Резултати 1 до 6 от 6

Тема: Предусилвател с PGA23xx CS3310

Членува от
    Nov 2008
    Възраст
    45

Предусилвател с PGA23xx CS3310

Понеже ми беше останал един чип, реших да спретна един предусилвател с PGA2310, за постановката използвах Arduino MEGA, но е възможно да се използва: уно, нано или каквото имате налично.
    Предвидена е възможност за използване на OLED или LCD дисплей 16х2, предвидена е възможност за сериен и паралелен дисплей, като в случая е паралелен.
    Схемата се вижда от соурс кода, описано е кое на кой крак е свързано.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Прикрепени файлове Прикрепени файлове
    Редактирано от asen_v_k; 7 October 2017 в 15:02.
    "Истинската свобода е липсата на страх"

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    39
    Бях понаписал нещо преди да се скапе платформата.... и се затри...
    Та по въпроса, много ми е любопитно какво ще изкараш от PGA231x и CS3310 и дали ще ти хареса. Ползвам един съраунд процесор с CS3310 и въпреки че е с интегрални ОУ-та звукът е доста приличен и няма явните недостатъци, които помня при PGA .... не че е супер топ ниво, но предполагам ако пробваш CS3310 и ти ще намериш разлика... е трябва и да са истински де... ама кое ще гарантира това.... Поне при мен и CS са истински и PGA бяха семпли от TI не вярвам да са пратили лоши
    С TC9xxx и подобни също се постигат прилични резултати, но не е като релета или дискретно решение.....
    DIY и нестандартно: PC->Xmos USB->PCM1704 цап -> CMOS дискретен пред -> 3-лентов активен дискретен крос -> хубави стъпалца -> 26W8861T + ER15RLY + XT25TG30-04

А какъв е смисълът от такова устройство?
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Членува от
    Nov 2008
    Възраст
    45
    Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    А какъв е смисълът от такова устройство?
    Имах излишно PGA и спретнах софтуерчето и го изтествах от бездействие, а може на някой да му свърши работа.
    Опитвам се да бъда полезен

Членува от
    Nov 2008
    Възраст
    45
    Цитат Публикувано от machinow Покажи мнения
    Бях понаписал нещо преди да се скапе платформата.... и се затри...
    Та по въпроса, много ми е любопитно какво ще изкараш от PGA231x и CS3310 и дали ще ти хареса. Ползвам един съраунд процесор с CS3310 и въпреки че е с интегрални ОУ-та звукът е доста приличен и няма явните недостатъци, които помня при PGA .... не че е супер топ ниво, но предполагам ако пробваш CS3310 и ти ще намериш разлика... е трябва и да са истински де... ама кое ще гарантира това.... Поне при мен и CS са истински и PGA бяха семпли от TI не вярвам да са пратили лоши
    С TC9xxx и подобни също се постигат прилични резултати, но не е като релета или дискретно решение.....
    Тествах го с PGA и лично аз на сляп тест с моно сигнал на слушалки не открих разлика при 0дб с директно свързана жица.
    На някой може да не му харесва като звук, но аз мисля, че е по-добре от китайски alps.

Това е добре, но интересно ще бъде да го тестваш на други нива на затихване сравнен с резистивен делител със същия коефициент да кажеш тогава как ще е.

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени