Резултати 1 до 18 от 18

Тема: JBL LSR305 - Къде?

JBL LSR305 - Къде?

Здравейте, някой зне ли къде могат да се чуят и поръчат въпросните колони в България?
    Също ако може мнение, дали има по-добър вариант за сума до 600лв. за чисто нови тонколони?

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Членува от
    Feb 2010
    Възраст
    41
    Имам ги вкъщи, какво Ви интересува относно звука?

Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    35
    Има ги във Фактора на Кракра в София. Според мен, за тези пари по-добри монитори трудно ще намериш.
    Редактирано от NikolaG; 11 August 2017 в 12:12.

Блгадоря за бързия отговор. Искам да разбера дали баса е мек и достатъчно силен, защото в момента разполагам с уредба и при нея е прекалено твърд и звучи ужасно... На какво разстояние трябва да са от стената и дали са подходящи за 12-15 кв. стая? Вие свързали ли сте ги към усилвател или си работят самостоятелно? И последно, от къде ги закупихте?
    Иначе ще се слуша предимно електронна музика на тях.
    Всичко, което споделите като мнение за тях ще ми бъде от голяма полза

Членува от
    Feb 2010
    Възраст
    41
    Първо за тях усилвател не ти трябва, само предусилвател. Баса е доста добър за обема им има си и мекота и тежест. Със заден бас рефлекс са затова им трябва известно разстояние отзад. За 12-15 кв. Стая няма да има проблем ако не се гони концертно ниво. Иначе съм ги купувал от Фактор. А от какво ще им се подава сигнал?

Компютър. За какво е нужен предусилвателя?

В muziker ги има доста по-евтини.. И ако се ползват без предусилвател какви кабели са нужни за свързването им към компютъра?

Членува от
    Feb 2010
    Възраст
    41
    Трябва ти един кабел 3,5мм към чинчове и 2 преходника чинч към моно жак 6.3мм или жак към XLR, понеже имат само балансирани входове. Предусилвател ти трябва за да усилваш и сменяш входове. Съответно ти трябват и 2 контакта да им закачиш захранването.

Нали самите тонколони имат отзад бутони за усилване? А какво значи да сменям входове? Съжалявам, просто не съм наясно с много неща.. Видях, че на някой места се препоръчва използването на (пред)усилвател, заради смущенията. Има ли разлика в качеството и силата на звука ако се използват само с тези кабели? https://www.muziker.bg/bespeco-slymsj180 - за такъв ли става въпрос?

Членува от
    Feb 2010
    Възраст
    41
    Ето така изглеждат отзад:
    13996039_10207576087065184_5493948070950147298_o.jpg
    Този кабел който показваш е добре, ще ти свърши работа. Ами малко е неудобно да усилваш от тях, понеже всяка колона си има отделно усилване и е на гърба и ще трябва да ходиш до всяка потоделно. От друга страна ако компютъра ти е с добра звукова карта може да ползваш него за усилване.

Благодаря за отделеното време Ще си остана с кабела засега, за да не вдигам бюджета а ако стане досадно усилването ще потърся алтернатива.

Членува от
    Feb 2010
    Възраст
    41
    Ако има други въпроси насреща съм

На някои места препоръчват използването на балансирани кабели 2х XLR to 3.5mm, поради появата на шум при небалансираните (които бях пратил по-рано). В случая този вариант по-добър ли е - https://www.muziker.bg/american-dj-a...eo-to-2x-xlr-m ?

Членува от
    Feb 2010
    Възраст
    41
    За да се възползваш пълноценно от балансираните входове и източника трябва да има балансирани изходи. Иначе XLR и 6,3 мм стерео жак са аналози за балансирано свързване и няма разлика към кой от двата конектора ще подвържеш колоните.

Т.е този кабел по-добро решение ли ще бъде или е идентично с предния? Между другото твоите как си ги свързал? Ако са към компютър използвал ли си нещо друго освен това, което се вижда на снимката?
    Редактирано от a1dd; 12 August 2017 в 12:56.

Членува от
    Feb 2010
    Възраст
    41
    Моите съм ги свързал първо с един преходник 3,5мм към 2 чинчa и после от чинч към моно 6,3мм жак.

Добра идея :) И как е, има ли шум?

Членува от
    Feb 2010
    Възраст
    41
    Шума е фактор от звуковата карта и захранването на компютъра.

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени