Резултати 1 до 10 от 10

Тема: Въпрос за VISATON

Въпрос за VISATON

Здравейте. Имам B&W 601 към които добавих суб Visaton W200S в 45 литрова кутия с активно управление. Ефекта е много приятен, но ми се иска да разбера дали има смисъл от ъпгрейд с AL200 или GF200 и ако така кой модел е по музикален? Искам да подчертая ,че не става въпрос за децибели и домашно кино а за приятно и вярно музикално звучене. Моля хора , които са имали възможност за съпоставка да споделят мнения. Предварително благодаря.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Любопитен Vankata_84's Avatar
    Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    32
    Чисто финансово няма смисъл. На звук също мисля няма да оправиш кой знае какво. АЛ и ГФ ще свирят значително по-добре на по-високи честоти, а ти тях реално ги слушаш от основните ОТ. По скоро ако добавиш парите за суб и смениш основните ОТ тогава според мен разлика ще е по-добра.
    Вкъщи: Denon poa2200, hk 980, DIY: visaton ke25sc, SB17NRXC35-8, SB34NRX75-6
    Колата: pioneer x580bt 3-way NW, sony xm-d1000p5, jbl p1020, OEM Infinity
    Други: str-de425, klipsch tangent t10, kenwood r-se7(x2), RFT B7186, DIY Visaton SUB W-20.39

В сайта им са представени като hi-end и това ме подтиква към размисли.

Членува от
    May 2011
    Възраст
    29
    Аз бих заложил на gf200 или Tiw200xs

Не са ли твърде различни? На "хартия"

Избора е направен. TIW 200 SX. Добър или лош. Вече поръчан.

Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    32
    Какво ще захранва говорителя?
    Други: str-de425, klipsch tangent t10, kenwood r-se7(x2), RFT B7186, DIY Visaton SUB W-20.39

Цитат Публикувано от Димитър Филипов Покажи мнения
    Здравейте. Имам B&W 601 към които добавих суб Visaton W200S в 45 литрова кутия с активно управление. Ефекта е много приятен, но ми се иска да разбера дали има смисъл от ъпгрейд с AL200 или GF200 и ако така кой модел е по музикален? Искам да подчертая ,че не става въпрос за децибели и домашно кино а за приятно и вярно музикално звучене. Моля хора , които са имали възможност за съпоставка да споделят мнения. Предварително благодаря.

За мене тези колонки нямат нужда от подкрепа от долу! Предполагам, че ги слушаш на ресивър за домашно кино след като имаш опция за съб. Един добър избор на усилвател ще е в пъти по-добър ъп от съба, в нета има доста за тях и с кой амп се обичат. Не ти трябват никакви Визатони и събове.
    Перед снятием корпуса следует вынуть вилку из розетки сети питания!

Analogue Source - Telefunken s 500 hi fi, Studio Tonarm Ortofon AS 212
    DAC-Musical fidelity- Integrated Amplifiers:Tube amp AMC, Perreaux- speakers: Tannoy, Spendor BC 1
    Interconnect Cables: VDH - Speaker Cables - AudioQuest

Колоните са наистина добри. Прослушвал съм ги с различни машинки. Най-добре се получи с Yamaha rx 797 с който ги слушам в момента. Ниските им са добри но всичко е въпрос на предпочитания. С лека подкрепа с w200s картината става много богата, приятна и детайлна в ниските. Визатонът се захранва от Yamaha rx-496 взимайки сигнал от изхода за суб на първия и при силно подтиснт лоуднес дори не усещам нужда от филтър за суба.

Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    32
    Цитат Публикувано от Димитър Филипов Покажи мнения
    дори не усещам нужда от филтър за суба.
    Филтър за суба ти трябва задължително, защото иначе става боза. Най-малкото е че имаш 2 еднакви и един различен говорител свирещи в общи части на честотната лента + ефекти от помещението и отиваш в матрицата. Горе написах че упражнението не е опимално. Вземаш добър говорител искащ истински усилвател, иначе ще звучи не много по-различно от стария. За стария можеше да се намери нещо от стар суб с повреда по кутията или говорителя, за новия обаче освен скъпи решения аз не се сещам за нищо друго. Повечето купешки субчета не превишават 60-80 вата, а по-мощните са по-скъпи.
    Според мен чуй комбинацията така и после инвестирай в усилвател с истински 150 вата и достатъчно настройки за да може да изкараш максимума на говорителя.

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени