Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 2 3 4 5 6
Резултати 126 до 129 от 129

Тема: NE5532P -> OPA2604AP на Sony CDP-XA3ES

Престраших се да го пусна на хубавата за моите критерии техника Accuphase E-213 и B&W803s.
    Плеърът свири страхотно и не здразни с нищо. Пряко сравнение направих с Kenwood DP-3300D (купен специално за този тест...и не само ) и DP-6020.

Най-добре звучеше 3300D, въпреки че е в оригинално състояние на 30г. Високите на Сонито не бяха толкова "меки" както на 3300D което аз оценявам като недостатък. Откъм сцена и детайл не чух разлика, което ме зарадва. Както се спомена и в други теми, Kenwood DP-6020 също е хубав плеър, но Сонито след мода го надмина. Преди 6020 свиреше по-добре, въпреки че струва два пъти по-малко.

Обобщение:

1. 3300D победител (въпреки възрастта)
    2. XA3ES (след куп мангизи, заради липса на опит и знания)
    3. DP-6020 (свири прекрасно за цената и годините си)

Този мой първи проект минава към графа успешен, защото Сонито на първо място работи и отделно на това свири по-добре. За жалост всичко мина само с измервания на мултицет, което си е отвсякъде "проба-грешка".

Чета в други теми, че по-прецизните измервания могат да се правят със звукова карта. Бихте ли препоръчали някоя подходяща, която да става и за записи? Хвърлих око на последната Focusrite 2i2, която е с XMOS и е 24бит.

И не на последно място още едно благодаря на всички. Научих доста неща покрай този проект и се запалих по електрониката.
    Помага ми даже и на работа

Поздрави,
    Крис
    Редактирано от kpuc; 24 January 2019 в 22:55.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Браво Крис!

Виж тази. Аз меря с такава. https://bgaudioclub.org/showthread.p...light=emu+0404
    The difference between genius and stupidity is that genius have it's limits.

Мерси колега, ще порърся такава, или следващ модел.
    Преди това имам желанието да прочета една книга, но не мога да я намеря в електронен вариант. Може да се поръча от USA употребявана, ама не ме устройва. Има/продава ли някой подобна литература, че нямам представа какво да меря. Иначе плеърчето работи вече седмица безпроблемно. Стабилизаторите на захранващите платки поддържат около 70°C макс при затворен капак след час работа. Мисля че е нормално.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Редактирано от kpuc; 26 January 2019 в 18:17.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Мисля, че тази книга е повече за измервания при ремонти, а не звуково отнасящите се. Ще има примери за измервания с осцилоскоп и мултимер. А тази карта, която ти препоръчах (и е в продажба гледам) е за спектрален анализатор. Много неща ще можеш да мериш с нея по плеяри/усилватели. А можеш да и включиш и микрофон с фантомно захранване и ще можеш да анализираш и Озвучителни тела.
    The difference between genius and stupidity is that genius have it's limits.

Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 2 3 4 5 6

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени