Страница 1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 25 от 26

Тема: Покупка на два модела слушалки - on-ear с максимално чист "мониторен" звук

Покупка на два модела слушалки - on-ear с максимално чист "мониторен" звук

Четох някои теми, но реших да пусна и аз тема
    Искам да си взема един или два чифта качествени слушалки.
    По принцип слухът ми е слабото сетиво и отбягвам слушалкиte, oсобено тапи, само хендсфри ползвам и то главно за разговори.
    Та, искам да си взема качествени слушалки, които не дразнят слуховия апарат, предават без украшения (баси) звука, да са on-ear. В момента ми трябват за слушане на генерирани симулации на определени честоти, така че с максимален диапазон ще трябва да са (от 5Хц ако може, но не на всяка цена) - предпочитам реалния звук. Няма да слушам навън.

За друго - уроци, книги на английски, калсическа музика, джаз.
    Бюджет: 100-250лв.

2. И едни за службата и за път примерно, които да тръгват от телефон и мп3 плеър - по-лекички, нещо до 60-80лв. Доколкото разбрах трябва да са макс 32 Ом
    Ето няколко от тук извадени:
    px-100-ii
    https://en-us.sennheiser.com/on-ear-...eigt-px-100-ii
    https://www.koss.com/headphones/on-e...ones/porta-pro
    - доста грозновати изглеждат.
    DT235:
    http://theheadphonelist.com/headphon...dynamic-dt235/
    ATH-M20x
    http://www.audio-technica.com/cms/he...56c/index.html

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

koko_74's Avatar
    Членува от
    Dec 2011
    Възраст
    43
    Най спокойно и реално звучащи от изброените модели са последните. Най малко ще изморят ухото след 2 или 3 часа слушане. Всъщност същите са малко подценен модел на българският пазар, може би заради преобладаващата пластмаса в дизайна. Но това не означава лош звук, тъкмо обратното. Хубаво е и това, че басът не е натрапчив, а мек и колкото го има в действителност в музиката, не е напудрен.
    Редактирано от koko_74; 4 September 2017 в 21:47.

5Хц от слушалки може само да си мечтаеш. Иначе M20X са добри. Може да ги чуеш в магазините на Динакорд.

Цитат Публикувано от koko_74 Покажи мнения
    Най спокойно и реално звучащи от изброените модели са последните. Най малко ще изморят ухото след 2 или 3 часа слушане. Всъщност същите са малко подценен модел на българският пазар, може би заради преобладаващата пластмаса в дизайна. Но това не означава лош звук, тъкмо обратното. Хубаво е и това, че басът не е натрапчив, а мек и колкото го има в действителност в музиката, не е напудрен.
    Само че са от 15Хц и са OVER-ear.
    В Сони Център гледах модели от 1500-300лв и бяха от 5-7Хц. Поне 10Хц ще е приемливо.

Други идеи? Важен ли е диаметър на говорителите?

Тези като дизайн много ме радват, но като звук не знам как са, а и скъпия модел е от 20Хц...
    https://www.marshallheadphones.com/mh_us_en/major-ii
    Редактирано от hakama; 8 September 2017 в 12:34.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    51
    Тези херци, дето ги мечтаеш, нито ги има в музиката, нито ще ги чуеш на слушалки.

Не говоря за музика, а за това:
    https://www.youtube.com/watch?v=g7EHidYj9BQ
    The session begins at the top of the Alpha/Beta border range (12 Hz), and guides you down to high Theta in about 7 minutes. Then gently down to deep Theta (5.5 Hz) by the 14 minutes mark, where it holds you for just over half an hour, before bringing you back up to a more alert state again of 15Hz in Beta.

ПП: Както вече споменах Сони предлагат и 5Хц, но бяха над 300лв, чак дотам не ми се изхвърля.

Фокусът на търсенето ми е в неукрасения звук, а максимално чистия предаден звук, а не толкова rang-а на честотата, понеже ще слушам и музика с тях.

И от мен една тета:

https://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=3629503
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Препоръки за On-ear слушалки?

Бате пуснах си т'ва дето си го постнал тука и направо.... Някакво странно е, особено като затвориш очи. Иначе понеже питаш за On-ear слушалки, аз слушах това на Sony 10RC, може да се каже че те са още по-малкото братче на 1R (щото има и 10R които са за Америка), като цяло приятно звучаха на това дето си постнал с доста добро "разделение" между звуците, приятно така. Струва ми се обаче че това е минало през яка компресия. Тия Sony-та съм ги пробвал и със FLAC файлове и мога да ти кажа че тогава става истинския купон. Иначе аз ги забърсах за 200 лева, в сайта на Sony пише че препоръчителната цена е 268 лева обаче не е толкова (те не си обновяват цените на сайта) Иначе 10RC като ниво на комфорт са много добре особено като за On-ear не стискат прекомерно, в същото време не са и толкова "отпуснати" че да ти падат от главата. Наушниците са БРУТАЛНИ, много са мекички, аз дори си мисля че вътре са с Memory пяна. И окомплектовката им е много добра- два кабела, един с микрофон и един без, торбичка за разнасяне с джобче отвътре за един кабел. А и още нещо- от известно време на сайта на Sony пише че 1A са с препоръчителна цена 233 лева, което си е оферта отвсякъде, така че попитай и за тях в Sony Center-а, особено ако разполагаш с Dac-че или по-читав музикален плеър.

Като си решил - може да се жертваш и да пробваш от тук http://tao.bg/item?id=548278161293#3326246381390 за цената на продукта, вътрешна доставка и комисионна
    и
    http://tao.bg/calculator за Цени за доставка и после да докладваш дали са "оригинал" и колко е крайната цена.

Цитат Публикувано от danko Покажи мнения
    Бате пуснах си т'ва дето си го постнал тука и направо.... Някакво странно е, особено като затвориш очи.
    Това е на прима виста, иначе има и облак където са на .flac 15тина програми Та, затова търся и качествени слушалки.
    Това което пишеш за тях - много ми допадна. Сони ги бях изключил за аудио системи (но за ТВ и Фотокамера от високия клас - на тях съм се спрял).

Доста интересно предложение.
    Погледнах ги в сайта им. Sony MDR-10RC
    Да, не си играят:

"Честотен диапазон от 5Hz до 40kHz
    Свръхшироколентовият честотен диапазон – от 5Hz до 40 kHz – е създаден да отговори на нуждите на съвременната музика, разчитаща на силен бас. Долният край на честотния диапазон улавя всяка мощна суббасова нота, докато в горния край при 40kHz ще можете да се наслаждавате на вокални мелодии с изключителна яснота с висока детайлност.
    "

Това не можах да го разбера - наблегнат/изваден на показ ли е баса или?

"Технологията Beat Response Control предоставя стегнат, дълбок отклик на баса, което я прави идеална за съвременните музикални стилове с фокус в ниския диапазон "

Откъде ги взе за 200лв? Нямам Дак? Само мп3 плеар Филипс
    Имах едни Спийдлинк за комп-ра... доста ме стягаха.

Някой друг модел от по-некомерсиалните, аудиофилски марки?

Иначе, MAJOR II ме радват на визия, има ги и в кафяво... но са 20 Hz - 20 kHz...

- Каква е разликата между "On ear" и "Over-ea"r? При вторите мисля че освен теглото ще са и по-кофти за ушите, понеже звуковото налягане ще е по-високо. За навън също не са препоръчителни.

КОС-а са 15-25000Hz, а и на вид са ми малко тийн
    Редактирано от hakama; 22 September 2017 в 22:19.

Цитат Публикувано от hakama Покажи мнения

Свръхшироколентовият честотен диапазон – от 5Hz до 40 kHz – е създаден да отговори на нуждите на съвременната музика, разчитаща на силен бас. Долният край на честотния диапазон улавя всяка мощна суббасова нота, докато в горния край при 40kHz ще можете да се наслаждавате на вокални мелодии с изключителна яснота с висока детайлност.
    "

"Технологията Beat Response Control предоставя стегнат, дълбок отклик на баса, което я прави идеална за съвременните музикални стилове с фокус в ниския диапазон "
    Това е стилна реклама ,достойна за употреба при презентация на новите кренвирши!

Това е на прима виста, иначе има и облак където са на .flac 15тина програми Та, затова търся и качествени слушалки.
    Това което пишеш за тях - много ми допадна. Сони ги бях изключил за аудио системи (но за ТВ и Фотокамера от високия клас - на тях съм се спрял).

Доста интересно предложение.
    Погледнах ги в сайта им. Sony MDR-10RC
    Да, не си играят:

"

Откъде ги взе за 200лв? Нямам Дак? Само мп3 плеар Филипс
    Имах едни Спийдлинк за комп-ра... доста ме стягаха.

Някой друг модел от по-некомерсиалните, аудиофилски марки?

Иначе, MAJOR II ме радват на визия, има ги и в кафяво... но са 20 Hz - 20 kHz...

- Каква е разликата между "On ear" и "Over-ea"r? При вторите мисля че освен теглото ще са и по-кофти за ушите, понеже звуковото налягане ще е по-високо. За навън също не са препоръчителни.

КОС-а са 15-25000Hz, а и на вид са ми малко тийн
    Гледай сега, много, много не вярвай на това дето го пише в сайта им, маркетингови приказки са това, но е факт че са наистина много комфортни, не стискат и шумоизолацията е прилична. Специално тези Sony-та могат да извадят доста сериозен бас когато се налага, например аз слушам rap и dubstep предимно и наистина вадят солиден бас. Иначе аз доста често слушам и reggae което си е доста по-мелодично от rap-а и пак звучат адекватно. По отношение на звука нещата опират малко или много до лично предпочитание. Sony по мое мнение, през последните 5-6 години успяха да развият House sound (или иначе казано тип звучене характерен само за техните слушалки) и понеже на мен специално много ми харесва вече си взимам само слушалки на Sony- звучат ненатоварващо и "одебелено", високите са маалко приглушени вокалите са дръпнати една идея назад и имат стабилен бас. Като цяло повечето им аудио продукти звучат по идентичен начин, малко изключение е extra bass линията където баса е доооооста позасилен и въпреки всичко пак съумяват да звучат като Sony. До момента съм извъртял 5 чифта слушалки на Sony и абсолютно всички имаха/имат сходен тип звучене, а именно това което описах вече. Иначе относно разликата между On-ear и Over-ear слушалките: Първите лягат НА ухото, докато вторите го обгръщат изцяло. Като ниво на комфорт Over-ear е по-добре. Гадното при тях е че са обемисти и са трудни за носене. Като цяло 10RC са доста комфортни така че не се плаши. Иначе аз ги взех от технополис мойте за 200 лева. Всичко е въпрос на личен избор.

Не знам какво имаш предвид под "стабилен бас".. но аз си търся нещо по-равномерно като звучене.

Сега след празниците може да пуснат някоя разпродажба.

Може и до 250лв, за open ear.

Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    32
    Като гледам тука frequency response графиката на това Sony не знам как ще стане работата с тия 5 херца.

http://en.goldenears.net/26603

Machine Head's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    47

Sennheiser HD205

Не знам какво имаш предвид под "стабилен бас".. но аз си търся нещо по-равномерно като звучене.

Сега след празниците може да пуснат някоя разпродажба.

Може и до 250лв, за open ear.
    Аз имам от този модел и съм много доволен за сега.
    Те са с по-малко баси в сравнение с други модели от тази серия.
    Отстрани са с чупеща рамка.Вероятно за DJ.
    И не са много скъпи.
    Успех

DIY Audio Member renegadel's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    30
    Моят опит е най-вече с ортодинамици (Yamaha HP-1 и HP2). Често излизат обяви в ebay. Харесват ми повече от доста други скъпи модели като например audeze lcd2.
    A за нови това което ми е харесвало са Grado SR125e които са извън бюджета, но може да се чуят примерно GRADO SR80e които са в бюджета. http://www.kirov-high-end.bg/kirov/?...r&pid=1531&s=1 тук може да се отиде и да се чуят и сравнят модели които влизат в бюджета.
    Градо освен доста музикални, са леки и удобни за продължително слушане (напълно отворени са).
    Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
    (Arthur C. Clarke)

В търсене на идеалните слушалки

Цитат Публикувано от danko Покажи мнения
    Специално тези Sony-та могат да извадят доста сериозен бас когато се налага, например аз слушам rap и dubstep предимно и наистина вадят солиден бас. ......
    , през последните 5-6 години успяха да развият House sound (или иначе казано тип звучене характерен само за техните слушалки) и понеже на мен специално много ми харесва вече си взимам само слушалки на Sony- звучат ненатоварващо и "одебелено", високите са маалко приглушени вокалите са дръпнати една идея назад и имат стабилен бас.
    Тъкмо нещо което отговоря на пръв поглед на очакванията ми но това "обасяване" го избягвам.

Цитат Публикувано от renegadel Покажи мнения
    Моят опит е най-вече с ортодинамици (Yamaha HP-1 и HP2). Често излизат обяви в ebay. Харесват ми повече от доста други скъпи модели като например audeze lcd2.
    A за нови това което ми е харесвало са Grado SR125e които са извън бюджета, но може да се чуят примерно GRADO SR80e които са в бюджета. http://www.kirov-high-end.bg/kirov/?...r&pid=1531&s=1 тук може да се отиде и да се чуят и сравнят модели които влизат в бюджета.
    Градо освен доста музикални, са леки и удобни за продължително слушане (напълно отворени са).
    Grado SR125e / Yamaha HP-1 - Frequency Response: 20 - 20,000 hz

Защо Grado PS1000e са с Frequency Response: 5 - 50,000 Hz SPL 1mW: 99.8 dB - някои казват, че честоти извън 20-20КHz не можеш да ги чуеш. Виждал съм и други Сони-та с цена около 100лв с диапазон от 5Hz.

Все пак ако са на кантар "линейността" или диапазона (под 15Hz) - май ще избера първото, все пак ще слушам и музика (също и английски уроци/книги).

Бюджета вече е 250-400лв.
    Редактирано от hakama; 11 February 2018 в 14:46.

Започни като нормален човек с едни Порта-про, после ще му мислиш!

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Това изглежда като топ варианта по изискванията или поне най-близкото:
    https://www.amazon.de/Beyerdynamic-D.../dp/B00198BY48

Не, че в изискванията има смисъл:

- Медитация на 5 hz по Youtube, да ама не, тубата е с аудио стандарт 20-20 000, до колкото помня за звука. +, че и звуковата ти карта би трябвало да може да ги свири тия 5hz, а ако не е някоя профи серия, нямам предвид геймърска или вградена а профи, няма да повярвам, че може да ги пее тия 5 херца освен ако не погледна изхода на честотомер...

-Английски може да учиш и на Филипсови слушалки за 5-10$, разлика няма.

Beyerdynamic DT 235 го гледах преди - прекалено опростен ми се видя, а и сега четох едно ревю където не бяха похвалили много много звукът им.

Какво мислите за тези : Denon AH-D340 Music Maniac On-Ear
    в Amazon.com: 94$ (предложиха ми ги за 200лв, на няколко седмици, но от друг град)
    https://www.head-fi.org/showcase/den....16623/reviews

type: Dynamic
    Drive units: Ø 40 mm
    Input impedance: 36 Ω
    Sensitivity:108 dB/mW
    Maximum input: 1,300 mW
    Playback frequency: 7 - 37,000 Hz
    Weight:240 g (not including cable)

+ Remote control cable
    /май ще стават и за мобилен плеър/ - другите данни как са?
    Май се доближават до идеала. Ако са и с ненапудрени долни и високи... а балансирани...
    По принцип настройването на стегнатостта - има ли го при Grado и повечето модели от този клас - понеже съм имал тесни слушалки?

ПП: On ear защо да са компромис, спрямо Over ear. Последните мисля че ще създават по-голямо налягане на слуховия апарат, а и при лежане ще пречат.
    Редактирано от hakama; 12 February 2018 в 10:54.

Абе супер са на данни.
    Но... тази техника не се купува по характеристика; ако щеш и на външен вид.
    И с автомобилите е така, и с много други.
    А 10 херца ще ги чуеш, освен ако имаш роднини на Мрс.

Да, но нали и при тях има "разсвирване".
    От ревютата в горния линк, останах с впечатление, че са неутрални, както ми каза и продавача (който е колекционер). Даже някой е писал, че баса им бил недостатък, нещо което аз избягвам. Ако ми се прииска по-осезаем бас - винаги мога да ползвам софтуер или с подходящ Амп (споменаха в ревюто)?

Въпроса е дали да поръчам нови (само в САЩ ги намерих под 100$ и ще се чака над месец) или малко използвани от тук.

Други идеи за слушалки (150-400лв)?

След като не искаш да ме послушаш, да ти продам моите чисто нови Порта-про за 200 кинта?

Разбирам, че си леко разочарован
    нейсе, живота е хубав.. и кратък

Страница 1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени