитат Публикувано от Schu Покажи мнения
    Тъй като съм само един касеткаджия -- моля да ми разтълкувате "скрития смисъл" и "интересните идей" в трите поста на Букито от тази страница . МОЛЯ !

П.П. - не се заяждам ...нищо лично ... просто ми е интересно какво разбират другите , а Аз не мога нищо -- ама нищичко
    Аз не ги разбирам тея постове, понеже ползвам форумната опция - "списък игнорирани".
    Иначе, на село ми останаха 2 стари дека, но те изпълняват функция, подобна на тази, която изпълнява окачената на стена картина.
    Странно би било никой да ти каже: "закво ти е таа дръта картина? Окачи си един модерен 4k smart ultra hd... телевизор".
    d(°L°)b

Членува от
    Jun 2009
    Възраст
    63
    И понеже въжаров се прави на интересен, въпреки че никога не съм имал никакъв касетофон, всички излезли книги по темата у нас, на български и на руски ги имам! И съм ги чел, примерно по 20-30 пъти всяка
    Ами прочети ги още веднъж, и спри да спамиш в темата. Май си се занимавал и със други неща така, само с четене от книги !

Не се сърдете на Букито. Той с времето е еволюирал и се е превърнал в заядлив дядка както мен. Ако погледнете ранните му постове (от преди 8-9 години) бил е много умерен и смислен. Променило го е това, че не е успял да ни направи инакомислещи по отношение на касетните машини и за това ги сипе врели некипели без да съзнава, че цапа толкова интересната тема. Не вярвам, че ще се промени, за това нека някой модератор от време на време да изтрива тези бисери и да остава това което би ни било от полза.
    Редактирано от АудиоИдиот; 24 April 2018 в 10:24.

Boris Ribov BoardMan's Avatar
    Членува от
    Sep 2009
    Възраст
    41
    Аз касетофони ползвам единствено от интерес към технологията по времето, когато са създавани (и да крадна по някоя друга конструкторска идейка за схемотехниката). Касетката като преносна среда директно си звучи ограничено (и винаги е звучала така) особено ако човек в паралел е слушал лента на висока скорост. Ползата от касетката преди време - пестене на пари и лесна достъпност на носителя. В момента всичко като музика е налично и достъпно на пазара. Една хубава празна касета е на цената на нов винил - смисъл от презапис няма никакъв. Съвсем далече съм от мисълта, че лентата е подобрител на качеството а и изобщо не харесвам да слушам копие, което да се различава от оригинала, макар и "по-добре звучащо". Ред машини от подписа си ги пускам (рядко) и то по различни причини.

Да кажем D5500М (още не е досглобена, но е в пълна изправност) ми харесва заради лудостта на конструкторите да имплементират 4 битов процесор, в който да вложат демултиплексори за толкова много нужни цифрови сигнали по управлението на триточковата калибрация. Цифровата памет на динамичните сигнали е направена с най-обикновенни електролити в базите на цифровите транзистори.

Alpage AL300 пък е наистина с потенциален възпроизвеждащ усилвател и не случайно същата схема е ползвана в AL85 и K04/05 на Luxman. За разлика от традиционните решения там на входа има биполярен транзистор (който е в режимни параметри близко до JFET) и JFET като втори последван от повторител - съвсем правилна схема и съм сигурен, че за разработката на това решение са потрошили доста време за експерименти, както и консултация от доста експерти по схемотехника по онова време. Втория транзистор трябва да е JFET а не BJT, въпреки че BJT по онова време са били доста по-нискошумящи. Това е продиктувано от режима на първия транзистор, който използва 100к за товарен резистор. Всеки макар и малък входен шумов ток на второто стъпало би довел до значителна шумова компонента внесена от този голям изходен импеданс, а както е ясно JFET имат практически нулев шумов ток. Тази разлика се вижда при Nak 482, който ползва 100к като товарен резистор на първото стъпало и BJT на второто - добре свиреща схема, но доста по-шумна, въпреки относително добрите транзистори, които Nakamichi са използвали. За сметка на това супер прехвалената схема на Pioneer CF-F1250 за нищо не става и като цяло си е голяма грешка. Не може да сложиш шумящ JFET на входа, на сорса на който е поставен резистор с голямо съпротивление, внасящ висок собствен топлинен шум) и да очакваш добри резултати.

Драгона пък е ясно защо толкова много си го харесвам - няма по-добре конструиран директен мотор за задвижването на лентата. Съответно системата по захват и следене на скоростта съчетава аналогова памет (sample & hold) и за разлика от традиционните PLL системи, където винаги има пулсация на управляващия сигнал, то в това решение сигнала за грешка се подава еднократно след преминаване на целия интеграционен период. В ревокс B710/215 също има интересно решение за осредняване на грешката - там ползват дискретно съграден 3 битов преместващ регистър, на който сменят посоката според заданието (избързваща или изоставаща скорост). От едната страна регистъра се пълни с единици от другата с нули а от изхода на втория регистър се взима сигнал, който се интегрира през аналогов филтър. Все се каня като остане време да опиша подробно и двете схеми на задвижване в тези модели, защото наистина са нетрадиционни и доста интересни. И при двете има интересни решения за защита и изключване на мотора при загуба на синхронизация, както и решения за обръщане на посоката на въртене на директните мотори при реверсния Драгон.

Техниксите като цяло са голяма грешка. B905 си го пазя защото е с доста красив дисплей и освен това е напълно съвместим по честотна характеристика с доста топ машини от преходния период (Накове 680ZX, ZX7 и 9, AL85, K04 и 05 и др). Айва Екселия от сериите 007/009/9000 никога няма да си взема - нищо интересно в тези машини. Скоро ще излезе от печат една моя публикация, в която се изследва входното поведение на нискошумящи ОУ (съвременни), която ползва за база точно схемното решение на Айвата. Резултатите са доста интересни и долазват (измервания и симулации) две неща: първо AD797 е най-лошата алтернатива за ОУ на входа и е един от най-шумящите в такъв дизайн. Второ - не може да се очакват добри крайни резултати от тази схема ако не се постави много добър JFET операционен, какъвто не е поставен. Коментирам Айвата защото и 905цата е направен по подобен начин. 965 пък ми е спомен от детските години и е напълно съвместим с последния IEC Prague. Имам доста правени на него касети и това е основната причина все още да не съм го разкарал от колекцията. Заедно със Сонито TC-K500 ги ползвам основно за бързо превъртане на лента заради индикаторите им за разход на лента в реално време - и двата са доста по-точни и добре направени спрямо тези на Айвите 009 и Нак CR-7.

Като цяло ми харесва да изследвам решения, които са продиктувани от това да се борят с инак убития носител в тази технология. А що до ремонти - вече рядко взимам и то с много уговорки. В тези машини всичко е извън нормален работен ресурс, като се започне от ремъци, притискащи ролки, почернели сребърни контакти и опипващи пъпки, спекла се смазка, която изисква пълно почистване и разглобяване, изсъхнали електролити, хрипави транзистори, страдащи мотори (дори и да са NOS), скапани фрикции, които не отговарят по размер на наличните в момента и ред други дивотии, които обезсмислят ремонта на тези машини освен ако не е пълна реставрация за ценител-колекционер, склонен да заплати високата цена на компонентите и съответно труда по начинанието. Труда по подобно начинание е двойно по-голям от този, който е бил вложен при производството на дадена машина, най-малкото защото първо трябва да се разглоби и демонтират въпросните 'чаркове' и след това отново да се сглоби. Според доста хора обаче проблемите в тази боклукчава техника се свеждат до израза "сигурно е нещо дребно"
    R2R: Otari MX5050, Tandberg 10XD, Akai GX-77, reVox A/B77/, Nakamichi HighCom-II
    Tape: Nakamichi Dragon/BX300E/482/480, Alpage AL300M(9.5cm/s), Hitachi D550M/D3300M, Sony TC-KE500/TC-K80II, Technics RS-B965/B905, Akai GXC-709D
    AMP: Revox B750MK2
    Headphones: Beyerdynamic T1, AKG K701, AKG K518DJ
    ---------------------------------------------------------------
    Магнитен звукозапис -> www.facebook.com/lab2104/

Machine Head's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    48

HI-FI касетни декове

Аз съм прочел книгата на Б.Орозов за тях и мога да кажа,че е достатъчно ако човек се интересува.
    Получаваш доста информация.
    Още на времето ме привличаха като техника.
    Цифровизацията е малко компромисна.Искаш качество трябва да осигуриш място в компютъра.Един вид счетоводство.Ако може това да се каже прогрес?
    Дековете мисля за достатъчни.
    Успех.

То и за аналогови записи трябва да осигуриш повече място (касети или ролки) така, че винаги е икономика, няма как. Уважавам аналоговите носители, и си ги използвам с приятни чувства за развлечение. Качеството на касетите в 60% от случаите ме удовлетворява. Но по никакъв начин не бих могъл да твърдя че не стават по-качествени цифровите записи. Просто съотношението цена-качество е по-добро при цифров запис.

Boris Ribov BoardMan's Avatar
    Членува от
    Sep 2009
    Възраст
    41
    Цитат Публикувано от Machine Head Покажи мнения
    Цифровизацията е малко компромисна.Искаш качество трябва да осигуриш място в компютъра.Един вид счетоводство.Ако може това да се каже прогрес?
    Дековете мисля за достатъчни.
    Малка кутийка (NAS) извън компютъра и не шуми - събира 4TB данни (FLAC компресия без загуба при декомпресия). Два диска в RAID 1 масив за да може ако някой от дисковете все пак се скапе да не се загубят данните. Това са над 5'000 пълни албума с висока резолюция. Към това може да се закачи всякакъв прецизен дак по избор (мултибит или еднобитов според вкуса, DSD или 24bit PCM). Като цяло цената на цялата система е съизмерима с цената на непрофилактиран дек от топ класата (с които има смисъл човек да се занимава). Разликата е в това, че записа не старее, не си променя звученето във времето, не се скапва от лекавост на лентата или отлагане на слой върху главата и най-важното: не страда от копир ефект, който лесно се чува в паузите и няма вероятност по някаква причина все пак да се намачка лентата или някоя непочистена тонролка да съсипе с пропукване цялата касета по време на тихите моменти. Това за мен определено е прогрес.
    R2R: Otari MX5050, Tandberg 10XD, Akai GX-77, reVox A/B77/, Nakamichi HighCom-II
    Tape: Nakamichi Dragon/BX300E/482/480, Alpage AL300M(9.5cm/s), Hitachi D550M/D3300M, Sony TC-KE500/TC-K80II, Technics RS-B965/B905, Akai GXC-709D
    AMP: Revox B750MK2
    Headphones: Beyerdynamic T1, AKG K701, AKG K518DJ
    ---------------------------------------------------------------
    Магнитен звукозапис -> www.facebook.com/lab2104/

Борка, какво ще кажеш за Technics M275X? Интересно ми е мнението ти за него!

Иначе касетките са измислени като компактни и с цел лесно да са преносими! Второто условие е някак си тази лента да е в затворено пространство, щото прах, атмосферни условия и ред други фактори са били на преден план за това действие... Уви, неуспешно..., но все пак за компактност са успяли.
    Мен много ме радват всякакви стари, аналогови машини, особено ако са с марка Pioneer. Разбира се, живота си играе с нас и бях принуден да се разделя с "много лоши и покъртителни машини" като Pioneer CTF1250, 900, 700... Живота продължава разбира се и продължавам да следя за интересни стари машини, които ме карат да се чувствувам жив! Съгласен си Борка с мен, нали? А и всички останали си мисля, че споделят ако не напълно, то донякъде моята страст.
    Поздравявам всички декаджии!

Членува от
    Oct 2009
    Луна, Море на сенките, гр.Пейзаж, кв"Луноходец", ул. "
    Възраст
    49
    Благодаря, поздрави и от мен - един от декаджиите! Много полезни постове са последните няколко! С интерес ги изчетох. Е, това си е! И на мен, също като набора В. Симов, ми поддържат духа и настроението и "ме карат да се чувствам жив".

Борката е много прав че касетните машини не могат да се мерят с новите технологии и да си призная с години не съм се докоснал до касети макар че в колекцията има повече от 130 дека.Не искам и няма да забравя, че за мен началото в света на качествения звук се започна с касети и касетен дек.
    Тази епоха ми носи много сантименти и незабравими емоции и хич не беше лошо. Тогава нямаше нито винили като хората ,нито техника и да можеш да запишеш на касета музика с качество почти еквивалентно на винила беше повече от удоволствие и предизвикателство. и искам да споделя че записите ми на касети от преди 35 години все още ме кефят с качеството. Не споделям всичко което се отправя като критика към касетите. Мога да направя демонстрация и да поспорим.От старите си касети до сега не съм имал оплаквания
    Редактирано от АудиоИдиот; 24 April 2018 в 21:05.

Страница 316 от 316 ПърваПърва ... 216 266 291 306 312 313 314 315 316

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени