Резултати 1 до 20 от 20

Тема: Focal Spirit Classic vs. NAD HP50

Focal Spirit Classic vs. NAD HP50

Сдобих се с Sennheiser HD 4.40BT...
    Не лоши слушалки, но и има какво да се изисква от тях. Особено в частност на безжичното предаване. Имам приятел, който заслужава подарък и мисля да му ги подаря, още повече, че му харесаха доста когато му ги дадох да ги преслуша.
    Както и да е...
    Та... кабела си е кабел. Мислех да си взема нещо с Apt-X HD, но се отказах и от тази идея. Каквато и да е технологията, компресията си остава компресия. А и няма много продукти на пазара с тази технология все още. А и са скъпи.
    Поразгледах доста. Идеята е следната. Качествен и изразителен звук с широка сцена и много добър бас. Не на последно място и доста важно е и да са елегантни, защото ще се ползват в по голямото си време на улицата.
    Лошото е, че се спрях на модели, които не се намират много лесно. Но пък са нещо към което масата на се стреми да се добере (a.k.a Bose, Sennheiser, Beats, Sony...). Искам да са и удобни. Focal-а мисля според ревютата малко куца от към тази гледна точка.
    Най-лесно ми е да си взема B&O Beoplay H6 2nd Gen, но пък вътрешно не съм убеден, че е разумна покупка.
    Заглеждах се и по продуктите на B&W.
    В момента рипвам доста дискове (оригинални) във flac с Exact Audio Copy и се получават добре. Стиловете са pop, r&b, soul, dance, rock и т. н. Слушам главно на телефона си Moto Z Play с Powerapm плейър и резултата е доста добър. Харесва ми повече от наличния ми A&K Junior.

Какво ще ме посъветвате да си потърся на цена около грубо 150£? Нещо от гореописаните или нещо друго?
    Благодаря в аванс на отзовалите се!

EDIT:
    Ориентирал съм се към затворен тип без много "изпускане" на звук.
    Живея за момента на о-в Джърси. Локалните магазини са малко и доста бедни от към предложения. Нищо не мога да чуя преди да го купя.
    Редактирано от BardoSore; 10 October 2017 в 15:47.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Свих избора до следните модели:

Focal Listen
    KEF M500
    B&O Beoplay H6 2nd Gen
    V-Moda Crossfade M-100

» V-Moda-та са най-скъпите и са прекалено комерсиализирани. Но пък с брутална сглобка, интересен дизайн и 50 мм драйвери, които "гърмят". Казват, че са с v-shaped звук. Но пък си гонят цена от 200 паунда и повече. Лошо...
    » Beoplay H6 са страхотно изработени слушалки с качествени материали, много добре изглеждащи и по общо мнение първенци в удобството. Звучат много добре за цената си, но явно все пак може да се намери и по-добро. Иначе средно аритметично са добър избор.
    » KEF M500 са отново не лош клас слушалки от фирма, която има повече опит в ОТ. Все пак въпросния модел е успешно попадение и потребителите и ревюиращите са доволни. Има какво да се изисква, но вече тук се минава към аналитичната сфера където аз нямам работа.
    » Focal-а е подобна слушалка на една доста силна и уважавана фирма. Отново сме в жанра на звук за забавление от колкото на този, който ни кара да изчисляваме октавите по 3.14. Отново добре изглеждащи. Има съмнение за удобството.

Всички модели са нещо далеч над средното ниво за ценовия си диапазон. Само дето V-Moda-та ми идва вече малко скъпа, а и честно дизайна не ме впечатлява толкова. B&O са пък нещо което се вписва повече като маркетингова мода, отколкото като висококачествен аудио продукт.
    По ме впечатляват моделите на KEF и Focal. Все фирми, които разбират от звук и музика. Харесват ми като дизайн, цена и звукови качества определени на базата на мненията на интернет потребителите.

Вие какво бихте ме посъветвали?

B&O-тата ме кефят като дизайн а и мненията за тях са позитивни НО не знам доколко ще имат бас....... V-moda-та за мен е ГРОЗНА, т'ва трябва да си някакъв мега, ултра гига метал че да те кефи това. Макар че минават за BassHead-ски което мен ме кефи щото обичам баса просто слушам такъв тип музика. Според мене едни слушалки на Sony биха ти паснали много добре. Звучат топличко, високите не искат да ти пробият главата, и като цяло слушалките на Sony са си универсални във всяко едно отношение- стават за много стилове музика (Изключая XB серията които стават само за Dubstep, Hip-Hop и R&B) но дизайна при всички е ненатрапчив и може да си ги носиш със всякакво облекло. Не знам ти си прецени.

Всъщност исках да кажа добре изразен и контролиран бас, а не бас ориентирани слушалки. V-Moda-та клони към тази basshead категория, макар и да са в wall of fame на inerfidelity.
    Sony няма да си взема поради причината, че искам нещо доста по-различно от "обичайните заподозрени".

Мисля да се пробвам с KEF M500. Явно доста добре звучащи слушалки без да навлизат в аналитичната сфера (именно за това получават и негативни оценки на места), семпли и елегантни и по всеобщо мнение изключително комфортни за носене въпреки факта, че са on ear. А и получавам намаление от Amazon тъй като тук за острова свалят около 18% на checkout-а. Излизат ми около 150£. За мен лично няма как да не са ъпгрейд на горепосочените Sennheiser-и.

Не че сте ми длъжни с нещо, ама тази секция на форума съм забелязал е доста тегава. Разбирам да съм питал дали да дам повече пари за някой модел ня Sony с "повечко басец" или да си взема "онея лъскавите на Genius от кварталния PC магазин"...
    Нали уж за това е форума...всеки да помага с каквото може, пък било и то празни приказки само и само автора да получи някакво удовлетворение, че е част от него и някой се интересува от идеите му.
    Нарочно не пуснах тема в headfi. Патриотизъм?

Aleksam78's Avatar
    Членува от
    Sep 2016
    Възраст
    39
    Цитат Публикувано от BardoSore Покажи мнения
    Не че сте ми длъжни с нещо, ама тази секция на форума съм забелязал е доста тегава. Разбирам да съм питал дали да дам повече пари за някой модел ня Sony с "повечко басец" или да си взема "онея лъскавите на Genius от кварталния PC магазин"...
    Нали уж за това е форума...всеки да помага с каквото може, пък било и то празни приказки само и само автора да получи някакво удовлетворение, че е част от него и някой се интересува от идеите му.
    Нарочно не пуснах тема в headfi. Патриотизъм?
    То има причина за „тегавостта“. При това море от слушалки когато човек пита за някой по-рядка марка и има дори вероятност никой да не ги е пробвал. И като сложиш и субективността на всеки вкус...
    Аз например имам 3 броя слушалки/тапи. Ultrasone 900 pro, Hifiman RE600s и 64audio U2. Първите две са все с петзвездни ревюта, но ако трябва да си оставя само едни, ще са третите.
    Иначе първите са много добри в ниските и високите честоти и са от категорията, която търсиш/с изключение на безжичната функция/. Тук не знам за фен на безжична връзка. Цената е такава, на каквато си ги намериш. Аз ги бях взел доста под 150 паунда
    Редактирано от Aleksam78; 13 October 2017 в 07:36.
    "Sometimes less is more"

Първо не знам дали сте ме разбрали правилно, но искам задължително сигнал през кабел. Безжичните слушалки за мен вече са кауза пердута.
    Второ трябва да са затворен тип. Не е нужно да имат noise canceling. Даже е по-скоро ненужно.
    Трето да са много удобни и със семпъл, но елегантен дизайн.
    Четвърто имам фикс идеята да са по аудиофилска марка, но в сегмента на 150£.

Обичам баса, но ми е ужасно неприятно останалото да "глъхне" под него. Харесвам V-shaped ориентирания звук. Обичам и да се заигравам сериозно с еквалайзери и т. н.
    Poweramp е един страхотен мобилен плейър и в комбинация с добър или повече хардуер е нещо което задоволява изискванията ми напълно.
    Слушам flac предимно и като цяло само lossless.

Ultrasone 900 pro са слушалки, които не намирам нови за под 300£ за съжаление.

За сега оставам на варианта KEF M500.
    Не знам какво ви е мнението за Audio‑Technica ATH‑MSR7? Според мен и видяното в нета, не са чак толкова "весели" слушалки.

https://www.massdrop.com Разгледай ,може да ти хареса нещо.

Не съм наясно дали на остров Джърси предлагат суперлукс, но ето един евтин вариант, който мачка наред много напети събратя от маркови и скъпи такива! Полуотворени са (видях, че търсиш затворен обем).
    Ето линк към тях: https://www.musicworld.bg/bg/m_42200...lux_HD330.html

За тази цена и това качество което предлагат, просто нямат аналог! Мисля, че са копие на Beyerdynamic 900. Единствено отстъпват на Beyerdinamic 900 по мощността, но пък високите им са брилиянтни и една идея по-добри като цяло!

За съжаление нещо не схващам идеята на горепосочения от borbata сайт.

Чел съм достатъчно за Superlux. За мен хайпа е повече от излишен. А и нищо лично, но аз съм решил да изхарча грубо 150£ за нещо което звучи дори и за повече, а ти ме караш да си купувам слушалки, които нямат и 30£.

Насочил съм се сериозно към Focal Spirit One S. Предимството им пред KEF M500 по мои заключения са, че имат нормално долностоящ жак, а не като на KEF-а да е странично разположен и да се използва l-shape накрайник. Още повече KEF-а има и странно тънък плосък кабел, който поради гореописаната причина си е цял филм, ако искам да го сменя. Focal-а има обикновен кабел 3.5 мм към 3.5 мм и както искам да се оттърва от него защото е с вградено управление, ще ми е много лесно да си намеря висококачествен такъв на друга марка без такова.
    Изглеждат страхотно с тези червени дунапренчета (харесвам червеното) и това червеничко S.
    Звучат доста fun изглежда, а имат сериозна сцена за затворени слушалки. Общо взето са солидно звучащи.
    Цената им също е добра.
    Притесняваме единствено удобството.
    Ето едно приятно ревю.

Явно страхотни слушалки за тази цена са и NAD HP50, но се намират малко трудно и имат неанатомична форма на диадемата което изглежда доста неестествено и грозно.
    Редактирано от BardoSore; 14 October 2017 в 03:55.

Aleksam78's Avatar
    Членува от
    Sep 2016
    Възраст
    39
    Цитат Публикувано от BardoSore Покажи мнения
    За съжаление нещо не схващам идеята на горепосочения от borbata сайт.

Чел съм достатъчно за Superlux. За мен хайпа е повече от излишен. А и нищо лично, но аз съм решил да изхарча грубо 150£ за нещо което звучи дори и за повече, а ти ме караш да си купувам слушалки, които нямат и 30£.

Насочил съм се сериозно към Focal Spirit One S. Предимството им пред KEF M500 по мои заключения са, че имат нормално долностоящ жак, а не като на KEF-а да е странично разположен и да се използва l-shape накрайник. Още повече KEF-а има и странно тънък плосък кабел, който поради гореописаната причина си е цял филм, ако искам да го сменя. Focal-а има обикновен кабел 3.5 мм към 3.5 мм и както искам да се оттърва от него защото е с вградено управление, ще ми е много лесно да си намеря висококачествен такъв на друга марка без такова.
    Изглеждат страхотно с тези червени дунапренчета (харесвам червеното) и това червеничко S.
    Звучат доста fun изглежда, а имат сериозна сцена за затворени слушалки. Общо взето са солидно звучащи.
    Цената им също е добра.
    Притесняваме единствено удобството.
    Ето едно приятно ревю.

Явно страхотни слушалки за тази цена са и NAD HP50, но се намират малко трудно и имат неанатомична форма на диадемата което изглежда доста неестествено и грозно.
    Много е вероятно да си най-големия специалист за тези модели във форума. Така че послушай вътрешния си глас и най-вероятно няма да съжаляваш.
    "Sometimes less is more"

Крайно време беше някой да предложи Superlux-а...... не е истина просто. Човека иска да строши грубо около 400 лева за слушалки и той му казва "вземи си за 70 лева много са добри". Човек да се чуди да се смее ли, да реве ли. Иначе по въпроса за Spirit One S-взимай ги, тях ги рекламират като идеални за ползване с телефон така че взимай тях. И още нещо, каквито и слушалки да решиш да взимаш задължително гледай да са със L-образен жак щото ако са със "прав" жак просто за 1 година ще им се е*е мамата а това не го покрива гаранцията(поне в България). Аз имам едни AKG-та с прав жак и за година и половина кабела се пречупи и почнаха да изскачат медните жички и кабела е за боклука. Просто при този тип жакове, ако не са добре подислилени в основата дори и най-малкото опъване създава голямо напрежение и в един момент кабела се пречупва и почват да излизат жички и глупости. Въпреки че каза че не искаш Sennheiser аз бих те посъветвал да погледнеш техните Urbanite и Urbanite XL- едните са On-Ear другите Over-ear. Има доста ревюта и хората им се кефят.

Няма логика да "тичам" след Urbanite сериятата на Senheiser. За мен това е линия, която отговаря на звука на Beats, но се справя естествено по-добре. А и при наличието в момента на HD 4.4.BT не виждам логика да си взема нещо което е една идея по-добре вероятно.
    Колкото до жака... ако имаш време разгледай снимки на KEF M500 и Focal Spirit One S в нета и виж какво се мъча да обясня по-горе. На Focal-а много лесно му се сменя кабела. А и окомплектованите такива много рядко са качествени. А и аз пазя.

Ентусиаст ... theshadowmen's Avatar
    Членува от
    Jul 2009
    Възраст
    38
    Цитат Публикувано от danko Покажи мнения
    Крайно време беше някой да предложи Superlux-а...... не е истина просто. Човека иска да строши грубо около 400 лева за слушалки и той му казва "вземи си за 70 лева много са добри". Човек да се чуди да се смее ли, да реве ли. Иначе по въпроса за Spirit One S-взимай ги, тях ги рекламират като идеални за ползване с телефон така че взимай тях. И още нещо, каквито и слушалки да решиш да взимаш задължително гледай да са със L-образен жак щото ако са със "прав" жак просто за 1 година ще им се е*е мамата а това не го покрива гаранцията(поне в България). Аз имам едни AKG-та с прав жак и за година и половина кабела се пречупи и почнаха да изскачат медните жички и кабела е за боклука. Просто при този тип жакове, ако не са добре подислилени в основата дори и най-малкото опъване създава голямо напрежение и в един момент кабела се пречупва и почват да излизат жички и глупости. Въпреки че каза че не искаш Sennheiser аз бих те посъветвал да погледнеш техните Urbanite и Urbanite XL- едните са On-Ear другите Over-ear. Има доста ревюта и хората им се кефят.
    Ти добре скачаш с рогата напред,ама отскоро прослушвам едни нови Superlux HD668B ,на които вчера сложих нови велурени наушници и въпреки,че не са разсвирени в момента,бият и засрамват 90% от моделите на пазара до 200 лева...Да,водят се полу-отворен тип,има и някой друг лек кусур като цяло,но за парите си са чук и без почти никаква конкуренция.Сравнявам ги пряко с другите ми Sennheiser HD 558 и 668-ците са с дори по-широка сцена,леко по-кристални среди и ниски,макар че високите им са ярки и малко по-остри за моя вкус.Разликата в цената няма и да коментирам.Просто тези 668В-ци стават и за домашно ползване ,и за мобилна употреба,но си искат велурени наушници за комфортно ползване.Автора вероятно по-добре да взема посочения Фокал от изборените модели.
    Редактирано от theshadowmen; 14 October 2017 в 12:30.
    GA-Z87-HD3(rev. 1.1)/4770K+Hyper 212 EVO/4x4GB DDR3 1.5V / GTX970 4 GB/WD 640GB+1TB WD Green+1TB Samsung F3/ASUS RoG Xonar Phoebus/Seasonic S12 II 620/ANTEC P280/LG 34UM58-P 21:9+Beyerdynamic DT-770 Pro 80 Ohm

То ако ставаше с четене...

Но никой не иска да слуша, за да му е виновен някой друг после!
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Aleksam78's Avatar
    Членува от
    Sep 2016
    Възраст
    39
    . И още нещо, каквито и слушалки да решиш да взимаш задължително гледай да са със L-образен жак щото ако са със "прав" жак просто за 1 година ще им се е*е мамата а това не го покрива гаранцията(поне в България). .
    И каква логика стои зад това?
    Това не е ли един вече прегърнат кабел, който обикновено се прегъва още веднъж в джоба ти?
    "Sometimes less is more"

По принцип има ли ги налични факторите невнимание и лоша конструкция, всичко с времето рано или късно дефектира или се разваля от употреба.

Цитат Публикувано от Aleksam78 Покажи мнения
    И каква логика стои зад това?
    Това не е ли един вече прегърнат кабел, който обикновено се прегъва още веднъж в джоба ти?
    Ако "основата" не е добре подсилена при "правия" жак и няма добри strain reliefs(не знам как му се казва на български) които да поемат напрежението просто този кабел е заминал за 1-2 години ако се ползва ежедневно. Един кабел с L-образен жак колкото и да го дърпаш не можеш да го прекъснеш или пречупиш(неволно) щото просто е под ъгъл и единствения начин да го разсипеш е да дърпаш право нагоре но те повечето имат доста добри strain reliefs които са еластични и поемат напрежението. Само да поясня- "правия" жак е ОК когато отива във слушалките но не е добър когато е за връзка с телефона.

Aleksam78's Avatar
    Членува от
    Sep 2016
    Възраст
    39
    Ако "основата" не е добре подсилена при "правия" жак и няма добри strain reliefs(не знам как му се казва на български) които да поемат напрежението просто този кабел е заминал за 1-2 години ако се ползва ежедневно. Един кабел с L-образен жак колкото и да го дърпаш не можеш да го прекъснеш или пречупиш(неволно) щото просто е под ъгъл и единствения начин да го разсипеш е да дърпаш право нагоре но те повечето имат доста добри strain reliefs които са еластични и поемат напрежението. Само да поясня- "правия" жак е ОК когато отива във слушалките но не е добър когато е за връзка с телефона.
    Идея си нямах. Аз съм с три L-образни, но си мислех че са по-уязвими и все внимавам накъде са завъртяни. Сапромата ми е гравиран в мозъка
    Редактирано от Aleksam78; 15 October 2017 в 18:15.
    "Sometimes less is more"

strain reliefs - пластини за застопоряване, пластини за задържане на обратно движение
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени