Страница 2 от 2 ПърваПърва 1 2
Резултати 26 до 43 от 43

Тема: Монтаж на филтър/кросоувър в или извън озвучителното тяло ?

Цитат Публикувано от mkocev Покажи мнения
    Струва ми се че на дъното, близо до задната стена е оптималния вариант, но може и да греша.

...
    Не, не грешиш!

Цитат Публикувано от Bis Покажи мнения
    ...и я закачете към хенриметър...
    От Хенри Форд ли идва това? Или от Хенри Кисинджър?
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Ако наистина се "чуват" бобините, то какъв е проблемът да се екранират?

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    48
    Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    ...
    От Хенри Форд ли идва това? Или от Хенри Кисинджър?
    От О'Хенри идва. Който е казал: "Глупаци има всякакви, но моля, не се изправяйте, докато не бъдете повикани лично..."
    Истината е една, и тя е, че ... няма една истина!

Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.

Цитат Публикувано от Виктор Симов Покажи мнения
    Ако наистина се "чуват" бобините, то какъв е проблемът да се екранират?
    С бетон? Асфалт?

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Floyyd's Avatar
    Членува от
    Oct 2008
    Възраст
    49
    Прикрепването на кондензаторите посредством топъл силикон дали не променя параметрите им? Пистолетите за топло лепене на практика го нагорещяват, дали не е по-добре да се ползва този, който е в цилиндричните опаковки и не се нуждае от загряване?
    IN GOD WE TRUST

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    51
    Не.

Мисля че силикона би бил подходящ за заливане на елементите, тъй като би трябвало да има демпфащи свойства.
    Смолата ще стегне всичко, но според мен силикона повече ще обира вибрациите.
    Мисля да "наклепам" само бобините със смола за да предотвратя разхлавбане, да залепя елементите с топъл силикон за основата и да ги стегна за всеки случай с "немска тел" (опашки), а пък ако реша да заливам всичко да ползвам нещо обратимо

Едни пляскат епоксидна смола, други битум, трети силикон, четвърти лепило, пети лак и т.н. Лак, битум, лепило и силикон не ти препоръчвам, защото се чистят никак. Айде силикона се лющи сравнително лесно, ама е гъвкав все едно с нищо не си залял бобините. Епоксидната смола се кърти с повече упоритост и е най-доброто за мен. Но ти си знаеш. Сподели после с какво си залял. Благодаря.

Имам чувството, че не си разбрал какво имам предвид в последния пост
    Ще споделя.
    Редактирано от mkocev; 12 October 2017 в 21:43.

Имам чувството, че не си разбрал какво имам предвид в последния пост
    Ще споделя.
    Май е така. Извинявай, уморен съм.

А, няма проблем

Митко, Коцев, Кочев, ако това е вярно:

Колонките са малки с портове и ще се слушат от тихо до умерено ниво.
    то може нищо да не правиш или така само лееекичко с пистолета с тубата.

Тъй като асемблирането на филтър за двулентови OT ми е за първи път, се оказа че ще имам нужда от малко пояснения и насоки.

Става въпрос за този проект.

В нета има доста информация и снимки около реализацията, но все пак се оказа че има неща които не успяха да ми станат съвсем ясни.

Оригиналната схемата на филтъра е тази:

OvernightSensationXO.jpg

В нета попаднах на тази картинка:

xo1.jpg

Оригиналната схема е оформена с пътечки, към които са свързани елементите и по този начин се оформят начало, край и някаква последователност на свързване на елементите.

На долната картинка, която вероятно представя директно свързване на елементите, точките на свързване на терминалите и говорителите ми изглеждат малко странно.
    Особено точката, която обединява минуса от терминала, минуса на мидбаса и плюса на туитъра.

В крайна сметка, елементите са свързани като на оригиналната схема, но последователността и "посоката" някак липсват.
    Не знам това доколко би оказало влияние.

Та се чудя как е най-добре да свържа елементите.
    Директно един за друг или да оформя "пътечки" с кабела и да ги навържа към тях, като по този начин ще се спази нещо като последователност ?
    Предполагам че платката е добро решение, но нямам такава.

От друга страна, ако се направят пътечки с кабел точно като на схемата ще станат малко излишно дълги.
    Вероятно истината е някъде по средата между двете картинки

И друго което не ми е ясно, има ли значение дължината на крачетата (телчетата) на елементите.
    Т.е. може ли да се скъсяват и доколко това оказва влияние ?

Другия чифт колонки е с широколентови говорителчета с режекторен филтър и там може да се каче че нещата са ясни.

rutcho's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    52
    Та се чудя как е най-добре да свържа елементите.
    Свържи ги, точно както е показано на картинката.
    Единственият недостатък при "точковия" монтаж, е ниската технологичност при серийно производство.
    Краищата на елементите трябва да са добре зачистени. Преди спойката трябва да се усучат добре. Крачетата на елементите не бива да се скъсяват твърде много - нека останат с малко резерв.
    Бобините трябва да се закрепят със "свински опчшчици" към платката. Трябва да се стремим разстоянието между двете бобини да е максимално, а самите те да са перпендикулярни една на друга, както е показано на картинката.
    Топлият силикон е добър за закрепване, но не и за заливане на целия филтър - затова си има специални еластични смоли. Аз лично съм много доволен от заливането с церезин, при положение, че ОТ няма да се подлага на високи мощности.

Благодаря

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    51
    За точки можеш да ползваш кухи нитове, които позволяват запояване. Има от бяло тенеке, има медни.
    Можеш да си направиш нит от медна тръбичка. като я смачкаш аксиално между два центъра.
    Даже има медни попнитове, на които след смачкване трябва да избиеш остатъка от пирона.

Ако предварително закрепиш стабилно компонентите на плоскостта можеш да направиш връзките във въздуха, т.нар. обемен монтаж. Входно-изходните проводници също трябва да са надеждно закрепени.

Бих препоръчал да се избягва употребата на нещото наречено "топъл силикон". Зависи и от използвания материал, но ширпотребата държи колкото да не е без хич.
    Има хубави неутрални силикони и полиуретанови лепила. Използвайте такива.
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Страница 2 от 2 ПърваПърва 1 2

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени