Резултати 1 до 19 от 19

Тема: Избор на ОТ за ресивър

Избор на ОТ за ресивър

Дотук купих си ресивър Sony STR De 485 E и Събуфер активен Canton ,засега слушам през малки сони колонки от домашно кино - sony DAV 150n но искам по добър звук и съм се насочил към този комплект http://www.exproject-bg.com/index.php?id=717. Вие какво бихте ми препоръчали ? Имам и други въпроси като например звукът от компютъра влиза във ресивъра посредством оптичен кабел ,ресивъра отчита PCM 48 ,това значи ли че звукът който получавам се трансформира от дигитален в реален аналогов пет канален звук така наречения DTS сигнал или получавам псевдо 5-канален звук ,тъй като някъде четох че само HDMI връзката може да пренася повече от два канала .
    Изобщо споделете вашите мнения и знания ако желаете ,разбира се и ако ви интересува.
    Още да попитам това не ми е ясно точно за какво става въпрос ,а з го разбирам че басите от говорителите се насочват към събуфера -
    LFE (Low Frequency Effect) mix
    level (L.F.E. XXX dB)
    Lets you attenuate the level of the LFE (Low
    Frequency Effect) channel output from the sub
    woofer without effecting the level of the bass
    frequencies sent to the sub woofer from the
    front, center or surround channels via the
    Dolby Digital or DTS bass redirection
    circuitry.
    • For LFE mix level, “0 dB” outputs the full LFE
    signal at the mix level determined by the
    recording engineer.
    • To mute the sound of the LFE channel from the
    sub woofer, select “OFF”. However, the low
    frequency sounds of the front, center, or
    surround speakers are output from the sub
    woofer according to the settings made for each
    speaker in the speaker setup (pages 15–1.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Към съба отива каквото трябва, поне според производителя и източника.
    Регулира се това да отива/не отива и към останалите ОТ.
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

amonev's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    33
    Ето едно четиво откъдето да започнеш: https://en.m.wikipedia.org/wiki/S/PDIF

През коаксиален, съответно оптичен изход може да бъде пренесен цифров некомпресиран двуканален аудио поток или 5.1 компресиран в Dolby, съответно DTS кодек.

Именно поради това обстоятелство и ограничената честотна лента, по-новите HD некомпресирани формати няма как да се предават по този начин и се ползва съвременния HDMI.

amonev's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    33
    Ако източника ти /в случая дали ще е филм или музика няма значение/ има 5.1 аудио поток кодиран в Dolby/DTS; звуковата ти карта ако поддържа преноса му и чак накрая ако ресивъра ти има индикация, че получава такъв сигнал, това означава че имаш реално 5.1

Аз мразя 5.1, както и 7.1, чак до 13.2, съответно не съм пробвал.
    Но си мисля, че ще иска и малко работа с мишката и бутоните на рисийвъра?

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Според мен, ако отчита PCM 48 значи не си задал нещо правилно в настройките за звук на компа или на плеера, от който пускаш звука и как звуковата карта да го подава към ресивъра. Обикновено, когато сигналът е DTS ресивърите имат индикатор, който си отчита DTS(с някакъв надпис, индикатор в червено или изображение за многоканален звук), а не PCM. Поне при моя ресивър е така, но може при др. марки/модели да е различно.
    Когато е DTS от компа нивото на звука не може да се намалява или увеличава плавно, може само да се вкл/изключва, а при PCM може плавно да се регулира.

test dts.rar
    Забравих да кача файла 5.1 дтс, с който си тествам каналите на системата - за да е пуснат като реален 5.1 дтс трябва всеки сигнал да се чува коректно от 5-те тонколони(и субуфера), ако се чуват само от предните тонколони - значи е пуснат некоректно като обикновен стерео PCM.

Цитат Публикувано от morandis Покажи мнения
    Според мен, ако отчита PCM 48 значи не си задал нещо правилно в настройките за звук на компа или на плеера, от който пускаш звука и как звуковата карта да го подава към ресивъра. Обикновено, когато сигналът е DTS ресивърите имат индикатор, който си отчита DTS(с някакъв надпис, индикатор в червено или изображение за многоканален звук), а не PCM. Поне при моя ресивър е така, но може при др. марки/модели да е различно.
    Когато е DTS от компа нивото на звука не може да се намалява или увеличава плавно, може само да се вкл/изключва, а при PCM може плавно да се регулира.
    Оптичния сигнал го подавам от външна звукова карта Creativ SBX HD

Зависи и от настройките в програмата/плеера, от който пускаш да си отметнал SPDIF и DTS. Например в POT player - sp.jpg

Благодаря Morandis , чекнах и в настройките на звуковата карта 2017-09-07 (1).jpg , свалих и плеъра който ми даваш за пример и направих настройките сега ми излиза PROLOGIC на дисплея на ресивъра когато пусна филма.

Например при филм с тези данни : Audio
    ID : 1

Format : MPEG Audio

Format version : Version 1

Format profile : Layer 3

Mode : Joint stereo

Codec ID : 55

Codec ID/Hint : MP3

Duration : 45mn 21s

Bit rate mode : Constant

Bit rate : 128 Kbps

Channel(s) : 2 channels

Sampling rate : 44.1 KHz

Compression mode : Lossy

Stream size : 41.5 MiB (12%)

Alignment : Aligned on interleaves

Interleave, duration : 26 ms (0.65 video frame)

Interleave, preload duration : 182 ms

Writing library : LAME3.97

ми изписва prologic на дисплея на ресивъра и имам 5 канален звук ,това значи ли че получавам псевдо 5.1 тъй като по горе пише че е двуканален записа

Да - това dolby prologic е когато от 2 канала електрониката ги прави изкуствено/виртуално на 5.1 канала, а реалният 5.1 звук е когато филмът е с dolby digital 5.1 или dts 5.1 audio.

Цитат Публикувано от morandis Покажи мнения
    ... а реалният 5.1 звук е, когато филмът е с dolby digital 5.1 или dts 5.1 audio.
    и когато светне индикаторът за мултиканално декодиране, който за STR-DE485 е разположен ето тук:
    sony - stre485-f.jpeg

Къде започна темата, къде отиде, бафмаааму!

Ако ще ни занимаваш с МР3-ки - върви в "Начални стъпки"!

Темата е по- скоро за съвет за по добри ОТ , нещо като изтискване на цена и оптимум резултати нямам много големи финансови възможности ,разчитам на вашия опит и познания.

Цитат Публикувано от Тони Покажи мнения
    и когато светне индикаторът за мултиканално декодиране, който за STR-DE485 е разположен ето тук:
    sony - stre485-f.jpeg
    Моят е STR-DE485Е и няма такава индикация на панела посочена със стрелката

Цитат Публикувано от NikoD40 Покажи мнения
    Всъщност е тук - sony485- 1.jpg
    Не е това. Това е индикатор за включени акустични режими, DSC или Digital Cinema Sound (създаден е май от SONY, поне го има само в техните ресийвъри), разполага с три режима: А, В, и С. Това е вид Dolby ProLogic процесорна обработка на сигнала, която работи добре с цифрови, но и с аналогови източници. Това не е индикатор за постъпващ цифров многоканален сигнал, кодиран в Dolby Digital или в DTS. Просто при включване на DSC режим, ако сигналът е поне стерео, ресивърът ще пренасочи звук към всички тонколони.
    Редактирано от Тони; 7 September 2017 в 23:19.

ОК Нико, кажи пак по-бавничко какво искаш?

Абсолютно сигурен ли си, че трябва да е 5.1 цялата дандания?

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени